Turecko Turecko

Oficiálny názov: Turecká republika
Hlavné mesto: Ankara
Štátne zriadenie: demokratická republika
Náboženstvo: zastúpený je islam a kresťanstvo
Úradný jazyk: Oficiálnym jazykom je turečtina, použiť môžete aj angličtinu a nemčinu
Časový posun: + 1hodina

Turecko - zájazdy od 53 EUR

O TURECKUTurecko leží na dvoch kontinentoch 

Vďaka svojej rozlohe je podnebie v Turecku veľmi rozmanité. Klíma prevláda väčšinou subtropická s horúcimi letami a miernejšími zimami. Výnimkou je východ krajiny, ktorý má v priebehu celého roka nižšie teploty. Pobrežie Turecka lemujú vody Stredozemného mora na juhu, Čierneho mora na severe, na západe krajiny mora Egejského a na severozápade mora Marmanského. Celková dĺžka tureckého pobrežia dosahuje 7 200 km. 

Dve odlišné turecké časti - Antalya a Thrákie 

Turecko môžeme rozdeliť na dve časti. Menšia z nich, Thrákie, leží ako jediná na Európskom kontinente. Jej povrch je podobný prímorským oblastiam Balkánu a oproti zvyšku krajiny je pomerne nížinatý. Pobrežie Stredozemného a Egejského mora je preslávené vďaka zeleným údoliam a mierne sa zdvíhajúcim pahorkatinám. Podnebie je teplejšie, s horúcim letom a vlhkými zimami. Teplota vzduchu sa v Istanbule pohybuje okolo 30°C, na pobrežiach Stredozemného mora vyšplhá ortuť aj k 40°C. V zime sa ručička na teplomere pohybuje okolo 0°C. Čiernomorské pobrežie je oblasťou s najväčším množstvom zrážok v roku a vďaka tomu patrí i medzi najúrodnejšie časti Turecka. Má miernu klímu a vyššiu vlhkosť vzduchu než je obvyklé v ostatných oblastiach. 

Ázijská časť krajiny je rozdelená na dve časti, strednú a východnú Antalyu. Stredná Antalya je tvorená hlavne náhornou plošinou. Medzi tie najznámejšie patrí pohorie Taurus, ktoré sa rozpína po celom jej južnom okraji. Sneh sa na svahoch hôr udrží po celý rok. Typické sú tu horúce a suché letá s teplotami okolo 40°C. Zimy bývajú kruté, s teplotou vzduchu aj -25°C. 

Západná Antalya je miestom zdanlivo nehostinným, s množstvom kamenitých hôr a oblastí. Je to oblasť vhodná pre milovníkov divokej prírody a horskej turistiky. Pri hraniciach s Arménskom sa v Arménskom pohorí do výšky 5165 m týči bájna hora Ararat. Počasie je tu v priebehu celého roka chladnejšie než v ostatných častiach Turecka. V lete sa teploty vyšplhajú viackrát aj k 35°C, v zime môže byť v najvyšších oblastiach i - 48°C. 

Turecké kúpele 

Turecké kúpele hamam sú preslávené po celom svete. Patria k veľmi navštevovaným turistickým atrakciám každého tureckého mesta, preto by ste si ich návštevu rozhodne nemali nechať ujsť. Kúpeľné procedúry sú vždy rozložené do niekoľkých miestností, z nich každá plní presne jeden konkrétny účel. Výsledné komplexné ošetrenie má blahodarné relaxačné a revitalizačné účinky nielen na unavené telo, ale aj na každodenný stres. 

Omamné vodné fajky

Turecké vodné fajky sú produktom ďalekosiahlej tradície a patria medzi tie najčastejšie suveníry v Turecku. Na výber sú fajky najrôznejších tvarov, farieb i veľkostí a vyberať si môžete aj z prevedení v niekoľkých rôznych materiáloch. Pri kúpe sa neunáhlite a určite nezabudnite ani na kvalitný turecký tabak. Ponuka jeho vôní a príchutí je až nepreberne široká.

Turecko - zájazdy od 53 EUR

Najnovšie recenzie Turecko

Celkom: 10 Výborné, pojedeme znova.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborné, pojedeme znova. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo v pořádku, dostali jsme, co jsme si zaplatili...

Strava
Strava mohla být pestřejší, ale celkově si nejde stěžovat...

Služby hotela
Jediné drobné negativum bylo, že mi hlavní manažer neustále pálil za ženou. Ale vzhledem k tomu, jak vypadá, tak to chápu a dělal bych na jeho místě to samé... :-)

Pláž
Pláž byla s kamínky a ve vodě drobné rybky, co nás okusovali. Ale to byla drobnost a v centru Prahy bychom za to museli platit...

