Chorvátsko Chorvátsko

Oficiálny názov: Chorvátska republika/Republika Hrvatska/
Hlavné mesto: Záhreb
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 77 %, protestanti 0 %, pravoslávni 11 %
Úradný jazyk: chorvátčina
Časový posun: GMT +1 h

Chorvátsko - zájazdy od 6 EUR

O CHORVÁTSKUChorvátsko, oficiálnym názvom Republika Hrvatska, sa rozprestiera na ploche 56, 542 km2 pri pobreží Stredozemného mora na pomedzí Strednej a Juhovýchodnej Európy. V krajine žije približne 4,5 mil. obyvateľov, ktorých úradným jazykom je chorvátčina. 

Chorvátsko je obľúbeným cieľom turistov, a to nielen vďaka priaznivým cenám služieb, relatívne prijateľnej vzdialenosti, ale aj neexistencii jazykových bariér apod. A tak sa niet čomu čudovať, že v Chorvátsku žije pomerne početná česká a slovenská komunita. Táto menšina sídli najmä v okolí mesta Daruvar. 

Územie Chorvátska sa člení na správne oblasti - župy, ktorých je celkom 21. Jedná sa o správne jednotky podobné našim krajom. Tie sa ďalej delia na opčiny, ktoré majú správne postavenie porovnateľné so slovenskými obcami. Dĺžka chorvátskeho pobrežia je 5835 km, z toho veľkú časť tvoria ostrovy a ostrovčeky. 

Hlavným mestom Chorvátska je Záhreb. Túto metropolu nájdete vo vnútrozemí na severozápade Chorvátska. Ďalším veľkým chorvátskym mestom je Dubrovník, ktorý je tiež niekoľko rokov zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO a je jedným z najviac navštevovaných miest v celej oblasti. Celé Jadranské pobrežie s jeho početnými ostrovmi je veľmi lákavé - skúste navštíviť napríklad mestá Rijeka, Split, Zadar, Makarska, ale aj ďalšie. Vo vnútrozemí potom nájdete obľúbený cieľ najmä pre zahraničných turistov - Plitvické jazerá, nádhernú sústavu jazier, zasadených vo vápencovej krajine. 

Oblasť je veľmi obľúbená nielen medzi českými, ale tiež medzi nemeckými turistami. Obyvatelia Chorvátskej republiky žijú najmä z turistického ruchu. Ak sa rozhodujete, kam sa vyberiete na dovolenku, vydajte sa napríklad do letoviska Poreč, Split, Makarska alebo Dubrovník. Cieľom turistov sú aj ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, alebo Rab. Stále tu máte čo objavovať a obdivovať. 

Chorvátsko - zájazdy od 6 EUR

Najnovšie recenzie Chorvátsko

Celkom: 6,2 Delegátka nic, nevěnovala, neměla informace o dané lokalitě, žádná schůzka nic, úklid na hotelu jim nic neříká

 • 5,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Delegátka nic, nevěnovala, neměla informace o dané lokalitě, žádná schůzka nic, úklid na hotelu jim nic neříká Zobraziť celú recenziu

Anonym, 19.10.2017, Dátum pobytu: 15.8. - 22.8.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Rab, Hotel: Sahara

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,2 Celkový dojem z dovolené je pozitivní, pěkné místo s možností výletů i procházek podél moře, k moři pár kroků, vstup do vody pozvolný, na...

 • 1,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené je pozitivní, pěkné místo s možností výletů i procházek podél moře, k moři pár kroků, vstup do vody pozvolný, na recepci slíbená wifi, místo i termín bych doporučila a do Baška Vody bych jela znovu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo naprosto příšerné, nejhorší, jaké jsem kdy zažila: bydlela jsem ve spodním pokoji, takže jsem si musela neustále zamykat balkónové dveře (okno na mne hned po prvním pokusu o otevření vypadlo, takže jsem dále nezkoušela) a zatahovat závěsy, tudíž neustále svítit nebo se pohybovat po paměti ve tmě. Nedaly se nechávat věci na balkoně. S mírnou vybydleností jsem počítala a nevadila by, ale mezi jednotlivými pokoji byly jen tenké přepážky, takže postele umístěny zrcadlově. Soused ve vedlejším pokoji chrápal jako motorová pila prakticky mě u hlavy, na spánek ani pomyšlení.

Strava
V Chorvatsku jako takovém jsem ještě nezažila špatné jídlo, obecně mi jejich strava velice chutná a vyhovuje.

Letos strava opět nezklamala, kvalita i množství výborné, ale co hlavně oceňuji: každý den v poledne i k večeři byla vždy na výběr ryba, což nebývá pravidlem ani v mnohem lepším ubytování. Personál příjemný.

Stravu bych ohodnotila na výbornou a doporučuji.

