Francúzsko - Maine - Anjou Francúzsko

 • Popis

  Dejiny, pamiatky a gastronómia

  Maine a Anjou sú dve historické územia na ceste medzi Parížom a Atlantickým oceánom. Dnes spadajú do francúzskeho regiónu Pays de la Loire a návštevníkov lákajú na bohatú históriu, prekrásne hrady a zámky a vynikajúcu gastronómiu.

  O strategicky položenú krajinu sa dlhé roky preťahovali Briti a Francúzi. Práve z tej doby pochádzajú monumentálne pevnosti Château de Pouancé, Château d´Angers či Château de Lassay. Expozície v hradoch a zámkoch pripomínajú dnešným návštevníkom nečakané zvraty zo 100 ročnej vojny, bitky medzi súperiacimi krajinami aj diplomatické zmýšľanie vtedajších rodov. Naopak malebné historické uličky v mestách Le Mans, Laval, Angers a Mayenne zvádzajú k romantickým podvečerným precházkam a k posedeniu pri poháriku dobrého vína.

  Práve vína z Anjou si zaslúžia renomé po celom svete. Vinice obliehajú južný breh rieky Loiry, kam svieti slniečko po celý deň a sem tam zaveje svieži vietor od oceánu. V okolí Anjou sídli 32 vinárov s prestížnou známkou AOC (národné ocenenie kvality). Sústreďujú sa na odrody ružových vín, ale objavíte aj biely muškát či červený cabernet. Rodinné vinárske pivnice otvárajú brány zvedavým návštevníkom, organizujú degustačné večery a majitelia sa vám radi pochvália bohatstvom vo svojich pivniciach. Až budete mať chuť si pochutnať na regionálnych pochúťkach, objednajte si domáce paštéty, hovädzí jazyk v aspiku, grilované sardinky, kozie syry či pečené sladkovodné ryby.

  Potom o opustíte hradby starých miest a prívetivé reštaurácie, vydajte sa do prírody. Neďaleko Mayenne užasnete nad prehistorickým dolmenom Le dolmen des Erves, v ktorého okolí objavíte niekoľko jaskýň, kde žili naši dávni predkovia. S deťmi navštívte Bioparc de Doue la Fontaine a pozorujte domáce a africké zvieratá v otvorenej prírode. Odpočívajte pri jazere Lac de Maine alebo vo voňavých záhradách bývalých kláštorov a rozľahlých parkoch.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Maine - Anjou

Všetky recenzie Francúzsko - Maine - Anjou