Chorvátsko - Brač Chorvátsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov ponúka snáď najviac možností, ako stráviť voľné dni dovolenky. Športoví nadšenci iste ocenia možnosť windsurfingu v kanáli pred Zlatnim ratem na Bolu alebo trochu viac adrenalínový zážitok v podobe paraglidingu z Vidovy hory. Kto má rád skôr pokojnejšie aktivity, môže sa vybrať na jednu z malebných prechádzok zo Splitske do antických kameňolomov pod Škripom, na ktorých vás budú sprevádzať olivové háje a rozmanité zátoky. Samozrejme, môžete využiť aj náročnejšie trasy. Napríklad výstup na Vidovu horu je pomerne namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaložené úsilie ale rozhodne nebudete ľutovať. Vyhliadka je priam nezabudnuteľná. Nezabudnite na krasové javy takmer vo všetkých oblastiach ostrova. Chceli by ste si tiež výborne pochutnať? Ste na správnom mieste! Ochutnajte vynikajúci bračský syr, jahňacie mäso alebo rybie špeciality. Po takejto večeri nie je nič lepšie, než si posedieť s pohárom výborného miestneho vína a relaxovať pri západe slnka na niektorej z otvorených terás. 

  Zaujímavá je aj etymológia samotného názvu ostrova. Údajne bol pomenovaný podľa jeleňa - kultového zvieraťa pôvodných obyvateľov. Existuje tiež legenda, ktorá vysvetľuje orientáciu tohto poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka. Všetko sa údajne odohralo po páde Tróje, kedy sa v tejto oblasti usadil Antenor a priviedol so sebou pastiera Braha, poľnohospodára Silena a námorníka Elafa. 

  Veľkú tradíciu má na ostrove kamenická práca. Miestne kameňolomy blízko Pučišča boli znovu obnovené v dobe antiky a stali sa zdrojom vzdelania i skúseností početných kamenických dynastií. Preslávení kamenári Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec sú toho dôkazom. Miestny tzv. korčulský kameň bol v 20 storočí dokonca zabudovaný do Bieleho domu vo Washingtone. 

  Najpríjemnejším mestečkom na trávenie dovolenky je malebné mestečko Bol na južnej strane ostrova. Ponúka jednak pokoj a súkromie, ale aj žijúce centrum, keď sa budete chcieť kultúrne vyžiť. Mestečko je situované pozdĺž pláže, takže z ktoréhokoľvek apartmánu budete mať k vode blízko. Symbolom sa stala pláž nazývaná Zlatni rat, akýsi kamienkový polostrov dlhý 600 metrov, zasahujúci ako šíp kolmo do mora. Celá oblasť je veľmi dobre prispôsobená pre vodné športy, požičovňu skútrov, vodné lyže alebo kurzy potápania sú dostupné na každom rohu. Odporúčame tiež požičať si bicykel a prejsť ostrov po malebných a romantických cestičkách.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Brač

Celkom: 10 Hotel na nádherném místě, skvělé služby a velmi dobré jídlo

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel na nádherném místě, skvělé služby a velmi dobré jídlo Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Oba čisté a velmi pěkné

Strava
Velmi odlišné a velmi dobré

Služby hotela
Skvělá obsluha

Pláž
Malý, ale moc pěkný

Mirosława M., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 12.06.2024, Dátum pobytu: 2.6. - 9.6.2024
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bretanide

Celkom: 9.3 Hotel je na krásném místě, s velmi milým personálem. Jídlo bylo chutné s velkým výběrem. Každý den probíhal nějaký animační program,...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je na krásném místě, s velmi milým personálem. Jídlo bylo chutné s velkým výběrem. Každý den probíhal nějaký animační program, animátoři byli vždy nesmírně nadšení. Celkově můžeme místo doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velké, prostorné pokoje s manželskou postelí a obývacím pokojem s "minikuchyní" (kohout a mikrovlnná trouba). Koupelna je také prostorná s velkým sprchovým koutem. Při každodenním úklidu jsme vždy dostali nové ručníky (a ani jsme o ně nežádali). Pokoje i celý ubytovací prostor byly vždy čisté a uklizené, nepotkali jsme žádné odpadky ani nečistoty.

