Grécko Grécko

  • Vlastnosti elektrickej siete

    napätie 220 V

  • Ďalšie upozornenia

    Voľné kempovanie je prísne zakázané. Neodporúča sa individuálne táborenie mimo vyhradené kempy ani cestovať do vojensky citlivých oblastí pozdĺž gréckych hraníc. Všeobecne sa odporúča venovať pozornosť vlastnému motorovému vozidlu a cennostiam; dochádza k častým krádežiam cestovných pasov.  Prevoz a prechovávanie i malého množstva drog je často trestané dlhoročným väzením. Nosenie noža alebo slzného spreja je posudzované ako nepovolené ozbrojovanie. Potápanie s prístrojmi je možné len na zvláštne povolenie a len v niektorých oblastiach. 

    Návšteva mníšskeho štátu Athos (Agios Oros) je povolená iba mužom starším 18 rokov, ženy nemajú vôbec prístup. O návštevu je potrebné požiadať na MZV Grécka, riaditeľstve pre kostoly, Atény, Zalocosta 2, tel.: 362 68 94, alebo Ministerstvo pre severné Grécko v Thessaloniki, Platia Dioikitiriou, tel.: 031/ 270 092, a to s dostatočným predstihom, pretože je stanovená povolená ročná kvóta návštevníkov. 

    V poslednej dobe vzrástla kriminalita. Cesty v areáloch archeologických pamiatok môžu byť aj v zlom stave, čím vzniká nebezpečenstvo úrazu.