Francúzsko - Valmorel Francúzsko

 • Popis

  Pokojné lyžovanie vo Valmorel

  Lyžiarske stredisko Valmorel sa rozprestiera medzi Chaine de la Lauzière a Cheval Noir vo francúzskom Savojsku. Romantická dedinka ponúka ubytovanie v hoteloch a penziónoch s tradičnou architektúrou a príjemnými majiteľmi. Na lyže naskočíte takmer z postele, pretože väčšina ubytovacích zariadení leží priamo pri zjazdovkách. 160 kilometrov svahov ľahkej až strednej obtiažnosti steká z výšky 2550 metrov do údolia, cez holé vrcholy aj zalesnené pasáže a teší sa z celodenného slnečného svitu. Vo Valmorel každým rokom pribúda stále viac technických vymožeností vrátane ďalších kilometrov zasnežovania, modernizovaných vlekov, lanoviek a spojenia ski busov do okolitých areálov. Free ride svahy čakajú na odvážnych lyžiarov a snowboardistov medzi stanicami La Lauzière a Madeleine a 2 snow parky s 2 boardercrossové dráhy potešia návštevníkov na doskách. 15 kilometrov bežeckých tratí vedie zalesneným terénom v okolí Les Avanchers a Cheval Noir. Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi a menej náročných lyžiarov, ktorí si radi vychutnávajú panoramatické výhľady na okolie, vynikajúcu francúzsku kuchyňu a rozprávkovú architektúru savojských dediniek.

  Après-ski

  Tradičný après-ski program s ponukou sánkarskej dráhy, značených zimných trás pre peších turistov, jazdy so psím záprahom a tandemového paraglidingu obohacujú sezónne akcie, ako sú festivaly zimných športov s lyžiarskou show, ohňostrojom a jazdou na lyžiach so zapálenými pochodňami. Medzi indoor aktivitami figuruje sauna, kino, diskotéka a výborná kuchyňa v miestnych reštauráciach. Nezabudnite ochutnať beaufortský syr a savojské vína. Kúsok od neďalekej horskej dedinky Celliers leží kozia farma, kde si môžete prezrieť výrobu syra, dozvedieť sa niečo o miestnom poľnohospodárstve a výhodne nakúpiť syrové špeciality.

  Doprava

  Cesta do strediska Valmorel je dobre dostupná ako z Bratislavy, tak z Košíc. Z Bratislavy prejdete 1282 kilometrov cez Graz, Bergamo a Turin za 12 a pol hodiny. Na trase z Košíc prejdete 1595 kilometrov za 16 hodín. Na ceste vás neminú poplatky za ročnú švajčiarsku diaľničnú známku a mýto vo Francúzsku. Posledných 85 kilometrov vedie mimo diaľnice po dobre zjazdných horských cestách. Najväčšie záchytné parkovisko Le Bourg a menšie odstavné plochy sú za poplatok. Ski bus po Valmorele je zahrnutý v cene ski pasu, ale spojenie medzi Valmorelom, Doucy a Moutiers je opäť spoplatnené.

  Koľko to stojí?

  Ski pas Grand Domaine platí pre areály Valmorel, Doucy-Combelouvière, Celliers a Saint François Longchamp. Šesťdňová permanentka v hlavnej sezóne stojí 225,3 € pre dospelých, 147,2 € pre deti od 5 do 7 rokov a 191,2 € pre juniorov od 8 do 12 rokov a seniorov od 56 do 74 rokov. Zvýhodnené balíčky sú pripravené pre rodiny s deťmi, organizované skupiny a študentov s platným potvrdením o štúdiu. Na Vianoce a Veľkú noc lyžujú deti do 13 rokov v sprievode rodičov zdarma. Špeciálne permanentky môžu využiť peší turisti a bežkári. Zľavy až 50% získate pri kúpe ski pasu cez internet.

  Leto vo Valmorel

  Architektúra mestečka Valmorel pamätá na historické tradície. Miestni nedovolili výstavbu viacposchodových hotelov a moderných ubytovacích komplexov. Všetky chaty a penzióny sú obložené drevom a majú pre Savojsko typickú bridlicovú strechu. Romantické uličky plné útulných kaviarní, barov a reštaurácií vyzývajú k večernej prechádzke s posedením pri poháriku vína. Valmorel obklopuje tienistý borovicový les a vôňa živice vás bude sprevádzať na potulkách po okolí. 150 kilometrov trás pre peších turistov vedie k alpským vrcholom aj cez rozprávkové údolia s bublajúcimi potôčikmi a rozkvitnutými lúkami. Vačšina okruhov je prístupná aj na horských bicykloch a zložité pasáže uľahčujú lanovky s letnou prevádzkou. Pre spestrenie dovolenky navštívte horolezeckú školu, školu jazdy na horských bicykloch, lukostreľbu a vyhlásené termálne kúpele v La Léchére s prameňom starým vyše 10 000 rokov a teplotou 61 oC. V okolí horských dediniek Lauzière a Celliers sa preháňajú kozy a ovce a aj vy môžete navštíviť farmu a výrobňu syra.

Najnovšie recenzie Francúzsko - Valmorel

Všetky recenzie Francúzsko - Valmorel