Francúzsko - Bretónsko Francúzsko

  • Popis

    Je to najzápadnejšia oblasť celého Francúzska a najväčší francúzsky polostrov. Krajina prevážne rovinatá, posobí celkom normálnym dojmom, miestami skoro ako u nás. Avšak prírodným skvostom Bretagne je jej pobrežie Atlantického oceánu. Je nesmierne členité a jeho dĺžka vrátane ostrovov je 3, 500km. Na väčšine miest je vysoké, skalnaté a rozorvané príbojom, jeho najzaujímavejšie čassti je možné nájsť v okolí mysov, ako napr. Pointe du Raz, Pointe de Penhir, Pointe de Penmarc´h alebo Cap Fréhel. More na mnohých miestach vniká hlboko do vnútrozemia v podobe úzkych slepých ramien, po ktorých je možné priplaviť sa z oceánu až do miest od pobrežia mnohokrát vzdialených. Dodnes tu pretrvávajú niektoré ľudové tradície spojené s nosením tradičných krojov a iné prejavy folklóru.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Bretónsko

Celkom: 8 Nádherné místo a kraj. Vhodné pro poznání, cesty a turistiku. Studené moře není moc pro koupání, ale krásné procházky, romantické okolí,...

  • 8 Ubytovanie
  • 8 Strava
  • 8 Okolie
  • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherné místo a kraj. Vhodné pro poznání, cesty a turistiku. Studené moře není moc pro koupání, ale krásné procházky, romantické okolí, pohyb moře při velkém přílivu a odlivu, a celé okolí překrásné. Milí a pohodoví lidé v obchodech, restauracích i na silnicích. Možnosti cestování - přírodní krásy - pobřeží, opevněná města, přístavy, kamenné řady v Carnacu a okolí, farní dvory atd. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmán pohodlný, prostorný, čistě zařízený. Služba na recepci milá, ochotná a velmi vstřícná. Mimo hlavní sezonu byla poklidná atmosféra.

Strava
jednalo se o pobyt bez stravy

Služby hotela
Služby hotelu jsme nijak nevyužívali. V oklolí byly dostupné obchody a restaurace. V době příjezdu a odjezdu proběhlo vše v klidu a bez problémů.

Pláž
Pobyt nebyl o koupání, studený Atlantik vhodný pro surfaře. Písčitá čistá pláž ideální pro hry, děti a krásné procházky. Nádherné procházky a výlety po okolí, krásné skalnaté pobřeží z růžové žuly, majáky, přístavy. Všude dostupné zázemí pro turisty, toalety, odpočivadla, lavičky atd.

Hana B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.07.2013, Dátum pobytu: 22.6. - 29.6.2013
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Bretónsko, Hotel: Residence L'Archipel

Celkom: Hotely odpovídaly své cenové kategorii.

Úvodné zhrnutie
Hotely odpovídaly své cenové kategorii. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytování byla vyhovující.

Strava
Kvalita a rozmanitost nabídky odpovídala kategorii hotelu, byla vyhovující a přiměřená ceně.

Celkový dojem
Hotely odpovídaly požadavkům pro ubytování pro tento typ zájezdu. Vybavení a poskytnuté služby byly v souladu se všemi údaji, uvedenými v cestovní smlouvě.

Anna Spilková, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 26.07.2005, Dátum pobytu: 9.7. - 16.7.2005
Oblasť: Francúzsko Francúzsko, Bretónsko, Hotel: Bretaň, dcera oceánu

Všetky recenzie Francúzsko - Bretónsko