Chorvátsko - Dubrovník Chorvátsko

 • Doprava letecky

  01:50 h

 • Popis

  Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

  Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

  Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

  Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

  Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

  Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Dubrovník

Celkom: 7,4 Dovolená splnila naše očekávání. Nemáme žádné negativní připomínky, úroveń odpovídala ceně.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání. Nemáme žádné negativní připomínky, úroveń odpovídala ceně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší ubytovací zařízení, bez výtahu (někdy to lze považovat za výhodu a to byl náš případ). U pokojů orientovaných "do parku" není balkon a schází možnost důkladného usušení věcí.

Strava
Široký výběr jídel k snídaním i večeřím. Až na malé výjimky každý den stejný. Výhled z jídelny na moře, večeře sev západem slunce.

Služby hotela
Čisté pokoje, non-stop recepce, anglicky mluvící recepční, příjemný personál.

Pláž
Na oblázkovou pláž přístup přes silnici po schodech, voda čistá, dostupné atrakce (půjčovna kajaků, paddle-boardů, vodních skůtrů. překážková nafukovací dráha na hladině), plážové bary. V blízkosti možnost slunění a plavání na kamenných útesech, příjemné šnorchlování.

Anonym, 20.09.2019, Dátum pobytu: 10.9. - 17.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Adriatic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 velice hezke misto

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
velice hezke misto Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ok vse potrebne klima wifi parkovani

Strava
snidane i vecere paradni

Služby hotela
ok

Pláž
klasicka hotelova koupat jse se chodily jinam

Albert Řepka, 06.09.2019, Dátum pobytu: 31.8. - 3.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Adriatic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Krásná dovolená. Není nic, co by zkazilo dojem. Řada možností k objevování krásných míst v okolí, včetně starého Dubrovníku, a samozřejmě...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená. Není nic, co by zkazilo dojem. Řada možností k objevování krásných míst v okolí, včetně starého Dubrovníku, a samozřejmě odpočinek a koupání u čistého moře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Po přečtení některých recenzí jsem měla obavy, jaké bude ubytování. Musím ale konstatovat, že pokoje v hotelu Adriatic jsou čisté, nábytek je nový, v pokoji byla klimatizace, televizor, třetí den převléknuté postele, pravidelně vyměňovány ručníky, každý den uklizeno.

Strava
Na dovolené jsme měli polopenzi. Snídaně formou švédských stolů, stejně tak večeře. Každý si určitě našel to, na co má chuť. Strava byla velmi chutná.

Služby hotela
Služby hotelu jsme nijak nevyužili.

Pláž
Pláž je v bezprostřední blízkosti hotelu (cca 50 m), kdo chce více soukromí, stačí pár kroků mimo hlavní pláž.

Hana P., 07.08.2019, Dátum pobytu: 27.7. - 3.8.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Pavilon Adriatica

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,2 Dovolená byla pěkná, ale ceny v Dubrovníku jsou více než předražené.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla pěkná, ale ceny v Dubrovníku jsou více než předražené. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování dobré. Za 11 dní dvě poruchy klimatisace, opraveny rychle.

Strava
Snídaně mohou vyhovovat při kratším pobytu, po 10 dnech při stejné skladbě už nevíte co si máte dát. Místní kuchyně v restauracích je zajímavá.

Služby hotela
Služby byly na úrovni. Složka pro informace klientů cestovky Neckermann ani nástěnka neexistuje. Abych se dozvěděl detaily o odjezdu musel jsem volat SOS linku, ta vše věděla a jak řekla tak bylo. Recepční o tyto služby pro nás nevěděl vůbec nic.

Pláž
Pláž krásná a dobře přístupná. Restaurace na pláži Ok, včetně WC.

Vladimír Váša, 19.06.2019, Dátum pobytu: 5.6. - 15.6.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Lero

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,4 Výborný dojem, Dubrovník splnil naše očekávání./ jen " v obecném duchu" ceny v Chorvatsku lámou rekordy/...

 • 6 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný dojem, Dubrovník splnil naše očekávání./ jen " v obecném duchu" ceny v Chorvatsku lámou rekordy/... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Splnilo naše požadavky: jednoduché, funkční , se základním vybavením , čistým prádlem .teplou sprchou, fénem,večer přitápěli-pokud byla venku zima...

Strava
Strava na dané úrovni vyhovující, pestrá, i chutná..v dostatečném množství...spokojenost..

Služby hotela
Hotel patří k řetězci hotelů s méně hvězdami,tedy bez luxusu.Ovšem plný cestujících návštěvníků, kterým vyhovuje jednoduchost, splnění služby slušného zázemí...

Pláž
Vizuálně pláže čisté, krásné, i na kamenných plošinách zázemí pro soukromé slunící aktivity.

Jako negativum- voda v moři ještě studená-/tak jsme si to ovšem naplánovali/- náš záměr byl cestovatelsky poznávací.

Anna Rakova, 30.04.2019, Dátum pobytu: 17.4. - 27.4.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Adriatic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Dubrovník