Chorvátsko - Makarská riviéra Chorvátsko

 • Popis

  Makarska je snáď najznámejšou turistickou destináciou v Dalmácii, rozkladajúcou sa juhovýchodne od Splitu. Je oddelená mysom Osejava z juhovýchodu a polostrovom sv. Petra zo severozápadu. Šesťdesiat kilometrov dlhá riviéra s rovnomenným pulzujúcim strediskom sa tiahne od Brely až po Gradac. Z hľadiska dopravy je jej poloha veľmi vhodná vďaka umiestneniu priamo na magistrále, rovnako ako vďaka existencii trajektového prístavu, ktorý slúži ako prostriedok spojenia s ostrovom Brač. 

  Známe je aj miestne kúpeľné stredisko, zameriavajúce sa na choroby dýchacích ciest či pohybového ústrojenstva. 

  V minulosti Makarsku ovládali cudzie elementy, hlavne Turci a po nich Benátčania. Zaujímavé je, turecký vplyv dnes už nie je vôbec viditeľný. 

  Čo teda môžete navštíviť v centre tejto nádhernej riviéry? Rozhodne neváhajte a pozrite sa do niektorého z mnohých miestnych kostolov, ako je napríklad barokový farský kostol sv. Marka, rozkladajúci sa na Kačičom námestí. To je pomenované podľa chorvátskeho básnika 18.storočia A. Kačiče-Miošiča, miestneho rodáka, ktorý má uprostred námestia aj svoj pomník. Nezabudnite navštíviť múzeum mušlí v budove františkánskeho kláštora blízko mysu Osejava. 

  Čo by to bolo ale za dovolenku bez krásneho a slnkom prevoňaného kúpania v azúrovej vode Jadranského mora? Snáď najznámejšou plážou v Makarskej je Donja Luka dlhá 1,5 km. Kto nie je ešte príliš unavený z pobytu na slniečku, môže sa samozrejme športovo vyžiť podľa svojich požiadaviek. Stojí tu moderné tenisové stredisko, môžete podniknúť vysokohorskú túru do pohoria Biokovo, využiť jednu z cyklistických cestičiek alebo dokonca skúsiť paragliding či jaskyniarstvo. Vyznávači hudby všetkých žánrov si prídu na svoje v disko alebo rokových kluboch, prípadne sa môžu zúčastniť slávností pod otvoreným nebom. 

  Množstvo hotelov ponúka to najlepšie ubytovanie, aké si budete priať. Ak sa rozhodnete spojiť dovolenku aj s ozdravným pobytom, ubytujte sa v hoteli Biokovka, ďalším tipom sú hotely Meteor alebo Park.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Makarská riviéra

Celkom: 9.3 Hezký pobyt, příště pojedeme zas.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hezký pobyt, příště pojedeme zas. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Z hotelu výhled na moře, pěkné. Ocenili jsme klimatizaci v apartmánu. Kuchyňka menší, se základním vybavením.

Strava
Vařili jsme si sami.

Pláž
Hezká kamenitá pláž; malé vlny na moři, vhodné pro děti. Lidí více, jak bývá běžné na chorvatských plážích.

Lukáš J., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.09.2023, Dátum pobytu: 8.9. - 17.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Makarská riviéra, Hotel: Apartmány Roić

Celkom: 10 Sme spokojný

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Sme spokojný Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba výborná, všetko v poriadku

Strava
Výborná

Služby hotela
Výborný

Pláž
Dostupnosť k moru dobrá

Pláž dobrá

Voda čistá

Ľudí akurát

Jarmila V., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 20.09.2023, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Celkom: 8.8 Nádherná dovolená, krásné okolí, byli jsme tu s manželem již podruhé , a pokud to půjde , příští rok určitě pojedeme znovu na toto místo....

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherná dovolená, krásné okolí, byli jsme tu s manželem již podruhé , a pokud to půjde , příští rok určitě pojedeme znovu na toto místo. výborné podmínky pro šnorchlování , voda snad nejčistější z celého Chorvatska.

