Španielsko - Mallorca Španielsko

 • Doprava letecky

  02:20 h

 • Popis

  Mallorca, nazývaná ostrovom pomarančovníkov, citrónovníkov a paliem, najväčší z Baleárskych ostrovov, láka na návštevu svojimi prírodnými krásami, priaznivým počasím aj kultúrnym bohatstvom. Mallorca je dovolenkový "raj pod slnkom", kde slnko svieti viac ako 300 dní v roku a po celú túto dobu je more priezračné, príjemne teplé a prívetivé. 

  Mallorca je veľmi lákavá pre svoju rozmanitosť a rôznorodosť. Po celej dĺžke severozápadného pobrežia sa priamo od morského brehu týčia skalnaté pobrežia s borovicovými lesmi, krásne sú kvitnúce sady mandlí, olivovníkov a figovníkov. Pobrežie Mallorcy okrem rozľahlých, pozvoľne sa zvažujúcich pláží, ponúka obrovské množstvo malebných, skaliskami oddelených zátok, kde sa nachádzajú malé piesočnaté pláže, ktoré spĺňajú najnáročnejšie predstavy o kúpaní a opaľovaní.  Milovníci športu, zábavy, ale aj poznávania si na Mallorce tiež prídu na svoje. Sú tu k dispozícii vodné parky, delfinárium a ďalšie zábavné centrá, ponuka športov je nemenej rozsiahla - počnúc od vodných športov, cez cestnú a horskú cyklistiku až po tenis alebo golf. Je možné využiť aj jazdu na koňoch. Nočný život je zastúpený pestrým výberom z množstva diskoték, barov, zábavných a nočných podnikov alebo klubov. 

  Je množstvo spôsobov ako tento nádherný ostrov spoznať, či už formou fakultatívnych výletov, individuálne autom či na bicykli. Ale Mallorca vždy zostane okúzľujúcim ostrovom, ktorý v každom z návštevníkov zanechá dojmy na celý život.

Najnovšie recenzie Španielsko - Mallorca

Celkom: 8,6 Krásna dovolenka – splnila naše očakávania na základe pomerne veľmi vysokých zahraničných recenzií. Pri výbere tohoto hotelu je však...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásna dovolenka – splnila naše očakávania na základe pomerne veľmi vysokých zahraničných recenzií. Pri výbere tohoto hotelu je však potrebné predovšetkým zvážiť polohu hotelu – na kopci cca 1 km od pláže. Na jednej strane táto poloha poskytuje nádherné výhľady (a to i z jedáľne), na druhej strane vzdialenosť na pláž ( a tie schody) nie je rozhodne pre každého. Veľmi kladne hodnotím i polohu vzhľadom k hlavnému mestu Palme. Palmu sme navštívili bez najmenších problémov 2-krát miestnou autobusovou dopravou. Miestnou dopravou dostupný i aquapark a delfinárium. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmán bol dostatočne veľký s oddelenou samostatnou spáľnou a primerane vybavený.. My sme mali štastie i na obrovský balkón s 2 vlastnými lehátkami s neskutočným výhľadom na celý záliv. Podotýkam však, že hotel má niektoré ubytovacie jednotky orientované i smerom „k pevnine“. V sezóne 2017 v apartmánoch nebola klimatizácia, len stropný ventilátor, my sme vystihli vlnu horúčav Lucifer – ventilátor nestíhal, niektorí hostia nocovali na balkónoch. Za poplatok sa bolo možné priplatiť na mieste mobilnú klimatizáciu, nevyžili sme, „odtrpeli sme si to“.

Strava
Z pohľadu 3 hviezdičiek výborná. Pulty s jedlom neboli až tak veľké, ale vždy sme si niečo chutného vybrali. Pre deti zmrzlina v kelímkoch bola dostypná po celý deň. Popoludní tuším i koláčiky, ale tie boli rýchlo fuč.

Služby hotela
Hotel mal 2 bazény – skôr menšie, dosť preplnené, vhodné na schladenie a skotačenie detí, nie na plávanie.

