Francúzsko - Méribel / Mottaret Francúzsko

 • Popis

  Lyžiarske srdce Les Trois Valées

  Lyžiarske stredisko Méribel/Mottaret spadá do svetoznámeho francúzskeho komplexu Les Trois Valées. Leží priamo v srdci celej oblasti a delí sa na tri výškové stupne. Na úpätí areálu vo výške 1400 metrov nad morom sa nachádza Méribel Village so svahmi ideálnymi pre deti a začiatočníkov. Náročnosť zjazdoviek sa stupňuje v Meribel vo výške od 1450 metrov a najkrajšie kopce na vás čakajú v Mottaretu vo výške 1750 metrov nad morom. Celkom 150 kilometrov zjazdoviek je dômyselne prepojených sieťou lanoviek, sedačiek a vlekov s prepravnou kapacitou 76 214 osôb za hodinu. Špičkový areál preverili zimné olympijské hry v roku 1992, vďaka ktorým došlo aj k modernizácii strediska. Zjazdovky stekajú do dedinky Méribel zo všetkých strán, preto môžete cestovať za slnkom celý deň. 11 snow parkov rozprestrených medzi svahmi sa pýšia prvotriednou kvalitou a 25 kilometrov vyfrézovaných tratí v rôznych výškach nadchne milovníkov bežeckého lyžovania. Freerideisti môžu brázdiť nedotknutý prašan v bezpečných zónach vyznačených na mape a skúsiť si môžete aj heliskiing z vrchu jednej z okolitých dvojtisícoviek.

  Après-ski

  Ponuka après-ski aktivít v Méribel/Mottaret bohato vyplní popoludňajší program každého návštevníka. Areál je prepojený kabínovou lanovkou s kúpeľným mestečkom Brides-les-Bains s množstvom bazénov a wellness centier, s tureckými kúpeľmi, saunou, vírivkou či fitness. Priamo v Méribelu stojí olympijský štadión s bazénom, squashovým kurtom, bowlingom, horolezeckou stenou, posilovňou, tanečným štúdiom a masážami. Aktivitám pod holým nebom dominuje jazda na snežných skútroch alebo so psím záprahom, večerné zjazdy s fakľami, výlety na snežniciach, pešie túry do okolitých stredísk La Tania a Courchevel, tandemový paragliding a sánkarská dráha. Pôvodná architektúra z dreva a kameňa vyzýva k romantickým prechádzkam pod hviezdami zakončeným príjemným posedením v útulných baroch a reštauráciách.

  Doprava

  Cesta do Méribel/Mottaret vedie až na posledných 95 kilometrov po diaľnici. Z Bratislavy cez Linz, Salzburg a Innsbruck prejdete 640 kilometrov a na ceste strávite 6 a pol hodiny. Lyžiari z Košíc prejdú cez Budapešť, Linz a Innsbruck približne 1090 kilometrov a na ceste strávia 11 hodín. Počítajte s mýtnym vo Švajčiarsku a vo Francúzsku vo výške cez 30 €. Niekoľko vzájomne prepojených ski busových liniek po stredisku Méribel/Mottaret je pre držiteľov ski pasov zadarmo. Verejnou dopravou sa dostanete aj do ďalších častí Les Trois Valées.

  Koľko to stojí?

  Vybavenosť a sláva Les Trois Valées idú ruka v ruke s vyššími cenami ski pasov. Základná permanentka Vallée de Méribel platí na svahoch Méribel, Méribel-Mottaret, Méribel Village a Brides-les-Bains. Dospelí vo veku 13 – 65 rokov zaplatia za 6-dňový ski pas 249 €, deti od 5 do 13 rokov 200 € a seniori od 65 do 75 rokov 224,1 €. Areál ponúka zvýhodnené ceny pre pár lyžiarov, pre skupiny od troch osôb a pre rodiny s viac ako 2 deťmi. Komu nestačí 150 kilometrov zjazdoviek v Méribel/Mottaret, hľadá možnosti v celom komplexe Les Trois Valées. Kombinovaný ski pas Les Trois Vallées zahrňuje Vallée de Courchevel, Vallée de Méribel, Les Menuires a Val Thorens a ich 600 kilometrov zjazdoviek. Ceny permanentiek sú zhruba o 50 € vyššie.

  Leto pod alpskými dvojtisícovkami

  V lete sa v Méribelu schádzajú turisti z celého sveta, ktorí dávajú prednosť aktívnej dovolenke v príjemných klimatických podmienkach pred celodenným opaľovaním sa na pláži. Méribel ponúka nekonečné možnosti pre peších a vysokohorských turistov, cyklistov, horolezcov, golfistov a aj rodiny s deťmi. V susedstve leží národný park Vanoise s niekoľkými ľadovcami a prírodné rezervácie Tueda s najväčším borovicovým lesom v Európe. Výstupy k jednotlivým vrcholom uľahčujú lanovky s letnou prevádzkou a vyše 400 kilometrov značených chodníkov vedie okolo horských chát s vynikajúcou francúzskou kuchyňou. K obľúbeným aktivitám v údolí patrí lukostreľba, badminton, rafting, rybárčenie, jazda na koni a výlety helikoptérou.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Méribel / Mottaret

Celkom: 6,2 Letos je málo sněhu, ale i přesto byly sjezdovky velmi dobře upraveny a hlavní tahy fungovaly. Velké středisko bylo výhodou.

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Letos je málo sněhu, ale i přesto byly sjezdovky velmi dobře upraveny a hlavní tahy fungovaly. Velké středisko bylo výhodou. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování velmi pěkné a dostatek celkové prostoru, jenom chyběly skříně a věšáky na oděvy.

Strava
bez stravy - pouze vlastní, vybavená kuchyň velmi dobře.

Služby hotela
žádné jsme nevyužívali

Pláž
ne

Anna Mikošková, 15.12.2015, Dátum pobytu: 5.12. - 12.12.2015
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Méribel / Mottaret, Hotel: Residence Le Hameau du Mottaret

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Francúzsko - Méribel / Mottaret