Španielsko Španielsko

Oficiálny názov: Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Madrid (3,1 mil. obyvateľov)
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: rímsko - katolícke
Úradný jazyk: španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina)
Časový posun: na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej

Španielsko - zájazdy od 298 EUR

O ŠPANIELSKUŠpanielsko je vďaka svojej polohe jednou z najnavštevovanejších lokalít Európy. Najviac turistov sem mieri v letných mesiacoch na pláže pri Stredomorskom pobreží, jar je vhodná pre objavovanie historických a prírodných krás nielen vo vnútrozemí a jeseň sa vyplatí tráviť v romantickej Andalúzii. Španielsko je krajina kvitnúca 365 dní v roku!  

Len málo krajín Európy ponúka toľko možností pre ideálnu dovolenku na jednom mieste. Vychutnáte si tu vynikajúce katalánske víno plné energie, slnko a úsmevy miestnych vinárov, romantické prechádzky na dlhých piesočnatých plážach a večer spoznáte temperamentný španielsky svet. Španielsko Vám nastaví hneď niekoľko tvárí, z nich si aspoň jednu zamilujete. 

Španielsko je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Juanom Carlosom I. Hlavným mestom je občas neprávom prehliadaný Madrid - moderné mesto plné umeleckého života ponúka na jednej strane stovky múzeí, galérií a divadiel, na druhej strane temperamentný nočný život. Okrem úradného jazyka - španielčiny, sa tu často stretnete s katalánčinou alebo iným miestnym nárečím - galícijčina (Galicia), valencijčina (Valencia), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhľadom na to, že Španielsko je členom Európskej únie, oficiálnou menou je euro.  

Španieli sú milým a pohostinným národom. Pokiaľ navyše dáte najavo, že viete niečo málo o ich krajine alebo sa snažíte hovoriť španielsky či katalánsky, spoznáte ich najvľúdnejšiu stránku. V Barcelone zabudnite na preslávené reštauračné zariadenia a svetové fastfoodové reťazce, namiesto nich navštívte pravú katalánsku vináreň, zastrčenú reštauráciu so zvraštenou babičkou pripravujúcou vynikajúci crepés alebo si kúpte chrumkavú bagetu neďaleko prístavu.  

Ak chcete spoznať obyčajný život, opusťte preľudnené letoviská. Namiesto obchodíkov so suvenírmi a zaplnených ulíc si tak užite malé dedinky, historické skvosty a krásnu prírodu. Ideálnym miestom môže byť Costa Azahar - pobrežie s mnohými menšími letoviskami a množstvom zákutí na objavovanie. Atraktívnym cieľom turistov sa stáva tiež Baskicko. Okrem nezameniteľného folklóru ponúka skvelú kuchyňu a prekrásne historické mesto San Sebastian.  

Ak máte na dovolenku v Španielsku viac času, navštívte na juhu krajiny Andalúziu. Toľko lákavých ponúk nenájdete nikde inde v Európe. Radi tancujete? Je tu pre vás Sevilla. Ste milovníkom histórie? Potom teda zájdite do provincií Malaga a Grenada. Prišli ste za španielskym vínom? Zaujme vás Cordóba a neďaleká Montilla.

Španielsko - zájazdy od 298 EUR

Najnovšie recenzie Španielsko

Celkom: 7,6 Byli jsme velmi spokojeni.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme velmi spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Jiří Z., 20.03.2018, Dátum pobytu: 12.3. - 17.3.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Eix Alcudia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,4 Velmi dobrá lokalita.

 • 5,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobrá lokalita. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj neodpovídal počtu hvězd, zastaralé vybavení.

Strava
Vynikající, včetně servisu v restauraci.

Služby hotela
Spokojenost.

Pláž
Výborné.

Miloslava K., 17.02.2018, Dátum pobytu: 4.2. - 11.2.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Del Sol, Hotel: Pez Espada

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 6 Z dovolené převažuje celkově dobrý dojem až na kvalitu stravování v uvedeném hotelu, která byla podprůměrná.

 • 7 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Z dovolené převažuje celkově dobrý dojem až na kvalitu stravování v uvedeném hotelu, která byla podprůměrná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v rámci dané cenové relace ucházející s odpovídajícími službami.

Strava
Stravování v rámci hotelu bylo zklamaním s velmi nízkou kvalitou jídla. Preferováno stravování mimo hotel, kde se dalo lépe vychutnat místní speciality.

Služby hotela
Obecně služby hotelu až na stravování byly dobré a personál vždy ochotný.

Pláž
Hotel se nachází v relativně krátké vzdálenosti od pláže, která byla tou dobou čistá a dobře udržovaná. Zaplněnost lidmi byla tou dobou vyšší, ale nějaké místo se dalo najít vždy. Voda byla čistá.

Jan M., 11.02.2018, Dátum pobytu: 23.10. - 30.10.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Blue Sea Aparthotel Gran Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (1)

Celkom: 8,4 Hotel je krásný a rozlehlý, resort je hned u pláže a kolem hotelu jsou vidět hory. Jídlo bylo skvělé a pokoj pohodlný. Začátkem října...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je krásný a rozlehlý, resort je hned u pláže a kolem hotelu jsou vidět hory. Jídlo bylo skvělé a pokoj pohodlný. Začátkem října bylo perfektní počasí, teploty akorát a bazén i moře příjemné na koupání. Zobraziť celú recenziu

Pláž
Pláž sama o sobě je spíš obyčejná, s tmavým pískem a kamínky. Nicméně hned u ní jsou travnaté plochy s lehátky patřící hotelu (zdarma a vždy spousta volných), což nám velmi vyhovovalo, protože jsme neměli všechno od písku.

Michaela, 04.02.2018, Dátum pobytu: 6.10. - 14.10.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Andalúzia, Hotel: Playa Granada Club Resort (Motril)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,6 Úžasná dovolená za skvělou cenu. Všechno bylo na dobré úrovni, ubytování nadstandardní, jídlo i pití dobré a pestré, obsluha až na horší...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolená za skvělou cenu. Všechno bylo na dobré úrovni, ubytování nadstandardní, jídlo i pití dobré a pestré, obsluha až na horší angličtinu taky fajn. Lokalita, kde si každý najde své. Zobraziť celú recenziu

Kateřina, 26.01.2018, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Mariner

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Španielsko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220