Grécko - Severné Sporady Grécko

  • Popis

    Severné Sporady tvorí asi 135 ostrovčekov roztrúsených v Egejskom mori. Ležia východne od pevninskej časti Grécka. Štyri hlavné ostrovy Skyros, Skopelos, Skiathos a Alonissos sústreďujú väčšinu cestovného ruchu. Na ostatných ostrovoch žije len pár oviec. Pasú sa medzi stromami a kríkmi a poskakujú po skalnatom povrchu. Na neobývané ostrovy sa dostanete len výletnou loďou, ktorej kapitán vám dopraje 2 hodiny ničím nerušeného kúpania v smaragdovo modrej zátoke a odpočinku v tieni zelených borovíc.

    Skiathos, vstupná brána Severných Sporad sa preslávila vďaka prekrásnym plážam. Aj so svojou rozlohou okolo 1 km2 skrýva 30 piesočných pláží a malebných zátok. Každý deň tak môžete cestovať za nezabudnuteľným zážitkom z kúpania a objavovať nové končiny. Skopelos a Alonissos si zamilujú turisti mieriaci za pokojom a rozjímaním. Absencia nočného života a preplnených promenád vyzdvihujú typickú grécku atmosféru, kedy sa nikto nikam neponáhľa a každý si užíva slnko, more a dobré jedlo. Doprajte si s miestnymi obedňajšiu siestu, vychutnajte si západ slnka pri poháriku dobrej retsiny a spoznajte pravú grécku pohostinnosť. Alonissos vyzýva k aktívnej dovolenke. Ostrov je pretkaný 16 turistickými chodníkmi vedúcimi okolo zastrčených kláštorov a kostolíkov, cez borovicové lesy a po skalnatých útesoch. Skopelos hral hlavnú úlohu vo filme Mamma Mia. Len pár rekvizít pripomína natáčanie a hlavný nápor turistov kráčajúcich po stopách hollywoodských hviezd dávno pominul. Vyšplhajte sa po strmom schodisku ku kaplnke Agios Ioannis a vykúpte sa na pláži Kastri s krásnym výhľadom na skaliská v okolí. Ostrov Skyros ponúka výlety za históriou. Spoznajte miestny folklór pri tzv. Veľkonočnom kozom tanci, túlajte sa kamennými ulicami hlavného mesta a vystúpte až k hradu alebo ku kláštoru Agios Georgios Skyrianos v podhradí.

Najnovšie recenzie Grécko - Severné Sporady

Celkom: 9.5 Krásná dovolená, máte-li rádi objevování, trochu dobrodružství a oblasti méně turistické.. a vydržíte čekání na trajekt (než přijel,...

  • 9.5 Ubytovanie
  • 9 Okolie
  • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, máte-li rádi objevování, trochu dobrodružství a oblasti méně turistické.. a vydržíte čekání na trajekt (než přijel, prohlédli jsme si město Skiathos a poobědvali).. Doporučuji.

K současné situaci - uprchlíky jsme nikde neviděli, jídla bylo dostatek, z bankomatu se dalo vybírat.. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné, prostorné, s výhledem na moře, odpovídající cenové kategorii.

Strava
Stravu jsme si zajišťovali sami, pekáren, obchůdků a taveren bylo dost.

Služby hotela
Úklid a výměna ručníků snad každý den. Personál ochotný, když při příjezdu viděli, že cestuji se synem a ne s partnerem, ochotně nám hned přestlali postele, abychom nemuseli spát oba na manželské (byla tam ještě 3.postel).

Klimatizace byla v ceně, což bylo milé.

Pláž
Nejbližší pláž Roussoum Ghialos blízko a pěkná, přístupná po schodech, ale objevovali jsme i jiné, vzdálenější, pěšky se dalo dojít na pláž Spartines (ta mne moc neoslovila), nebo Milia - tam jsme šli několikrát (okolo Mezinárodní akademie klasické homeopatie) - bílé oblázky, azurové moře, málo lidí, malá tavernička. Také byla pěkná pláž napravo od Chory - Ghialia (s větrným mlýnem), popojeli jsme autobusem do Chory, abychom nemuseli jít pěšky celou trasu, pak jsme sešli dolů k moři (cesta u kruhů na mlácení obilí).

Půjčili jsme si i auto a objeli ty vzdálenější pláže, většinou krásné - z těch se mi asi nejvíc líbila Leftos Ghialos, dorazili jsme tam okolo 9-10 dopoledne, kdy tam nebyl skoro nikdo, takže krásný zážitek.

Doporučuji přečíst cestopis od Tydry na recko.name - má tam i mapky a pěkné popisy, dost nám to pomohlo.

Dagmar H., 03.08.2015, Dátum pobytu: 9.7. - 20.7.2015
Oblasť: Grécko Grécko, Severné Sporady, Hotel: Studia Stella

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

pohled z Chory 5 fotografií

Všetky recenzie Grécko - Severné Sporady