Chorvátsko - Brač Chorvátsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov ponúka snáď najviac možností, ako stráviť voľné dni dovolenky. Športoví nadšenci iste ocenia možnosť windsurfingu v kanáli pred Zlatnim ratem na Bolu alebo trochu viac adrenalínový zážitok v podobe paraglidingu z Vidovy hory. Kto má rád skôr pokojnejšie aktivity, môže sa vybrať na jednu z malebných prechádzok zo Splitske do antických kameňolomov pod Škripom, na ktorých vás budú sprevádzať olivové háje a rozmanité zátoky. Samozrejme, môžete využiť aj náročnejšie trasy. Napríklad výstup na Vidovu horu je pomerne namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaložené úsilie ale rozhodne nebudete ľutovať. Vyhliadka je priam nezabudnuteľná. Nezabudnite na krasové javy takmer vo všetkých oblastiach ostrova. Chceli by ste si tiež výborne pochutnať? Ste na správnom mieste! Ochutnajte vynikajúci bračský syr, jahňacie mäso alebo rybie špeciality. Po takejto večeri nie je nič lepšie, než si posedieť s pohárom výborného miestneho vína a relaxovať pri západe slnka na niektorej z otvorených terás. 

  Zaujímavá je aj etymológia samotného názvu ostrova. Údajne bol pomenovaný podľa jeleňa - kultového zvieraťa pôvodných obyvateľov. Existuje tiež legenda, ktorá vysvetľuje orientáciu tohto poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka. Všetko sa údajne odohralo po páde Tróje, kedy sa v tejto oblasti usadil Antenor a priviedol so sebou pastiera Braha, poľnohospodára Silena a námorníka Elafa. 

  Veľkú tradíciu má na ostrove kamenická práca. Miestne kameňolomy blízko Pučišča boli znovu obnovené v dobe antiky a stali sa zdrojom vzdelania i skúseností početných kamenických dynastií. Preslávení kamenári Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec sú toho dôkazom. Miestny tzv. korčulský kameň bol v 20 storočí dokonca zabudovaný do Bieleho domu vo Washingtone. 

  Najpríjemnejším mestečkom na trávenie dovolenky je malebné mestečko Bol na južnej strane ostrova. Ponúka jednak pokoj a súkromie, ale aj žijúce centrum, keď sa budete chcieť kultúrne vyžiť. Mestečko je situované pozdĺž pláže, takže z ktoréhokoľvek apartmánu budete mať k vode blízko. Symbolom sa stala pláž nazývaná Zlatni rat, akýsi kamienkový polostrov dlhý 600 metrov, zasahujúci ako šíp kolmo do mora. Celá oblasť je veľmi dobre prispôsobená pre vodné športy, požičovňu skútrov, vodné lyže alebo kurzy potápania sú dostupné na každom rohu. Odporúčame tiež požičať si bicykel a prejsť ostrov po malebných a romantických cestičkách.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Brač

Celkom: 6,2 strava a služby bez hodnotenia kedže to bol apartmán

 • 5 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
strava a služby bez hodnotenia kedže to bol apartmán Zobraziť celú recenziu

Anonym, 10.07.2017, Dátum pobytu: 16.6. - 23.6.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Vila Veronica

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Úžasná dovolená

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsou čisté a pěkně připravené pro hosty.

Je vybaven klimatizací, ledničkou , tv i telefon.

Kazdy den vam uklidí pokud budete chtít a doplni vse co potřebujete. Krasny výhled na more a hotelove zahrady.

Strava
Strava je formou švédských stolů maji zde na výběr opravdu ze spousty jídel a dezertů. Take servírují sve ovoce a zeleninu ze svých zahrad. Příjemné prostředí.

Služby hotela
Personal je velmi ochotný snazi se mluvit vaši řečí :-) Moznost parkovani primo v arealu hotelu. Hotel nabizi fitko i bazén dokonce ma svou poštu .

Pláž
Plaz je od hotelu asi 100m. Plaz je z casti pisecna z casti oblazkova je cista a udrzovana velmi dobře pristupna. Vsude kolem jsou vodni sporty , aktrakce a spoustu dobrych restauraci.

Anonym, 08.07.2017, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2015
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Velaris Hotel Amor

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

6 fotografií

Celkom: 10 Nejlepší dovolená v Chorvatsku, doporučuji všem

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nejlepší dovolená v Chorvatsku, doporučuji všem Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dokonalé, čisté, voňavé

Strava
Naprosto dokonalá

Služby hotela
dokonalá

Pláž
Dlouhá velká pláž, naprosto nám vyhovovala.

Jana Krajčíková, 06.07.2017, Dátum pobytu: 22.6. - 1.7.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Bonaca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,8 Celkový dojem je lepší než dobrý.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem je lepší než dobrý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Mohlo by být čistější, např. v ložnici se válely chomáče prachu s vlasy, dveře do koupelny byly umatlané jakousi kaší (možná dětská ovesná instantní????), v rozích vany plíseň, matrace proležené, přistýlka z pohovky ne zrovna čisté......

Strava
Výborná, jen ovoce bylo opravdu chudé - tvrdé a bez chuti byly broskve a nektarinky, červený meloun už od pohledu nevábný, jablka zřejmě objednávali z Polska - stejně moučné jako u nás v ČR. Postrádali jsme restovanou zeleninu jako je lilek, paprika, cuketa - tu spíše nabízeli smaženou.

Služby hotela
Trochu nás zarazily davy Francouzů, kteří se u bazénu chovali, jako by jim patřil........byli hodně hluční.

Pláž
Rádi se procházíme, takže nám delší vzdálenost vůbec nevadila. Jen jsme byli malinko zklamaní z vysokých poplatků za lehátka na pláži Zlatnij rat (jinde jsme se na cenu neptali) - 100 kun za jedno je příliš. Dále bych apelovala na nudisty, kteří si zabrali tu nejlepší část pláže :-( bylo by příjemnější, kdyby se vystavovali na méně frekventovaných místech. Také by nás zajímalo, jak je to s vyprazdňováním toalet u výletních lodí, které celý den kotví v blízkosti pláže Zlatnij rat?

Jindra Rumlová, 04.07.2017, Dátum pobytu: 23.6. - 30.6.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bluesun Hotel Bonaca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Příjemná dovolená, dobrý poměr cena - kvalita. Jídlo vynikající:-)!

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemná dovolená, dobrý poměr cena - kvalita. Jídlo vynikající:-)! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné, jen velmi minimalistické, zvlášť prostor kolem WC v jedné z koupelen. WC se trochu "hýbala" a sem tam bylo jedno cítít. Suprová terasa s posezením a sušákem na prádlo, ve dveřích by se hodila siťka proti hmyzu. Kuchyňka plně vybavená, nenašli jsme jen prostředek na nádobí a utěrky. Chatky jsou poměrně blízko sebe, okolí je hezky vysázené a udržované.

Strava
Velký výběr a vše móc dobré, dokonalost rušily pouze dotěrné mouchy, takže nějaké mucholapky by pomohly!

Služby hotela
1 x týdně ručníkový servis, jinak si každý uklízí sám včetně vynášení koše, po ukončení pobytu je zamestnanci proveden celkový úklid. Personál povětšinou milý a vstřícný.

Pláž
Hezká a čistá oblázková pláž, dívali jsme se kam šlapeme, protože jsme zahlídli mořského ježka.

Anonym, 03.07.2017, Dátum pobytu: 2.6. - 9.6.2017
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Waterman Beach Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Brač

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220