Chorvátsko - Stredná Dalmácia Chorvátsko

 • Popis

  Veľmi obľúbená turistická oblasť, označovaná aj za najkrajšiu destináciu východného Jadranu, má svoj začiatok v severozápadnej oblasti Chorvátska, hneď pri letovisku Rogoznica. Končí na juhovýchode prístavom Ploče. Originálne kombinuje prírodu a jej pokoj s bujným životom a výtvormi ľudských rúk. Do pobrežia zasahuje množstvo malých kúzelných zátok, čo oko dohliadne sa vo vlnách osviežujú ostrovčeky rôznej veľkosti a nechýbajú ani bohaté borovicové háje, upokojujúce ruch z turistických letovísk. Práve v mnohých z nich je zreteľná tradícia prímorských rekreačných pobytových miest, ktorá bola veľmi obľúbená už po prvej svetovej vojne. Pre turistický ruch boli v tejto oblasti vždy veľmi dobré podmienky, o čo sa zaslúžila hlavne absencia znečisťujúceho priemyslu. K najväčšiemu rozvoju ubytovacích zariadení došlo v 60. rokoch minulého storočia, ale výstavba nových hotelov a apartmánov, samozrejme, neustále pokračuje. Predsa len, miestne letoviská nemajú takú ubytovaciu kapacitu ako napríklad v Istrii, aj keď napríklad Makarska riviéra v sezóne doslova prekypuje návštevníkmi. Čo sa týka pláží, v strednej Dalmácii nájdeme predovšetkým kombináciu piesku a drobnejších guľatých kamienkov, čo sa javí ako najpríjemnejšia kombinácia pre ničím nerušený odpočinok v slnečných kúpeľoch. Keď sa Vám bude zdať, že sa tu cítite príjemnejšie a pokojnejšie než kdekoľvek inde, môže to byť aj všadeprítomnou zeleňou, ktorú na jednej strane tvoria hlavne borovice, na strane druhej aj ďalšie rozličné rastliny a dreviny, ktoré boli umelo vysadené. Vzhľadom na stále väčšiu popularitu aktívnych dovolenkových pobytov pribudlo aj množstvo športových stredísk či požičovní športového náradia, aby návštevníci urobili aj niečo pre svoje zdravie. 

  K pozitívnym vlastnostiam tejto oblasti patria aj výborné dopravné možnosti. Nechýbajú dve letiská, konečná stanica vlakov zo Záhrebu, prístavy trajektových či diaľkových lodných liniek alebo aj pomerne novo dokončená diaľnica v smere Záhreb - Split. Vzhľadom na výhodnú polohu sa ponúka množstvo miest, ktoré môžete navštíviť a urobiť si tak nádherný výlet. Pozrite sa do centra historického Šibeníku, vyberte sa k presláveným vodopádom rieky Krka, zájdite si na konské dostihy do mestečka Sinj alebo zažite jedinečný adrenalínový zážitok pri prehliadke safari na kanoe či kajakoch. Najväčšou chybou by však bolo nenavštíviť mimoriadne krasové javy, Modré a Červené jazero pri mestečku Imotski. 

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Stredná Dalmácia

Celkom: 9.2 Starší hotel na zkrácenou dovolenou pěkné ubytování za dobrou cenu.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Starší hotel na zkrácenou dovolenou pěkné ubytování za dobrou cenu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pro méně náročnou klientelu.

Strava
Dostačující

Služby hotela
V půlce září nemůžu hodnotit.

Pláž
Příjemná menší plaž,možno v baru na pláži posedět u kávy nealko i alko nápoje,moře čisté.

Soňa M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 28.09.2022, Dátum pobytu: 20.9. - 24.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Pavilony Oaza Sunca (ex. Resnik)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Pekné miesto, okolie a ubytovanie, čisté more.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pekné miesto, okolie a ubytovanie, čisté more. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné.

Strava
Nemala som stravu.

Služby hotela
Penzión dobre zariadený, balkón, bazén, krásna záhrada.

Pláž
Pláž veľmi blízo, malé kamienky na pláži aj v mori, nebola potrebná obuv do mora, čistá a kľudná voda, reštaurácie a občerstvenie dostupné.

