Chorvátsko - Orebič Chorvátsko

 • Popis

  Túto krásnu a atraktívnu lokalitu môžete poznať aj pod jej starším menom - Trstenica. Nachádza sa na Kapitánskej riviére na juhozápadnom pobreží polostrova Pelješac, priamo oproti ostrovu Korčula. Preto je veľmi ľahké a pohodlné využiť niektorý z trajektov a urobiť si na tento ostrov výlet. Samotný Orebič akoby nepociťoval hektický turistický ruch, a aj tak je zo strany turistov veľmi obľúbený. Navzdory tomu, že sa nachádza pri Pelješackej transverzále, nájdeme tu veľmi bujné rastlinstvo a hlavne vinohrady, ktorých tekuté produkty s názvom Postup sú veľkým lákadlom. Odporúčame navštíviť typické vinné pivnice- konoby, kde si môžete priamo posedieť pri pohári dobrého vínka. Pri pohľade na mesto najviac vyčnieva mohutná hora Sveti Ilija, týčiaca sa do výšky 961 m. 

  V minulosti Orebič vynikal hlavne v moreplavectve. Nie je divu, že tu dodnes žijú potomkovia slávneho cestovateľa Marca Pola, rodáka práve z neďalekej Korčuly. Práve z obdobia najväčšieho rozmachu námorníctva pochádza zmienená Kapitánska riviéra, tvorená domami bohatých lodných kapitánov, ktorí sa tu usídľovali na odpočinok. Tak ako v celom Chorvátsku, môžete aj tu navštíviť sakrálne stavby z rôznych storočí, napríklad kostol Zvestovania Panny Márie alebo goticko-renesančný františkánsky Kláštor s kostolom Panny Márie Anjelskej, ktorý sa nachádza hore nad mestom, takže výhľad odtiaľ rozhodne stojí za to. 

  V Orebiči nájdeme aj na chorvátske pomery nie príliš častú piesočnatú pláž, a to v zátoke Trstenica. Okrem kúpania si nenechajte ujsť veľkú ľudovú slávnosť v deň sviatku Panny Márie Karmelskej, ktorá pripadá na 16. júla.  Hlavné ubytovacie zariadenia sú sústredené v západnej časti mesta a vyniká medzi nimi bývalý hotel Rathaneum, ktorý dnes pod názvom Grand Hotel Orebič Paloma ponúka moderné, zrekonštruované prostredie. Samozrejme, nachádza sa tu aj niekoľko kempov, takže o pobyt na čerstvom vzduchu nemusíte byť vôbec ochudobnený.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Orebič

Celkom: 9,4 Dovolenka bola skvelá. Orebić je krásne mesto, ktoré sa oplatí vidieť, ako aj jeho okolie. Odporučila by som jeho návštevu skôr...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka bola skvelá. Orebić je krásne mesto, ktoré sa oplatí vidieť, ako aj jeho okolie. Odporučila by som jeho návštevu skôr dovolenkárom, ktorí hľadajú oddych, relax a kľudnú atmosféru malého mesta južnej Dalmácie. Avšak, aj aktívnejší dovolenkári si prídu na svoje, kedže mesto situované pod horami ponúka viacero možností. Orebić som navštívila druhý krát a neváhala by som sa znova vrátiť, nie len kvôli krásnemu moru, ale tomu, že mesto dýcha históriou a je iba 15 minút loďou od mesta Korčula, ktoré históriou prekvitá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie je v "depandansi" hotela Belevue, čiže v jednej zo samostatne stojacich budov, blízko hlavnej budovy hotela, v pekne upravenom areáli. Izba bola pekná, čistá, moderne zariadená. Jediné čo chýbalo v horúcom letnom počasí bola chladnička na izbe. More je od depandansu naozaj na skok, rovno pod hotelom.

Strava
Strava formou light all inclusive je skvelá. Dá sa povedať, že raňajky, obed a večera sú podávané formou "all you can eat". Množstvo rozmanitého jedla vrátane domácich špecialít a výborného čapovaného piva. A navyše veľmi slušný a profesionálne pôsobiaci personál ako bonus.

Služby hotela
Služby hotela zodpovedali očakávaniam.

Pláž
Pláž je kúsok od hotela, naozaj veľmi blízko. Je kamienková a čistá a more bolo krásne čisté. Dá sa využiť slnečné miesto, ale aj tieň borovíc.