Člověk neví, zda se má dívat při relaxaci na moře, nebo na hory.

Krásné procházky jak směrem na Makarskou, nebo i na Podgoru.

Jídlo i služby na úrovni, personál velice milý a ochotný.

Plně doporučuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování čisté , při výhledu na hory nemá chybu. Každý den uklizeno, vyměněné ručníky. Velice dobrá služba je možnost půjčování osušek na pláž, jelikož večer a v noci je velká vlhkost a byl problém naše osušky přes noc usušit. Každý den ráno dostanete čisté osušky od hotelu, které večer vrátít.

K ubytování nemám žádné připomínky.

Strava
Strava vynikající. Při každém jídle byla možnost dvou rybích specialit. Přílohy a maso bylo vždy vynikající. Velké množství zeleniny a salátů, tak jako i sladkých dezertů a zmrzliny. Dále i velké množství celodenně různých nápojů.

Nemám žádné připomínky.

Služby hotela
Služby hotelů výborné, veliká posilovna, výměna osušek, úklid, ochota pracovníků hotelu, možnost půjčování kol, tenisových kurtů.

Veliké množství lehátek a slunečníků u bazénu. Jediné, co jsem postrádala byla převlíkárna u bazénu. Spousta starších lidí se potřebuji převléct do suchých plavek . Není jediné místečku u bazénu, kde by tato možnost byla. každý chodí do hotelu na toalety.

Pláž
Pláž čistá, bílé oblázky, pro starší lidi je trochu problém projít přes oblázky do vody. Voda křištálově čistá, velké množství ryb. Pláž je v těsné blízkosti hotelu.

Irena J., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.09.2023, Dátum pobytu: 8.9. - 17.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Makarská riviéra, Hotel: Depandance Maslinik

Celkom: 9.6 S ubytováním jsem byla velice nespokojená. V cestovní kanceláří jsem zadala ubytování blízko moře-že maminka nemůže chodit ,chodí o...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
S ubytováním jsem byla velice nespokojená. V cestovní kanceláří jsem zadala ubytování blízko moře-že maminka nemůže chodit ,chodí o berlich. Ujistovaly mě že to je kousíček. Bohužel kousíček to nebylo a ještě do kopce .Maminka většinu času musela trávit na pokoji k moři to bylo pro maminku nad její síly. Už když musela na snídani a večeří takovou dalku .Jezdím s vaší CK.ale go už asi nebude. Zobraziť celú recenziu

Kateřina L., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.09.2023, Dátum pobytu: 8.9. - 17.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Makarská riviéra, Hotel: Rivijera Sunny Resort

Celkom: 9.2 absolútne vhodný hotel pre hendikepovaných, celý hotel je bezbariérový, pod hotelom betónové mólo s madlami pre vstup do mora, a pre...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
absolútne vhodný hotel pre hendikepovaných, celý hotel je bezbariérový, pod hotelom betónové mólo s madlami pre vstup do mora, a pre veľmi ťažko zdravotne postihnutých- vozíčkarov zariadenie so sedačkou na presunutie do mora, úžasné- ešte som sa s takou možnosťou nestretla

ODPORÚČAM ponúkať osobám ZŤP !!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
my sme boli ubytovaní v izbe so starším zariadením, ale napriek tomu veľmi slušné, zachovalé a čisté zariadenie - aj s klímou , niektoré izby sú novo rekonštruované s novým nábytkom

Strava
výborná

Služby hotela
tento hotel slúži aj ako zdravotnícke-rehabilitačné zariadenie

Pláž
drobná kamienková, vstup do mora umožnený aj hendikepovaným

Mária N., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 19.09.2023, Dátum pobytu: 8.9. - 16.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Makarská riviéra, Hotel: Biokovka

Všetky recenzie Chorvátsko - Makarská riviéra