Chorvátsko Chorvátsko

 • Ako tráviť čas

  Pláže Chorvátska 

  Veľká časť turistov jazdí do Chorvátska najmä kvôli kúpaniu v mori a odpočívaniu na plážach. Jadran je najčistejšia časť Stredozemného mora. Najčastejšie sa tu vyskytujú kamienkové pláže, menej často piesočnaté. Súčasťou pláží sú rozsiahle služby a požičovne zariadení na množstvo vodných športov. 

  Vedľa vybavených pláží, ktoré však často bývajú pomerne preľudnené, nájdete na území Chorvátska aj pláže ľudoprázdne, miesta, kde si budete môcť užívať kúpanie v súkromí. Každý návštevník Jadranu si teraz môže vybrať, ktorý typ pláže mu najviac vyhovuje a rozhodnúť sa, či dá prednosť veľkým plážam vybaveným najrôznejšími atrakciami pred malými intímnymi zátokami, niekedy však s trochu krkolomným vstupom do mora zo skalných platní v divokom, odľahlom zákutí. Často sú v rámci jedného letoviska k dispozícii obidva typy tohto kúpania, a to v minimálnej vzdialenosti od seba.  O čistote miestnej vody vypovedá aj prítomnosť vodných ježkov a množstvo iných morských živočíchov. 

  Športové aktivity 

  Na Jadrane môžete tráviť čas najrôznejšími aktivitami - od typicky suchozemských športov ako je tenis, futbal, minigolf, turistika alebo cyklistika, si tu môžete užívať a vyskúšať aj vodné športy - napr. jachting, potápanie, windsurfing, rybolov a ďalšie. 

  Niektoré miesta ponúkajú komplexné športové podmienky. Najrôznejšie možnosti športového využitia vám poskytne trebárs Split, Korčula, Poreč, Omiš, Podgora a pod. 

  Na Chorvátskych plážach a pri pobreží si môžete vyskúšať potápanie, jachting, rybolov, tenis, windsurfing, vodné pólo, vodné lyže, skútre a najrôznejšie plážové športy. Vo vnútrozemí sa všetkým ponúka nespočetné množstvo pešej a horskej turistiky, horolezectva a splavovania divokých riek.  Vyznávačom golfu slúži v Chorvátsku len jedno veľké golfové ihrisko, a to na Brijungských ostrovoch. Pripravuje sa však výstavba ďalších, najmä na Istrijskom polostrove.