Chorvátsko - Vodice Chorvátsko

 • Popis

  Toto malebné, nie príliš veľké mestečko s 5 000 obyvateľmi, sa rozkladá 11 km severozápadne od Šibeníku, pri Jadranskej magistrále. Je typické svojimi urastenými palmami, ktoré vysádzajú sami občania v rámci skrášlenia svojho mesta. Vo Vodiciach nájdeme dve hlavné hotelové strediská - na polostrove Punta a okolo hotelov Imperial a Olympia. V minulosti sa mestu darilo odolávať dobyvačným útokom z tureckej strany, a to hlavne vďaka mohutným a pevným hradbám. Dnes sú z tejto pýchy dochované len zvyšky, za povšimnutie stojí napríklad trojposchodová ochranná Čaričova veža z 16. storočia, ktorá sa nachádza neďaleko kostola Nájdenia sv. Kríža priamo v centre mesta. Vychutnajte si prepychový kúpeľ na známej kamienkovej a upravenej Modrej pláži, ktorá je v oblasti hotelov Olympia a Imperial vybavená aj toboganom a rôznymi športoviskami. Tienistý úkryt pred slnkom ponúkajú píniové háje, divoko rastúce všade okolo. Ako tradične v každom prímorskom letovisku, aj vo Vodiciach sa darí vodným športom, windsurfingu, jachtingu a vodným lyžiam. Pekným športovým výkonom je tiež cyklistický výlet na kopec Okit, odkiaľ Vás okúzli nádherný výhľad na celé široké okolie. V tesnej blízkosti vrcholu sa nachádza zvláštnosť Rašina bunja, stavba veľmi podobná tým, ktoré tu stavali pôvodní ilyrskí obyvatelia. Archeologicky veľmi významná je tiež lokalita Prižba so zakonzervovaným antickým komplexom dvoch bazilík zo 6. storočia. 

  Aj večer tu na vás vždy čaká bohatý program. Hudba, farebné svetlá a všadeprítomná priateľská atmosféra lákajú turistov navštíviť niektorú z diskoték, barov alebo kasín. Medzi najpreslávenejšie kluby patrí Hacienda, kde zakaždým narazíte na veľmi bohatý program.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Vodice

Celkom: 7.8 Dobrý

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel bol čistý, ubytovanie bolo podľa prezentovaných foto na webe, izba a balkon super. Ešte by mohli zapracovať a upraviť okolie hotela, aby sa mali malé deti kde hrať.

Strava
Nevyhovujúca, jedlo ako zo školskej jedálne. Ale na týždenné stravovanie sa to dalo zvládnuť.

Služby hotela
Dobré

Pláž
Pláž bola blízko. Vzhľadom na to, že sme tam boli až koncom augusta, tak nebolo veľa ľudí, čiže sa dalo nájsť aj miesto v tieni hneď blízko vody. Vyhovujúce aj pre malé deti.

David Kuchařík, 24.09.2022, Dátum pobytu: 26.8. - 2.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Vodice, Hotel: Penzion Maris

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4.2 Ubytovanie v penzióne Maris je určené pre menej náročných hostí. Jedlo nič moc-odniekiaľ ho dovážajú. Vrátiť sa sem už neplánujeme....

 • 4 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovanie v penzióne Maris je určené pre menej náročných hostí. Jedlo nič moc-odniekiaľ ho dovážajú. Vrátiť sa sem už neplánujeme. Personál bol veľmi milý a ochotný, ten to jediný vykompenzoval aspoň s časti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby na poschodí smerom k moru majú pekný veľký balkón čo je jediné pozitívum. Matrace už majú svoje najlepšie časy za sebou a doslova cítite každú jednu pružinu a začnete zvažovať že budete prespávať na balkóne. Na izbe je chladnička, ktorú sme ale museli mať vytiahnutú zo zásuvky, keďže vrčala celú prvú noc. Steny sú tenké a počujete ako sused vedľa zabíja komáre šľapkou o stenu susediacu s vašou posteľou - zážitok. Na izbách chyba odkladací stolík. A vyfasujete 1 toaletný papier na celý týždeň pre 2 osoby. Izby počas pobytu nikto neupratuje ani ne vynáša smeti-ale nevadilo nám to.

