Grécko - Grécko pevnina Grécko

 • Popis

  Pevninské Grécko sa rozprestiera na južnom cípe Balkánskeho poloostrova. Je to miesto, kde sa stretáva komfort, bohatá história, tradičná kultúra, prekrásna stredomorská krajina, slnkom zaliate pláže a priezračne modré more. Do Grécka sa vydávajú ako milovníci leňošenia na pláži, tak dobrodruhovia a cestovatelia. Výpravy do vnútrozeia nadchnú peších turistov, horských cyklistov a horolezcov. Chodníky opustenou krajinou vedú okolo zabudnutých kláštorov, bielych domčekov, nekonečných viníc a voňavých olivových hájov. Severná hranica Grécka so zalesnenou krajinou skrýva divoké tiesňavy a unikátnu faunu a flóru, ktorú môžete obdivovať z paluby kanoe alebo raftu. Málokto vie, že si v Grécku i zalyžujete. Ski areály na poloostrove Peloponéz zahŕňa 195 kilometrov svahov. Pobrežie ponúka nespočetné možnosti zábavy a športovného vyžitia vo vlnách. Promenády ožívajú v podvečerných hodinách, bary a reštaurácie sa zapĺňajú turistami a pouličný predajcovia sa snažia zaujať okoloidúcich svojim tovarom. V pokojných prístavoch sa hojdajú rybárske loďky a čakajú na svojich majiteľov prichádzajúcich za svitania. Turisti obdivujú aj ochutnávajú úlovky rybárov na trhoviskách a spoznávajú výbornú grécku kuchyňu.

  Pevninské Grécko je plné pamiatok. Symbolom Grécka sa stal palác Pantheon na Akropole v Athénach. K pôsobivým destináciám patria Delfy, Solún, prístavy Pireus a Patra, Poseidonov chrám na myse Sounion na poloostrove Attika, Korintský prieplav, Mykény, ruiny mesta Olympie a antické mesto Epidaurus na Peloponéze či v horách ukryté kláštory Meteora na severe Grécka. K pamiatkam sa vzťahujú pradávne príbehy z mytológie, o ktorých sme počuli v školských laviciach. Spomeňte si pri potulkách Gréckom na slávneho Odyssea, Oidipa, Antigonu, Agamemnóna, Achilla alebo Minotaura a nechajte si rozprávať o ich osudoch.

Najnovšie recenzie Grécko - Grécko pevnina

Celkom: 8,3 Cesta a organizovanost této CK – jedním slovem TRAGÉDIE . Ubytování a celkový pobyt u moře všem , kdo chtějí relaxovat a kochat se tamní...

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Cesta a organizovanost této CK – jedním slovem TRAGÉDIE . Ubytování a celkový pobyt u moře všem , kdo chtějí relaxovat a kochat se tamní přírodou DOPORUČUJI. Včetně nabídky výletů. Špatná informovanost k probíhající cestě z počátečního nástupního místa k místu pobytu. Organizovaní řidičů zasedacího pořádku v autobuse začátku cesty byl chaotický, přístup chování některých řidičů je nevhodný vůči klientům. Někteří působili zmatek a neinformovaností o nastávajících událostech se cesta proměnila v první závažný, špatný dojem z dovolené. Autobusem jezdíme, každý rok na dovolenou a tato zkušenost z této cesty nás odradila od další dovolené s touto CK. Doporučil bych : zlepšit kvalitu autobusů,malých přepravních vozidel: jsou nepohodlná a ve špatném technickém stavu. Postup informovanosti klientů o probíhající cestě a zaškolení řidičů nejen autobusů,ale i mikrobusů jak se mají chovat ve stresových situacích vůči klientům. Kdyby nebylo této špatné zkušenosti v příštím roce bychom opět jeli např. do jiné destinace s touto CK. . S pozdravem zklamaný klient. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné

Strava
Strava v okolních TAVERNÁCH byla průměrná. Obchod v této lokalitě dostupný do 1 km pouze jeden. A další možné nakupování pouze ve 30 km vzdáleném městě. Obchod se suvenýry také v této lokalitě jeden.

Služby hotela
Apartmán blízko pláže, nádherný výhled z přední strany apartmánu. Velice čisté ubytování. V příborníku chyběl větší nůž, jinak dostatečně vybavené.

Pláž
Přístup na pláž je do poloviny strmý, prašný a špatně schůdný, dále pokračuje po schodech. Voda průzračně čistá a moře klidné bez velkých vln.

Anonym, 19.08.2019, Dátum pobytu: 3.8. - 16.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Grécko pevnina, Hotel: Apartmán Kalifteri (Magnesia)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 7 Nie je to draha dovolenka ale čakali sme trosku viac. Pláž fajn boli riasy tie nám ale nevadia, predsa je to more a keď chce mať niekto...

