Chorvátsko - Stredná Dalmácia Chorvátsko

 • Popis

  Veľmi obľúbená turistická oblasť, označovaná aj za najkrajšiu destináciu východného Jadranu, má svoj začiatok v severozápadnej oblasti Chorvátska, hneď pri letovisku Rogoznica. Končí na juhovýchode prístavom Ploče. Originálne kombinuje prírodu a jej pokoj s bujným životom a výtvormi ľudských rúk. Do pobrežia zasahuje množstvo malých kúzelných zátok, čo oko dohliadne sa vo vlnách osviežujú ostrovčeky rôznej veľkosti a nechýbajú ani bohaté borovicové háje, upokojujúce ruch z turistických letovísk. Práve v mnohých z nich je zreteľná tradícia prímorských rekreačných pobytových miest, ktorá bola veľmi obľúbená už po prvej svetovej vojne. Pre turistický ruch boli v tejto oblasti vždy veľmi dobré podmienky, o čo sa zaslúžila hlavne absencia znečisťujúceho priemyslu. K najväčšiemu rozvoju ubytovacích zariadení došlo v 60. rokoch minulého storočia, ale výstavba nových hotelov a apartmánov, samozrejme, neustále pokračuje. Predsa len, miestne letoviská nemajú takú ubytovaciu kapacitu ako napríklad v Istrii, aj keď napríklad Makarska riviéra v sezóne doslova prekypuje návštevníkmi. Čo sa týka pláží, v strednej Dalmácii nájdeme predovšetkým kombináciu piesku a drobnejších guľatých kamienkov, čo sa javí ako najpríjemnejšia kombinácia pre ničím nerušený odpočinok v slnečných kúpeľoch. Keď sa Vám bude zdať, že sa tu cítite príjemnejšie a pokojnejšie než kdekoľvek inde, môže to byť aj všadeprítomnou zeleňou, ktorú na jednej strane tvoria hlavne borovice, na strane druhej aj ďalšie rozličné rastliny a dreviny, ktoré boli umelo vysadené. Vzhľadom na stále väčšiu popularitu aktívnych dovolenkových pobytov pribudlo aj množstvo športových stredísk či požičovní športového náradia, aby návštevníci urobili aj niečo pre svoje zdravie. 

  K pozitívnym vlastnostiam tejto oblasti patria aj výborné dopravné možnosti. Nechýbajú dve letiská, konečná stanica vlakov zo Záhrebu, prístavy trajektových či diaľkových lodných liniek alebo aj pomerne novo dokončená diaľnica v smere Záhreb - Split. Vzhľadom na výhodnú polohu sa ponúka množstvo miest, ktoré môžete navštíviť a urobiť si tak nádherný výlet. Pozrite sa do centra historického Šibeníku, vyberte sa k presláveným vodopádom rieky Krka, zájdite si na konské dostihy do mestečka Sinj alebo zažite jedinečný adrenalínový zážitok pri prehliadke safari na kanoe či kajakoch. Najväčšou chybou by však bolo nenavštíviť mimoriadne krasové javy, Modré a Červené jazero pri mestečku Imotski. 

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Stredná Dalmácia

Celkom: 10 krasne prostredi,velmi prijemna a ochotna pani domaci,nadherna pláz,meli jsme 5 pejsku a zadny problem

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
krasne prostredi,velmi prijemna a ochotna pani domaci,nadherna pláz,meli jsme 5 pejsku a zadny problem Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pekne

Strava
vlastni

Pláž
oblazkova nadherna voda cista

Monika Třísková, 22.02.2020, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Apartmány Benedikt

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7,8 Ubytovaní a pokoj velmi příjemný pro skvělý odpočinek.Okolí se spoustou krásných míst.Byli jsme velmi spokojení

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovaní a pokoj velmi příjemný pro skvělý odpočinek.Okolí se spoustou krásných míst.Byli jsme velmi spokojení Zobraziť celú recenziu

Vladimíra, 29.12.2019, Dátum pobytu: 6.9. - 15.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Pension Mara

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3,3 Majitel chtěl znova platit za ubytovanou osobu. Ubytování velmi špinavé.

 • 2,5 Ubytovanie
 • 5 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Majitel chtěl znova platit za ubytovanou osobu. Ubytování velmi špinavé. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 17.12.2019, Dátum pobytu: 13.7. - 20.7.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Apartmány Almir

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9,6 Byli jsme spokojeni se vším. Za nízkou cenu bylo super ubytování i polopenze. Ubytování bylo sice od moře dál, ale to nám tolik nevadilo.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme spokojeni se vším. Za nízkou cenu bylo super ubytování i polopenze. Ubytování bylo sice od moře dál, ale to nám tolik nevadilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké, útulné. Jediné, co chybělo byla klimatizace...

Strava
Polopenze na ubytování byla moc dobrá. Snídaně mi tolik nevyhovovaly, ale večeře byly moc dobré a jídla bylo dost takže jsme to občas ani nedojedli.

Služby hotela
Delegatky nám byly neustále k dispozici, byly moc sympatické a vždycky nám poradily. Byli jsme i na výletech třeba do Biokova a to se nám moc líbilo. Možností zájezdů bylo opravdu hodně, takže si každý vybral.

Pláž
Pláž byla od ubytování dál. Odpoledne byla hlavní část přeplněná, ale odlehlejsi části byly moc pěkné.

Matěj Z., 14.11.2019, Dátum pobytu: 16.8. - 25.8.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Dukic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 5,8 Bylo to fajn.

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Bylo to fajn. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skanzen. Zajímavá sonda do způsobu rekreace našich rodičů a prarodičů.

Strava
Hlady jsem netrpěl, jednou nebo dvakrát jsem si dokonce pošmáknul. Přítelkyně je náročná labužnice, remcala co chvíli. Děti kvalitu jídla nijak extra neprožívaj, pro ně jsou důležitý zážitky.

Služby hotela
Nevím, potřebovali jsme jen někde přespávat. Odpad ze sprchového koutu mohl být vyčištěný. Jiné služby jsem nepoužíval.

Pláž
Lidí jak psů, to ano, ale jinak opravdu moc pěkné místo. Překvapilo mě, že pláž je samý šutr, ale prý je to takhle u Jadranu všude a nakonec má to příznivý dopad na průzračnost vody.

David M., 14.11.2019, Dátum pobytu: 17.8. - 24.8.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Stredná Dalmácia, Hotel: Depandance hotelu Alem

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Stredná Dalmácia