Monika S., 03.10.2019, Dátum pobytu: 2.8. - 11.8.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Depandance Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9 Velmi vstřícný personál hotelu, krásné prostředí.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi vstřícný personál hotelu, krásné prostředí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje i sociální zařízení útulné a čisté. Uklízečky chodily každý den měnit ručníky a dvakrát do týdne měnit povlečení. Wifi dostupná i z pláže pod hotelem. Pokoje byly trošku menší ale na přespání naprosto dostačující.

Strava
Jídlo bylo formou švédských stolů. Vždy bylo na výběr z mnoha druhů pokrmů, včetně různých místních pokrmů, bezmasého jídla i klasické volby typu špagety nebo brambory s kuřecím plátkem. Jídlo bylo vždy výborné s možností zákusku, ovoce i zmrzliny.

Pláž
Přímo pod hotelem se nacházela menší kamenitá pláž, s pozvolným kamenitým vstupem do moře. Kousek od hotelu se ale nacházela druhá, větší pláž, kde byl vstup po vstupu do moře cca ve vzdálenosti 1,5m písečný. Pláže byly čisté s možností pronájmu lehátek a slunečníků.

Lucie S., 02.10.2019, Dátum pobytu: 20.9. - 29.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Depandance Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Byla jsem spokojená ve všech směrech. Klidné prostředí, příjemný a ochotný personál. Delegát super, hodně toho věděl o historii, zajistil...

 • 10 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byla jsem spokojená ve všech směrech. Klidné prostředí, příjemný a ochotný personál. Delegát super, hodně toho věděl o historii, zajistil výlety, domluva dobrá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování odpovídalo třem hvězdičkám, bylo čisté. Nebylo nic k řešení. Personál usměvavý, zdravil, vždy čisto.

Strava
Strava ohledně úpravy masa a ryb byla spíše jednostranná, ale všeho byl dostatek. Přílohy, ovoce, zelenina, zákusky, pití v pohodě. Musel si vybrat opravdu každý. Dobré. Personál dbal o pořádek a čistotu.

Služby hotela
Ochota, úsměvy, zdravení, domluva dobrá. Celková spokojenost.

Pláž
Na pláži byly sprchy-super. Byla čistá, odpadkové koše v dosahu, pravidelně udržované. Lehátka možno za poplatek /na pláži/ si zajistit, u bazénu zdarma. Spokojenost.

Drahomíra Moučková, 29.09.2019, Dátum pobytu: 13.9. - 22.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Orsan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 4,4 Protože jsme vybírali na poslední chvíli neočekávali jsme žádné zázraky

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 3 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Protože jsme vybírali na poslední chvíli neočekávali jsme žádné zázraky Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel by si zcela jistě zasloužil rekonstrukci, nicméně je čistý a personál velmi příjemný

Strava
Měli jsme light all inclusive, nabídka jídel nebyla nijak pestrá, ale jídla byla vesměs chutná

Služby hotela
Hotel žádné služby neposkytoval takže není co hodnotit, minimálně ručníky na pláž by dojem vylepšili

Pláž
Pláž je malá kamenito- oblázková a nijak neudržovaná

Pavel Kaše, 23.09.2019, Dátum pobytu: 14.9. - 19.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Orsan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Byla to super dovolená. Doufám že se za rok zase vrátíme.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byla to super dovolená. Doufám že se za rok zase vrátíme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
To co bylo popsáno že hotel nabízí to bylo. Ubytování super, pokoj malý ale dostačujcí pro dva úplně v pohodě,krásná koupelna prostě spokojenost. Výhled z balkonu krásný.

Strava
Strava byla top. Než jsem odjížděla na dovolenou tak jsem pečlivě četla recenze a na stravu byla jen chvála a já se připojuji. Všeho bylo až nadbytek od nápojů po hlavní jídlo, saláty, moučníky prostě velmi chutné a všeho opravdu dostatek. Jak mile něco došlo okamžitě se doplnˇovalo nové a bylo opravdu z čeho vybírat. Opravdu personálu kuchyně a servisu velká pochvala.

Služby hotela
Až na malou prodlevu na čekání pokoje po příjezdu není si na co stěžovat. Všude čisto každý den úklid a výměna ručníků. Všechen personál milý,usměvavý a nic nebyl problém.

Pláž
Nádhera, voda neskutečně čistá nikde žádný nepořádek všude uklizeno prostě nádhera. Nikde žádný ježek,medůza prostě pohoda.

Renáta Pelikánová, 18.09.2019, Dátum pobytu: 6.9. - 15.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Orebič, Hotel: Orsan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Orebič