Grécko Grécko

Oficiálny názov: Grécka republika
Hlavné mesto: Atény (Athínai)
Štátne zriadenie: pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: pravoslávne, ktoré vyznáva 98% populácie, ďalej sú tu zastúpení rímski katolíci, židia a moslimovia
Úradný jazyk: úradným jazykom je gréčtina, dohovoríte sa aj anglicky
Časový posun: + 1 hod

Grécko - zájazdy od 310 EUR

O GRÉCKUGrécka bohatá mytológia z minulosti 

Grécko - miesto s bohatou a dlhou históriou, ukrývajúce tajomstvo ľudskej múdrosti a krásy, ktoré je spojené s mnohými mytologickými bájami a mýtmi, predstavuje kolísku západnej kultúry. Rozmanitá krajina, v ktorej horské masívy s dravými riekami prechádzajú do pobrežia s nádhernými plážami a trblietajúcim sa morom, Vás okúzli rovnako ako úprimnosť a pohostinnosť obyvateľov. 

Grécko nájdete na juhovýchode Európy, kde sa rozkladá na južnom výbežku Balkánskeho polostrova. Zahŕňa pevninskú časť a v Jónskom, Stredozemnom a Egejskom mori niekoľko veľkých ostrovov i veľké množstvo menších ostrovčekov. 

Hlavným mestom Grécka s 2,5 miliónmi obyvateľov sú Atény. 

Nezabudnuteľné grécke lákadlá 

Obľúbenou destináciou je táto krajina vďaka príjemnej teplej klíme, ktorá je od mája až do konca októbra stabilná. Pláže sa Vám ponúkajú ako pokojné a takmer opustené, tak i plné najrôznejších atrakcií, piesočnaté, kamienkové a skalnaté. 

Kto neochutnal pravý grécky jogurt, nie je labužník 
Grécky jogurt sa vyrába z pravého gréckeho mlieka a smotany. Prechádza špeciálnym technickým procesom, vďaka ktorému získava jedinečnú konzistenciu, chuť i vôňu. Tá je daná ďalekosiahlou tradíciou výrobného tajomstva Grékov. Výsledný produkt je veľmi kvalitný a s jogurtom známym v našich zemepisných šírkach jednoducho nezameniteľný. Používa sa ako základná surovina pre výrobu tradičných gréckych šalátov i neodolateľných múčnikov. Najlepšie si ho však vychutnáte dochutený len výborným gréckym medom alebo horúcim ovocím. 

Čo možno neviete o gréčtine 
Grécko je nielen kolískou európskej civilizácie, ale taktiež kolískou indo-európskych jazykov. Gréčtina má totiž suverénne najdlhšiu zdokumentovanú históriu svojho vývoja z celej jazykovej rodiny. Jej prvé použitie bolo zaznamenané už v dobe pred 3 000 rokmi. Grécka abeceda sa ale nevyužíva len v Grécku, často sa s jej znakmi stretnete trebárs v našej fyzike a matematike. Preto neváhajte a využite jedinečnú možnosť naučiť sa v Grécku aspoň základy tohto krásneho jazyka. 

Poznajte, že široká ponuka služieb turistických centier a hotelov, neobmedzené športové vyžitie, bohatá ponuka barov i typických miestnych reštaurácií je v Grécku samozrejmosťou.

Grécko - zájazdy od 310 EUR

Najnovšie recenzie Grécko

Celkom: 7,4 V hotelu Christiana jsme strávili klidnou a pohodovou dovolenou, i díky ochotnému a vstřícnému personálu. Kladně jsme hodnotili zejména...

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V hotelu Christiana jsme strávili klidnou a pohodovou dovolenou, i díky ochotnému a vstřícnému personálu. Kladně jsme hodnotili zejména polohu hotelu v blízkosti moře, s vlastní pláží, slunečníky a lehátky bez poplatku a za ušetřený peníz jsme si pak dopřáli občerstvení v hotelovém baru. Jediné, co nás trochu zklamalo bylo moře, u břehu zkalené, ale dál už to šlo. Také tady nejsou žádné vlny, protože je to záliv uzavřený okolními ostrůvky a voda je tu teplá, takže v těch 40 st. jsme se moc neosvěžili. Tak trochu jako na Mácháči. Je dobré si půjčit auto a podívat se také jinam nebo si udělat výlet lodí na západní pobřeží nebo kolem ostrůvků. V blízkosti hotelu je možnost zapůjčení loděk s motorem a navštívit i jiné pláže. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytováni jsme byli v maličkém pokoji s balkónem na západ. Nebyl to žádný luxus, ale vše čisté, pravidelná výměna prádla a ručníků, každodenní úklid pokoje. Stejně jsme tam chodili jen přespat, jinak jsme byli celý den na pláži.Večer bylo příjemné posezení na balkónu, s výhledem na parkoviště a zelené hory v nedalekém okolí. Většina ostatních pokojů měla výhled do boku na vedlejší hotely, na moře jenom asi dva. Na pokoji je lednička bez možnosti vaření.

