Grécko Grécko

  • Fauna

    Čo sa týka zvierat, územie Grécka nie je na faunu príliš bohaté. Avšak i tak tu môžete vidieť najrôznejšie druhy živočíchov. Tak napríklad v lesoch žije ohrozený medveď hnedý alebo rys. Ďalšie, v západnej Európe ohrozené druhy môžete vidieť rovnako i v tejto južnej krajine - sú nimi napríklad vlci, srnky, divé kozy (kri-kri, ktoré boli takmer vyhubené a teraz patria medzi chránené živočíchy), líšky alebo diviaky. 

    V horách krúžia nad hlavami dravé vtáky ako sokoly, orly alebo sovy. Z ríše hmyzu sa v Grécku vyskytujú škorpióny, ktorých uštipnutie však nie je smrteľne nebezpečné, a najmä potom cikády, ktorých cvrkot býva pre ucho Stredoeurópana veľmi nepríjemný. Na celom území Grécka sa vyskytujú zmije a stonožky. Ich uhryznutie môže byť veľmi nepríjemné.  A pretože sme v prímorskom štáte, nesmieme zabudnúť na morské živočíchy. Tunajšie more je domovom nespočetného množstva druhov rýb, tuleňov, morských korytnačiek a ďalších vzácnych živočíchov. 

    Nezabudnite však na "nebezpečné" morské živočíchy, ako sú napríklad morskí ježkovia. V odľahlých končinách mimo veľkých pláží sa môžu vo vode vyskytovať medúzy a pestro sfarbené murény. Všetkým týmto živočíchom sa radšej vyhýbajte.