Anonym, 09.02.2017, Dátum pobytu: 5.10. - 15.10.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Kemer, Hotel:Champion Holiday Village

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Champion Holiday Village, Kemer, Turecko Anonym 2017-02-09 10 1 10 CHAMPION HOLIDAY VILLAGE

Celkom: 4 Blue Hawai hezký z venku a po rekonstrukci, ale to je asi vše pozitivní, vše kazí laxní a neochotný přístup vedení hotelu i personálu....

 • 4 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 9 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Blue Hawai hezký z venku a po rekonstrukci, ale to je asi vše pozitivní, vše kazí laxní a neochotný přístup vedení hotelu i personálu. Hygiena je a spokojenost klienta je tady na posledním místě!!!

V r. 2016 pobyt ve starším hotelu Kleopatra Gungor a naprostá spokojenost se strvováním, ubytováním s hlavně velice milím personálem. DOPORUČUJEME !!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na to, že byl hotel po zimní rekonstrukci, tak drhly šoupačky od sprchového koutu a nedovíraly balkonové dveře.

Strava
All Inclusive v tomto hotelu fungovala tak, jako jinde polopenze. Výběr stravy velice strohý, obědy + večeře vždy sudené a snídaně chudá s ohnilým ovocem a hejny poletujících mušek. Kuchaři nosí vždy jídlo cca. hodinu před podáváním a vše nechají odkryté a vy si poté "vychutnáváte" vše vystydlé. Není překvapením, nalézt v mase zapečený chuchvalec vlasů a když si "dovolíte" na toto upozornit vedení hotelu, jste na černé listině hostů a potom se začnou teprve dít věci a z vaší dovolené se rázem stává peklo na zemi v podobě různých naschválů a odmítání personálu vás obluhovat.

Služby hotela
Pokud nenecháte na pokoji pro uklízečky bakšiš, zapomeňte na řádný úklid a výměny osušek apod.

Pláž
Pláž nádherná, ale doporučujeme pláž č.11 a nebo u skal, kde se vyplatí šnorchlovat. Při odchodu z pláže na oběd, jsme vždy nechávali ručníky + podložky na pláži a zatížili kameny proti větru a nikdy se ám nic neztratilo.

Anonym, 04.02.2017, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2015
Oblasť: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Blue Hawai

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Blue Hawai, Alanya, Turecko Anonym 2017-02-04 4 1 10 Blue Hawai

Celkom: 9,6 Celkově jsme byli velmi spokojeni. Určitě doporučuji svým známým.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově jsme byli velmi spokojeni. Určitě doporučuji svým známým. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dle nás naprosto vše v pořádku. Čisto každý den. Nemám co vytknout.

Strava
Výborná. Velký výběr. Rozmanitost.

Služby hotela
Služby super. Personál vstřícný a milý.

Pláž
Fantastická, čistá, rozlehlá

Kateřina Kováříková, 03.02.2017, Dátum pobytu: 29.9. - 6.10.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Alanya, Hotel:Caretta Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Caretta Beach, Alanya, Turecko Kateřina Kováříková 2017-02-03 9.6 1 10 CARETTA BEACH

Celkom: 8,8 Pobyt bol kvalitný a lacný. Žiadne problémy. Reštaurácia bola ako keby 5*. Až na pár dní s ruskými Barbarmi, (až na výnimky), to stálo za...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt bol kvalitný a lacný. Žiadne problémy. Reštaurácia bola ako keby 5*. Až na pár dní s ruskými Barbarmi, (až na výnimky), to stálo za to. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je z letiska 30 minút jazdy autom, prímestský, rozľahlý. Recepcia malá, vilky od rieky sú neudržované. Pred hotelom je križovatka, veľmi frekventovaná nie je. Do mesta sa dá ísť autobusom aj taxíkom, tak 10 minút, lacno. Vilky sú dvojposchodové, izby európsky zariadené, apartmány sú ako dvojizbové byty, terasa L je úžasná. Izby od hlavnej cesty sú hlučné, za bakšiš sme dostali malý apartmán v centre.

Strava
Jedna reštaurácia, s peknou terasou, výborná, veľký výber menu vrátane zdravého menu, veľa ovocia a šalátov, personál aktívny, nápoje do skla, za bakšiš s obsluhou, bez bakšiša pri pulte, pivo kvalitné, víno dobré.

Jeden plážový bar, kvalitný, zadarmo špeciálne kávy do skla, zadarmo automat na kávu, veľký výber čajov, k bazénom bolo možné vziať si nápoj do plastového pohára.

Bar a reštaurácia pri rieke bola málo využívaná, cestný most bol blízko, občas tam bolo hlučno.

Chutné popoludňajšie menu, fantastická zmrzlina tak 4-5 druhov, všetko vo vymedzenom čase.