Strava
Měli jsme jen snídaně, které byly pro nás naprosto dostačující, i když si někdo stěžoval na jejich jednotvárnost a malý sortiment, nám to stačilo (každý den čerstvé pečivo, salám, sýr, vejce, rajčata, marmeláda, máslo, med, musli, jogurt, káva, čaj,džus, meloun). V blízkosti hotelu (cca 200 m) je hlavní třída s množstvím taveren, obchodů a samoobsluh s možností nákupu, otevřeno do pozdních nočních hodin.

Služby hotela
Služby hotel poskytuje jen úklidové, není zde možnost půjčení žádných her, člunů, kol ap. Bazén u hotelu není. Dokonce ani pro děti tady nejsou žádné prolézačky ani houpačky. O to větší je tu klid.

Pláž
Přístup k pláži je pozvolný, na břehu jsou kulaté bílé kamínky, které přecházejí v písek a ten pak kalí vodu. Doporučuji boty do vody nebo alespoň umělé pantofle.

Sonja, 22.08.2019, Dátum pobytu: 9.8. - 19.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Lefkada, Hotel: Christiana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4,6 Pravdupovediac, keď som prišla na Zakyntos-Laganas aj s dcérou, bola som veľmi sklamaná. Špinavá, ovracaná a zaprataná odpadkami hlavná...

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Pravdupovediac, keď som prišla na Zakyntos-Laganas aj s dcérou, bola som veľmi sklamaná. Špinavá, ovracaná a zaprataná odpadkami hlavná ulica, na ktorej je aj hotel Majestic aj štúdio Mavra. Celé doobedie to potom upratujú, ale smrdí to tam. No proste sklamanie. Chodím dosť po dovolenkách, aj 3- 4 krát do roka, ale toto bol môj prvý negatívny zážitok z dovolenky. Boli sme až tak znechutené prvým dňom, že som chcela na otočku zobrať nejaký let a odísť na inú dovolenku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prišli sme do ubytovacieho zariadenia, kde práve upratovala pani izbu na samom vrchu, cestou schodami sme sa od českých dovolenkáriek dozvedeli, že máme ísť asi tam. Na to, že sa práve tá izba upratovala, tak jediné, čo bolo upratané boli postele, prevlečené a čisté a smetné koše prázdne. Ostatok napríklad ešte mokrá zem, samé vlasy po predchádzajúcich a piesok z pláže. O terase ani nehovorím. Kúpeľňa to isté. Keď nám po 3 dňoch povedali, že bude generálka upratovania, ktorá podotýkam trvala 10 minút, pretože sme čakali pred domom, tak som si myslela, že nám aspoň tú zem umyje. Ale mýlila som sa. Iba smeti a postele, výmena uterákov. Samoztejme smeti nám vynášali aj medzičasom.Keď som si chcela zobrať pohár sklenený z linky, tak som sa skoro povracala. Tak špinavé, lepkavé a ja neviem čo ešte na celom inventári bolo, som nevidela už roky. Šla som teda do obchodu, aby som si kúpila aspoň špongiu a jar a umyla si to, lebo som potrebovala zapíjať lieky. To som ešte neotvorila dvierka na chladničke. Chcela som spraviť ľad, ale najprv som si musela vyumývať formu na ľad, lebo bola celá čierna, neviem od čoho. Takže hygiena 0 bodov. Nakoniec ani nemrazila, takže sme ostali bez ľadu. Myslela som si, že v tej cene, to bude na úrovni aspoň trochu, ale ďalšie sklamanie. Jediné, čo bolo fajn bol milý majiteľ a kľud, ktorý by sme na hlanej ulici nemali, keby sme boli v hoteli Majestic, pretože tam je to viac než rušné. S dcérou sme nočný Laganas nazvali, že je to Zombieland.

