Španielsko Španielsko

Oficiálny názov: Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Madrid (3,1 mil. obyvateľov)
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: rímsko - katolícke
Úradný jazyk: španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina)
Časový posun: na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej

Španielsko - zájazdy od 175 €

O ŠPANIELSKUŠpanielsko je vďaka svojej polohe jednou z najnavštevovanejších lokalít Európy. Najviac turistov sem mieri v letných mesiacoch na pláže pri Stredomorskom pobreží, jar je vhodná pre objavovanie historických a prírodných krás nielen vo vnútrozemí a jeseň sa vyplatí tráviť v romantickej Andalúzii. Španielsko je krajina kvitnúca 365 dní v roku!  

Len málo krajín Európy ponúka toľko možností pre ideálnu dovolenku na jednom mieste. Vychutnáte si tu vynikajúce katalánske víno plné energie, slnko a úsmevy miestnych vinárov, romantické prechádzky na dlhých piesočnatých plážach a večer spoznáte temperamentný španielsky svet. Španielsko Vám nastaví hneď niekoľko tvárí, z nich si aspoň jednu zamilujete. 

Španielsko je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Juanom Carlosom I. Hlavným mestom je občas neprávom prehliadaný Madrid - moderné mesto plné umeleckého života ponúka na jednej strane stovky múzeí, galérií a divadiel, na druhej strane temperamentný nočný život. Okrem úradného jazyka - španielčiny, sa tu často stretnete s katalánčinou alebo iným miestnym nárečím - galícijčina (Galicia), valencijčina (Valencia), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhľadom na to, že Španielsko je členom Európskej únie, oficiálnou menou je euro.  

Španieli sú milým a pohostinným národom. Pokiaľ navyše dáte najavo, že viete niečo málo o ich krajine alebo sa snažíte hovoriť španielsky či katalánsky, spoznáte ich najvľúdnejšiu stránku. V Barcelone zabudnite na preslávené reštauračné zariadenia a svetové fastfoodové reťazce, namiesto nich navštívte pravú katalánsku vináreň, zastrčenú reštauráciu so zvraštenou babičkou pripravujúcou vynikajúci crepés alebo si kúpte chrumkavú bagetu neďaleko prístavu.  

Ak chcete spoznať obyčajný život, opusťte preľudnené letoviská. Namiesto obchodíkov so suvenírmi a zaplnených ulíc si tak užite malé dedinky, historické skvosty a krásnu prírodu. Ideálnym miestom môže byť Costa Azahar - pobrežie s mnohými menšími letoviskami a množstvom zákutí na objavovanie. Atraktívnym cieľom turistov sa stáva tiež Baskicko. Okrem nezameniteľného folklóru ponúka skvelú kuchyňu a prekrásne historické mesto San Sebastian.  

Ak máte na dovolenku v Španielsku viac času, navštívte na juhu krajiny Andalúziu. Toľko lákavých ponúk nenájdete nikde inde v Európe. Radi tancujete? Je tu pre vás Sevilla. Ste milovníkom histórie? Potom teda zájdite do provincií Malaga a Grenada. Prišli ste za španielskym vínom? Zaujme vás Cordóba a neďaleká Montilla.

Španielsko - zájazdy od 175 €

Najnovšie recenzie Španielsko

Celkom: 10 Celé zařízení, pokoj, bazén, stravování, doplňkové služby byly, jak je popsáno, a proto nedošlo k žádnému zklamání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celé zařízení, pokoj, bazén, stravování, doplňkové služby byly, jak je popsáno, a proto nedošlo k žádnému zklamání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Místnost se mi moc líbila, byla prostorná a příjemně zařízená, bez bláznovství nebo zvláštností. Obzvláště se mi líbila koupelna s kamennými obklady. Celé to vypadalo přátelsky, trochu retro, ale věděl jsem, že do nového zařízení nepůjdu. Hotel se nachází v blízkosti Palmy a vybírají si ho lidé, kteří mají rádi jeho noční život. Návrat těchto lidí do pokojů měl dopad na pohodlí mého spánku.

Strava
Při každém jídle jsem si skládal jídlo, které jsem s chutí jedl. I když musím podotknout, že v tomto ohledu nejsem nejlepší recenzent, protože jídlo pro mě není stěžejní a i přes možnost all inclusive využívám stravovacích služeb i mimo hotel.

Služby hotela
Pokoj byl uklízen každý den. Využil jsem služby pozdního odhlášení. Celý personál hotelu byl velmi milý a ochotný. Přes den u bazénu a večer v lobby - animace, kterých nejsem příznivcem. Nebyly však tak otravné, abych je nesnesl.

Pláž
Hotel není přímo u pláže, ale dostat se tam nebylo těžké. Městská pláž s kompletním cateringem a dalšími službami a mnoha sluněními. Využil jsem tedy vzdálenější, ale klidnější pláž u Cala Vinyes.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 14.06.2024, Dátum pobytu: 2.6. - 10.6.2024
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Globales Palmanova Palace

Celkom: 8.8 Velmi pěkný hotel s milou obsluhou. velmi dobrá poloha přímo v centru. Čisté pokoje, úklid každý den. Jídlo průměrné

 • 10 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný hotel s milou obsluhou. velmi dobrá poloha přímo v centru. Čisté pokoje, úklid každý den. Jídlo průměrné Zobraziť celú recenziu

Alicja U., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 2.6. - 6.6.2024
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Gran Garbi

Celkom: 8.8 Plus hotel, pěkná lokalita

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Plus hotel, pěkná lokalita Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje byly čisté, každý pokoj má svůj balkon, jediné mínus byl fén, který se rychle nahřál a sám se vypnul.

Strava
Jídlo bylo velmi dobré, pestré, kromě snídaní bylo každý den něco jiného, večeře byly často tématické

Služby hotela
Půjčili jsme si auto přes hotel a nastal trochu zmatek, protože paní na recepci nás ujistila, že neexistuje žádná záloha, a druhý den pán, který nám dal klíče a podepsal smlouvu, řekl, že potřebujeme kreditní kartu protože jsme potřebovali zálohu 500 EUR, ale došlo k malému problému

Pláž
Cesta na pláž je krátká, vedle hotelu jsou schody, které zkracují cestu

Dominika C., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 5.6. - 10.6.2024
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Globales Mimosa

Celkom: 7.9 Hotel celkovo zodpovedá počtu hviezdičiek. Hostia sú prevažne Nemci, takže personál hovorí buď nemecky alebo španielsky. S čistotou izieb...

 • 7.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel celkovo zodpovedá počtu hviezdičiek. Hostia sú prevažne Nemci, takže personál hovorí buď nemecky alebo španielsky. S čistotou izieb sme boli spokojní, jedlo bolo priemerné, výber bol dosť obmedzený.

Pláž sa nachádza pešo asi 15min od hotela, asi 3 min od hotela sú obchody a reštaurácie. Zobraziť celú recenziu

Lenka M., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 4.6. - 10.6.2024
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Club Cala Ratjada

Celkom: 10 Vynikající služby průvodkyně

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vynikající služby průvodkyně Zobraziť celú recenziu

Eva K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 13.06.2024, Dátum pobytu: 3.6. - 10.6.2024
Oblasť: Španielsko Španielsko, Andalúzia, Hotel: Sol Don Pablo

Všetky recenzie Španielsko