Chorvátsko Chorvátsko

Oficiálny názov: Chorvátska republika/Republika Hrvatska/
Hlavné mesto: Záhreb
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 77 %, protestanti 0 %, pravoslávni 11 %
Úradný jazyk: chorvátčina
Časový posun: GMT +1 h

Chorvátsko - zájazdy od 7 EUR

O CHORVÁTSKUChorvátsko, oficiálnym názvom Republika Hrvatska, sa rozprestiera na ploche 56, 542 km2 pri pobreží Stredozemného mora na pomedzí Strednej a Juhovýchodnej Európy. V krajine žije približne 4,5 mil. obyvateľov, ktorých úradným jazykom je chorvátčina. 

Chorvátsko je obľúbeným cieľom turistov, a to nielen vďaka priaznivým cenám služieb, relatívne prijateľnej vzdialenosti, ale aj neexistencii jazykových bariér apod. A tak sa niet čomu čudovať, že v Chorvátsku žije pomerne početná česká a slovenská komunita. Táto menšina sídli najmä v okolí mesta Daruvar. 

Územie Chorvátska sa člení na správne oblasti - župy, ktorých je celkom 21. Jedná sa o správne jednotky podobné našim krajom. Tie sa ďalej delia na opčiny, ktoré majú správne postavenie porovnateľné so slovenskými obcami. Dĺžka chorvátskeho pobrežia je 5835 km, z toho veľkú časť tvoria ostrovy a ostrovčeky. 

Hlavným mestom Chorvátska je Záhreb. Túto metropolu nájdete vo vnútrozemí na severozápade Chorvátska. Ďalším veľkým chorvátskym mestom je Dubrovník, ktorý je tiež niekoľko rokov zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO a je jedným z najviac navštevovaných miest v celej oblasti. Celé Jadranské pobrežie s jeho početnými ostrovmi je veľmi lákavé - skúste navštíviť napríklad mestá Rijeka, Split, Zadar, Makarska, ale aj ďalšie. Vo vnútrozemí potom nájdete obľúbený cieľ najmä pre zahraničných turistov - Plitvické jazerá, nádhernú sústavu jazier, zasadených vo vápencovej krajine. 

Oblasť je veľmi obľúbená nielen medzi českými, ale tiež medzi nemeckými turistami. Obyvatelia Chorvátskej republiky žijú najmä z turistického ruchu. Ak sa rozhodujete, kam sa vyberiete na dovolenku, vydajte sa napríklad do letoviska Poreč, Split, Makarska alebo Dubrovník. Cieľom turistov sú aj ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, alebo Rab. Stále tu máte čo objavovať a obdivovať. 

Chorvátsko - zájazdy od 7 EUR

Najnovšie recenzie Chorvátsko

Celkom: 8 Jezdíme na toto místo dlouhodobě, líbí se nám tam.

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Jezdíme na toto místo dlouhodobě, líbí se nám tam. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pavilony ZORA jsou vybaveny základním vybavením, ale vzhledem k tomu, že jsme byli celé dny venku a služby poskytuje hotel v místě, není důvod k nespokojenosti.

Strava
Oproti dřívějším letům trochu skromnější výběr, ale jídla dost a chutné - spokojenost.

Služby hotela
Služby, které využíváme - bez připomínek.

Pláž
Pláž jako jinde v Chorvatsku - oblázková. Nelíbí se nám pronájem pláže - údajně podnikatelům, kteří si na pláži staví slaměné slunečníky a za draho pronajímají. Řady slunečníků se tam vyloženě nehodí a připomínají spíše Španělsko, než Chorvatsko.... :(

Petr, 17.02.2019, Dátum pobytu: 4.7. - 14.7.2018
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Primošten, Hotel: Pavilony Zora

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3,8 I na tu cenu to bylo hrozné, nechutné jídlo, pavouci v pokoji, nepříjemná CK, už nikdy více.

 • 3,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 7 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
I na tu cenu to bylo hrozné, nechutné jídlo, pavouci v pokoji, nepříjemná CK, už nikdy více. Zobraziť celú recenziu

Patrik D., 11.02.2019, Dátum pobytu: 3.9.2018
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Poreč, Hotel: Delfin

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Dovolenka bola perfektná. Gradac je pokojné letovisko, nemožno tu očakávať extra nočný život a úžasné atrakcie. Ale aj to, keď veľmi...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola perfektná. Gradac je pokojné letovisko, nemožno tu očakávať extra nočný život a úžasné atrakcie. Ale aj to, keď veľmi chcete, tak nájdete. Voda bola čistá a teplá. V okolí sú možné super výlety - Korčuľa, Dubrovník, Bačínske jazerá či Pelješac, Hvar a Brač .... Samozrejme, sú tu k dispozícii vodné športy. Labineca je fajn hotel a určite by sme sa vrátili, ale zmena je život a v danej lokalite sme boli už 3x, takže stačilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo pekné a čisté. Nebol to žiadny luxus, ale bol to lepší priemer. Pani upratovačka chodila každý deň, vysypala smeti, povysávala, vymenila osušky....