Služby hotela
Jelikož jsem bydlela v apartmánu, nějaké zvláštní služby jsem neočekávala, ale personál prováděl pravidelný úklid a výměnu ručníku až nad rámec.Na recepci příjemný personál.

Pláž
Přístupnost pláže je výborná, pár kroků (schodů) a je na ni vidět i od ubytování. Super cesta okolo pláže až do velejších letovisek a dál a dál.

Pláž je příjemná,kamínková, v termínu září již ani nebyla moc přeplněná, dala se najít klidná místa ve stínu. Vstup do vody pozvolný, vhodný i pro děti a neplavce, já jako plavec jsem si užila krásnou průzračnou vodu jak to má být.

Jediná výhrada k pláži je, že jsou tam zřejmě doplněny kamínky,které jsou poměrně dost ostré, žádné oblázky. Za těmi jsem musela chodit trochu dál.

Věra Snížková, 19.10.2017, Dátum pobytu: 31.8. - 9.9.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Baška Voda, Hotel: Bungalovy Neptun Klub

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,3 pekny rezort

 • 5 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
pekny rezort Zobraziť celú recenziu

Radovan G., 18.10.2017, Dátum pobytu: 9.8. - 14.8.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Umag, Hotel: Polynesia Apartments

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Spokojenost

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Anonym, 17.10.2017, Dátum pobytu: 13.8. - 20.8.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Poreč, Hotel: Laguna Gran Vista

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 V roku 2017 som bol na dovolenke v Chorvátsku osemnástykrát od roku 2000. Hotel Miran v mestečku Pirovac sme si s partnerkou vybrali po...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
V roku 2017 som bol na dovolenke v Chorvátsku osemnástykrát od roku 2000. Hotel Miran v mestečku Pirovac sme si s partnerkou vybrali po prvýkrát. Dovolenka splnila naše očakávania a celkovo s dovolenkou môžeme vysloviť spokojnosť. Oproti ostatným rokom, keď sme dovolenku trávili v iných chorvátskych strediskách a hoteloch, nám v okolí hotela Miran trošku chýbali stánky s občerstvením, zmrzlinou a s príjemnými chorvátskymi pesničkami. Toto všetko sa dalo nájsť až v centre mestečka Pirovac, vzdialeného od hotela Miran necelé dva kilometre. Do centra mestečka sa dalo ísť aj pešo, ale príjemná prechádzka to nebola, lebo takmer celú trasu bolo treba absolvovať po ceste, pri ktorej chýbali chodníky. Napriek tomuto prevládali plusy a dovolenku v tomto zariadení si zopakujeme aj v roku 2018. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytovania zodpovedala požiadavkám na trojhviezdičkový hotel a zodpovedala aj cene. Je pravda, že noc sa pokúšali znepríjemňovať komáre, ale na každej izbe sa nachádzal elektronický odpudzovač komárov. Stačilo si iba na recepcii dokúpiť náplne 1 ks = 1 kuna a bolo po probléme. Izby boli čisté, upratovačky ochotné, pri výmene uterákov a prádla išli aj nad rámec svojich povinností. To že na izbe nebudeme mať chladničku sme sa dozvedeli už pri objednávaní dovolenky a vôbec nám nechýbala.

Strava
Strava bola dobrá a chutná. Personál jedálne bol ochotný, prostredie v jedálni bolo príjemné a čisté. Pracovníci recepcie boli usmievaví ochotní pomôcť, prvýkrát na dovolenke v Chorvátsku sme nemuseli po príjazde čakať na ubytovanie nekonečné hodiny. Za povšimnutie stál aj počítač s internetom na recepcii, ktorý bol dostupný hosťom. Príjemne nás prekvapil aj dostatok parkovacích miest, hoci hotel bol plne obsadený. Toto všetko umocňovalo príjemný dojem z dovolenky.

Služby hotela
So službami hotela sme boli spokojní zodpovedali našim požiadavkám. Personál hotela bol ochotný pomôcť v každej situácii, dokonca na požiadanie nám objednali aj taxík.

Pláž
Prístup k pláži bol neuveriteľne jednoduchý. Človek vyšiel z hotela a bol na pláži. Čistota pláže bola dobrá, pravidelne každé ráno ju čistili. Veľmi príjemne nás prekvapil dostatok miesta na pláži. Voda v mori bola teplá, takú sme za osemnásť rokov dovolenkovania v Chorvátsku ešte nezažili. V centre mestečka Pirovac nás trošku nepríjemne prekvapili niektoré neopravené a chátrajúce staré rybárske domy, čo však dá napraviť.

Ľuboš

Anonym, 17.10.2017, Dátum pobytu: 21.7. - 30.7.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Severná Dalmácia, Hotel: Miran

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220