Turecko Turecko

 • Fauna

  Rovnako ako svet rastlín, je aj svet zvierat v Turecku veľmi rozmanitý. V horách a vo vnútrozemí môžete stretnúť medvede, vlky alebo divé mačky, ale taktiež nám veľmi dobre známe srnky alebo jelene. Behom prechádzok po horskej prírode a na dedine stretnete stádo oviec a kôz. Nie sú výnimkou ani blížiace sa ťavy. Domorodci chovajú pre poľnohospodárske účely taktiež kravy, osly a kone. Na oblohe zahliadnete z dravcov najčastejšie orly alebo sokoly. Ďalší z dôkazov, že ste zavítali do jedného z civilizácií neporušeného kúta Európy. 

  Ryby, rybky, kôrovce

  Ak budete mať šťastie, na plážach sa stretnete s morskými korytnačkami. V Stredozemnom mori nie je vylúčené stretnutie s delfínmi a mnoho tureckých agentúr usporadúva za týmito krásavcami aspoň poldenné výlety. Nikoho ešte neprekvapí, že sladké i morské vody poskytujú útočisko veľkému množstvu najrôznejších rýb, či kôrovcov. 

  Nepozvaní návštevníci 

  Keď máte strach z najrôznejších druhov hadov alebo škorpiónov, nemusíte sa zbytočne obávať. Pozor si dávajte hlavne v skalnatých oblastiach alebo ak sa vydáte na výlet do hôr. Čo pre Vás môže byť nepríjemným prekvapením, je vysoký počet voľne sa potulujúcich psov. Proti komárom si pribaľte kvalitný repelent alebo odpudzovač hmyzu. Na pobreží Stredozemného mora - najmä pri hraniciach so Sýriou - sa môžete stretnúť i s rizikom malárie.