Španielsko Španielsko

Oficiálny názov: Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Madrid (3,1 mil. obyvateľov)
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: rímsko - katolícke
Úradný jazyk: španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina)
Časový posun: na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej

Španielsko - zájazdy od 170 €

O ŠPANIELSKUŠpanielsko je vďaka svojej polohe jednou z najnavštevovanejších lokalít Európy. Najviac turistov sem mieri v letných mesiacoch na pláže pri Stredomorskom pobreží, jar je vhodná pre objavovanie historických a prírodných krás nielen vo vnútrozemí a jeseň sa vyplatí tráviť v romantickej Andalúzii. Španielsko je krajina kvitnúca 365 dní v roku!  

Len málo krajín Európy ponúka toľko možností pre ideálnu dovolenku na jednom mieste. Vychutnáte si tu vynikajúce katalánske víno plné energie, slnko a úsmevy miestnych vinárov, romantické prechádzky na dlhých piesočnatých plážach a večer spoznáte temperamentný španielsky svet. Španielsko Vám nastaví hneď niekoľko tvárí, z nich si aspoň jednu zamilujete. 

Španielsko je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Juanom Carlosom I. Hlavným mestom je občas neprávom prehliadaný Madrid - moderné mesto plné umeleckého života ponúka na jednej strane stovky múzeí, galérií a divadiel, na druhej strane temperamentný nočný život. Okrem úradného jazyka - španielčiny, sa tu často stretnete s katalánčinou alebo iným miestnym nárečím - galícijčina (Galicia), valencijčina (Valencia), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhľadom na to, že Španielsko je členom Európskej únie, oficiálnou menou je euro.  

Španieli sú milým a pohostinným národom. Pokiaľ navyše dáte najavo, že viete niečo málo o ich krajine alebo sa snažíte hovoriť španielsky či katalánsky, spoznáte ich najvľúdnejšiu stránku. V Barcelone zabudnite na preslávené reštauračné zariadenia a svetové fastfoodové reťazce, namiesto nich navštívte pravú katalánsku vináreň, zastrčenú reštauráciu so zvraštenou babičkou pripravujúcou vynikajúci crepés alebo si kúpte chrumkavú bagetu neďaleko prístavu.  

Ak chcete spoznať obyčajný život, opusťte preľudnené letoviská. Namiesto obchodíkov so suvenírmi a zaplnených ulíc si tak užite malé dedinky, historické skvosty a krásnu prírodu. Ideálnym miestom môže byť Costa Azahar - pobrežie s mnohými menšími letoviskami a množstvom zákutí na objavovanie. Atraktívnym cieľom turistov sa stáva tiež Baskicko. Okrem nezameniteľného folklóru ponúka skvelú kuchyňu a prekrásne historické mesto San Sebastian.  

Ak máte na dovolenku v Španielsku viac času, navštívte na juhu krajiny Andalúziu. Toľko lákavých ponúk nenájdete nikde inde v Európe. Radi tancujete? Je tu pre vás Sevilla. Ste milovníkom histórie? Potom teda zájdite do provincií Malaga a Grenada. Prišli ste za španielskym vínom? Zaujme vás Cordóba a neďaleká Montilla.

Španielsko - zájazdy od 170 €

Najnovšie recenzie Španielsko

Celkom: 10 the hotel is really nice and stylish, the room was cleaned every day, tasty breakfasts with a variety of choices, the beach is right next...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
the hotel is really nice and stylish, the room was cleaned every day, tasty breakfasts with a variety of choices, the beach is right next to the hotel Zobraziť celú recenziu

Daniil E., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.09.2023, Dátum pobytu: 8.9. - 18.9.2023
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Marsol

Celkom: 7.3 Celkově kladné hodnocení.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově kladné hodnocení. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel z Francových dob byl bohužel částečně zrekonstruován. Podmínky v pokojích jsou skromné. Pokoje uklízeny každý den. Za těchto podmínek lze udělat jen málo více.

Strava
Jídlo velmi dobré. Včas a chutně.

Služby hotela
Žádné šílenství.

