Španielsko Španielsko

 • Ako tráviť čas

  Flamengo, býčie zápasy, tanečné párty na pláži, aquaparky.  

  Nočný život  

  Snáď nikde inde v Európe nenájdete tak energické dni a noci. Dalo by sa skoro povedať, že Španielsko žije nonstop. Po víkende sú miestni obyvatelia trošku unavení, ale večer opäť vybiehajú do ulíc. Budete mať pocit, že tu prebieha jeden veľký festival. V turisticky žiadaných destináciách bary praskajú vo švíkoch, hotely sa predbiehajú v ponuke kultúrnych akcií, na diskotékach vyhráva živá aj reprodukovaná hudba.  

  Španielska kultúra  

  Najvýraznejším prejavom španielskej kultúry je jednoznačne flamenco. Je to tanec, v ktorom sa zlučujú emócie, temperament a španielske slnko. Stretnete sa s ním nielen v jeho Mekce Seville, kde prebieha každoročne festival zasvätený tomuto ohnivému tancu. Aj keď sa proti ďalšej španielskej tradícii dvíha v poslednej dobe vlna nevôle, stále je v centre záujmu verejnosti. Býčie zápasy sú síce pre silné povahy, ale ide o skutočný zážitok.  

  Golf  

  Na juhu Španielska vyrástol v posledných rokoch raj pre turistov nesúcich úsmevný názov Costa del Golf. Len ťažko hľadať miesto s tak vysokým počtom golfových ihrísk než práve v Andalúzii. 

  Vychádzky na koňoch  

  Západ slnka, piesočnatá pláž a prechádzka na koňoch v dvojici nemusí byť vždy len gýč romantických filmov. Vychádzky na koňoch sú obľúbené najmä ako netradičný dopravný prostriedok pri objavovaní krás Baleárskych ostrovov.  

  Vodné športy  

  Stredomorské pobrežie ponúka nepreberné množstvo možností pre športové vyžitie. Či už preferujete windsurfing, vodné skútre alebo lyže, prídete si tu svoje. Každé väčšie letovisko sa tiež pýši aquaparkom na čele s najväčším európskym Aqualandom Arenal na Mallorce.