Chorvátsko - Brač Chorvátsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov ponúka snáď najviac možností, ako stráviť voľné dni dovolenky. Športoví nadšenci iste ocenia možnosť windsurfingu v kanáli pred Zlatnim ratem na Bolu alebo trochu viac adrenalínový zážitok v podobe paraglidingu z Vidovy hory. Kto má rád skôr pokojnejšie aktivity, môže sa vybrať na jednu z malebných prechádzok zo Splitske do antických kameňolomov pod Škripom, na ktorých vás budú sprevádzať olivové háje a rozmanité zátoky. Samozrejme, môžete využiť aj náročnejšie trasy. Napríklad výstup na Vidovu horu je pomerne namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaložené úsilie ale rozhodne nebudete ľutovať. Vyhliadka je priam nezabudnuteľná. Nezabudnite na krasové javy takmer vo všetkých oblastiach ostrova. Chceli by ste si tiež výborne pochutnať? Ste na správnom mieste! Ochutnajte vynikajúci bračský syr, jahňacie mäso alebo rybie špeciality. Po takejto večeri nie je nič lepšie, než si posedieť s pohárom výborného miestneho vína a relaxovať pri západe slnka na niektorej z otvorených terás. 

  Zaujímavá je aj etymológia samotného názvu ostrova. Údajne bol pomenovaný podľa jeleňa - kultového zvieraťa pôvodných obyvateľov. Existuje tiež legenda, ktorá vysvetľuje orientáciu tohto poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka. Všetko sa údajne odohralo po páde Tróje, kedy sa v tejto oblasti usadil Antenor a priviedol so sebou pastiera Braha, poľnohospodára Silena a námorníka Elafa. 

  Veľkú tradíciu má na ostrove kamenická práca. Miestne kameňolomy blízko Pučišča boli znovu obnovené v dobe antiky a stali sa zdrojom vzdelania i skúseností početných kamenických dynastií. Preslávení kamenári Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec sú toho dôkazom. Miestny tzv. korčulský kameň bol v 20 storočí dokonca zabudovaný do Bieleho domu vo Washingtone. 

  Najpríjemnejším mestečkom na trávenie dovolenky je malebné mestečko Bol na južnej strane ostrova. Ponúka jednak pokoj a súkromie, ale aj žijúce centrum, keď sa budete chcieť kultúrne vyžiť. Mestečko je situované pozdĺž pláže, takže z ktoréhokoľvek apartmánu budete mať k vode blízko. Symbolom sa stala pláž nazývaná Zlatni rat, akýsi kamienkový polostrov dlhý 600 metrov, zasahujúci ako šíp kolmo do mora. Celá oblasť je veľmi dobre prispôsobená pre vodné športy, požičovňu skútrov, vodné lyže alebo kurzy potápania sú dostupné na každom rohu. Odporúčame tiež požičať si bicykel a prejsť ostrov po malebných a romantických cestičkách.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Brač

Celkom: 9 výborná dovolenka, spokojnosť s ubytovaním, krásna pláž, výborné jedlo,

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
výborná dovolenka, spokojnosť s ubytovaním, krásna pláž, výborné jedlo, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pekné ubytovanie, priestranné, čisté, balkón s výhľadom na more

Strava
strava na vysokej úrovni, veľký výber jedál aj na raňajky aj na večeru, veľké množstvo zeleniny a ovocia, domáce marmelády boli výborné. Boli sme nadmieru spokojní

Služby hotela
slabý signál wifi

často sme využívali kaviareň na pláži - super

Pláž
krásna , čistá pláž , nepreplnená turistami, čisté more

Dagmar, 08.11.2017, Dátum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Velaris Tourist Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 skvele

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
skvele Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
vyborne

Strava
bez chyb

Služby hotela
denni uklid pokoje, personal mily

Pláž
milujeme Bol

Vlastimil J., 03.10.2017, Dátum pobytu: 27.9. - 30.9.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Borak

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Vše dle představ.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše dle představ. Zobraziť celú recenziu

Strava
pestrá, rok od rtopku lepší.

Služby hotela
ok

Pláž
dle představ

Petr Malina, 12.09.2017, Dátum pobytu: 16.8. - 30.8.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Borak

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 2,2 S dovolenkou v tomto apartmáne sme boli veľmi nespokojný a nižšie zhrniem všetko, načo sa prípadný dovolenkári môžu tešiť.

 • 1 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
S dovolenkou v tomto apartmáne sme boli veľmi nespokojný a nižšie zhrniem všetko, načo sa prípadný dovolenkári môžu tešiť. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola stará a celá zaprášená, deky boli nechutne vyzdobené fľakmi, nedostali sme možnosť dokúpiť si klimatizáciu tak ako bolo napísane v popise zájazdu, čo nám cestovná kancelária reklamovala a vrátila 33 EUR. Majiteľmi bytu bol starý pár, ktorý pravidelne porušoval ich vlastne pravidla, a kedykoľvek vchádzal do nášho apartmánu bez opýtania. Ich záchod sa nachádzal vonku pri terase, a kedže vonku bolo okolo 40 °C, tak si na ňom nezatvárali dvere pri vykonávaní potreby, čo nám vedelo každý deň "spríjemniť" raňajky takpovediac "zvukmi prírody".

Strava
Mali sme vlastnú, chorvátsko je v tomto smere v turistických oblastiach extrémne predražené.

Služby hotela
Neboli žiadne služby ktoré by tento apartmán ponúkal, jedine tak to, že každý večer sme mali menšiu scénku od majiteľov, ktorý mali zrejme pocit že sme deti na tábore a chodili nás posielať spať, pretože už je veľa hodín.

Pláž
Najbližšia pláž Sumartin bola 10 min. autom, kamenistá vďaka čomu bola voda čistá, počas dňa bola bola plná a neboli tam žiadne stánky s možnosťou občerstvenia kedže sa jednalo o veľmi malú pláž

Matúš D., 08.09.2017, Dátum pobytu: 9.8. - 12.8.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Apartmán Zehra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Skvělé ubytování, jídlo i vyžití, jen bazény studenější. Vzdálenost z resortu do přístavu je přesně tak akorát na příjemnou večerní...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé ubytování, jídlo i vyžití, jen bazény studenější. Vzdálenost z resortu do přístavu je přesně tak akorát na příjemnou večerní procházku promenádou s obchody. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
apartmán s balkonem - trošku starší vybavení židliček a stolku na balkoně a taktéž koupelna, ale úklid každý den, včetně výměny ručníků. Mikrovlnka, varná konvice, lednice, televize. Široká přistýlka, nikoli jen úzké křesílko, což dítě ocenilo.

Strava
Každý den bylo z čeho vybírat. Navíc bylo hodně ovoce, hlavně melouny, hroznové víno, fíky, rozinky, ořechy.

Služby hotela
Při příjezdu do resortu není vůbec označená recepce, tak jsme dost tápali, stejně jako další auta za námi. Navíc před recepcí parkoviště, které bylo tak přeplněné, že jsme stáli dočasně na promenádě. Po zbytek pobytu bylo parkování na jiném parkovišti bez problémů. Resort je tak obrovský, že pokud Vás při ubytování "poslíček" nedoprovodí do vzdálenějších míst, tak se bloudí.

Pláž
Pláž je malý kousek od ubytování, kamínková a voda čistá. Lidí bylo málo, protože voda byla koncem srpna opravdu studená. U pláže nám chyběla sprcha, což v jiných letoviscích Chorvatska bývá.

Anonym, 06.09.2017, Dátum pobytu: 26.8. - 2.9.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Waterman Svpetrvs Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Brač

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220