Saudská Arábia - Horská dráha s tromi NAJ

Asi 40 kilometrov od hlavného mesta Saudskej Arábie Rijádu vyrastie v roku 2023 zábavný park Qiddiya. Výnimočný projekt zahŕňa rekordnú horskú dráhu Falcon's Flight, ktorá má držať niekoľko prvenstiev. Sokolí let, ako znie preklad názvu dráhy, bude najrýchlejší, najdlhší, najvyšší a najstrmejší svojho druhu na svete. Kabíny dosiahnu rýchlosť 250 kilometrov za hodinu, ktorej sa približujú pretekári Formuly 1. Konštruktéri využijú krásy okolitej krajiny a povedú dráhu na skaly nad parkom, do tunelov a medzi ďalšie atrakcie. Aby Falcon's Flight prekonala parametre doterajších rekordmanov, musí merať viac ako 2,5 kilometrov a pripraviť zjazd z viac ako 127 metrov.

Six Flags Qiddiya sa stane ozdobou siete parkov rozosiatych po celom svete. Jeho srdce vytvorí Citadela, centrálna budova, odkiaľ sa otvoria brány do jednotlivých tematických svetov. V Citadele inšpirované beduínskymi stanmi budú umiestnené obchody, kaviarne a reštaurácie a v priebehu dňa sa stane kulisou pre interaktívne predstavenie. V sekcii The City of Thrills objavíte tie najúžasnejšie adrenalínové atrakcie vrátane horskej dráhy Falcon's Flight. Discovery Springs sľubuje prepojenie elementov zeme a vody. Z krajiny budú tryskať gejzíry, pod vodopádmi odhalíte tajné dvere k zábave a výhľad na celú štvrť sa vám otvorí z akvaduktu. Okolie doplnia tropické rastliny a ilúzie tropického dažďového pralesa uprostred púšte. Steam town odkazuje na storočie pary. Minulosť sa prelína s budúcnosťou, stroje poháňa para a budovy pripomínajú horské mesto. Twilight Gardens je zameraný na malých návštevníkov. Medzi pestrofarebnými kvetmi sa budú preháňať rozprávkové postavičky. Magickou záhradou má prechádzať vyhliadkový vláčik a nad ňou sa budú vznášať teplovzdušné balóny. Špeciálna dráha dovezie návštevníkov do 3D sveta plného divov a zázrakov. Valley of Fortune bol zasľúbený pokrokom vedy a techniky. Bude obklopovať rozvaliny arabskej pevnosti a perlou štvrti sa stanú akrobatické lety. Vízia najnápaditejších technikov predstaví Grand Exposition. Zdanlivo obyčajná púť plná osvetlených stánkov a atrakcií ponúkne návštevníkom napríklad obrie kyvadlo a prechádzky na arabských koňoch. Okrem zábavy predstavitelia parku pripravujú doplnkové kultúrne a športové aktivity vrátane závodísk schopných hostiť svetové šampionáty.

Publikované: 17.10.2018

Poistenie FAKTOR 100 ku zájazdu ZADARMO!

Vyberte si svoju dovolenku na Invia.sk a ku každému zájazdu dostanete exkluzívne poistenie FAKTOR 100, ktoré Vám zabezpečí 100% odlet na dovolenku.

Novinky súťaže akcie