Grécko - Kos Grécko

 • Doprava letecky

  02:30 h

 • Popis

  Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležiaci v hlbokom zálive zarezávajúcim sa do tureckého pobrežia, ktorý má krajinu s malými dedinkami a pláže, ktoré pokrývajú tri štvrtiny dĺžky pobrežia. 

  Ostrov má bohatú a dlhú históriu, ktorej dôkazom sú bohaté pamiatky z doby antiky až po novovek. V antike bol mestským štátom, dôležitým členom spolkov gréckych miest. Neskôr sa na ňom vystriedali Rimania, Sarocéni, Janovčania, Benátčania, rytieri radu svätého Jána, Turci a od roku 1948 je ostrov opäť grécky. Kos je rodiskom zakladateľa medicíny Hippokrata. 

  Kos je veľmi obľúbený pre svoju priaznivú polohu, ktorá umožňuje behom jediného pobytu navštíviť všetkých deväť gréckych ostrovov v okolí a zahliadnuť miesta dvoch divov staroveku: 
  - ostrov Rhodos s pamiatkami na rad Rhodských rytierov 
  - ostrov Kalymnos s jeho malebnými mestečkami a krajinou 
  - púťový ostrov Patmos so svetoznámym kláštorom a jaskyňou apoštola Jána a ostrov Nissyros, ktorý je činnou sopkou 

  Ostrov Kos je ideálny pre turistov hľadajúcich pokojné a pohostinné prostredie pre svoju dovolenku spolu s krásnou prírodou, čistým morom a nádhernými plážami. Ostrov Kos vznikol v dôsledku sopečnej činnosti, preto sa tu nachádza množstvo termálnych prameňov. Pre Kos je typická pokojná atmosféra, miestny turistický ruch nemá masový rozsah, tým väčší priestor dostáva grécka pohostinnosť. Veľkou prednosťou je taktiež poloha ostrova, behom jedného dňa je tu možné navštíviť 9 okolitých ostrovov s mnohými pamiatkami a malebnými scenériami. Rovnomenná ostrovná metropola bola znovu vybudovaná po zemetrasení v roku 1933. Jej dominantou je pevnosť rytierov svätého Jána, ktorá kedysi chránila miestny prístav a dnes jej mohutné steny prizerajúce sa rušnému životu v uliciach, ktoré ponúkajú nespočetné nákupné možnosti, rovnako ako príjemné posedenie v mnohých tavernách.

Najnovšie recenzie Grécko - Kos

Celkom: 6.6 Rozlehly komplex vhodny pro rodiny s detmi. Vzdy upraveny bufet pro male deti, ktere by si nevybrali. Plaz piscita a lehatka se...

 • 7.5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Rozlehly komplex vhodny pro rodiny s detmi. Vzdy upraveny bufet pro male deti, ktere by si nevybrali. Plaz piscita a lehatka se slunecniky za poplatek. V blizkosti 3 nakupni strediska a zastavka na autobus do hlavniho mesta. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje ciste, s klimatizaci. Upozornovala bych na mnoho komaru. Takze vybavu sebou

Strava
Za dobu pobytu se nepodavaly typicky klasicka jidla Recka, coz me zklamalo. Chutove vetsinou dobre ale kdyz jste si zasli do restaurace jinam tak chutova bomba oproti hotelu.

Služby hotela
Uvadeji minigolf jiz v cene pobytu - omyl, jine sluzby bych asi nezminovala. Alcni kokteily barmani schovavali pod pult aby jste platili plnou cenu. Celkova o ochota personalu byla dost na prd na to, ze byl zacatek sezony. Vynadali mi, ze jsem brala 4x free piti a ze nemam narok na tolik. Nevim proc kdyz je to free a rada bych uvedla ze jsme byli 4 clena rodina proto 4 kelimky o objemu 200ml ve 35 stupnich a hned je barman otraveny.