Strava
V hoteli Majestic varia veľmi dobre, takže sme sa aj dobre najedli. Mohli mať ale napríklad viac druhov ovocia nie len melón.

Čo mi dosť ale vadilo, bolo že boli väčinou špinavé príbory, ako v jedálni na základnej a že boli k dispozícii len 2 dcl plastové poháre. Na 4 hviezdičkový hotel dosť slabé.

Služby hotela
V hoteli Majestic musím pochváliť pracovníkov, ktorí zbierali riad zo stolov, lebo to dalo dosť zabrať. Zvládali to perfektne, dobrý team. Horšie to bolo so starším čašníkom za barom, ktorý bol stále zamračený a mal problém mi naliať 1 drink. Najprv sa spýtal chlapa za mnou či je so mnou a keď mu povedal, že nie, tak mi nechcel naliať drink. Až neskôr keď mu ten chlap niečo povedal, tak mi s našvtaným ksichtom veľkodušne nalial do plastového pohára a treskol mi ho na pult. Po duhý som si už radšej nešla. Na all inclusive dosť naprd. A to mám už po 40-ke. Takže neviem, aký je tam problém.

Pláž
Pláž bola v pohode, ale treba si zaplatiť lehátka sú to 3-5 eur na jednu osobu. Priniesli sme so sebou aj šnorchlovaciu sadu s plutvami, ale zbytočne. V mori nič nebolo, skoro ani ryby. Na pár menších kusov. Chodím sa potápať už roky na rôzne miesta, ale tu nieje na čo pozerať. Iba na plávanie. Trochu sme to využili na výletoch, ktoré boli jediným spestrením našej dovolenky, naozaj krásne. Škoda, že sme tam nemohli ostať, lebo práve kôli tej kráse sme tam prišli. Len som netušila, že to bude Laganas.

Viera L., 22.08.2019, Dátum pobytu: 12.8. - 19.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Zakynthos, Hotel: Studia Mavra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9,4 Jeli jsme s manželem na 11dní Hotel naprosto luxusní spousta českých animátoru co fakt makali na 200% přes den bavili lidi a večer též...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Jeli jsme s manželem na 11dní

Hotel naprosto luxusní spousta českých animátoru co fakt makali na 200% přes den bavili lidi a večer též jejich nacvicene představení prostě klobouk dolů...jidlo bomba na obědy jsme využívali italskou a večeře se snídaní tu hlavní... bazény čisté...lehatek všude dostačujici ale nebát se že vám tam ručníky budou ležet i přes oběd... bary super ... personal super...přiletěli jsme po půlnoci pokoje jsme měli do 30min rozvoz s kuframa až k pokojum...jídlo pro nás i v noci nachystané...půjčili jsme si i auto bomba...a byli na paxos a antipaxos...vyprávění pokoju (není to turecký luxus) ale úplně v pohodě dostačující...všude čisto pláže moře čisto a úžasné... za mě plný počet Zobraziť celú recenziu

Anonym, 22.08.2019, Dátum pobytu: 11.8. - 21.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Korfu, Hotel: Labranda Sandy Beach Resort (ex. Aquis)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Se zájezdech jsme byly spokojeny

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Se zájezdech jsme byly spokojeny Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v pořádku; čistota a téměř denní uklid

Strava
Strava byla byla velmi chutná;velký výběr

Služby hotela
Bez pripominek

Pláž
Bez připomínek

Jitka K., 22.08.2019, Dátum pobytu: 12.8. - 19.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Amuse

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Hotelový komplex napohodu. Ubytování mělo mouchy. Personál vstřícný. Jídlo pecka. Animátorku by chtěla dcera domů???? Celkově palec nahoru

 • 5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotelový komplex napohodu. Ubytování mělo mouchy. Personál vstřícný. Jídlo pecka. Animátorku by chtěla dcera domů???? Celkově palec nahoru Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Umyvadlo teklo, voda v celé koupelně. Personál to věděl přesto jsme pokoj dostali. Pokoj nebyl připraven několik hodin po příjezdu na hotel.

Strava
Strava velmi dobrá. Snídaně mohla být lepší..

Pláž
Pláž kamenitá, lehátka samozřejmě za příplatek. Velké vlny. Moře o ničem.

Rostislav Fajtl, 22.08.2019, Dátum pobytu: 8.8. - 15.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kos, Hotel: Kipriotis Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Grécko