Grécko Grécko

 • Ako tráviť čas

  Vodné športy a iné 

  V Grécku sú nádherné pláže a tak väčšina aktivít v turistických letoviskách súvisí s pieskom, kúpaním atď. Na väčšine pláží je možné vykonávať prakticky všetky druhy plážových a vodných športov, ako je potápanie, surfovanie, vodné lyžovanie, plachtenie, vodné šliapadlá alebo paragliding. 

  V Grécku je i možnosť prenajať si napríklad plachetnicu a urobiť si výlet pozdĺž pobrežia. Budete potrebovať cestovný pas, prípadne tiež kreditnú kartu. Keďže tu panujú pomerne prísne námorné pravidlá, musia mať aspoň dvaja členovia posádky na lodi odborné kapitánske skúšky. Avšak žiaden strach, prenajať je možné plachetnicu i s kapitánom. 

  Milovníci podmorského sveta vyhľadávajú potápanie s prístrojom. To je v Grécku samozrejme možné, avšak len v určitých lokalitách a výhradne so zvláštnym povolením. Pokiaľ však splníte stanovené podmienky, odmenou vám bude možnosť preskúmať morské dno a obdivovať nespočetné množstvo zaujímavých morských živočíchov. 

  Keď máte dosť pláží 

  Z väčšiny gréckych letovísk si môžete urobiť výlety do prekrásneho okolia, šplhať po kopcoch, prechádzať sa medzi svahmi vyrastených olivovníkov. V prímorských oblastiach sa vám z každého vyvýšeného miesta otvorí nezabudnuteľný pohľad na blankytne modré more. 

  Ďalšou aktivitou, keď sa vám už nebude chcieť tráviť čas na pláži alebo pri hotelovom bazéne, býva stolný tenis, minigolf, alebo skúste nájsť tenisové kurty, ktoré bývajú pri každom lepšom hoteli. Zahrajte si volejbal, vodné pólo alebo skúste vírivku. 

  Večery môžete tráviť buď pri hoteli, kde pre vás budú pripravené najrôznejšie animačné programy, alebo sa vydajte do niektorých z gréckych klubov a krčiem. Posedenie v typickej gréckej taverne či bare je jedinečným tipom na letný večer v Grécku. Nezabudnuteľným zážitkom je rovnako návšteva letného kina.