Španielsko Španielsko

Oficiálny názov: Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Madrid (3,1 mil. obyvateľov)
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: rímsko - katolícke
Úradný jazyk: španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina)
Časový posun: na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej

Španielsko - zájazdy od 193 €

O ŠPANIELSKUŠpanielsko je vďaka svojej polohe jednou z najnavštevovanejších lokalít Európy. Najviac turistov sem mieri v letných mesiacoch na pláže pri Stredomorskom pobreží, jar je vhodná pre objavovanie historických a prírodných krás nielen vo vnútrozemí a jeseň sa vyplatí tráviť v romantickej Andalúzii. Španielsko je krajina kvitnúca 365 dní v roku!  

Len málo krajín Európy ponúka toľko možností pre ideálnu dovolenku na jednom mieste. Vychutnáte si tu vynikajúce katalánske víno plné energie, slnko a úsmevy miestnych vinárov, romantické prechádzky na dlhých piesočnatých plážach a večer spoznáte temperamentný španielsky svet. Španielsko Vám nastaví hneď niekoľko tvárí, z nich si aspoň jednu zamilujete. 

Španielsko je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Juanom Carlosom I. Hlavným mestom je občas neprávom prehliadaný Madrid - moderné mesto plné umeleckého života ponúka na jednej strane stovky múzeí, galérií a divadiel, na druhej strane temperamentný nočný život. Okrem úradného jazyka - španielčiny, sa tu často stretnete s katalánčinou alebo iným miestnym nárečím - galícijčina (Galicia), valencijčina (Valencia), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhľadom na to, že Španielsko je členom Európskej únie, oficiálnou menou je euro.  

Španieli sú milým a pohostinným národom. Pokiaľ navyše dáte najavo, že viete niečo málo o ich krajine alebo sa snažíte hovoriť španielsky či katalánsky, spoznáte ich najvľúdnejšiu stránku. V Barcelone zabudnite na preslávené reštauračné zariadenia a svetové fastfoodové reťazce, namiesto nich navštívte pravú katalánsku vináreň, zastrčenú reštauráciu so zvraštenou babičkou pripravujúcou vynikajúci crepés alebo si kúpte chrumkavú bagetu neďaleko prístavu.  

Ak chcete spoznať obyčajný život, opusťte preľudnené letoviská. Namiesto obchodíkov so suvenírmi a zaplnených ulíc si tak užite malé dedinky, historické skvosty a krásnu prírodu. Ideálnym miestom môže byť Costa Azahar - pobrežie s mnohými menšími letoviskami a množstvom zákutí na objavovanie. Atraktívnym cieľom turistov sa stáva tiež Baskicko. Okrem nezameniteľného folklóru ponúka skvelú kuchyňu a prekrásne historické mesto San Sebastian.  

Ak máte na dovolenku v Španielsku viac času, navštívte na juhu krajiny Andalúziu. Toľko lákavých ponúk nenájdete nikde inde v Európe. Radi tancujete? Je tu pre vás Sevilla. Ste milovníkom histórie? Potom teda zájdite do provincií Malaga a Grenada. Prišli ste za španielskym vínom? Zaujme vás Cordóba a neďaleká Montilla.

Španielsko - zájazdy od 193 €

Najnovšie recenzie Španielsko

Celkom: 6.6 Dovolená splnila naše očekávání.Jsme fanoušci létání,proto volíme Can Pastilu.Někoho,ale může hluk letadel rušit.

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání.Jsme fanoušci létání,proto volíme Can Pastilu.Někoho,ale může hluk letadel rušit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je devět let po rekonstrukci a zasloužil by trochu víc péče.Koupelna porouchaná sprcha a šoupací dveře na balkon bez zámku.

Strava
Naprostá spokojenost,každý si může vybrat.Denně k objedu a večeři dva druhy ryb.

Služby hotela
Velice příjemný personál,počínaje recepcí,barmany až po uklízečky.

Pláž
Pláž městská ni moc.Dvě lehátka+slunečník 18eu.Výhoda je vzdálenost 250m od hotelu,takže po vykoupání jsme se vraceli na lehátka u bazénu.Karibik nebo Es Trenc to neni,ale to jsme věděli.

Vlastimil Srp, 26.05.2022, Dátum pobytu: 14.5. - 21.5.2022
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Ilusion Calma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.2 Výborné služby, milý personál, dobré zázení a dostupnost.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Výborné služby, milý personál, dobré zázení a dostupnost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše výborné mimo problémů s Wifi na pokoji nefunkční a s obtěžujícími komáry po setmění

Strava
velký výběr, rozmanitost, čerstvost

Služby hotela
vše ok, ochota řešit problémy

Jitka K., 25.05.2022, Dátum pobytu: 16.5. - 22.5.2022
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: BQ Alcudia Sun Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.4 OK hotel, jidlo prumer - vseho hodne ale na nicem se nedalo doopravdy "pochutnat", proste all inclusive. V hotelu kazdy vecer...

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
OK hotel, jidlo prumer - vseho hodne ale na nicem se nedalo doopravdy "pochutnat", proste all inclusive. V hotelu kazdy vecer diskoteka, kterou bylo slyset i pres 3 patra. Personal hotelu i restaurace byl skvely. Zobraziť celú recenziu

Martin Michalík, 24.05.2022, Dátum pobytu: 20.3. - 27.3.2022
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Alua Palmanova Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7 Hotel je stranou od hlavní promenády, ulicí nahoru. Jídlo bylo skvělé. Vybavení pokoje i hotelu zastaralé. Výtahy nestačí počtu lidí v...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 5 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je stranou od hlavní promenády, ulicí nahoru. Jídlo bylo skvělé. Vybavení pokoje i hotelu zastaralé. Výtahy nestačí počtu lidí v hotelu. Celkově ale doporučuji vzhledem k poměru kvalita - cena. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 24.05.2022, Dátum pobytu: 14.5. - 20.5.2022
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: HSM Reina Del Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Španielsko