Služby hotela
Okrem odutého staršieho pána z recepcie boli všetci ochotní, bakšiš prijali ale nevynucovali, žiadni otravní predajcovia. Každodenný večerný program. Sympatická starostlivosť o deti s ihriskom aj toboganom. SPA radosť pozrieť a aj využiť, ale draho. Wifi v dobrej rýchlosti zadarmo. Malý obchod v hoteli, jednať sa treba. Fitness dobré. Bol možný rybolov.

Pláž
Radosť si ju užiť, je mimo hotela, 15 minút úžasnej zadarmo plavby loďou, plavby boli každú 1+1/2 hodinu, plážový bar aj slnečníky vyzerajú ako priemyselná stavba, dostatok kvalitných plastových lehátiek, bar so základnými nápojmi aj menu, more úžasné, čisté, bez problémov s odlivom, platené vodné športy, dá sa pekne naboso prechádzať mimo pláž po brehu až k mólu, vlny narážajúce na skaly boli úžasné. Toalety klimatizované a čisté.

Peter, 31.01.2017, Dátum pobytu: 17.9. - 30.9.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Belek, Hotel:River Garden Residence

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

18 fotografií

River Garden Residence, Belek, Turecko Peter 2017-01-31 8.8 1 10 River Garden Residence

Celkom: 10 Hotel, ubytování, zaměstnanci hotelu i jídlo hodnotím jako vynikající + za zmínku stojí tým hotelových animátorů (animators), který se...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel, ubytování, zaměstnanci hotelu i jídlo hodnotím jako vynikající + za zmínku stojí tým hotelových animátorů (animators), který se opravdu postaral o neustálou "zábavnou" zábavu.

Cestovka: na letišti jsme dle instrukcí byli o 3 hodiny dříve, avšak z letiště jsme odlétali o téměř 4 hodiny později, tj. 7 hodin jsme strávili čekáním v letištní hale, která navíc díky nočním hodinám zela prázdnotou a veškeré obchody byly zavřeny. Postrádali jsme informace o zpoždění a reálném termínu odletu, byť k ránu jsme základní info obdrželi (lživé, neboť se odvolávali na spoždění předchozího letu, což se následně ukázalo jako krycí lež!). Jako kompenzaci jsme obdrželi poukaz v hodnotě 100,- Kč který bylo možno uplatnit pouze v letištní hale, kde voda stála 60,- a sendvič 80,-, tudíž člověk buď hladověl nebo žíznil (do letadla si člověk opravdu řízky nebalí, teda alespoň ne my). Na další dotazy typu, co proč a kdy nám nebyl nikdo schopen odpovědět; jediné, co zaměstnanci chtěli bylo, abychom jim podepsali papír na němž hádám bylo, že se zbavujeme možnosti se čehokoliv v budoucnu dovolat, byť to bylo vydáváno ve spěchu za podepsání převzetí onoho stokorunového voucheru. Samotný let byl poté OK. Po přístání jsem zjistil, že můj kuft byl dosti poničen, tudíž jsem obíhal potřebná potvrzení, delegátka počkala (hodnotím kladně), avšak nebyla mi moc nápomocna v rámci reklamace, ani nevěděla, kam mám jít a co je potřeba vyplnit (vše jsem musel vyzjistit přes zaměstnance letiště - a propos anglicky tam neumí moc ani zaměstnanci). Hotel a pobyt byl poté supr a cesta zpět bez obtíží. Momentálně se ještě dohaduji s jakousi firmou Dolfi, s.r.o., která mi odmítá finanční kompenzaci za zničené zavazadlo a poslala mi bez mého souhlasu zavazadlo nové, jiné, avšak takové, které bych si nikdy nepořídil. S tímto postupem, jakožto i samotným přístupem a jednáním dané firmy jsem vrcholně nespokojen a nadále pokračuji v jednání.

SHRNUTÍ: Hotel, pláž, zaměstnanci i služby SUPR

Cestovka: spíše trapné, průměrné, neumí adekvátně pomoci Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
SUPER ve všech ohledech

Strava
Vynikající (výběr i kvalita)

Služby hotela
Vynikající (příjemný personál i management hotelu, kvalitní služby).

Pláž
Čistá. písčitá, blízko hotelu a s přístupem k "teplému" moři - to co jsem hledal.

Jan Šebek, 31.01.2017, Dátum pobytu: 22.10. - 2.11.2016
Oblasť: Turecko Turecko, Turecká Riviéra, Hotel:Fame Residence Lara & SPA

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Fame Residence Lara & SPA, Turecká Riviéra, Turecko Jan Šebek 2017-01-31 10 1 10 FAME RESIDENCE LARA

Všetky recenzie Turecko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220