Klimatizácia fungovala a dala sa nasaviť na požadovanú intenzitu. Izba mala balkón a výhľad na more, takže super. Pre dvoch ľudí je šandardná izba akurát. V izbe bola aj prísteľka (rozkladacie kreslo). Ak cestujete 2+1+1 (do 2 rokov) - detská postieľka, tak je štandardná izba malá. Zmestíte sa, ale nebudete sa mať kam pohnúť.

Hotel je veľký, takže bol trochu problém s čakaním na výťah. Ale to je asi všade.

Strava
Strava bola pestrá. Jedlo bolo neustále dokladané a vždy teplé. Na obed boli na výber vždy 2 chutné polievky. Inak boli obedy aj večere vystavané tak, aby si tam každý niečo našiel. Každý deň bola na výber aj ryba alebo nejaká morská potvorka. Vždy bolo aj niečo sladké (každý deň iné!) aj zmrzlina. Ovocia bolo tiež dosť. Jediným nedostatkom bolo málo zeleniny pri raňajkách. A už taká takmer samozrejmosť, že raňajky boli stále rovnaké, ale pestré, chutné a čerstvé.

Služby hotela
Využívali sme allinclusive bar = miestne víno, pivo, alko, nealko, káva a drobné pochutiny. Vždy bolo všetkého dosť. Služby animátorov sme nevyužili a programu sme sa nezúčastňovali, tak to neviem ohodnotiť, ale bolo tam veselo a animátor sa hosťom venovali a deti ich doslova "žrali". Hotel požičiava bicykle a skútre (cestné), čo bolo super. Využili sme aj hotelový trezor na recepcii. Malá pripomienka - hotel poskytuje aj služby práčovne, ale platí sa za kus oblečenia (nie na váhu, ani objem ...). Cenník je na izbe. Lobby bar sme nevyužili.

Pláž
Prístup na pláž bol perfektný. Pláž je menšia = plná, ale vo vode bolo miesta dosť (žiadna hlava na hlave). Prenájom lehátok fungoval. Dalo sa nájsť aj miesto v polotieni, aj pod borovicami aj na priamom slnku. Plaž je tvorená drobnými kamienkami a mohla by byť čistejšia, ale to je o ľuďoch. Ako sme si ráno rozložili veci, či už na lehátka alebo len na zem, tak sme ich aj vždy našli, bez ohľadu na to, aká bola pláž plná a ako ako dlho sme boli preč.

Anonym, 04.02.2019, Dátum pobytu: 4.8. - 11.8.2018
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Gradac, Hotel: Labineca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Naprostá spokojenost jak s personálem tak s okolím moře čisté průzračné vřele doporučuji.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost jak s personálem tak s okolím moře čisté průzračné vřele doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné naprostý komfort majitel milí vlídný a usměvavý a vtipný moc príma chlap určitě přijedeme znovu.

Strava
Jídlo nám moc chutnalo ani se to nedalo sníst velké porce příjemná obsluha byla s nimi i sranda viděli jsme na přístav opravdu moc spokojeni .

Služby hotela
Nebudu komentovat naprosto všechno klapalo tak jak mělo.

Pláž
Oblázková čistá nutno silnější deku aby jste necítili kamínky na zádech je škoda že pro toto ubytování nejsou zde deštníky na trochu stínu nevadí užili jsme si sluníčka.

Lucie Veselá, 03.02.2019, Dátum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Baška Voda, Hotel: Apartmány Ruža Nikolina

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Byli jsme mimo sezónu, pro nás výborné načasování. Nikde žádné davy lidí, počasí vyšlo na jedničku.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme mimo sezónu, pro nás výborné načasování. Nikde žádné davy lidí, počasí vyšlo na jedničku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo skvělé, asi 5 minut chůze od pláže a obchůdků, pokoje byly čisté a hezky zařízené.

Strava
Strava v hotelu byla výborná, měli jsme polopenzi. Na snídani byl menší švédský stůl. Rozmanitost nabízené snídaně byla menší, protože nás v hotelu bylo ubytováno jen pár. Ale majitel se velmi snažil, vždy nám nabídl i něco navíc, vajíčka atd.

Polopenze se skládala z polévky, hlavního jídla a dezertu. Vařil pan majitel, ráno nám vždy nabídl 2 varianty večeří, ze kterých jsme si mohli vybrat.

Služby hotela
Dojem na nás udělal hlavně milý personál a pan majitel. Vždy se nám snažil maximálně vyhovět a pomáhal nám i naplánovat výlety, jak do hor tak do měst. Dal nám tipy i mapku kde nejlépe zaparkovat a co stojí za to navštívit.

Pláž
Pláž byla jen asi 5 min chůze od hotelu, byli jsme mimo sezónu, takže bylo jen pár návštěvníků. Jediná nevýhoda přilehlé pláže, byl ne úplně dobrý přístup do vody (byl betonový okraj). Ale asi 10min chůze, byla další pláž s dobrou dostupností.

Eliška S., 01.02.2019, Dátum pobytu: 17.9. - 22.9.2018
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Severná Dalmácia, Hotel: Barba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko