Španielsko - Costa de la Luz Španielsko

 • Popis

  Costa de la Luz je svojrázna krajina s nekonečnými piesočnatými plážami a s absenciou obrích turistických stredísk. Pobrežie otvorené smerom k Atlantickému oceánu býva aj v lete chladnejšie ako u Stredozemného mora a takmer neustále pofukuje svieži vietor. Slovenčinu počujete len zriedkavo, zato bez základnej španielčiny sa nezaobídete. Na Costa de la Luz trávia svoju dovolenku domáci Španieli a pár dobrodruhov a surferov z rôznych koncov sveta. V provincii napočítate 138 kilometrov pláží. Malé zátoky a zálivy striedajú zlatisté pláže tiahnuce sa až za obzor. Objavíte osamoeené kúty odstrčené od rušných miest, ale aj pláže v blízkosti promenád, barov a reštaurácií. Hlavným mestom provincie je Cádiz s búrlivou historiou dlhšou ako 3000 rokov, v ktorej figurujú Feničania, Rimania, Vizigóti, moslimovia či králi z Kastílie. Na kopcoch nad Cádizom sú rozosiate biele dedinky pueblos blancos, ktoré sa ako perly trblietajú medzi zelenajúcimi sa stromami. Ostatné svahy obsypali vinice a viac ako 40 vinných pivníc s tradíciou od 19. storočia.

  Gastronómia dotvára zážitok z dovolenky na Costa de la Luz. Nenechajte si ujsť morské ryby, krevety z dediny Sanlúcar de Barrameda, syry a údeniny farmárskej výroby a sladké dezerty ovplyvnené pobytom Arabov na poloostrove. Ochutnajte pomarančové víno, víno namiešané s osviežujúcou limonádou (tinto de verano) alebo vyhlásené víno Sherry – Jerez.

  Až sa nabažíte slnka a pohody na pláži, vydajte sa za poznaním miestneho koloritu. V roku 1805 sa vo vodách obklopujúcich mys Trafalgar odohrala námorná bitka, v ktorej zahynul anglický hrdina admirál Nelson. Dnes mys rozsvecuje biele svetlo majáka, pod ktorým stoja informačné tabule priznávajúce španielsku prehru. Prechádzky v tieni píniového lesa si vychutnáte v chránenom území Parque Natural de la Breña y Marismas del Barbate. Pozdĺž chodníkov sa zvažujú viac ako 100 metrov vysoké útesy, ktoré strážia zvyšky mohutných obranných veží. K turisticky vyťaženým miestam patrí mestečko Chiclana de la Frontera. Z pláže za mestečkom zbadáte hrad Sancti Petri, kde sa údajne nachádzal fenický chrám venovaný Herkulesovi. Dnes Chiclanu okupujú luxusné hotely a prepychové rezidencie zamerané na majetnú klientelu. Opakom Chiclany je typická rybárska dedinka Conil de la Frontera s malebným prístavom, romantickými kamennými uličkami plnými obchodíkov a reštaurácií a s útulným námestíčkom.

Najnovšie recenzie Španielsko - Costa de la Luz

Celkom: 7,6 Amaterské (žádné naleštěné záběry) video díky kterému si snad uděláte představu. https://youtu.be/z_kDsmwlHuI

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Amaterské (žádné naleštěné záběry) video díky kterému si snad uděláte představu.

https://youtu.be/z_kDsmwlHuI Zobraziť celú recenziu

Anonym, 11.11.2016, Dátum pobytu: 1.8. - 10.8.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa de la Luz, Hotel: Garden Playanatural & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 9,6 Parádní dovolená, odpočinek, jak má být! :-)

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Parádní dovolená, odpočinek, jak má být! :-) Zobraziť celú recenziu

Strava
All inclusive - obrovská nabídka velmi kvalitních alkoholických nápojů...a rozhodně jimi nešetří :-). Restaurace mají neskutečnou nabídku jídel, je tam vše, na co si člověk vzpomene :-).

Pláž
Krásná, písčitá, teplý a čistý oceán, hromady mušlí..

Anonym, 02.10.2016, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa de la Luz, Hotel: Barceló Punta Umbría Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8,6 Dovolená byla skvělá ale myslím že cena byla vysoká ..

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla skvělá ale myslím že cena byla vysoká .. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování bylo pekné, ani mi nevadilo že jsme neměli balkon s výhledem na moře ale chyběla mi peřina nebo deka v prostěradle ve dvou se moc spat nedá nevim jak je kdo zvykli ale ja si přišla jak helena ružičková ve filmu slunce seno erotika .....kde sou peřiny taky nemate peřiny :D

Strava
jídlo bylo velice dobré velký výběr fakt skvělé ....

Pláž
pláž byla písečná ale dost ostrých mušlí jinak skvělí i voda v moři byla teplejší než bazén :)

Ondřej, 29.09.2016, Dátum pobytu: 14.9. - 21.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa de la Luz, Hotel: Barceló Punta Umbría Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

3 fotografie

Všetky recenzie Španielsko - Costa de la Luz