Grécko Grécko

Oficiálny názov: Grécka republika
Hlavné mesto: Atény (Athínai)
Štátne zriadenie: pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: pravoslávne, ktoré vyznáva 98% populácie, ďalej sú tu zastúpení rímski katolíci, židia a moslimovia
Úradný jazyk: úradným jazykom je gréčtina, dohovoríte sa aj anglicky
Časový posun: + 1 hod

Grécko - zájazdy od 250 EUR

O GRÉCKUGrécka bohatá mytológia z minulosti 

Grécko - miesto s bohatou a dlhou históriou, ukrývajúce tajomstvo ľudskej múdrosti a krásy, ktoré je spojené s mnohými mytologickými bájami a mýtmi, predstavuje kolísku západnej kultúry. Rozmanitá krajina, v ktorej horské masívy s dravými riekami prechádzajú do pobrežia s nádhernými plážami a trblietajúcim sa morom, Vás okúzli rovnako ako úprimnosť a pohostinnosť obyvateľov. 

Grécko nájdete na juhovýchode Európy, kde sa rozkladá na južnom výbežku Balkánskeho polostrova. Zahŕňa pevninskú časť a v Jónskom, Stredozemnom a Egejskom mori niekoľko veľkých ostrovov i veľké množstvo menších ostrovčekov. 

Hlavným mestom Grécka s 2,5 miliónmi obyvateľov sú Atény. 

Nezabudnuteľné grécke lákadlá 

Obľúbenou destináciou je táto krajina vďaka príjemnej teplej klíme, ktorá je od mája až do konca októbra stabilná. Pláže sa Vám ponúkajú ako pokojné a takmer opustené, tak i plné najrôznejších atrakcií, piesočnaté, kamienkové a skalnaté. 

Kto neochutnal pravý grécky jogurt, nie je labužník 
Grécky jogurt sa vyrába z pravého gréckeho mlieka a smotany. Prechádza špeciálnym technickým procesom, vďaka ktorému získava jedinečnú konzistenciu, chuť i vôňu. Tá je daná ďalekosiahlou tradíciou výrobného tajomstva Grékov. Výsledný produkt je veľmi kvalitný a s jogurtom známym v našich zemepisných šírkach jednoducho nezameniteľný. Používa sa ako základná surovina pre výrobu tradičných gréckych šalátov i neodolateľných múčnikov. Najlepšie si ho však vychutnáte dochutený len výborným gréckym medom alebo horúcim ovocím. 

Čo možno neviete o gréčtine 
Grécko je nielen kolískou európskej civilizácie, ale taktiež kolískou indo-európskych jazykov. Gréčtina má totiž suverénne najdlhšiu zdokumentovanú históriu svojho vývoja z celej jazykovej rodiny. Jej prvé použitie bolo zaznamenané už v dobe pred 3 000 rokmi. Grécka abeceda sa ale nevyužíva len v Grécku, často sa s jej znakmi stretnete trebárs v našej fyzike a matematike. Preto neváhajte a využite jedinečnú možnosť naučiť sa v Grécku aspoň základy tohto krásneho jazyka. 

Poznajte, že široká ponuka služieb turistických centier a hotelov, neobmedzené športové vyžitie, bohatá ponuka barov i typických miestnych reštaurácií je v Grécku samozrejmosťou.

Grécko - zájazdy od 250 EUR

Najnovšie recenzie Grécko

Celkom: 10 Pobyt v hotelu Stork a Amounda Bay byl úžasný,příští rok se tam určitě vrátíme.Možné výlety nebo půjčení auta.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt v hotelu Stork a Amounda Bay byl úžasný,příští rok se tam určitě vrátíme.Možné výlety nebo půjčení auta. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
S vnučkou jsme měly objednaný pokoj pro 2 osoby.Při příjezdu na hotel nám recepční nabídla pokoj 2+1 bez doplatku,což nás potěšilo.Pokoj byl čistý,balkon prostorný,s výhledem do přírody, vzdálenější město a na hory. Vzhledem k tomu,že jsme využívaly služby vedlejšího hotelu Amounda Bay,do hotelu Stork jsme chodily pouze spát.

