Španielsko - Baleárske ostrovy Španielsko

  • Popis

    Baleárske ostrovy ležia v Stredozemnom mori východne od Španielska a tvoria jedno zo 17 španielskych autonómnych území. V ponuke cestovných kancelárií figurujú väčšie ostrovy ako sú Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera, ale nezabúdajme ani na menšie a turizmom nepohlcené ostrovčeky, ako je potápačský raj Cabrera. Baleáry si podmanili už starí Feničania, Gréci a Kartáginci. Za nadvlády Rimanov vznikali dnešné mestá Palma de Mallorca či Alcúdia a práve rímski osadníci začali pestovať dnes natoľko tradičné olivy.

    Okrem historických pamiatok turisti navštevujú aj kvapľové jaskyne. Pôvodne v nich žili prví obyvatelia Baleár, ale neskôr slúžili ako úkryty pirátskych pokladov a bohatstva. Viac ako 4000 podzemným komplexom dominuje najväčšia podmorská jaskyňa v Európe Sa Gleda, Dračia jaskyňa s podzemným jazerom v dĺžke 177 metrov a jaskyňa de Campanet s najkrajšou kvaplovou výzdobou. Nad nížinami na prevažnom množstve ostrovov vystupuje horské pásmo na severe Mallorcy s najvyšším vrcholom Puig Major (1445 m.n.m.).

    Pobrežie ostrovov lemujú romantické piesočné pláže, skalnaté útesy a priezračne modré osamotené zátoky. Slnečné počasie je len v zime prerušené častými zrážkami a na miestnej kuchyni si zmlsne aj náročný jazýček. Milovníci aktívnej dovolenky vyrážajú do hôr po svojich alebo v cyklistickom sedle. Pokojnejšie povahy sa oddávajú golfu na ihrisku s výhľadom na more a adrenalínoví nadšenci vyskúšajú windsurfing, kitesurfing alebo potápanie. Priaznivci nočného života nevynechajú príležitosť zavítať na diskotéky a párty na pláži na Ibize. Za kultúrou sa vydajte do hlavného mesta Palma de Mallorca s radom múzeí, kostolov, trhov a hradom Bellver.

Najnovšie recenzie Španielsko - Baleárske ostrovy

Všetky recenzie Španielsko - Baleárske ostrovy