Strava
Raňajky: od 8-9 buď volské oko, praženica, párky atď. zelenina:rajčina, uhorka, sendvič. Ovocie nečakajte. Ovsené vločky, džemy a ostatné tie veci ktoré nikto vlastne ani neje, nápoje z automatu. Večere: Pobavil nás šalát rajčina/uhorka každý večer do jednej misky pre oboch. Jedlá zväčša presolené, až na zopár jedál sa to dalo zjesť. Polievky práškové. Gurmán by si nepochutil.

Služby hotela
Personál bol veľmi milý a ochotný, nie je čo vytknúť. Sympatické dámy, vždy usmiate.

Pláž
Pláže boli čisté, kamienkové s pozvoľným vstupom do mora.Bóje sú dosť blízko brehu, takže kto rád pláva ďalej od brehu, moc si nezapláva. Za bóje neodporúčam plávať, nakoľko je naozaj rušná premávka motorových člnov, skútrov a lodí - hrozí úraz. Časť Srima je skôr kľudnejšia, nenachádzajú sa tu žiadne rušné bary ani diskotéky. Popri plážach v Srime chýba výsadba píniových borovíc typických v iných letoviskách a nie je moc kam sa schovať do tieňa.

Jarmila F., 21.09.2022, Dátum pobytu: 8.9. - 17.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Vodice, Hotel: Penzion Maris

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5.2 Celkom pekný penzión Sklamanie s hygienické potreby

 • 4.5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 8 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Celkom pekný penzión

Sklamanie s hygienické potreby Zobraziť celú recenziu

Strava
Celkový na dojem za cenu ubytovania sme to brali len ako bonus v blízkosti je dobrá reštaurácia

Služby hotela
V hoteli ústretový

Pláž
Bližšie k pláži super

Jaroslav Trnka, 20.09.2022, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Vodice, Hotel: Penzion Maris

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 Se zájezdem/dovolenou jsme byli celkově spokojeni. Také proto, že se nechci zabývat nějakými drobnostmi a raději si chci pamatovat klady.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Se zájezdem/dovolenou jsme byli celkově spokojeni. Také proto, že se nechci zabývat nějakými drobnostmi a raději si chci pamatovat klady. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v pořádku a podle popisu a smlouvy. Vila byla nedaleko od hotelu, kam jsme chodili na jídlo.

Strava
Jídlo bylo dobré a dostatečné. Ale chtěl bych se zeptat, proč nebylo možné připravit si k večeři pití stejně jako k snídani (káva, čaj z kávovaru, džus z druhého přístroje). Obě jídla byla součástí polopenze, jak je uvedeno v popisu pořádající CK: "Snídaně a večeře bohatým bufetem". Tak proč nápoje ke snídani ano, ale k večeři nikoliv? Navíc po večeři už byla společná kuchyňka ve vile Mijo většinou zavřená, takže nebylo možné udělat si nápoj vlastní.

Služby hotela
Služby hotelu Nikola jsme využívali jen tím, že jsme tam chodili na jídla.

Pláž
Pláž byla nedaleko a tedy lehce dostupná. Byla čistá a vzhledem k tomu, že se jednalo spíše o "městskou" pláž, byla dosti zalidněná. Ovšem procházkou po pobřeží se dalo dojít na méně obsazené úseky pláže.

Oldřich K., 08.09.2022, Dátum pobytu: 25.8. - 3.9.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Vodice, Hotel: Vila Mijo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4.6 Průměr

 • 1 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Průměr Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Katastrofa.Pro pět lidí čtyři osušky na týden,čtyři přikrývky,necelá jedna role toaletního papíru na týden.Nefunkční televize,rozbitý záchod.Ani jednou nepřišla uklízečka.

Strava
Dobrá

Pláž
průměr

Martin Poc, 01.09.2022, Dátum pobytu: 18.8. - 27.8.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Vodice, Hotel: Apartmány Mandica

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Vodice