Grécko - Kréta Grécko

 • Doprava letecky

  02:30 h

 • Popis

  Pred viac ako 3500 rokmi tu prežívala svoj vrchol jedna z najvyspelejších starovekých civilizácií. Máloktorá krajina má tak bohatú históriu ako tento ostrov, na ktorom sa zrodila Minojská civilizácia a na ktorom každý z jeho neskorších dobyvateľov zanechal neprehliadnuteľnú stopu.

  Kréta je najväčším, a zároveň najjužnejším gréckym ostrovom, ktorý oddeľuje Egejské a Líbijské more. Jeho tvar je predĺžený, dĺžka ostrova je 260 kilometrov, šírka obsahuje maximálne hodnoty 56 kilometrov. Povrch Kréty je pomerne hornatý, najvyššie vrcholy sú vysoké cez 2400 metrov nad morom. Miestna klíma je typicky stredozemná, leto trvajúce 6 až 7 mesiacov je suché a horúce, slnečných dní je v priemere 300 dní v roku. Historické pamiatky na krok, nádherná príroda, stále počasie, to je jednoducho dokonalá kombinácia pre dovolenku. To je Kréta. Heraklion, hlavné mesto Kréty leží približne uprostred severného pobrežia a je v podstate vstupnou bránou na Krétu. Nachádza sa tu veľký medzinárodný prístav a miestne letisko má jednu zvláštnosť, jeho pristávacia dráha je priamo pri mori. I v tomto meste je koncentrovaná bohatá história Kréty, v jeho blízkosti sa taktiež nachádza najznámejšia pamiatka minojskej civilizácie Knossos. V tomto paláci bolo hlavné sídlo panovníka celej Kréty, dnes je táto archeologická lokalita najzachovalejším minojským palácom, i preto sa hovorí, že kto nebol v Knóssu, nebol na Kréte. Ale nejedná sa zďaleka o jediný minojský palác, ktorý je možné na Kréte navštíviť, tými ďalšími sú napríklad Festos, Zakros či Malia. Kréta je jednoducho zhmotnenou históriou. Všetky jej mestá sa môžu pochváliť značným množstvom pamiatok, ako napríklad mestá Agios Nikolaos, ktoré je obľúbeným letoviskom, neodolateľne pôvabné prístavné mesto Rethymmo alebo na západe ostrova mesto Chania, o ktorom sa tvrdí, že je to vôbec najkrajšie mesto na Kréte. 
  Skoro celé severné pobrežie je lemované skutočne nádhernými plážami, kde je možné bezpochyby využiť všetky možnosti, ktoré pobyt pri mori ponúka. Na južnom pobreží je pláží o niečo menej, sú tu však vynikajúce podmienky pre potápanie. Svoju krásu má ale tiež vnútrozemie Kréty, práve tu je možné stretnúť sa s kúzelným gréckym svetom v jeho najprirodzenejšej podobe. Hory na Kréte sú úchvatné a skrývajú v sebe malebnú, ľudskými zásahmi neporušenú krajinu.

Najnovšie recenzie Grécko - Kréta

Celkom: 9.2 Celkově bych doporučil Hotel Gilini. Upozorňujeme však, že toto není hotel pouze pro dospělé.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově bych doporučil Hotel Gilini. Upozorňujeme však, že toto není hotel pouze pro dospělé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ne vždy se vyplatí připlácet si za pokoj s výhledem na moře. Kamarádi si připlatili a diagonální výhled měli až po výstupu na balkón, ze strany od parkoviště. Pokoje denně uklízeny.

Strava
Spousta jídla, velmi chutné a rozmanité. Pro vegetariány by mělo být trochu více možností.

Služby hotela
V hotelu jezdí malé autobusy melex, které jsou velkým pomocníkem pro osoby se sníženou pohyblivostí. Běhají poměrně často.

Pláž
Na pláž se dostanete poměrně snadno. Je zde lávka, která vede přímo k druhému bazénu a plážovému baru, což je velmi pěkná možnost. Samostatný kus docela široké pláže s placenými lehátky. celkově ok

Marcin R., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 01.02.2023, Dátum pobytu: 19.7. - 26.7.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Galini Sea View

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 10 Velmi dobrý hotel. Skvělé jídlo a služby

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobrý hotel. Skvělé jídlo a služby Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Prostorné, čisté pokoje

Strava
Pestré, chutné

Služby hotela
Celosvětová služba

Pláž
Pěkná pláž, doporučuji

Jarosław Kubiaczyk, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 24.01.2023, Dátum pobytu: 4.8. - 10.8.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Club Lyda

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 4.6 Za vyšší cenu zájezdu jsme očekávali odpovídající kvalitu. Velké zklamání bylo z pláže a neustále červené vlajky na ní. Další zklamání z...

 • 4 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 3 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Za vyšší cenu zájezdu jsme očekávali odpovídající kvalitu. Velké zklamání bylo z pláže a neustále červené vlajky na ní. Další zklamání z chybějících sítí proti hmyzu a klimatizaci.

Bohužel jsme si dovolenou neužil tak,jak bychom chtěli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo průměrné. Bohužel chyběly sítě v oknech proti komárům,takže kazdovecerni společníci nám nedali spat. Odpad z WC prorikal, bohužel ani po avizované opravě se louže v koupelně nijak nezměnila. V nabídce od CK byla klimatizace zahrnuta v ceně,bohužel na miste to tak opravdu nebylo.

Strava
Strava v pořádku. Na pobyt delší,než 7 dní počítejte se stejným jidelnickem.

Pokud si člověk zaplatil stravu nad rámec,jídlo bylo perfektní.

Služby hotela
V pořádku. Úklid pravidelný. U bazénu by bylo vhodné umístit více lehátek.

Pláž
Bohužel velké zklamání. CK láká na piscito oblazkovou pláž. Už se ale nezmiňuje o velkých kamenných deskách při vstupu do moře,na kterých se snadno někdo zrani. Chybí také informovanost o tom,že je pláž opatřena vlajkami. Celý pobyt (11 dni) jsme vlezli do moře 2x, jinak kvůli červené vlajce a díky deskám ve vodě jsme měli smůlu. Kdybychom neměli půjčené auto, moře bychom viděli pouze z pokoje.

Michal M., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.12.2022, Dátum pobytu: 6.7. - 15.7.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Maravel Land

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.6 Menší hotel, ale velice příjemný. Rozhodně doporučujeme.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Menší hotel, ale velice příjemný. Rozhodně doporučujeme. Zobraziť celú recenziu

Petr B., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 22.11.2022, Dátum pobytu: 22.10. - 29.10.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Neptuno Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Grécko - Kréta