Španielsko - Costa Brava Španielsko

 • Doprava letecky

  02:20 h

 • Popis

  Costa Brava, inak povedané divoké pobrežie, sa tiahne od letoviska Blanes až k hraniciam s Francúzskom, čo je asi 300 km. Tým sa zaraďuje medzi tri najväčšie španielske prázdninové "costas". Nájdeme tu skvelé kúpanie, množstvo turistických atrakcií a zaujímavostí, rovnako aj historické pamiatky a veľmi prívetivú stredomorskú klímu. Celé pobrežie je spojené s menom presláveného surrealistu Salvadora Dalího. Je to miesto vhodné pre tých, ktorí túžia po odpočinku a pre tých z nás, ktorí chcú prežiť dobrodružstvo či podnikať výlety po okolí. Najväčšie mesto a zároveň aj jedno z najnavštevovanejších stredísk Costa Brava, je Lloret de Mar, čo je rušné miesto s búrlivým nočným životom a viac než tisícročnou históriou. Medzi ďalšie populárne strediská patrí Blanes alebo Roses. Pri pobyte si môžete vychutnávať krásny západ a východ slnka, pokojné posedenie v miestnych kaviarničkách a reštauráciách alebo adrenalín v miestnom zábavnom parku. Costa Brava Vás okúzli dlhými piesočnatými plážami, divokými útesmi, skvelými podmienkami pre potápanie, množstvom historických objektov alebo veľkým množstvom zaujímavých a krásnych tradičných dediniek. 

 • Doprava autobusom

  cca 28

Najnovšie recenzie Španielsko - Costa Brava

Celkom: 8,6 Úžasná dovolená za skvělou cenu. Všechno bylo na dobré úrovni, ubytování nadstandardní, jídlo i pití dobré a pestré, obsluha až na horší...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolená za skvělou cenu. Všechno bylo na dobré úrovni, ubytování nadstandardní, jídlo i pití dobré a pestré, obsluha až na horší angličtinu taky fajn. Lokalita, kde si každý najde své. Zobraziť celú recenziu

Kateřina, 26.01.2018, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Mariner

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 celkom fajn

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
celkom fajn Zobraziť celú recenziu

Pláž
pláž pomerne ďaleko + schody

Anonym, 03.01.2018, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Roger De Flor

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,6 Zájezd jsme si užili, ubytování bylo na tu cenu dobré, až na to, že jsme měli jen jednu zásuvku na pokoji.. jinak hotel mohu doporučit,...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Zájezd jsme si užili, ubytování bylo na tu cenu dobré, až na to, že jsme měli jen jednu zásuvku na pokoji.. jinak hotel mohu doporučit, personál příjemný, jídlo dobré, hlavně velký výběr, ale celkově bych tento hotel doporučila spíše mladým lidem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Až na jednu zásuvku a trochu horší kvalitu koupelny byl hotel fajn. Jen nedoporučuji pro rodiny s malými dětmi nebo pro starší lidi, kteří chtějí mít na dovolený fakt boží klid... Hotel je plný mladých lidí a hlavně je v bloku, kde dlouho do noci na ulici kráčí davy lidí a sousedí s dalšími podobnými hotely, kde bydlí taky mladí lidé, takže se moc dobře nevyspíte, pokud vám vadí hluk z venku.

Strava
Na stravu si nemůžeme absolutně stěžovat, švédské stoly, které jsou neustále doplňovány, takže pokud přijdete pět minut před koncem večeře, tak furt máte stále co si nandat na talíř. Výběr veliký, takže si každý najde své dle chuti.

Služby hotela
Personál byl milý, hotel má svůj bazén, který jsme ale nevyužily, protože je v permanentním stínu.. chybí klimatizace, proto musíte celou noc větrat a tak se nevyhnete hluku z ulice. Na pokoji pouze jedna zásuvka v pokoji a jedna v koupelně, což taky není moc fajn. Jinak ale hotel působí příjemně, na Španělsko i celkem čistě a klidně bych se vrátila (s rozdvojkou do zásuvky :D )

Pláž
Pláž čistá, moře super, jen je to tam celkem hlava na hlavě...

Michaela Švarcová, 31.10.2017, Dátum pobytu: 21.8. - 27.8.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Don Juan Center

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 vyborne

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
vyborne Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
vyborner

Strava
ok

Služby hotela
ok

Pláž
velmi pekna

Tomáš L., 26.10.2017, Dátum pobytu: 16.10. - 23.10.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: Delamar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 4,8 Hotel zodpovedá max. 3 hviezdičkám

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel zodpovedá max. 3 hviezdičkám Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel vôbec nezodpovedá deklarovaným štyrom hviezdičkám. Zariadenie izieb je síce postačujúce, ale je pomerne staré. Wifi na izbách nie je dostupné resp. je dostupné na 1 hodinu denne. Ak chcete pripojenie na internet musíte si ho dosť draho priplatiť /5€/deň/. Z tohoto dôvodu nedoporučujem hotel mladším návštevníkom. Upratovanie izieb prebiehalo denne a personál bol veľmi ochotný.Zájazd sme kupovali v poslednej chvíli za naozaj nízku cenu, takže nedostatky hotela sme až tak neriešili. Hotel za plnú cenu bude určite pre mnohých sklamaním. Hotel bol využívaný hlavne ruskou klientelou cca 80 % hostí, potom španieli a malý počet ďalších klientov.

Strava
Strava bola veľkým plusom hotela. Široký výber jedál, dezertov a ovocia stále doplňovaný personálom. Kultúra stolovania veľmi, veľmi slabá. Jedáleň pre cca 300 ľudí, stoly veľmi tesne vedľa seba, strašný hluk pri takom množstve ľudí a navyše obsluha, ktorá zbierala použitý riad výrazne zvyšovala hlučnosť. Stoly boli vždy upratané a čisté. Niekoľký klienti zo zájazdu mali jeden deň tráviace ťažkosti, ale tí čo dezinfikovali po každom jedle sa tomu vyhli.

Služby hotela
Služby hotela sú priemerné. Pre štvorhviezdičkový hotel by sme očakávali viac, tak ako to je bežné v iných hoteloch tejto kategórie. Výhodou hotela je jeho poloha v blízkosti pláže. Pred hotelom je zastávka autobusu odkiaľ sa dostanete do centra i do Marinelandu.

Pláž
Výhodou hotela je jeho poloha pár metrov od pláže Fenals. Pláž je čistá a pomerne veľká.

Štefan H., 20.10.2017, Dátum pobytu: 13.9. - 20.9.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel: H TOP Royal Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

Všetky recenzie Španielsko - Costa Brava

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220