Zlatica Ottmarová, Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 22.09.2022, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Penzion Jerič

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 1.8 Velice špatná dovolená

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 5 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Velice špatná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v bungalovech je pouze pro otrlé, kteří mají rádi špinavé prostředí. Koupelna by se dala jen těžko považovat za místo kde se chcete okoupat. Po žádosti o změnu bungalovu, jsme přišli na to, že jsou všechny v podobném stavu. Po žádosti o přesun na hotelový pokoj, jsme zjistili, že zařízení je opravdu hodně staré, o rozsáhlé plísní v koupelně nebudu raději ani mluvit ....

Při sledování uklizeciho personálu člověk pochopil proč je prostředí špinavé, větrání matrací na dešti, během toho co si uklízečky vedle dávají cigaretu považuji za vrchol hygieny.

V okolí je spousta budov, které jsou vybydlené a v podstatě se rozpadají. Chvílemi má člověk pocit že prochází válečným územím.

Ubytování lze spíše považovat za ubytovnu.

Strava
Slovo dostatečný stravu naprosto vystihuje.

Služby hotela
Personál byl velice milý, snažil se naše problémy řešit, ovšem toto nemůže jakkoliv vyřešit, protože zařízení je ve stavu v jakém je ...

Pláž
Pláž byla hezká, čistá, toto vnímám jako veliké plus, ovšem raději bych nocoval ve stanu, nežli v tomto zařízení ....

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Neoverená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 19.09.2022, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Pavilony Oaza Sunca (ex. Resnik)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

7 fotografií

Celkom: 9.6 S dovolenou jsme spokojeni po všech stránkách <3 . Ideální lokalita a čas (2.-11.9.) pro klidnou dovolenou bez veder, ale s teplým...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
S dovolenou jsme spokojeni po všech stránkách <3 .

Ideální lokalita a čas (2.-11.9.) pro klidnou dovolenou bez veder, ale s teplým mořem a sluníčkem akorát na opalování.

Ostrov Vis je plný krásných míst, které se za den dají projet na skútru, který je možné půjčit si v centru (projeli jsme okruh Komiža - nejvyšší bod ostrova - vinice - pláž Stiniva). Velice se nám líbil ponorkový kryt a kryt v kopci nad ním, který celý můžete volně prozkoumat. Od hotelu to je asi hodinku pěšky po silnici, takže je to pohodový půldenní výlet na protažení po lenošení na pláži. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Z balkonu nádherný výhled na zátoku, vybavení pokoje dostačující. Hotel je na okraji města, takže jsme měli v noci z venku klid a do centra to bylo kousek. Na pokoji jsme měli klimatizaci, ale v tomto období už nebyla potřeba.

Strava
Polopenze vyhovující. Snídaně sladké i slané, každý den stejný základ s lehkými obměnami, pro start dne ideál. Na večeři mimo jiné vždy výběr z "mořotvorů" - většinou ryby, ale objevily se i krevety, chobotnice a škeble a mohli jsme vyzkoušet i recepty přímo z ostrova.

Služby hotela
S veškerým personálem se dalo bez problémů domluvit anglicky. Wifi je jen v přízemí u recepce, kde si můžete posedět, dát kafčo a poslat domů pozdravy. Na recepci byla možná domluva výletu na Modrou jeskyni a vedle hotelu si můžete zařídit potápění.

Pláž
Pláž před hotelem byla hezká, čistá, prostorná, sem tam ježek. Dál od města si můžete zajet i na písečné pláže, ale ty jsme nenavštívili. FKK 10 minut pěšky od hotelu pod Fort George - asi nejkrásnější pláž s pozvolným vstupem a výhledem na pevnost.

Simona T., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 14.09.2022, Dátum pobytu: 1.9. - 10.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Issa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Bylo to perfektní

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bylo to perfektní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojenost

Strava
Byla super neměli jsme jídlo které by nám nechutnalo

Služby hotela
Každý den úklidové služby

Pláž
U hotelu

Tomáš Kučera, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 14.09.2022, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Penzion Adria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Stredná Dalmácia