Francúzsko - Megève Francúzsko

 • Popis

  Lyžujte pod najvyššou horou Európy

  Lyžiarske stredisko Megève umiestnené medzi zalesnenými kopcami na úpätí Mont Blancu patrí k obľúbeným francúzskym areálom prvotriednej kvality. 354 kilometrov prehľadných a pohodových zjazdoviek rozdelených do 3 areálov sotva stihnete preskúmať za jediný týždeň. 40% svahov nesie červené označenie, ale objavíte aj zjazdovky svetového pohára na Cote 2000, free ride na neupravenej Emile Allais alebo široké carvingové diaľnice na severných svahoch Les Mandarines. Nadmorská výška od 1000 do 2353 metrov garantuje bohatú snehovú nádielku aj v jarných mesiacoch, keď už majú mnohí konkurenti dávno zatvorené. Mierne zastaralý lanový park a predražené ceny odrádzajú domácich návštevníkov k pobytu v Megève, a preto zjazdovky pôsobia ľudoprázdne. Megève zdieľa spoločný ski pas s areálmi Saint-Gervais-les-Bains, Le Jaillet, Combloux, La Giettaz, Saint-Nicolas-de-Véroce, Les Contamines-Hauteluce a Cordon. V celom safari nájdete 4 snow parky pre rôzne pokročilých priaznivcov snowboardingu. Nechýba boardercross, U-rampa, skoky, slidy a prekážky pre začiatočníkov. Bežkári si priamo v Megève pochutnajú na 3 okruhoch modrej, červenej a čiernej farby s celkovým počtom 43 kilometrov. Vstupné do bežkárskej stopy stojí 6 € na deň.

  Après-ski

  Stredisko Megève vyhľadávané francúzskou smotánkou ponúka luxusné après-ski aktivity, ako sú termálne kúpele v Saint Gervais, divadelné predstavenia, tenisovú halu či masáže. Pod holým nebom si užijete korčuľovanie, curling, tandem paragliding alebo let na rogale, pešiu turistiku, jazdu na bicykli na snehu, jazdu na saniach ťahaných koňmi či romantické prechádzky v uličkách so svojráznou architektúrou. V chladných večeroch si zahrajte biliard, zájdite do sauny, na koncert, na diskotéku, do barov a reštaurácií alebo do nočného klubu.

  Doprava

  Cesta pod najvyššou horou Európy dokáže vodiča vyčerpať a odporúča sa rozložiť ju do dvoch dní. Trasa z Bratislavy cez Graz a Bergamo meria 1190 kilometrov a trvá 12 hodín. Doprava z Košíc cez Budapešť a Veronu sa vyšplhá na 1501 kilometrov a zaberie približne 15 hodín. Na švajčiarskych diaľniciach platí ročná diaľničná známka a na území Francúzska stoja mýtne brány. Posledná desiatka kilometrov vedie mimo diaľnice po horských cestách. Ski busová linka zaisťuje spojenie medzi Saint-Gervais-les-Bains a Megève a medzi Megève a Chamonix je za poplatok.

  Koľko to stojí?

  Lyžiarsky areál Megève spadá do kombinovaného ski pasu Evasion Mont-Blanc. Šesťdňová permanentka pre dospelých od 15 do 64 rokov stojí 234,5 €. Deti od 5 do 14 rokov zaplatia 187,5 € a seniori od 65 do 79 rokov 211 €. Rodina s aspoň dvoma deťmi do 18 rokov môže využiť zľavy okolo 20 € na jeden ski pas. Deti do 5 rokov lyžujú v sprievode rodičov zdarma. Lacnejšie permanentky zaobstaráte pri zakúpení vopred cez internet.

  Leto v tieni Mont Blanc

  Mestečko Megève vybudované okolo hradu zo 14. storočia dýcha v letných mesiacoch športovým, kulturným a gurmánskym duchom. Turistické chodníky stúpajú až do výšky cez 2000 metrov nad morom. Perfektný výhľad vám prinesie jazda zubačkou Tramway du Mont-Blanc zo Saint-Germain-les-Bains až do stanice Nid d´Aigle v 2380 metroch nad morom, odkiaľ stúpa klasická cesta k vrcholu Mont Blanc. Iné trasy pre peších turistov prevádzajú návštevníkov okolo historických pamiatok regiónu alebo cez prírodné zaujímavosti. V maličkom múzeu Musée de Megève spoznáte život horárov na archívnych i novodobých fotografiách. V okolí mestečka stojí 45 fariem, ktoré môžete navštíviť a prezrieť si napríklad výrobu syra. Po náročnom dni plnom športových výkonov si odpočiniete v kúpeľoch, na masáži, na golfovom ihrisku alebo pri poháriku lahodného francúzskeho vína.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Megève

Všetky recenzie Francúzsko - Megève