Chorvátsko Chorvátsko

Oficiálny názov: Chorvátska republika/Republika Hrvatska/
Hlavné mesto: Záhreb
Štátne zriadenie: pluralitná republika s dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímskokatolíci 77 %, protestanti 0 %, pravoslávni 11 %
Úradný jazyk: chorvátčina
Časový posun: GMT +1 h

Chorvátsko - zájazdy od 18 €

O CHORVÁTSKUChorvátsko, oficiálnym názvom Republika Hrvatska, sa rozprestiera na ploche 56, 542 km2 pri pobreží Stredozemného mora na pomedzí Strednej a Juhovýchodnej Európy. V krajine žije približne 4,5 mil. obyvateľov, ktorých úradným jazykom je chorvátčina. 

Chorvátsko je obľúbeným cieľom turistov, a to nielen vďaka priaznivým cenám služieb, relatívne prijateľnej vzdialenosti, ale aj neexistencii jazykových bariér apod. A tak sa niet čomu čudovať, že v Chorvátsku žije pomerne početná česká a slovenská komunita. Táto menšina sídli najmä v okolí mesta Daruvar. 

Územie Chorvátska sa člení na správne oblasti - župy, ktorých je celkom 21. Jedná sa o správne jednotky podobné našim krajom. Tie sa ďalej delia na opčiny, ktoré majú správne postavenie porovnateľné so slovenskými obcami. Dĺžka chorvátskeho pobrežia je 5835 km, z toho veľkú časť tvoria ostrovy a ostrovčeky. 

Hlavným mestom Chorvátska je Záhreb. Túto metropolu nájdete vo vnútrozemí na severozápade Chorvátska. Ďalším veľkým chorvátskym mestom je Dubrovník, ktorý je tiež niekoľko rokov zapísaný na Zoznam svetového dedičstva UNESCO a je jedným z najviac navštevovaných miest v celej oblasti. Celé Jadranské pobrežie s jeho početnými ostrovmi je veľmi lákavé - skúste navštíviť napríklad mestá Rijeka, Split, Zadar, Makarska, ale aj ďalšie. Vo vnútrozemí potom nájdete obľúbený cieľ najmä pre zahraničných turistov - Plitvické jazerá, nádhernú sústavu jazier, zasadených vo vápencovej krajine. 

Oblasť je veľmi obľúbená nielen medzi českými, ale tiež medzi nemeckými turistami. Obyvatelia Chorvátskej republiky žijú najmä z turistického ruchu. Ak sa rozhodujete, kam sa vyberiete na dovolenku, vydajte sa napríklad do letoviska Poreč, Split, Makarska alebo Dubrovník. Cieľom turistov sú aj ostrovy Brač, Hvar, Korčula, Kornati, Pag, alebo Rab. Stále tu máte čo objavovať a obdivovať. 

Chorvátsko - zájazdy od 18 €

Najnovšie recenzie Chorvátsko

Celkom: 10 Dovolenka vynikajúca. Vo Vodiciach sme už raz boli je to pekné mesto. My sme išli autobusom keďže sme boli len dve a tým pádom sa nám...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka vynikajúca. Vo Vodiciach sme už raz boli je to pekné mesto. My sme išli autobusom keďže sme boli len dve a tým pádom sa nám neoplatilo ísť autom. Ale ak by ste cestovali autom zaparkujete hneď pri hoteli. Centrum mesta 5 minút od hotela čo bolo super. My sme boli veľmi spokojné z dovolenky. Ľudí tam ani moc nebolo. More bolo čisté a teplé. Keď prídete do mesta na každom kroku vám ponúknu výlety oplatí sa ísť na nejaký. My sme išli na ostrovy Kornati, výlet loďou od 9-18h, na lodi sme mali aj obed rybku bola vynikajúca, mali sme 3 zastávky na každej sa dalo okúpať, pán kapitán nám zastavil uprostred mora a mohli sme skákať z lode do mora. Sme spokojné že sme boli na takejto dovolenke. Vodice sú krásne mesto. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo veľmi pekné. Ako sme si vyžiadali mať výhľad na more tak sme aj mali. Izba jednoduchá a pekná. Uteráky menené každý deň, veci čo nám chýbali vždy doplnené a upratané. Klíma na izbe tiež super vec.

Strava
Strava taktiež vynikajúca. Reštaurácia bola veľká mohli ste si sadnúť kam ste len chceli. My sme mali all inclusive čiže raňajky, obedy a večere v cene. Takže sme sa nemuseli o jedlo vôbec starať. Vždy sme sa tak najedli že sme si naozaj nemuseli cez deň žiadne jedlo kupovať. Švédske stoly jedla dostatočne dosť, polievky, 8 druhov nápoja, domáce koláče, káva, čaj, ovocie, zelenina, mäso aj vegetariáni sa tam najedia.

Služby hotela
Služby hotela boli tiež dobré. Na recepcii sa dohovoríte po anglicky a tí čo nevedia dobre po anglicky ako sa hovorí rukami nohami sa dohovoríte. Hotel mal aj bazén ten bol hneď oproti moru vonku, pohodlné lehátka boli hneď pri bazéne a boli v cene hotela čiže sa za ne nemuselo platiť a nikto iný tam na nich neležal len ubytovaní hostia. Hneď kúsok od bazénu bola reštaurácia ktorá taktiež patrila hotelu mohli ste sa tam aj najesť prípadne vypiť kávu, alko/nealko, čokoládu, koláčik/zmrzlinu atď.

Pláž
Pláž bola čistá a kamienková. Ale cca 5 minút od hotela sa nachádzala piesočnatá pláž ale tá bola zvyčajne vždy preplnená lebo tam boli rodiny s deťmi. Prístup do mora bol dobrý, neboli tam žiadny ježkovia čiže človek sa nemusel báť že na nejakého skočí.

Gabriela M., 03.01.2023, Dátum pobytu: 28.6. - 7.7.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Severná Dalmácia, Hotel: Punta

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Reštaurácia v hoteli 10 fotografií

Celkom: 5.2 Během pobytu neuklizi pokoj jenom ustelou postele. Každý den jsem musela docházet na recepci a upozornit že chci i kvůli dětem šetřit...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Během pobytu neuklizi pokoj jenom ustelou postele. Každý den jsem musela docházet na recepci a upozornit že chci i kvůli dětem šetřit podlahu a umýt toaletu a sprchový kout. Zobraziť celú recenziu

Jana Balcarová, 02.01.2023, Dátum pobytu: 9.9. - 17.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Rabac, Hotel: Valamar Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.8 Klidne místo, pláž z kopce dolu, ale našim dětem to nevadilo a jinak pláže bezvadné po cele délce. Ubytovani dobre, jen starší vybavení...

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Klidne místo, pláž z kopce dolu, ale našim dětem to nevadilo a jinak pláže bezvadné po cele délce.

Ubytovani dobre, jen starší vybavení a par veci chybělo, ale asi odpovídající ceně. Zobraziť celú recenziu

Mirka R., 25.10.2022, Dátum pobytu: 13.6. - 19.6.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Istria, Hotel: Kanegra Apartments

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko