Chorvátsko - Brač Chorvátsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov ponúka snáď najviac možností, ako stráviť voľné dni dovolenky. Športoví nadšenci iste ocenia možnosť windsurfingu v kanáli pred Zlatnim ratem na Bolu alebo trochu viac adrenalínový zážitok v podobe paraglidingu z Vidovy hory. Kto má rád skôr pokojnejšie aktivity, môže sa vybrať na jednu z malebných prechádzok zo Splitske do antických kameňolomov pod Škripom, na ktorých vás budú sprevádzať olivové háje a rozmanité zátoky. Samozrejme, môžete využiť aj náročnejšie trasy. Napríklad výstup na Vidovu horu je pomerne namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaložené úsilie ale rozhodne nebudete ľutovať. Vyhliadka je priam nezabudnuteľná. Nezabudnite na krasové javy takmer vo všetkých oblastiach ostrova. Chceli by ste si tiež výborne pochutnať? Ste na správnom mieste! Ochutnajte vynikajúci bračský syr, jahňacie mäso alebo rybie špeciality. Po takejto večeri nie je nič lepšie, než si posedieť s pohárom výborného miestneho vína a relaxovať pri západe slnka na niektorej z otvorených terás. 

  Zaujímavá je aj etymológia samotného názvu ostrova. Údajne bol pomenovaný podľa jeleňa - kultového zvieraťa pôvodných obyvateľov. Existuje tiež legenda, ktorá vysvetľuje orientáciu tohto poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka. Všetko sa údajne odohralo po páde Tróje, kedy sa v tejto oblasti usadil Antenor a priviedol so sebou pastiera Braha, poľnohospodára Silena a námorníka Elafa. 

  Veľkú tradíciu má na ostrove kamenická práca. Miestne kameňolomy blízko Pučišča boli znovu obnovené v dobe antiky a stali sa zdrojom vzdelania i skúseností početných kamenických dynastií. Preslávení kamenári Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec sú toho dôkazom. Miestny tzv. korčulský kameň bol v 20 storočí dokonca zabudovaný do Bieleho domu vo Washingtone. 

  Najpríjemnejším mestečkom na trávenie dovolenky je malebné mestečko Bol na južnej strane ostrova. Ponúka jednak pokoj a súkromie, ale aj žijúce centrum, keď sa budete chcieť kultúrne vyžiť. Mestečko je situované pozdĺž pláže, takže z ktoréhokoľvek apartmánu budete mať k vode blízko. Symbolom sa stala pláž nazývaná Zlatni rat, akýsi kamienkový polostrov dlhý 600 metrov, zasahujúci ako šíp kolmo do mora. Celá oblasť je veľmi dobre prispôsobená pre vodné športy, požičovňu skútrov, vodné lyže alebo kurzy potápania sú dostupné na každom rohu. Odporúčame tiež požičať si bicykel a prejsť ostrov po malebných a romantických cestičkách.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Brač

Celkom: 10 Najlepsia dovolenka na akej sme boli.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Najlepsia dovolenka na akej sme boli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nadherny hotel, cisty, izbu upratovali myslim kazdy den, vzdy ciste uteraky.

Strava
Super. Absolutne super, tolko rozmanitych jedal! V takej sirokej ponuke si urcite vyberie kazdy nieco /masite/bezmasite/sladke/slane....Vzdy cerstve, neustale doplnali stoly.

Služby hotela
Sluzby velmi dobre.

Pláž
Uzasna.. Necakali sme ze v Chorvatsku by bolo tak krasne more, ale bolo uzasne a ciste. A aj plaz. Velmi pekne upravene okolie.

Lenka K., 01.11.2016, Dátum pobytu: 15.10. - 21.10.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Sentido Kaktus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Sentido Kaktus, Brač, Chorvátsko Lenka K. 2016-11-01 10 1 10 SENTIDO Kaktus

Celkom: 9 Dovolená byla supéerm skvělá i veškeré zařizování

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla supéerm skvělá i veškeré zařizování Zobraziť celú recenziu

Erik S., 27.09.2016, Dátum pobytu: 18.7. - 29.7.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Apartmány Fabian

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Apartmány Fabian, Brač, Chorvátsko Erik S. 2016-09-27 9 1 10 Apartmány Fabian

Celkom: 9,2 Vlídné a profesionální přijetí, vstřícnost,čistota, klid.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Vlídné a profesionální přijetí, vstřícnost,čistota, klid. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
na úrovni, čisto, vše fungující,areál krásně udržovaný-parkové prostředí

Strava
skvělá, pestrá,velký výběr

Zdeněk Just, 25.09.2016, Dátum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Velaris Tourist Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Velaris Tourist Resort, Brač, Chorvátsko Zdeněk Just 2016-09-25 9.2 1 10 Hotel VELARIS RESORT, Supetar

Celkom: 9 Bol je veľmi krásne miesto pre letnú dovolenku, pláž Zlatni rat je naozaj očarujúca. Dajú sa tam nájsť krásne miesta, dá sa ísť na výlet...

