Chorvátsko - Pula Chorvátsko

 • Popis

  Dôkazy o trvalom osídlení tohto miesta pochádzajú z obdobia spred niekoľkých desiatok storočí. V 1. storočí tu Rimania založili kolóniu s názvom Colonia Pietas Iulia Pola, a práve táto udalosť dala možnosť vzniknúť veľkému množstvu historických pamiatok ako je amfiteáter, Herkulova brána alebo Víťazný oblúk rodiny Sergijevac. Postupom času, a tiež s prichádzajúcim vplyvom Talianska, ktorej súčasťou sa Pula stala, sa začalo meniť aj zloženie obyvateľov. Keď bola Pula pripojená k Juhoslávii, drvivá väčšina miestnych obyvateľov hovorila taliansky, a dokonca ešte aj dnes sa tu touto rečou môžeme dorozumieť. 

  Pula je v súčasnosti najväčším mestom v celej Istrii a stala sa jej dôležitým strediskom. Z hľadiska turistiky stojí veľmi vysoko na pomyslenom rebríčku popularity medzi turistami, a to hlavne tých, ktorí si nenechajú ujsť žiadnu športovú alebo kultúrnu príležitosť. 

  Pokiaľ hodláte stráviť dovolenku práve v tomto meste, nezabudnite navštíviť slávny rímsky amfiteáter z 1. storočia, ktorý je zároveň piaty najzachovalejší v Európe. V období svojej najväčšej slávy pojal neuveriteľných 23 tisíc ľudí. Dnes slúži ako dejisko mnohých festivalov a zábavných akcií. Triumfálny oblúk rodiny Sergijevac pochádza tiež z tohto obdobia a bol súčasťou pôvodnej Zlatej brány. Tá bola bohužiaľ zrúcaná v 19. storočí. Ak sa presunieme z rímskych dôb do neskorších storočí, nesmieme zabudnúť spomenúť Mariánsku katedrálu pri nábreží s veľmi vzácnym interiérom alebo niekoľko múzeí, či už s historickou alebo vinárskou tematikou.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Pula

Celkom: 5.3 Celkový dojem z dovolené je dobrý.

 • 4.5 Ubytovanie
 • 7 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené je dobrý. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo menší, ale stačilo. Kuchyň byla míň vybavená, dostali jsme čipy od bran a fungovali jen 2 z 6.

Ceny v kempu(restaurace) byly předražené a jídlo neodpovídalo ceně. Animační programy pro děti byly super, využití pro děti v celém kempu hodnotím kladně, bazény, hřiště a lanové centrum.

Strava
vařili jsme si sami.

Pláž
pláž byla čistá, asi 10-15 minut chůze.

Jana Dvořáková, 26.07.2022, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Pula, Hotel: Camping Bi Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 2 Jedným slovom zastaralé, bývali sme na apartmáne 4+2.

 • 2 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 2 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Jedným slovom zastaralé, bývali sme na apartmáne 4+2. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Po príchode nás prekvapil zatuchnutý smrad, toaleta bola síce prelepená a označená ako vyčistená, no po otvorení sme našli odpudivu pleseň. TV písala,že nemá signál, voda z dresu zatekala za linku... Všade hučia staré klimaticačne jednotky. Na recepcii majú golfový vozík, no hostí na ňom neodvezu, lebo je veľká neochota a vždy výhovorky prečo sa neda odviezť rodinu s dieťaťom k apartmánu, ktorý je dosť ďaleko. Niektoré apartmány majú výhľad do steny na hlučnu klímu (romantika) a keď žiadate na druhý deň výmenu, tak nemajú je odpoveď!

Strava
Stravu sme mi vlastnú, čo aj odporúčam. Jesť v reštaurácii, do ktorej sa bojíte vkročiť naozaj neodporúčam. Deti sa báli ísť okolo tej budovy. Pri bazéne je fajn reštaurácia, ale neprimerane drahá príklad pivo za 3,80 a pizza 9,- hranolky 3,50 ...Boli sme raz a stačilo, namiesto 2 pív priniesol 3 a povedal čašník, že zle rozumel...

Služby hotela
Zlé, neochota, nikto vás ani nepozdravi a reklamácie neriešia, s malým dieťatom sme už nechceli meniť ubytovanie, inak by sme to urobili.

Pláž
Skaly a pre plavcov, na potapanie ok, bol tam jeden rebrík.

Anonym, 08.07.2022, Dátum pobytu: 1.7. - 8.7.2022
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Pula, Hotel: Horizont Golden Rocks Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Dovolená se nám velmi líbila, byli jsme se vším spokojeni. Prostředí i centrum města bylo velmi hezké. Jediná malá nevýhoda byla, že...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se nám velmi líbila, byli jsme se vším spokojeni. Prostředí i centrum města bylo velmi hezké. Jediná malá nevýhoda byla, že pláže se nacházely ve větší vzdálenosti od ubytování. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo pěkné, čisté, dostatečně vybavené.

Strava
Stravu jsme měli vlastní, v okolí je ale více restaurací, kde mají otevřeno celý den.

Pláž
Pláží je v okolí více, jedná se většinou o menší oblázkové/kamenité pláže, jsou ale od ubytování trochu vzdálené, nejbližší pláž byla přibližně 15 - 20 minut pěšky. Moře krásně čisté.

Magda Šmajstrlová, 27.08.2020, Dátum pobytu: 14.8. - 21.8.2020
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Pula, Hotel: Apartmány Eduardo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Velká spokojenost se službami hotelu. Problém trochu s parkováním. Kdo dřív přijel měl, zbytek musel dlouho hledat a čekat.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost se službami hotelu. Problém trochu s parkováním. Kdo dřív přijel měl, zbytek musel dlouho hledat a čekat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje čisté, pěkné . Dvakrát týdně úklid, výměna ručníků. Jen chyběla klimatizace.

Strava
Obrovský výběr. Každý si našel to své . A že bylo z čeho vybírat.

Služby hotela
Hotel klasický betonový jak se kdysi stavěli. Pláž ze všech stran, čistá. Personál byl velmi ochotný .Vybavení ne úplně moderní, ale k tomu hotelu stylové.

Pláž
Pláž čistá, hned po hotelem. Žádné davy lidí. Klid, pohoda.

Edita Motyková, 13.10.2019, Dátum pobytu: 25.8. - 1.9.2019
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Pula, Hotel: Brioni

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Chorvátsko - Pula