Chorvátsko - Ostrov Pag Chorvátsko

 • Popis

  Sústreďuje azda najvzácnejšie kultúrne dedičstvo zo všetkých zadarských ostrovov a zároveň je najväčším z nich. S pevninou je spojený mostom so starobylou strážnou vežou. Vďaka prudko vanúcemu vetru sa z väčšiny ostrova stala holá a kamenistá pustina, na niektorých miestach však nájdeme aj machové porasty, v západnej časti sú bežné aj borovice. Aj napriek pomerne nehostinným a pre poľnohospodárstvo nie práve výhodným podmienkam, sa miestnym obyvateľom darí pestovať víno, ovocie a predovšetkým olivy na severnom polostrove Lun. Ostrov býva tiež nazývaný ostrovom soli, syru a krajky. Najznámejším a veľmi lahodným syrom je pažský syr, do výrobní ktorého môžete priamo zavítať a vidieť na vlastné oči, ako sa táto špecialita pripravuje. Okrem syra sa tu vyplatí ochutnať aj skvelé jahňacie mäso, považované za najlepšie v celom Jadrane. Soľ sa z miestnych slaných jazierok získavala už od staroveku, čo bolo neskôr nahradené modernejším spôsobom - oparovaním priamo morskej vody. O tom, že soľ je tu nad zlato, svedčí hlavne fakt, že soľ z tohto ostrova činí 2/3 celkovej chorvátskej produkcie. 

  V minulosti bola celá oblasť postihnutá ničivým zemetrasením, pri ktorom sa do mora prepadlo celé rímske mesto Cissa, ktorého zvyšky sú dodnes viditeľné na dne mora. Na historickom jadre Pagu sa neodmysliteľne podpísala ruka slávneho chorvátskeho architekta Jurja Dalmatinca. Nájdeme tu pravidelné ulice, ktorých vznik sa datuje do 15. storočia. Snáď najväčšou dominantou v centre je kostol Nanebovzatia Panny Márie z rovnakého obdobia. Inak ostrov ponúka skôr pokojnejšiu dovolenku, ktorá je vhodná pre ozajstnú relaxáciu a odpočinok.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Ostrov Pag

Celkom: 10 Krásný kemp, čistý, velice ochotný personál.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásný kemp, čistý, velice ochotný personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Předčilo naše očekávání.

Strava
bez stravy

Služby hotela
100%

Pláž
Kemp je velký. Pláž je od oblázků až po vybetonovaná plata.

Marcela B., 05.10.2021, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2021
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Ostrov Pag, Hotel: Camping Straško

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Mobilni domky mely vse potrebne a vse fungovalo. Mohu doporucit.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Mobilni domky mely vse potrebne a vse fungovalo. Mohu doporucit. Zobraziť celú recenziu

Martin Lysák, 21.09.2021, Dátum pobytu: 11.9. - 18.9.2021
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Ostrov Pag, Hotel: Camping Straško

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Okolí Apartmánu pěkné, apartmán je dobře situovaný. Kousek od moře, po celém Mandre pěkné pláže. Majitel apartmánu příjemný pán.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Okolí Apartmánu pěkné, apartmán je dobře situovaný. Kousek od moře, po celém Mandre pěkné pláže. Majitel apartmánu příjemný pán. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování by celkem ušlo, až na koupelnu. Sprchový kout špinavý, na spárách a dveřích sprcháče plíseň. V koupelně neodtíkala voda, jinak pavučiny a mrtvý hmyz v apartmánu.

Pláž
Pláže super po celém Pagu, kdo nechce cestovat po ostrově vystačí si i na pláži v Mandre

Veronika P., 07.09.2021, Dátum pobytu: 28.8. - 4.9.2021
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Ostrov Pag, Hotel: Apartmány Bernardica

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,5 Kemp Straško je zaměřen hlavně na děti, každý den měly diskotéku, mají tam i dvě herny, v které vám děti pohlídají. Jedna je pro děti 0-3...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Kemp Straško je zaměřen hlavně na děti, každý den měly diskotéku, mají tam i dvě herny, v které vám děti pohlídají. Jedna je pro děti 0-3 a druhá pro starší. Po celém kempu jsou dětská hřiště a mini zoo. Každé ráno se dá v kempu koupit čerstvé ryby. Doporučuji si vzít kolo nebo koloběžku, kemp je rozsáhlý. My jsme moc koloběžku nevyužili, měli jsme vše kousek od ubytování. Kemp je čistý, plný zeleně i bylinkových zahrádek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytováni v mobilhome Adria Lux, ubytování je blízko pláže i bazénů (cca 50m). Kousek je i zmrzlina, kebab, pizza, obchod, pekárna a stánek se zeleninou. Ubytování bylo čisté. Terasa dostačující. Ve vybavení bylo vše potřebné... velká lednice s mražákem, mikrovlnka, kávovar, nádobí, jediný co chybělo byla varná konvice.

Pláž
Pláž je oblázková, prostorná, nestalo se, že by byla hlava na hlavě. Voda je čistá, krásně průzračná. Na šnorchlování toho vidět moc není, sem tam ryba, mušle skoro žádné, kdo není náročný tak OK. V bazénech řádily hlavně děti, ale nebyly přeplněné. Každý bazén je jinak hluboký a teplota vody je v každém trochu odlišná. Lehátka u bazénů i na pláži byly zadarmo.

Lucie H., 01.09.2021, Dátum pobytu: 21.8. - 28.8.2021
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Ostrov Pag, Hotel: Camping Straško

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Ostrov Pag