Wifi zdarma, nám fungovala bez problémov i na izbe.

Hotel poskytoval dopravu na pláž – využili sme raz jedným smerom, nemalo zmysel čakať 10-15 minút pred recepciou, pokiaľ sa mikrobus vráti, v prípade, že sme sa nedostali do prvého svozu. Schody na pláž sme brali s humorom „za výzvu“.

Pláž
Pláž je od hotelu pomerne ďaleko, hotel je na kopci a pokiaľ sa rozhodnete návrat z pláže absolvovať pešky, tak „kopec“ pocítite – minimálne na schodoch. Inak pláž je veľká a široká, piešočná, má pozvolný vstup. Niektoré dni bola voda krásne čistá, niektoré trošku zakalená, pláž je situovaná v zálive, takže žiadne vlny.

Lubica K., 02.04.2018, Dátum pobytu: 1.8. - 8.8.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Club Santa Ponsa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Poloha hotela 7 fotografií

Celkom: 7,6 Byli jsme velmi spokojeni.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme velmi spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Jiří Z., 20.03.2018, Dátum pobytu: 12.3. - 17.3.2018
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Eix Alcudia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Z dovolené převažuje celkově dobrý dojem až na kvalitu stravování v uvedeném hotelu, která byla podprůměrná.

 • 7 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Z dovolené převažuje celkově dobrý dojem až na kvalitu stravování v uvedeném hotelu, která byla podprůměrná. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v rámci dané cenové relace ucházející s odpovídajícími službami.

Strava
Stravování v rámci hotelu bylo zklamaním s velmi nízkou kvalitou jídla. Preferováno stravování mimo hotel, kde se dalo lépe vychutnat místní speciality.

Služby hotela
Obecně služby hotelu až na stravování byly dobré a personál vždy ochotný.

Pláž
Hotel se nachází v relativně krátké vzdálenosti od pláže, která byla tou dobou čistá a dobře udržovaná. Zaplněnost lidmi byla tou dobou vyšší, ale nějaké místo se dalo najít vždy. Voda byla čistá.

Jan M., 11.02.2018, Dátum pobytu: 23.10. - 30.10.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Blue Sea Aparthotel Gran Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (1)

Celkom: 9,6 Výborný hotel

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný hotel Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nejlepší hotel na pláži Playa de Muro

Strava
Strava klasická - švédské stoly, dobrá obsluha

Služby hotela
Každý den živá hudba, která ale naopak nikoho nerušila

Pláž
Nejlepší písečná pláž na Mallorce. Srovnatelná s kvalitu vod v Karibiku. Průzračná voda, mělká několik desítek metrů od břehu

Jiří Vybíhal, 06.01.2018, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Iberostar Playa De Muro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 V hotelu jsem trávila i Vánoce - vše na vysoké úrovni, Štědrý večer i ostatní dny byl perfektně organizován - manažer hotelu na vše...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V hotelu jsem trávila i Vánoce - vše na vysoké úrovni, Štědrý večer i ostatní dny byl perfektně organizován - manažer hotelu na vše dohlížel, nové hosty osobně přivítal. Většina hostů z německy mluvících zemí - vzhledem k vysoké úrovni hotelu je třeba volit i odpovídající oblečení, nevím sice, jak v létě, ale přes Vánoce zcela jistě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Klimatizované pokoje, perfektní čistota.

Strava
Vynikající - velký výběr rozmanitých předkrmů, teplá i studená kuchyně, gril, sladkosti, ovoce. Naprosto dokonalé.

Služby hotela
Vynikající ve všech směrech a ráda bych se do tohoto hotelu opět podívala

Pláž
Dlouhá pláž po celé zátoce, ale nemohu posoudit, jak je to v létě - byla jsem v prosinci, ale přístup do moře je skvělý

Magdaléna F., 01.01.2018, Dátum pobytu: 22.12. - 29.12.2017
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel: Sentido Castell De Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Španielsko - Mallorca

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220