Francúzsko - Isola 2000 Francúzsko

 • Popis

  Lyžovanie s výhľadom na more

  Neďaleko letných promenád na Azúrovom pobreží sa zdvíhajú vrcholy Álp s vyhlásenými lyžiarskymi resortami. Isola 2000 patrí k najjužnejšie položeným areálom vo Francúzsku a bola vybudovaná čisto za účelom prilákania desiatok lyžiarov. Hypermoderné stredisko plné hotelov priamo pri zjazdovkách a obchodné pasáže prekypujúce ľahkými modrými a stredne ťažkými červenými zjazdovkami a free ride terénmi. 120 kilometrov zjazdoviek leží v nadmorskej výške od 1800 do 2600 metrov. Okrem garancie bohatej snehovej nádielky sa Isola 2000 pýši perfektným výhľadom na Stredozemné more. Dva premyslené snow parky a dobre fungujúci snowboardingový klub priťahuje snowboardovú komunitu z celého regiónu. Deti sa vyváľajú na cvičných svahoch za sprievodu inštruktorov z lyžiarskej školičky alebo sa zahrajú s ostatnými malými návštevníkmi do 5 rokov v škôlke Halte Garderie. Trojkilometrová stopa pre bežkárov síce stačí na pretiahnutie tela na bežkách, ale viacdenné vyžitie tu nehľadajte.

  Après-ski

  Komplexnosť après-ski aktivít Isola 2000 smelo konkuruje severnejšie položeným lyžiarskym strediskám. Okrem tradičnej zábavy v aquaparku, na 2 kilometrovej sánkarskej dráhe, na korčuliarskom rínku alebo na bowlingu prináša Isola 2000 ďalšie zaujímavé novinky. Vyskúšajte si napríklad riadenie automobilu na snehu a ľade, jazdu na snežnom skútri, zájdite si do kina na najnovšie hollywoodske trháky, objavujte prírodu s horskými sprievodcami alebo navštívte výrobňu syra Vacherie de Chastillon.

  Doprava

  Cesta autom do Isoly 2000 sa oplatí rozložiť do dvoch dní a zastaviť sa v niektorom z rakúskych alebo švajčiarskych stredísk. Najkratšia príjazdová trasa z Bratislavy vedie cez Graz, Veneziu a Nice a trvá 13 a pol hodiny. Z Košíc sa dajte smerom na Budapešť, Graz a Nice. Cesta zaberie približne 17 hodín. V oboch prípadoch počítajte s mýtnymi bránami v Taliansku a vo Francúzsku. Perfektné spojenie za rozumné ceny zaisťujú pravidelné letecké linky z Bratislavy do Nice. Väčšina ubytovacích zariadení stojí priamo pri zjazdovkách, preto nepotrebujete verejné ski busy. Dopravu do vzdialenejších destinácií prevzali súkromní dopravcovia.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Isola 2000 zahŕňa všetkých 120 kilometrov zjazdoviek. Jeho šesťdňová varianta v hlavnej sezóne stojí 161,60€ pre dospelých, 137€ pre juniorov od 12 do 17 rokov, pre študentov s platným študentským preukazom a pre seniorov od 62 do 72 rokov a 123,90€ pre deti od 5 do 12 rokov. Najmenší návštevníci do 5 rokov a lyžiari starší ako 72 rokov dostanú ski pas zadarmo. Zľavy sú pripravené pre rodiny s dvomi a viac deťmi vo veku 5 až 16 rokov, pre skupiny a lyžiarske zájazdy a pre peších turistov a bežkárov. Rozšírený ski pas Mercantour je platný aj v susednom areáli Auron.

  Isola 2000 v lete

  Isola 2000 predstavuje vysnívanú letnú destináciu pre milovníkov hôr a zároveň leňošenia na pláži. Iba 92 kilometrov delí areál od palmových promenád v Nice. Areál obklopuje Národný park Mercantour so svojimi úchvatnými scenériami. Pešie chodníky a trasy pre horské bicykle križujú ako francúzske, tak talianske územie a dovoľujú návštevníkom objavovať alpskú faunu a flóru v dvoch krajinách. V mestečku si zahráte tenis a minigolf, okúpete sa v aquaparku alebo sa odreagujete pri paintballe. Ku každej dovolenke patrí degustácia miestnej kuchyne. Región Alpes du Sud ponúka vynikajúce syry, lahodné francúzske vína, sladké croissanty a výborné morské plody.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Isola 2000

Všetky recenzie Francúzsko - Isola 2000