Chorvátsko - Orebič Chorvátsko

 • Popis

  Túto krásnu a atraktívnu lokalitu môžete poznať aj pod jej starším menom - Trstenica. Nachádza sa na Kapitánskej riviére na juhozápadnom pobreží polostrova Pelješac, priamo oproti ostrovu Korčula. Preto je veľmi ľahké a pohodlné využiť niektorý z trajektov a urobiť si na tento ostrov výlet. Samotný Orebič akoby nepociťoval hektický turistický ruch, a aj tak je zo strany turistov veľmi obľúbený. Navzdory tomu, že sa nachádza pri Pelješackej transverzále, nájdeme tu veľmi bujné rastlinstvo a hlavne vinohrady, ktorých tekuté produkty s názvom Postup sú veľkým lákadlom. Odporúčame navštíviť typické vinné pivnice- konoby, kde si môžete priamo posedieť pri pohári dobrého vínka. Pri pohľade na mesto najviac vyčnieva mohutná hora Sveti Ilija, týčiaca sa do výšky 961 m. 

  V minulosti Orebič vynikal hlavne v moreplavectve. Nie je divu, že tu dodnes žijú potomkovia slávneho cestovateľa Marca Pola, rodáka práve z neďalekej Korčuly. Práve z obdobia najväčšieho rozmachu námorníctva pochádza zmienená Kapitánska riviéra, tvorená domami bohatých lodných kapitánov, ktorí sa tu usídľovali na odpočinok. Tak ako v celom Chorvátsku, môžete aj tu navštíviť sakrálne stavby z rôznych storočí, napríklad kostol Zvestovania Panny Márie alebo goticko-renesančný františkánsky Kláštor s kostolom Panny Márie Anjelskej, ktorý sa nachádza hore nad mestom, takže výhľad odtiaľ rozhodne stojí za to. 

  V Orebiči nájdeme aj na chorvátske pomery nie príliš častú piesočnatú pláž, a to v zátoke Trstenica. Okrem kúpania si nenechajte ujsť veľkú ľudovú slávnosť v deň sviatku Panny Márie Karmelskej, ktorá pripadá na 16. júla.  Hlavné ubytovacie zariadenia sú sústredené v západnej časti mesta a vyniká medzi nimi bývalý hotel Rathaneum, ktorý dnes pod názvom Grand Hotel Orebič Paloma ponúka moderné, zrekonštruované prostredie. Samozrejme, nachádza sa tu aj niekoľko kempov, takže o pobyt na čerstvom vzduchu nemusíte byť vôbec ochudobnený.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Orebič

Celkom: 10 Krásná dovolená, ubytování super, kousek od moře a obchodů. Pěkně prostředí na relax.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, ubytování super, kousek od moře a obchodů. Pěkně prostředí na relax. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování mohu doporučit, všude čisto . Byli jsme moc spokojeni.

Iveta, 25.08.2021, Dátum pobytu: 14.8. - 21.8.2021
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Apartmány Rafaela

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,5 Apartmán kousek od moře.Byla tam pláž jak písčitá,tak s menšími kamínky.Každou hodinu jede trajekt na Korčulu a zpět.Klidné místo.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Apartmán kousek od moře.Byla tam pláž jak písčitá,tak s menšími kamínky.Každou hodinu jede trajekt na Korčulu a zpět.Klidné místo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem dobrý,až na nemytý wc!!!:((((( Asi paní uklízečka zapomněla!!!

Kuchyně byla navíc vybavená troubou,kávovarem a toustovačem,což nás mile překvapilo.

Strava
Strava v restauracích poměrně dost drahá,nenabízeli žádná meníčka za zvýhodněnou cenu.

Pláž
Pláže čisté,přístup do vody velmi dobrý.Kdo má rád skoky do vody,tak je tam spousta molů.Pluje tam lodička nebo částečně ponorka,kde se dá pozorovat podmořský svět,cena dospělé osoby 100 kun,děti za polovic.

Anonym, 06.08.2020, Dátum pobytu: 24.7. - 2.8.2020
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Apartmány Orebič Trstenica

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Všem doporučuji! Ubytování starší, účelné, pan domácí vstřícný.. zahrada nadherna i s čerstvými bylinky...grill funkcni. Ubytování přímo...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Všem doporučuji! Ubytování starší, účelné, pan domácí vstřícný.. zahrada nadherna i s čerstvými bylinky...grill funkcni. Ubytování přímo na krásně promenade, noční vyžití, blízko ostrov Korcula- výlet lodi ..

Pláže oblázkova, pisecna, kamenita , sprchy na pláži zdarma .. možnost vodnich sportu.

Určitě se rádi vrátíme, krasne místo, velká spokojenost

Ubytovani nam vybrala a vše zaridila p. Marie (pro celou naši velkou skupinu.).. velké díky a doporuceni pro další spokojené klienty! Zobraziť celú recenziu

Eva Bobková, 04.09.2019, Dátum pobytu: 22.8. - 1.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Apartmány Ocean

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Byli jsme s dopravou a ubytováním naprosto spokojeni.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme s dopravou a ubytováním naprosto spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Hana N., 17.07.2019, Dátum pobytu: 5.7. - 14.7.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Vila Radič

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 6,4 Vlmi dobrý, jsem spokojená v podstatě co bylo objednáno to bylo. Jen hotel je opravdu hoooodně omšelý. Na pokojích bylo velmi čisto ale z...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Vlmi dobrý, jsem spokojená v podstatě co bylo objednáno to bylo. Jen hotel je opravdu hoooodně omšelý. Na pokojích bylo velmi čisto ale z venku je to opravdu ošklivé ale na druhou stranu okolí a pláž bylo nádherné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
No v podstatě jsem to už napsala.

Strava
Strava v Chorvatsku luxusní. V hotelu by to možná stálo za to malinko upravit jednotvárnost a poradit kuchaři aby k našemu klasickému řízku který nebyl vůbec špatný nevařil jako přílohu, fazolový guláš s mrkví to faaaakt nejde jíst.

Služby hotela
No fakt by to chtělo opravu. Jinak pokoje a vše čisté.

Pláž
Pláž neskutečně nádherná a tak čistou vodu jsem dlouho nevyděla. Okolí krásné a lidí bylo velmi málo s ohledem na termín takže opravdu pecka.

Renáta P., 27.09.2018, Dátum pobytu: 14.9. - 23.9.2018
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Komodor (Perna)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Orebič