Francúzsko - Chamrousse Francúzsko

 • Popis

  Lyžovanie na olympijských svahoch

  Neďaleko Grenobli sa nachádza príjemný umelo vybudovaný lyžiarsky rezort Chamrousse. Riedko zalesnené zjazdovky sa tiahnu po južnom cípe masívu Belledone a ponúkajú rozprávkový výhľad na okolité pohoria L’Oisans, Le Vercors a La Chartreuse. 92 kilometrov perfektne udržiavaných tratí sa člení do 46 zjazdoviek rodinného a pretekárskeho charakteru. Chamrousse sa preslávilo spoluorganizovaním olympijských hier v roku 1968. V časti Le Recoin dodnes ochutnáte náročné zjazdy pre zdatných lyžiarov, zatiaľ čo časť Roche Bérange sa hodí pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a milovníkov free ride jazdy. Čerešničkou na torte je 4 kilometrová zjazdovka Couloir Casserousse s prevýšením 850 metrov. Stále rozšírenejšie umelé zasnežovanie, modernizované lanovky a príjemný slnečný svit privádza do Chamrousse mnohých zahraničných návštevníkov. Na snowboardistov čaká južne orientovaný snow park Sunset Park, boardercrossová dráha a zóna pre úplných začiatočníkov na snowboardoch. 40 kilometrov bežeckých tratí prechádza zalesnenými ostrovmi v L’Arselle u Roche Béranger, kde si vychutnáte ako klasický štýl, tak korčuľovanie.

  Après-ski

  Dovolenku na lyžiach si nechajte spríjemniť après-ski programom. Chamrousse ponúka relaxáciu v krytom bazéne, športové vyžitie na klzisku, adrenalínovú zábavu v škole tandemového paraglidingu a v požičovni snežných skútrov a sánkarskú dráhu pre všetky generácie. V podvečer ožívajú bary a reštaurácie s výbornou francúzskou kuchyňou a život sa presúva zo zjazdovky do malebných uličiek mestečka. V rámci odpočinkového dňa sa vydajte do neďalekého Grenobli a pozrite si expozíciu venovanú Zimným olympijským hrám v Grenobli 1968.

  Doprava

  Cesta do francúzskeho Chamrousse presahuje 12 hodín jazdy a oplatí sa ju rozdeliť do 2 dní a zastaviť sa v niektorom zo švajčiarskych stredísk. Trasa z Bratislavy cez Graz, Bergamo a Turin meria 1316 kilometrov a trvá 12 hodín. Pri ceste z Košíc cez Budapešť, Venice a Turin meria trasa 1627 kilometrov a za volantom strávite 16 hodín. Počítajte s ročnou švajčiarskou diaľničnou známkou a mýtom na francúzskych úsekoch. Najbližší diaľničný zjazd je vzdialený 22 kilometrov. Skibus medzi strediskami Chamrousse 1650, 1750 a lokalitou Arselle je zdarma pre majiteľov platných ski pasov.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Chambrousse platí pre skiareály Chamrousse 1400, Chamrousse 1650 a Chamrousse 1750 a s celkovým počtom 92 kilometrov zjazdoviek. Jeho šesťdňová varianta stojí 173 € pre dospelých, 110 € pre deti od 6 do 12 rokov, 143 € pre juniorov od 13 do 18 rokov a pre seniorov od 65 do 74 rokov a 42,5 € pre seniorov nad 75 rokov. Špeciálne tarify sú pripravené pre bežkárov, peších turistov a organizované skupiny.

  Leto v Chamrousse

  Rozprávková krajina okolo Grenoblu skrýva dobrodružstvo pre celú rodinu. V okolí lanoviek vedú desiatky kilometrov trás pre peších turistov, náučné chodníky za poznaním miestneho života a hravé okruhy s tematikou životného prostredia, ktoré vás zavedú do sveta kamzíkov, svišťov a mravcov. Cyklistom sa otvára možnosť spoznať náročnosť stúpania z Tour de France 2014 a zdolať 19,5 kilometrov dlhý kopec z Uriage na vrchol Col de Chamrousse. Milovníci horských bicyklov ocenia divoké zjazdy lesom a po zelenajúcich sa zjazdovkách. K ďalším obľúbeným aktivitám patrí paragliding, jazdectvo, rybárčenie, bobová dráha, kanoistika, pétanque, lukostreľba, lanový park a skate park.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Chamrousse

Celkom: 9,2 Bylo to super, počasí, cesta i lyžování perfektní.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita zjazdoviek

Celkové zhrnutie
Bylo to super, počasí, cesta i lyžování perfektní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování dostačující a ideální v dosahu sjezdovek.

Strava
Vlastní, takže nejedli jsme nic špatného, v dosahu obchod perfektně zásobený a přijatelných cenách.

Služby hotela
Super včetně bazénu.

Zjazdovky
Ideální středisko pro rodiny s dětmi, hlavně dostatek lyžařských terénů pro děti.

Anonym, 21.01.2014, Dátum pobytu: 11.1. - 18.1.2014
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Chamrousse, Hotel: Rezidence Domaine de l'Arselle

Bola táto recenzia užitočná? Áno (10) Nie (0)

Celkom: 9,1 vzhledem k ceně spokojenost, dostačující vybavenost, v některých apartmánech málo odkládacích prostor (-), minimální vzdálenost od...

 • 8,9 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Ubytovanie
vzhledem k ceně spokojenost, dostačující vybavenost, v některých apartmánech málo odkládacích prostor (-), minimální vzdálenost od lanovky (+) Zobraziť celú recenziu

Strava
vlastní , restaurace i obchod blízko

Pláž
lyžování : maximální spokojenost , vhodné pro rodiny s dětmi (větší i menší náročnost sjezdovek), nic moc sedačky lanovek po ránu (mokré)

Celkový dojem
S dovolenou v Chamrousse spokojenost, vzhledem k ceně parádní zalyžování.

Jediné, co kazilo dojem byly nepříliš upravené silnice a parkoviště. Přesto doporučuji.

Veronika Chromková, 01.02.2012, Dátum pobytu: 21.1. - 28.1.2012
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Chamrousse, Hotel: Rezidence Domaine de l'Arselle

Bola táto recenzia užitočná? Áno (7) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko - Chamrousse