Grécko Grécko

Oficiálny názov: Grécka republika
Hlavné mesto: Atény (Athínai)
Štátne zriadenie: pluralitná republika s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: pravoslávne, ktoré vyznáva 98% populácie, ďalej sú tu zastúpení rímski katolíci, židia a moslimovia
Úradný jazyk: úradným jazykom je gréčtina, dohovoríte sa aj anglicky
Časový posun: + 1 hod

Grécko - zájazdy od 101 EUR

O GRÉCKUGrécka bohatá mytológia z minulosti 

Grécko - miesto s bohatou a dlhou históriou, ukrývajúce tajomstvo ľudskej múdrosti a krásy, ktoré je spojené s mnohými mytologickými bájami a mýtmi, predstavuje kolísku západnej kultúry. Rozmanitá krajina, v ktorej horské masívy s dravými riekami prechádzajú do pobrežia s nádhernými plážami a trblietajúcim sa morom, Vás okúzli rovnako ako úprimnosť a pohostinnosť obyvateľov. 

Grécko nájdete na juhovýchode Európy, kde sa rozkladá na južnom výbežku Balkánskeho polostrova. Zahŕňa pevninskú časť a v Jónskom, Stredozemnom a Egejskom mori niekoľko veľkých ostrovov i veľké množstvo menších ostrovčekov. 

Hlavným mestom Grécka s 2,5 miliónmi obyvateľov sú Atény. 

Nezabudnuteľné grécke lákadlá 

Obľúbenou destináciou je táto krajina vďaka príjemnej teplej klíme, ktorá je od mája až do konca októbra stabilná. Pláže sa Vám ponúkajú ako pokojné a takmer opustené, tak i plné najrôznejších atrakcií, piesočnaté, kamienkové a skalnaté. 

Kto neochutnal pravý grécky jogurt, nie je labužník 
Grécky jogurt sa vyrába z pravého gréckeho mlieka a smotany. Prechádza špeciálnym technickým procesom, vďaka ktorému získava jedinečnú konzistenciu, chuť i vôňu. Tá je daná ďalekosiahlou tradíciou výrobného tajomstva Grékov. Výsledný produkt je veľmi kvalitný a s jogurtom známym v našich zemepisných šírkach jednoducho nezameniteľný. Používa sa ako základná surovina pre výrobu tradičných gréckych šalátov i neodolateľných múčnikov. Najlepšie si ho však vychutnáte dochutený len výborným gréckym medom alebo horúcim ovocím. 

Čo možno neviete o gréčtine 
Grécko je nielen kolískou európskej civilizácie, ale taktiež kolískou indo-európskych jazykov. Gréčtina má totiž suverénne najdlhšiu zdokumentovanú históriu svojho vývoja z celej jazykovej rodiny. Jej prvé použitie bolo zaznamenané už v dobe pred 3 000 rokmi. Grécka abeceda sa ale nevyužíva len v Grécku, často sa s jej znakmi stretnete trebárs v našej fyzike a matematike. Preto neváhajte a využite jedinečnú možnosť naučiť sa v Grécku aspoň základy tohto krásneho jazyka. 

Poznajte, že široká ponuka služieb turistických centier a hotelov, neobmedzené športové vyžitie, bohatá ponuka barov i typických miestnych reštaurácií je v Grécku samozrejmosťou.

Grécko - zájazdy od 101 EUR

Najnovšie recenzie Grécko

Celkom: 9,3 Fajnová dovolená. Co se týče apartmánu kuchyňka vybavena k vaření, prostorný pokoj a balkón. Jelikož náš termín byl poslední dost taveren...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Fajnová dovolená. Co se týče apartmánu kuchyňka vybavena k vaření, prostorný pokoj a balkón. Jelikož náš termín byl poslední dost taveren zavřeno, ale našli jsem si své oblíbené. Krasnou procházkou jde dojít do vedlejšího většího městečka kde je vše. Pěkný autobus až do Hodonína, což nás zklamalo byl rozvozový autobus, kde nic nefungovalo!!Teplo jak nevím co a to bylo 1.10.2016. Na zamyšlenou jsou rozvozová místa pokud se cela skupinka dohodne aby řidič zastavil blíž mohlo by to být respektováno!! Zobraziť celú recenziu

