Grécko - Kréta Grécko

 • Doprava letecky

  02:30 h

 • Popis

  Pred viac ako 3500 rokmi tu prežívala svoj vrchol jedna z najvyspelejších starovekých civilizácií. Máloktorá krajina má tak bohatú históriu ako tento ostrov, na ktorom sa zrodila Minojská civilizácia a na ktorom každý z jeho neskorších dobyvateľov zanechal neprehliadnuteľnú stopu.

  Kréta je najväčším, a zároveň najjužnejším gréckym ostrovom, ktorý oddeľuje Egejské a Líbijské more. Jeho tvar je predĺžený, dĺžka ostrova je 260 kilometrov, šírka obsahuje maximálne hodnoty 56 kilometrov. Povrch Kréty je pomerne hornatý, najvyššie vrcholy sú vysoké cez 2400 metrov nad morom. Miestna klíma je typicky stredozemná, leto trvajúce 6 až 7 mesiacov je suché a horúce, slnečných dní je v priemere 300 dní v roku. Historické pamiatky na krok, nádherná príroda, stále počasie, to je jednoducho dokonalá kombinácia pre dovolenku. To je Kréta. Heraklion, hlavné mesto Kréty leží približne uprostred severného pobrežia a je v podstate vstupnou bránou na Krétu. Nachádza sa tu veľký medzinárodný prístav a miestne letisko má jednu zvláštnosť, jeho pristávacia dráha je priamo pri mori. I v tomto meste je koncentrovaná bohatá história Kréty, v jeho blízkosti sa taktiež nachádza najznámejšia pamiatka minojskej civilizácie Knossos. V tomto paláci bolo hlavné sídlo panovníka celej Kréty, dnes je táto archeologická lokalita najzachovalejším minojským palácom, i preto sa hovorí, že kto nebol v Knóssu, nebol na Kréte. Ale nejedná sa zďaleka o jediný minojský palác, ktorý je možné na Kréte navštíviť, tými ďalšími sú napríklad Festos, Zakros či Malia. Kréta je jednoducho zhmotnenou históriou. Všetky jej mestá sa môžu pochváliť značným množstvom pamiatok, ako napríklad mestá Agios Nikolaos, ktoré je obľúbeným letoviskom, neodolateľne pôvabné prístavné mesto Rethymmo alebo na západe ostrova mesto Chania, o ktorom sa tvrdí, že je to vôbec najkrajšie mesto na Kréte. 
  Skoro celé severné pobrežie je lemované skutočne nádhernými plážami, kde je možné bezpochyby využiť všetky možnosti, ktoré pobyt pri mori ponúka. Na južnom pobreží je pláží o niečo menej, sú tu však vynikajúce podmienky pre potápanie. Svoju krásu má ale tiež vnútrozemie Kréty, práve tu je možné stretnúť sa s kúzelným gréckym svetom v jeho najprirodzenejšej podobe. Hory na Kréte sú úchvatné a skrývajú v sebe malebnú, ľudskými zásahmi neporušenú krajinu.

Najnovšie recenzie Grécko - Kréta

Celkom: 9,4 Vše bylo perfektní

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše bylo perfektní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je velmi vkusně a moderně zařízen, pokoje jsou prostorné a vhodné pro rodiny s dětmi. Výborné je i řešení speciálních prostorů s uzamykatelnými skříněmi a sprchami pro den odjezdu.

Strava
Strava rozmanitá, velmi chutná, vybere si opravdu každý i vegetariáni budou spokojení

Služby hotela
Služby hotelu jsou odpovídající, výborná je možnost oběda u bazénu a vyžití pro děti

Pláž
Pláž u hotelu je dostačující i se všemi službami, slunečníky a lehátka zdarma, přístup přímo na pláž je trochu horší, jsou tam vysoké schody

Dana Vondráčková, 26.02.2020, Dátum pobytu: 9.10. - 17.10.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Petra Mare

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Krasna dovolena v luxusnim resortu.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krasna dovolena v luxusnim resortu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velky cisty pokoj s terasou. Nepozadovali jsme vyhled na more, ale bylo mozne si ho objednat.

Strava
Velky vyber pokrmu, vyborne zakusky, kazdy den cerstve ovoce. Nekolik restauraci a baru, kde bylo cely den vzdy drobne obcerstveni, kava, voda i alkoholicke drinky.

Služby hotela
Velky hotelovy komplex s nekolika bazeny, vcetne detskeho bazenu oddeleneho od ostatnich. K dispozici fitness, wellness.

Pláž
Plaz primo pred hotelem. Piscita plaz s dobrym vstupem do more. K dispozici lehatka za poplatek.

Martina L., 30.01.2020, Dátum pobytu: 22.9. - 29.9.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Porto Platanias Beach Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8 Hezký hotel je umístěn v rozlehlé dobře udržované zahradě. Ubytování je v menších pěkně zařízených pokojích. Stravování je výborné,...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hezký hotel je umístěn v rozlehlé dobře udržované zahradě. Ubytování je v menších pěkně zařízených pokojích. Stravování je výborné, služby hotelu v pořádku. Před hotelem je široká písečná pláž s oblázky. Vstup do vody je kamenitý, nutné jsou boty do vody. Pro starší lidi je zde obtížný vstup do moře. Rovněž tak pro malé děti. Moře je zde většinou s velkými vlnami, při našem prvním pobytu i při opakovaném jedenáctidenním pobytu v září 2019 se dalo vstoupit do moře a koupat pouze po 3 dny a to jen dopoledne. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Menší pokoje pěkně zařízené

Strava
Stravování je zde výborné, chutné jídlo, velký výběr.

Služby hotela
Služby hotelu jsou výborné.

Pláž
Široká a dlouhá pláž před hotelem, nejprve písečná, přechází v oblázkovou. Vstup do vody je kamenitý. Pro starší lidi a malé děti je zde obtížný vstup do moře. Jsou zde často velké vlny znemožňující koupání.

Anonym, 30.01.2020, Dátum pobytu: 7.9. - 18.9.2019
Oblasť: Grécko Grécko, Kréta, Hotel: Geraniotis Beach Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Grécko - Kréta