Strava
Kdo měl zaplacené jen snídaně,jídlo se podávalo v hotelu Stork.My měly all inclusiv.Na jídlo jsme chodily do hotelu Amounda Bay,který je hned vedle.Tam jsme využívaly veškeré služby spojené s all anclusiv-bazén,lehátka a slunečníky zdarma ,bar,kde nabízeli pizzu a různé zákusky,alkoholické i nealkoholické nápoje,kávu,čaj...V hlavní jídelně-snídaně,oběd a večeře-vždy volná místa k sezení.K snídani velký výběr, ovoce-jablka,kiwi,na plátky krájený pomeranč a grepy,hrušky,meloun atd.Salám,šunka,sýry,vejce,suché plody,zelenina atd.K obědu a večeři velký výběr,nelze ani vyjmenovat co vše tam bylo.Určitě každý si vybral. Dortíčky byly exluzivní.Pití všeho druhu.

Služby hotela
Obsluhující personál velice milý a usměvavý,cítila jsem se tam s vnučkou velice dobře.

Pláž
Na pláž je to cca 400 metrů,ale nám to nevadilo,alespoň byl nějaký pohyb.Vstup do moře byl pozvolný,takže vhodné i pro rodiny s dětmi.Pláž dlouhá,krásné procházky.Voda čistá a i v době našeho pobytu ( 8.-15.6.2019) byla teplá.Lehátka a slunečník zdarma.

Miluše L., 18.06.2019, Dátum pobytu: 8.6. - 15.6.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Stork

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Za mě hodně velká spokojenost. Náš hotel byl opravdu kousek od pláže, takže jsme my holky mohly většinu času trávit u moře na plåži - a...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Za mě hodně velká spokojenost. Náš hotel byl opravdu kousek od pláže, takže jsme my holky mohly většinu času trávit u moře na plåži - a navíc nám takhle na začátku sezony počasí přálo - každý den okolo 30tky

Navíc jsme měly all inclusive, takže jsme se nemusely starat ani o jídlo ani o pití a všeho bylo opravdu dostatek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj jsme dostaly poměrně hezký a to ještě v prvním patře, což nám maximálně vyhovovalo. Vše vcelku bez problémů až na občasný hluk.

Strava
Jak už jsem říkala - all inclusive - hodně mořských potvor, dostatek zeleniny i pití. Super výběr.

Služby hotela
Od delegátky M. jsme se dozvěděly spoustu zajímavých informací a personál byl příjemný.

Pláž
Většinu času jsem fakt trávily u moc hezké a hlavně čisté pláže. Také poměrně dlouhé. Moře bylo v tuto dobu úchvatné a překvapivě teplé.

Anonym, 18.06.2019, Dátum pobytu: 6.6. - 13.6.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Korfu, Hotel: Ionian Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Báječná dovolená, měla jsem obavy jelikož nás jela celá rodina s malými dětmi. Ale za nás TOP

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Báječná dovolená, měla jsem obavy jelikož nás jela celá rodina s malými dětmi. Ale za nás TOP Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování na Řecko opravdu krásné, čisté.

Strava
Jídla byla rozmanitá, vždy si každý vybral.

Služby hotela
Ochota a vstřícnost

Pláž
Pláž hezká, sice malá, ale vždy bylo kde si lehnout. Jen dva dny moře bylo špinavé, ale za to nikdo nemůže... příroda ????

Anonym, 18.06.2019, Dátum pobytu: 10.6. - 17.6.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Rhodos, Hotel: All Senses Nautica Blue Exclusive Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Dovolená odpovídá ceně, spíše pro nenáročné aktivní klienty vyhledávající klid a soukromí.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená odpovídá ceně, spíše pro nenáročné aktivní klienty vyhledávající klid a soukromí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jednoduché, pro nenáročné, ale naprostý klid a pohoda.

Strava
odpovídá ceně

Služby hotela
úklid dvakrát v týdnu (i výměna lůžkovin a ručníků)

Pláž
Pláž je daleko (asi 600m), z kopce po silnici, ale stojí za to, jedna z nejkrásnějších v širokém okolí.

Anonym, 18.06.2019, Dátum pobytu: 8.6. - 15.6.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Apartmány Mylos

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Grécko