 • 8 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Nie je to draha dovolenka ale čakali sme trosku viac. Pláž fajn boli riasy tie nám ale nevadia, predsa je to more a keď chce mať niekto úplne čistú vodu bez ničoho bud nech si priplati pár stovák alebo ide na kúpalisko. Strava nič moc opakovala sa. Balkón nesmierne malý akurát 2 stoličky a mini stolík. Izby skvelé pravidelne upratovanie. Okolie veľmi tiché niečo ako dedina nejaký grécky život tu neuvidíte najbližšie mesto vzdialené 2km cez olivový háj. 2 predražené supermarkety. Ak človek nič extra neočakáva odporúčam ale strava sklamala na plnej čiare aj to okolie pretože človek tu ozaj nič neuvidí. Skôr odporúčam seniorom. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kúpeľňa mala záchod tesne vedľa sprchovacieho kúta ktorý je taktiež príliš malý osobne patrím k veľmi stihlym a mala som problém sa tam osprchovať navyše je tam látkový záves ktorý sa '' príjemné'' lepí na telo. Prehodila som ho cez priečku a pravidelne musela zmyvat nakoľko voda striekala všade a sprchovat sa s ľadovým závesom prilepenym o telo nič moc. Spálňa skvelá nočné stolíky taktiež chladnička TV zrkadlo. Balkón nesmierne malý akurát 2 nepohodlné stoličky a mini stolík človek ak si chcel posedieť a vychutnať výhľad tak nedalo sa lebo jednak nebolo miesto a jednak ta stolička bola maximálne nepohodlna a nedalo sa na nej sedieť dlhšie ako pár minút. Výhľad nádherný samé krásne stromy s kvetmi človek sa cítil ako v botanickej záhrade kvety rozmanité nádherné len škoda ze postojačky sa trebalo pozerať. Bazén úžasný čistý voda postupne klesala čiže sa dalo aj si zaplávať. Co sa týka lokality maximálne tichá a nudná. Človek tu nejaký nočný grécky život nezazije aj bary zatvárajú skoro. Sú tu len 2 čiže si človek ani nemá čo vybrať. Drinky typický drahé 8e drink ale to co nám čašník priniesol sa drinkom nazvať nedá vyzeralo to ako malinovka ešte aj pohár bol obyčajný na vodu a nie na drink žiadna ozdoba a chuťovo nič moc. Samozrejme predražené. Žiaden výber doslova monopol. Jedna pekáreň s cukrárnou 1 supermarket ceny nekomentujem všetko predražené. 15e opaľovak základné položky o polovicu drahšie ako na Slovensku co sa dalo ale očakávať. Potraviny síce drahšie ale o dosť kvalitnejšie. Ak chce človek magnetky tak jedine vo vedľajšom meste 2km.doobeda sa ísť nedá kvôli horucavam ku večeru je to lepšie je to taka vyse pol hod rýchlou chôdzou cez olivový háj. Večer ale keď sa zotmie človek jedine s baterkou cez ten háj kde sú aj ovciarske psy(neškodné) čiže nič moc ak človek sa nechce uvariť zažíva do mesta pre suveníry len večer s baterkou. Vedie tam dlhšia cesta po hlavnej ceste ale tam nie je chodník a jedine s reflexnou páskou aby auta videli. Cesta k supermarketu tiež len popri ceste pomedzi auta.

Strava
Jedna katastrofa. Raňajky stále to isté človek si mohol nabrať co chcel a koľko chcel. šunka a syr boli len na prídel čiže pani doniesla a viac človek nedostal, chlieb maslo uhorky paradajky olivy, džemy, kompotova broskyňa cereálie koláč kornfleksy med káva čaj džús mlieko. Človek si mohol na kombinovať aj keď predsa po pár dňoch už to išlo hore krkom. Co sa týka večeri v popise je napísané že domáca kuchyňa človek čakal aspoň nejaké ryby morské plody alebo ich špeciality. Dookola sa to opakovalo. Predjedlo bud nejaká slana nátierka alebo tzatziky a grécky šalát (paradajka uhorka cibuľa)a chlieb. Hlavne jedlo len špagety kura s ryžou alebo mäso s ryžou. Ako dezert ovocie napríklad nektarinka alebo melón pripadne mini nanuk. Po 10 dňoch opakovania tohto jedla mam už dosť. Žiadna domáca kuchyňa. neviem o tom ze kura s ryžou špagety a mäso s ryžou sú grécke jedla. Človek aspoň niečo typické pre nich čakal a nedočkal sa. V okoli 2 reštaurácie... V jednej asi 7 jedál na výber v druhej viac. Co sa týka cien minimálne 8e jedno jedlo typu cestoviny ak človek chce niečo na styk ryby alebo morských plodov tak cena okolo 20e za porciu a vyššie. Aspoň keby nejaká pestrosť v tých jedlách bola ale jest celú dovolenku tie isté raňajky a 3 jedla dookola je trosku moc.

