Španielsko Španielsko

Oficiálny názov: Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Madrid (3,1 mil. obyvateľov)
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: rímsko - katolícke
Úradný jazyk: španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina)
Časový posun: na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej

Španielsko - zájazdy od 145 EUR

O ŠPANIELSKUŠpanielsko je vďaka svojej polohe jednou z najnavštevovanejších lokalít Európy. Najviac turistov sem mieri v letných mesiacoch na pláže pri Stredomorskom pobreží, jar je vhodná pre objavovanie historických a prírodných krás nielen vo vnútrozemí a jeseň sa vyplatí tráviť v romantickej Andalúzii. Španielsko je krajina kvitnúca 365 dní v roku!  

Len málo krajín Európy ponúka toľko možností pre ideálnu dovolenku na jednom mieste. Vychutnáte si tu vynikajúce katalánske víno plné energie, slnko a úsmevy miestnych vinárov, romantické prechádzky na dlhých piesočnatých plážach a večer spoznáte temperamentný španielsky svet. Španielsko Vám nastaví hneď niekoľko tvárí, z nich si aspoň jednu zamilujete. 

Španielsko je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Juanom Carlosom I. Hlavným mestom je občas neprávom prehliadaný Madrid - moderné mesto plné umeleckého života ponúka na jednej strane stovky múzeí, galérií a divadiel, na druhej strane temperamentný nočný život. Okrem úradného jazyka - španielčiny, sa tu často stretnete s katalánčinou alebo iným miestnym nárečím - galícijčina (Galicia), valencijčina (Valencia), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhľadom na to, že Španielsko je členom Európskej únie, oficiálnou menou je euro.  

Španieli sú milým a pohostinným národom. Pokiaľ navyše dáte najavo, že viete niečo málo o ich krajine alebo sa snažíte hovoriť španielsky či katalánsky, spoznáte ich najvľúdnejšiu stránku. V Barcelone zabudnite na preslávené reštauračné zariadenia a svetové fastfoodové reťazce, namiesto nich navštívte pravú katalánsku vináreň, zastrčenú reštauráciu so zvraštenou babičkou pripravujúcou vynikajúci crepés alebo si kúpte chrumkavú bagetu neďaleko prístavu.  

Ak chcete spoznať obyčajný život, opusťte preľudnené letoviská. Namiesto obchodíkov so suvenírmi a zaplnených ulíc si tak užite malé dedinky, historické skvosty a krásnu prírodu. Ideálnym miestom môže byť Costa Azahar - pobrežie s mnohými menšími letoviskami a množstvom zákutí na objavovanie. Atraktívnym cieľom turistov sa stáva tiež Baskicko. Okrem nezameniteľného folklóru ponúka skvelú kuchyňu a prekrásne historické mesto San Sebastian.  

Ak máte na dovolenku v Španielsku viac času, navštívte na juhu krajiny Andalúziu. Toľko lákavých ponúk nenájdete nikde inde v Európe. Radi tancujete? Je tu pre vás Sevilla. Ste milovníkom histórie? Potom teda zájdite do provincií Malaga a Grenada. Prišli ste za španielskym vínom? Zaujme vás Cordóba a neďaleká Montilla.

Španielsko - zájazdy od 145 EUR

Najnovšie recenzie Španielsko

Celkom: 8,6 S pobytem jsme byli moc spokojeni. Nádherné počasí a výhled na moře nám veškeré drobné nedostatky vynahradil. Jeli bychom tam znovu.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
S pobytem jsme byli moc spokojeni. Nádherné počasí a výhled na moře nám veškeré drobné nedostatky vynahradil. Jeli bychom tam znovu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj stroze zařízen. V pokoji nebylo vůbec stropní osvětlení, ani lampičky. Slabounké osvětlení pouze za postelí. Číst večer nepřipadá v úvahu. K TV scházel ovladač,ani po reklamaci jsme se ho nedočkali.Jednotlivé programy jsme museli přepínat manuálně. TV nám však nevadila. Vyžili jsme se večerními procházkami městem, útulnými kavárničkami, dobrým jídlem a ochotou personálu.

Strava
Se stravou jsme byli velmi spokojeni.

Služby hotela
Služby hodnotíme velmi kladně. Každodenní nabídka zábavných programů, vzorný úklid pokoje, výměna ručníků. Wi-fi však nebyla dostupná.