Pláž
Plaz pomerne daleko. Placene lehatka i slunecniky a bar na plazi nepatri hotelu takze za uplatu. Jinak cista plaz i voda

Petra M., 21.12.2022, Dátum pobytu: 2.6. - 9.6.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kos, Hotel: Gaia Royal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7.8 velmi krásný hotel ,kde mate vse v jednom bazény restaurace plaz ubytování ... vhodny i pro náročné klienty

 • 7.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
velmi krásný hotel ,kde mate vse v jednom bazény restaurace plaz ubytování ...

vhodny i pro náročné klienty Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
velmi pěkné.areal je velmi rozsáhlý tudíž vás převážejí jejich řidiči

Strava
strava velmi dobra pestrá hlavni jídelna vyber všeho ...

restaurace na objednání velmi luxusní ,nicméně nemožné se do nich dostat.

na plazi vse pizza kebab hotdog bary

vse cerstve

Služby hotela
perfektní

Pláž
prkna plaz kamínky hned pod hotelem

Katarina Loskova, 02.12.2022, Dátum pobytu: 29.8. - 1.9.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kos, Hotel: Mitsis Norida Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.8 prijemny hotel na dobrem miste, v blizkosti mesta Kos

 • 7.5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
prijemny hotel na dobrem miste, v blizkosti mesta Kos Zobraziť celú recenziu

Martin Kočka, 28.10.2022, Dátum pobytu: 16.10. - 23.10.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kos, Hotel: Atlantis

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (4)

Celkom: 9.6 Poloha hotela bola skvelá, v blízkosti pláží, mimoriadne dobrých taverien, prístavu s jachtami a promenády.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Poloha hotela bola skvelá, v blízkosti pláží, mimoriadne dobrých taverien, prístavu s jachtami a promenády. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Všetko bolo čisté, ako zvyčajne s dvoma uterákmi a ďalším pod nohy. Čistenie prebiehalo raz za dva dni, na recepcii ste mohli povedať, ako často chcete, aby sa čistilo. Heslo bolo napísané aj vedľa recepcie.

Strava
Len raňajky od 7:30 do 10:00

Pláž
Pláže pri východe z hotela vpravo, ceny sa líšia, od 3 eur za lehátko

Anonym, 26.10.2022, Dátum pobytu: 17.9. - 23.9.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kos, Hotel: Kos Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.4 Veľmi dobre. Malý na pohľad nehostinný ostrov s krásnym prostredím, všade možnosť požičania si auta či 4kolky. Do najbližšieho mestečka...

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Veľmi dobre. Malý na pohľad nehostinný ostrov s krásnym prostredím, všade možnosť požičania si auta či 4kolky. Do najbližšieho mestečka je to cca 4km, čo je fajn prechádzka aj na pešo. Skutočne príjemné prostredie, kde sme streli niekoľko veľmi milých a priateľských ľudí. Každý večer zábavný program v amfiteátri, aj v časti pre starších ale aj počas dňa. Chcelo by to stráviť tam viac času - niektoré aktivity sme v dovolenkovom mode nestihli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Spokojnosť. Drobné negatíva: absencia kúpelňových/kozmetických potrieb, tesná blízkosť cesty, málo úložného priestoru (ak by sme tam boli traja, tak nie je kam s vecami). Bazény v areály sa môžu použíavať len do 18:00h. Veľmi oceňujem vybavenie terasy (stolík, stoličky, popolník a lehátko) s bazénom pri ktorom boli ešte 2 lehátka so slnečníkom na izbu.

Strava
Strava pestrá, veľký výber, na večeru aj čínska kuchyňa, dostupnosť rôznych jedál počas celého dňa - skvelé. Rozmanité nápoje koľko človek potrebuje a chce. Chýbalo nám niekde zvejnenie druhov nápojov/ drinkov - človek niekedy nevedel, čo všetko je možné si dať/ objednať. Negatívum je u miešaných nápojov, že niektoré boli už predrobené (nejaké kupenské mixy) a teda dosť sladké. Všade je možnosť zobrať si pitie so sebou v papierovom pohári. Personál veľmi milý a ústretový, priateľský.

Služby hotela
Dobré. Ku karte od izby sme dostali aj kľúč od trezora v izbe, keď sme niečo potrebovali, vyriešilo sa.

Pláž
Ako sa píše vo všetkých recenziách, vstup do mora a rovnako výstup z neho je náročný, kamenistý, hodilo by sa tam urobiť niečo viac ako vrecia s pieskom (aspoň zábradlie k nim?). Pláž inak príjemná, je to celkovo kamenistý a veterný ostrov, čo nemusí vyhovovať, nám sa však prostredie veľmi páčilo. Z jednej strany hory, z druhej more a medzi tým palmy - krása. Pred vstupom na pláž bufet s pitím a čerstvým jedlom, ktoré si zabalené môžete vziať so sebou od 10:00 do 18:00h.

Katarína L., 25.10.2022, Dátum pobytu: 13.10. - 20.10.2022
Oblasť: Grécko Grécko, Kos, Hotel: Akti Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Grécko - Kos