Chorvátsko - Dubrovník Chorvátsko

 • dopravaletecky

  01:50 h

 • Popis

  Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

  Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

  Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

  Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

  Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

  Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Dubrovník

Celkom: 10 Skvělý výhled na moře

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý výhled na moře Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl čistý, po rekonstrukci.

Strava
Chutné tradiční evropské

Služby hotela
Milá obsluha v recenzi

Pláž
Rocky

Paweł Z., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 11.04.2024, Dátum pobytu: 2.4. - 6.4.2024
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Vis

1 fotografia

Celkom: 9.4 Velmi dobré místo k odpočinku. Všude poblíž. Pěkný personál, zejména manažer Tomislaw.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobré místo k odpočinku. Všude poblíž. Pěkný personál, zejména manažer Tomislaw. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Útulný malý pokoj.

Strava
Nejlepší kruasana na světě. Zajdu tam na ranní kávu.

Pláž
Doporučuji pláže v říjnu. A i když dříve nebo později, každý si najde své místo pod SLUNCE....

Inna S., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 12.10.2023, Dátum pobytu: 3.10. - 7.10.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Vis

1 fotografia

Celkom: 7.1 Zažili jsme spoustu zábavy. Je to pěkné město, jezdili jsme na spoustu výletů. Hotel a pokoj jsou pěkné a čisté.

 • 6.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Zažili jsme spoustu zábavy. Je to pěkné město, jezdili jsme na spoustu výletů. Hotel a pokoj jsou pěkné a čisté. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na pokoji nebyla lednička, i když je to vidět na propagačních obrázcích. Také jsme o tom předem ani nevěděli, čelili jsme tomu až na místě.

Strava
Požádali jsme o polopenzi. Snídaně byla vždy stejná. Za deset dní se nic nezměnilo. Nabídka večeří je dost chudá. Existují pouze dva druhy polévek, z nichž jedna je hovězí. Není v něm ale žádná zelenina ani maso. Hlavní jídla dávají poměrně málo možností. Kuřecí maso byl například jen jeden druh a vždy to samé. Nejvíce pobuřující bylo, že nápoje u večeře jsou zpoplatněny. Navíc je to směšně drahé. Zapomněli vás o tom informovat při rezervaci.

Služby hotela
Parkovacích míst je velmi málo. Je jich jen pár kusů. Kromě toho za to musíte zaplatit. Docela hodně, ale přímo před hotelem staví místní autobus, který vás zaveze do centra města.

Pláž
Malá oblázková pláž. K dispozici jsou slunečníky a lehátka. Můžete si pronajmout různé vybavení pro vodní sporty. Vodní skútr, kajak atd

Imre B., Overená recenzia (Invia.hu), Hodnotené: 07.09.2023, Dátum pobytu: 24.8. - 2.9.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Vis

Celkom: 10 Ubytovanie v tomto hoteli vrelo odporúčam aj najnáročnejším zákazníkom. Všetky služby, ubytovanie a aj samotná poloha hotela boli na...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovanie v tomto hoteli vrelo odporúčam aj najnáročnejším zákazníkom. Všetky služby, ubytovanie a aj samotná poloha hotela boli na vysokej úrovni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nemám čo dodať. Plná vybavenosť, čistota a výborne služby

Strava
Veľmi vyhovujúca, švédske stoly i alá karte. Obsluha i pri bazéne, resp. Pláži

Služby hotela
Vynikajúce

Pláž
Súkromná s obsluhou na úrovni

Eduard B., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 01.09.2023, Dátum pobytu: 22.8. - 29.8.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Villa Glavic

3 fotografie

Celkom: 6.5 Není to špatné, ale mají i lepší pokoje a na soukromou pláž jen zdatní jedinci schodů a schodů (prudkých). Jinak klidná velmi klidná...

 • 5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 4 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Není to špatné, ale mají i lepší pokoje a na soukromou pláž jen zdatní jedinci schodů a schodů (prudkých). Jinak klidná velmi klidná lokalita bez zábavy. Personál podprůměrný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pro čechy pokoje staršího typu prostě nic moc

Strava
Jídlo chuťově výborné a dá se vždy vybrat (ale není to jak v Egyptě kdo byl).

Služby hotela
prostě průměr

Pláž
soukromá u hotelu-po schodech prudkých absolutně nevhodné pro děti a starší lidi. Veřejná pláž ok

Daniel H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 12.07.2023, Dátum pobytu: 1.7. - 8.7.2023
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Dubrovník, Hotel: Villa Paradiso (Zaton)

Všetky recenzie Chorvátsko - Dubrovník