Pláž
Pláž menší, upravená, moře čisté a dalo se koupat.

Alice S., 22.04.2017, Dátum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Hi Honolulu

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Hi Honolulu, Mallorca, Španielsko Alice S. 2017-04-22 8.6 1 10 Mallorca - Palmanova hotel "Honolulu"

Celkom: 9,3 Vše kvalitní. Program pobytu dobře naplánovaný. Fantastický průvodce pan R. Hladík.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Vše kvalitní. Program pobytu dobře naplánovaný. Fantastický průvodce pan R. Hladík. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Standartní na 4* hotel.

Strava
Snídaně standart na 4* hotel.

Služby hotela
Každý den výměna povlečení, rovněž OK.

Josef Šic, 22.04.2017, Dátum pobytu: 13.4. - 16.4.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Barcelona, Hotel: Rafael Badalona

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Rafael Badalona, Barcelona, Španielsko Josef Šic 2017-04-22 9.3 1 10 Hotel Rafael Badalon

Celkom: 7 Dovolená splnila naše očekávání.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotelové pokoje po rekonstrukci, starší zástavba. Fronty na výtah, ale to se dalo přežít. Jenom jaksi v hotelu zapomněli na pokoji uklízet...

Strava
Běžný způsob all inclusive, někomu chutnalo více, někomu méně. Nestalo se však, že by scházelo nějaké jídlo z nabídky.

Služby hotela
Běžné služby, tedy až ne "neúklid" pokoje. Personál byl vstřícný.

Pláž
Pláž přes komunikaci, je veřejná. Lidí je v této destinace vždy poměrně hodně, jedná se tedy o destinaci velmi rušnou. V době velikonočních svátků byl pohyb lidí značný. Ale to k dovolené v takové destinace patří. Nejedná se tedy o klidnou a tichou dovolenou :)

Stanislav Hladký, 20.04.2017, Dátum pobytu: 9.4. - 16.4.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Whala Beach (ex. San Diego)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Whala Beach (ex. San Diego), Mallorca, Španielsko Stanislav Hladký 2017-04-20 7 1 10 Whala! Beach

Celkom: 8,8 Výborný průvodce Richard Hladík, jeho znalosti místních poměrů včetně jazykových rozdílů, dále slovní výklad včetně souvisejících...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný průvodce Richard Hladík, jeho znalosti místních poměrů včetně jazykových rozdílů, dále slovní výklad včetně souvisejících informací o dalších možnostech k danému tématu byl mimořádný. Také informace o případných dalších možnostech návštěvy jiných oblastí Španělska byly inspirativní. Celý zájezd se nám velmi líbil. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Poloha hotelu výborná - dostupnost do Barcelony i k moři. Pokoj velmi dobrý. Denní výměna hygienických potřeb (ručníky apod.) možná až příliš často.

Strava
Snídaně na hotelu sortimentem bohaté a časové rozpětí možná až příliš velké. Jídlo ve městě (na doporučení průvodce i jinak) velmi rozmanité a chutné. Obsluha ochotná a rychlá.

Jaroslav Černý, 19.04.2017, Dátum pobytu: 13.4. - 16.4.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Barcelona, Hotel: Rafael Badalona

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Rafael Badalona, Barcelona, Španielsko Jaroslav Černý 2017-04-19 8.8 1 10 Rafael Badalona

Celkom: 8 celkový dojem byl vynikající. Nadšeni jsme byli z programu a organizace. Vřelé díky našemu průvodci Richardovi. Jeho výklad byl zajímavý...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
celkový dojem byl vynikající. Nadšeni jsme byli z programu a organizace. Vřelé díky našemu průvodci Richardovi. Jeho výklad byl zajímavý a přitom poutavý i pro našeho osmiletého syna. Dokázal nám ochotně poradit s čímkoliv. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoj byl hezký, ikdyž malý, naštěstí pouze na přespání, jelikož při rozložení přistýlky v něm bylo dost těsno.

Katerina Sehnalova, 19.04.2017, Dátum pobytu: 13.4. - 16.4.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Barcelona, Hotel: Rafael Badalona

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Rafael Badalona, Barcelona, Španielsko Katerina Sehnalova 2017-04-19 8 1 10 Hotel Rafael Badalon

Všetky recenzie Španielsko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220