Pláž
Pěkná pláž po které se dalo dojít k pěkné ´´zátoce´´

Anonym, 19.01.2017
Oblasť: Grécko Grécko, Nei Pori, Hotel:Fany

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Fany, Nei Pori, Grécko Anonym 2017-01-19 9.3 1 10 Fany

Celkom: 6 Zájezdu jsme se zúčastnili s CK , v září, tedy mimo sezonu. Po přečtení recenzí zde jsem byla v pokušení zájezd zrušit. Nakonec jsem to...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Zájezdu jsme se zúčastnili s CK , v září, tedy mimo sezonu. Po přečtení recenzí zde jsem byla v pokušení zájezd zrušit. Nakonec jsem to neudělala, což bylo dobře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování opravdu není žádný luxus, bydleli jsme v přízemí, studia jsou tmavá a ne příliš veliká. Vybavení koupelny je rovněž velmi skromné. Co je ale důležité, klimatizace a také TV fungovaly ( na to si někdo stěžoval ). Vybavení kuchyně je rovněž skromnější, ale vše, o co jsme požádali, nám doplnili. Úklid byl každý den, v pohodě. Avizované šváby ani zápach jsme nezaznamenali. Kromě toho, o dovolené v ubytovacím zařízení většinou trávíme minimum času.

Strava
Strava byla v pohodě a jako ubytovaní jsme měli slevu. Jako pozornost podniku jsme také obdrženi něco navíc, např. zmrzlinu nebo baklavu. Také jsme večer chodili na západ slunce a místní víno, které bylo dobré a relativně levné.

Služby hotela
Průvodce zastupující CK byl velmi milý a ochotný.

Pláž
Měli jsme půjčené auto, takže jsme procestovali ostrov. Místo se mi zdálo jako jedno z nejhezčích na ostrově.

Manžel si velmi pochvaloval, že ubytování a pláž jsou blízko sebe.

Anonym, 18.01.2017
Oblasť: Grécko Grécko, Skopelos, Hotel:Penzion Blo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Penzion Blo, Skopelos, Grécko Anonym 2017-01-18 6 1 10 Penzion Blo

Celkom: 8,6 V pořádku.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
V pořádku. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 17.01.2017, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel:Agrabella

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Agrabella, Kréta, Grécko Anonym 2017-01-17 8.6 1 10 AGRABELLA

Celkom: 8,2 dovolená spokojený klient

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
dovolená spokojený klient Zobraziť celú recenziu

Anonym, 17.01.2017, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel:Amuse

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Amuse, Kréta, Grécko Anonym 2017-01-17 8.2 1 10 Amuse

Celkom: 8,8 Moc příjemně strávené chvíle na Korfu. Dovolenou jsme si užili i díky paní Ondráčkové z Invie, která nám ubytování doporučila.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Moc příjemně strávené chvíle na Korfu. Dovolenou jsme si užili i díky paní Ondráčkové z Invie, která nám ubytování doporučila. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bydleli jsme ve studích george, která jsou vedle hotelu golden sands. Nečekejte žádný luxus, je to spíš jen na přespání, ale stačilo to. Bylo tam čisto a hlavně blízko na překrásnou pláž. Klidně bychom tam jeli znova.

Strava
Fanstastické. Na tak lacinou dovolenou jsem byla víc než mile překvapena, jak množstvím jídla, tak nabídkou, široký výběr, všechno čerstvé.

Pláž
Nádherná dlouhá písečná pláž, té bych dala nejradši 10000%

Liběna Lehká, 16.01.2017, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblasť: Grécko Grécko, Korfu, Hotel:Golden Sands

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Golden Sands, Korfu, Grécko Liběna Lehká 2017-01-16 8.8 1 10 Golden Sands

Všetky recenzie Grécko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220