Strava
Služba all inclusive zahrnovala bohatou snídani, oběd, svačinku a večeři. Pokrmy vždy zahrnovaly kuřecí, vepřové, hovězí a rybí maso a také vegetariánská jídla. Nahoře bylo také dost ovoce a zeleniny. K snídani pečou čerstvá vejce a omelety. V době obědů a večeří je k dispozici samostatný dětský koutek (nugety, pizza, smažené brambory atd.). K dispozici je široký sortiment nápojů, koktejlů (alko i nealko) i nealko nápojů.

Služby hotela
Odpolední i večerní program je velmi dobrý, vždy bylo co dělat, pokud někdo nechtěl jen ležet na pláži. Nechyběl ani minigolf a stolní tenis.

Pláž
Vzhledem k tomu, že pláž patří pouze k ubytování, byl extrémně klidný. Pláž je v zátoce, naproti je jen pár obytných budov a v dálce malé i velké lodě. Ubytování také poskytuje šop, kajak a vodní skákací hrad.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 11.06.2024, Dátum pobytu: 1.6. - 8.6.2024
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Waterman Milna Hotel & Marina

Celkom: 9.1 Spokojenost

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
S ubytováním jsme byli spokojení, pěkné prostorné pokoje, velká koupelna

Strava
Dobrá, vždy se dalo vybrat, dostatek ovoce a zeleniny, každý den ryby

Pláž
Pláž nebyla, ale to jsme věděli , bylo to v popisu zájezdu

Libuše Z., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.06.2024, Dátum pobytu: 1.6. - 8.6.2024
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Gava Resort Waterman

Celkom: 9.6 Výtečné,bez problému.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výtečné,bez problému. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobré.

Strava
Strava výborná,velký výběr,každý si vybral co mu chutnalo.

Služby hotela
Služeb bylo několik ,my jsme je ani nestačili využít.

Pláž
Pláž je tři minuty cesty od hotelu,čistá,kamenitá ale to je téměř na celém ostrově,takže to chce boty do vody kvůli ježkům.Voda čistá a teplá a nyní mimo hlavní sezonu na pláži i méně lidí.

Josef R., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 04.10.2023, Dátum pobytu: 23.9. - 29.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Labranda Velaris Resort

Celkom: 10 Hotel byl nově zrekonstruovaný, vše bylo k naší spokojenosti. Jídlo vynikající, personál a služby rovněž. Do městečka Bol nebylo daleko....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel byl nově zrekonstruovaný, vše bylo k naší spokojenosti. Jídlo vynikající, personál a služby rovněž. Do městečka Bol nebylo daleko. Pláže krásné, voda křišťálově čistál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytováni v pavilonu, ze kterého jsme měli všude blízko, večer jsme slyšeli i hudební produkci, která netrvala nijak dlouho a nerušila nás.

Čistota na pokoji byla vpořádku každý den čisté ručníky, vzorně uklizeno včetně balkonu. Součástí vybavení pokoje byl i minibar.

Strava
Jídlo bylo fantastické , pestré a každý si mohl vybrat dle chuti , nespornou výhodou byly nápoje k jídlu, které nebyly v žádném případě propadákem, včetně piva i vína, džusů.

Služby hotela
Výborné.

Pláž
Na pláž, kterou jsme si vybrali , jsme chodili cca do 20 minut, ale stála za to. Procházku jsme uvítali s ohledem na chutné jídlo.

Pláže krásné, voda křišťálově čistá.

Renata C., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 11.09.2023, Dátum pobytu: 31.8. - 7.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Bonaca

Všetky recenzie Chorvátsko - Brač