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Bol je veľmi krásne miesto pre letnú dovolenku, pláž Zlatni rat je naozaj očarujúca. Dajú sa tam nájsť krásne miesta, dá sa ísť na výlet do neďalekého Splitu alebo na ostrov Hvar. Veľmi pekným zážitkom je aj výhľad z Vidovej Gory, aj keď výstup je trocha náročnejší.

Jedným z mála záporov je však to, že ceny v obchodoch a reštauráciách boli vyššie vzhľadom na to, že sa jedná o dosť komerčnú lokalitu plnú dovolenkárov. Ďalším záporom bola studená voda v mori.

Inak sme však boli s dovolenkou veľmi spokojní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola veľmi pekná. Keď sme prišli, boli sme milo prekvapení čistotou, všetko bolo až vyleštené, klobúk dole. Vo vybavení nám nechýbalo absolútne nič, dokonca tam boli aj také veci dostupné, ktoré sme nečakali, že tam budú. Obrovským plusom bola aj poloha hotela, 3 minúty od promenády a zároveň v celkom tichej ulici. Naozaj nemôžeme povedať jednu zlú vec na tento hotel.

Strava
Väčšinou sme si varili samy, ale samozrejme, že sme ochutnali jedlá aj z reštaurácií. Miestna kuchyňa je zameraná hlavne na grilované jedlá a plody mora. Jedli sme aj chutné jedlá, avšak dostali sme aj presolené jedlo a v jednej reštaurácii sme mali pocit, že mäso bolo úplne surové.

Služby hotela
Celkový dojem z hotela, ako sme už spomínali vyššie, je výborný, nie je to k tomu čo dodať.

Pláž
Pláž Zlatni Rat bola od hotela dosť vzdialená. Najprv sme si mysleli, že je to blízko, avšak cesta priemerným tempom trvala aj 40 minút. Pláž bola čistá, ľudí bolo dosť veľa. Nepáčilo sa nám však, že voda bola dosť studená. Vždy poobede začal fúkať silný vietor a bolo prakticky nemožné zotrvať vo vode po dlhšiu dobu.

Bližšie sa nachádzala menšia pláž pri Dominikánskom kláštore, pláž bola čistá, pekná, cesta k nej trvala asi 20 minút, avšak voda bola tiež studená.

Anonym, 21.09.2016, Dátum pobytu: 14.7. - 30.7.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Villa Zdravko

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Villa Zdravko, Brač, Chorvátsko Anonym 2016-09-21 9 1 10 Zdravko vila ***

Celkom: 10 odporúčam každému, veľmi príjemní personál hotela nás ubytoval ráno o 8.20hod. Čakali sme iba 20 min na izbu. Hotel pekný, čistý, ľutujem...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
odporúčam každému, veľmi príjemní personál hotela nás ubytoval ráno o 8.20hod. Čakali sme iba 20 min na izbu. Hotel pekný, čistý, ľutujem upratovačky, ktoré chodili a glancovali niekoľko krát za deň dlážku, zábradlie atď. Jedlo fantastické, každý večer bolo navarené niečo iné. Aj keď ste na dieté BKM, vedia vám pripraviť napr. palacinky zo sojového mlieka. Čo nebolo popísané - alergény a mi vadilo, nakoľko sme alergickí na BKM, ale vedeli poradiť. Pláž punta cana bola prekrásna, až na tie špačky, ktoré sa odhadzovali kam nemali... more čisté. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
veľmi čisté

Strava
výborná - neboli popisané alergény, ale vedeli kuchári pripraviť aj pre BKM.

Služby hotela
na úrovni

Pláž
cca 8 min. chôdze na Puntu. Hotelová pláž bola 3min. vzdialená, no boli tam dosť veľké kamene, preto sme chodili na pláž Puntu, kde boli maličké kamene. Na nej boli lehátka za poplatok 50 kún.

Elena M., 19.09.2016, Dátum pobytu: 5.9. - 14.9.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel: Bluesun Elaphusa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bluesun Elaphusa, Brač, Chorvátsko Elena M. 2016-09-19 10 1 10 Bluesun Grand Hotel Elaphusa

Všetky recenzie Chorvátsko - Brač

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220