Pláž
Náměstí vedle hotelu je malé, ale čisté s dostatkem lehátek. Voda v bazénu je čistá a denně testovaná. Pláž u moře je velmi pěkná. Poplatky za lehátka jsou poměrně vysoké - 3 Euro na hodinu na osobu. Přístup na pláž je přes velmi ošklivou ulici. Ostatní ulice jsou na tom podobně.

Szczepan B., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 21.09.2023, Dátum pobytu: 10.9. - 18.9.2023
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Blue Sea Arenal Tower (ex. Torre Arenal)

Celkom: 10 Dovolená se nám libila, vše bylo dobré zorganizovano, neměli jsme žádný problém.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se nám libila, vše bylo dobré zorganizovano, neměli jsme žádný problém. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi pěkný hotel, prostorný pokoj, vše ciste, pohodlné postele.

Strava
Pestrá nabídka jidel, chutnalo nám.

Pláž
Krásná pláž, jemný písek, vstup do moře velmi pozvolný, moře teplé.

Michaela K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.09.2023, Dátum pobytu: 10.9. - 17.9.2023
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Zafiro Bahia

Celkom: 9 Hotel splňuje moje poždavky na ubytování, stravování, služby. Je lehce dostupný z letiště - cca 8 km, v blízkosti jsou dvě písčisté...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel splňuje moje poždavky na ubytování, stravování, služby. Je lehce dostupný z letiště - cca 8 km, v blízkosti jsou dvě písčisté pláže, hned u hotelu jsou krámy s rozličným zbožím, včetně potravin. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj je dostatečně prostorný, vybavením soc. zařízením - sprchovací kout, umyvadlo, WC, vysouseč vlasů, televize, lednice, sejf. Má balkon vybavený stolkem, 2 židlemi, sušákem na prádlo.

Strava
Celodenní stravování formou rautu - velmi rozmanitá jídla skvěle upravená, hodně zeleniny, ovoce, zákusky, zmrzlina, nealkoholiské nápoje - 8 druhů, pivo, víno. Od 10 - 17 hod. svačinový buffet s teplou stravou, studenou kuchyní, zeleninou, pečivo, zákusky, zmzlina. Teplé, studené nealokolické nápoje vedle v baru.

Služby hotela
Recepce je k dispozici 24 hod., bezplatné připojení k WIFI v celém hotelum včetně venkovních prosotrů. Hotel má welnes - sauna, horká pára, teplý bazen s chrličem vody, skvělá výřivka, posilovna - bezpaltně od 9 - 19 hod. Bazén s lehátky a slunečníky, bazen pro děti, bar s teplými, studenými nápoji. U bazenu animační programy, které jsou každoděnně večet také v baru hotelu.

Pláž
Malá pláž - kvalitní jemný písek - od hotelu po rovině cca 150 m, druhá pláž - cca 200 m od hotelu - 6 km dlouhá, jemný písek, lehátka a slunečníky za poplatek. Obě pláže mají pozvolný vstup do može - dno - jemný písek, minimálně vodních rostlin. Denně jsou pláže upravované, všude čistota - průzračná voda - 27 st. teplá. Nad velkou pláží po celé délce nádherná promedána, hotely, krámy, restaurace, bary - různí umělci - večerní zábava.

František V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 21.09.2023, Dátum pobytu: 4.9. - 18.9.2023
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Ilusion Calma

Celkom: 8.6 S ubytovaním sme boli veľmi spokojný.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
S ubytovaním sme boli veľmi spokojný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo super len malé nedostatky vo forme žiadnej chladničky na izbe a voda, ktorá nebola pitná.

Strava
Aj raňajky aj večere boli skvelé.

Služby hotela
Služby hotela sme veľmi nevyužívali ale všetko v rátame personálu bolo super.

Pláž
Pláž, ktorá ne nablízku je pekná a piesočná ale viac zanesená a piesok je trochu drsnejší. Pláž čo bola kúsok ďalej bola úžasná a piesok jemný

Ľubomír H., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 21.09.2023, Dátum pobytu: 6.9. - 13.9.2023
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Vista Park

Všetky recenzie Španielsko