Služby hotela
Pani domáca je milá a ochotná. Co sa týka upratovania tak každý deň. Niet čo vytknúť mali sme pozmyvane a čisto aj s vymením posteľné ho prádla a uterákov. Služby perfektne.

Pláž
Lehátka a slnečníky za poplatok aspoň nejaké 3e frappe si človek dat musel. Pláž niekde viac kamienkov niekde menej a prevazoval piesok záviselo to od lokality. S plazou spokojnosť viacmenej piesok sem tam kamienky ľudí bolo pomerne dosť na lehátka h hlavne ale boli aj pokojnejšie miesta. More nádherné čisté. Boli pásma s riasami ale predsa je to more. Pri vstupe do mora pár krokov kamienky pár krokov riasy potom človek už stál na krásnom čistom piesku už keď bola voda hlbšia opäť trosku riasy ale more bolo čisté. Nakoľko je to záliv žiadne extra vlny ani nič. Vstup pozvoľný človek mohol ísť ďaleko pomerne a stále stal na nohách. S plazou a morom naozaj spokojnosť.

Anonym, 30.07.2019, Dátum pobytu: 24.7. - 5.8.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Grécko pevnina, Hotel: Saily Beach (Magnesia)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,6 Super dovolenka.

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolenka. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pekné, priestranné a čisté izby s balkónom s výhľadom na more. Kúpelňa čistá a dostatočne veľká.

Strava
Nemali sme. V dedine jeden obchod, ale viacero taverien.

Služby hotela
Pani domáca veľmi milá, upratovanie každý 3 deň.

Pláž
Nádherná, čistá pláž hneď pri hoteli, bola najkrajšia v okolí, veľmi kľudné more. Ráno sme na nej bývali sami.

Andrea, 29.07.2019, Dátum pobytu: 13.7. - 26.7.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Grécko pevnina, Hotel: Apartmán Kalifteri (Magnesia)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Celkom: 8,6 Chceme sa podakovat za sluzby delegatk.Profesionálny pristup, mila a pozorna.. Mnozstvo vyletov a zazitkov. Velmi sa nam lubilo.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Chceme sa podakovat za sluzby delegatk.Profesionálny pristup, mila a pozorna.. Mnozstvo vyletov a zazitkov. Velmi sa nam lubilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie zodpovedalo cene..

Strava
Bez vyhrad.

Služby hotela
Kazdodenne upratovanie, vymena pradla a doplnanie potrieb..slabsi signal wifi..

Pláž
Udrziavana, prijemne lavove kamienky. Lehatka k dispozicii..

Marek K., 29.07.2019, Dátum pobytu: 13.7. - 26.7.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Grécko pevnina, Hotel: Protessilaos & Laodamia (Magnesia)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Dom je vzdialený od mora naozaj na skok cca 50 m, prešli sme len cez cestu a malý parčík.

 • 5,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dom je vzdialený od mora naozaj na skok cca 50 m, prešli sme len cez cestu a malý parčík. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovaní sme boli v štandardnom gréckom dome, mali sme štúdio, jednoducho zariadené, čisté, zodpovedalo to cene zájazdu, takže žiadny nadkomfort sme ani neočakávali, domáci boli veľmi priateľskí, usmiaty, ochotní.

Strava
Stravovali sme sa sami, ráno ovocie, ich lokálne úžasne šťavnaté broskyne a melony, na obed sme si kupovali gyros, ktorý robili blízko domu asi 100 m , a večer hlavne víno, grécke ružové :-), boli sme sa pár krát navečerať v miestnych tavernách, je ich tam plno popri pláži, krásne miesto.

Služby hotela
Prádlo a uteráky nám menili každé 4 dni, čo bolo super. Domáci bývajú na prízemí, takže v prípade potreby sú stále k dispozícii.

Pláž
Pláž krásna široká s netypyckým červeným hrubším pieskom, ráno bolo more kľudné, čisté, nádherne priezračné a teplé, ale poobede , keď začali vlny sa mierne znečistilo riasami a vyskytli sa tam aj plasty. Na druhý deň bolo ale znovu čisté a kľudné, my sme chodili plávať hneď ráno, vtedy je tam more najkrajšie. Na pláži môžete požiť lehátka za konzumné, my sme si ich dávali pod stromy, tam v tieni sa dalo vydržať aj celý deň.

Anna K., 08.07.2019, Dátum pobytu: 22.6. - 5.7.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Grécko pevnina, Hotel: Apartmán Vaso

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Grécko - Grécko pevnina