Turecko - Istanbul Turecko

 • Doprava letecky

  02:30 h

 • Popis

  Mnohí ho poznajú ako Konštantínopol, Byzantion či Carihrad. Istanbul je mesto dvoch kontinentov, ktoré rozdeľuje a zároveň spája Bosporská úžina. Väčšina historických pamiatok sa však nachádza v európskej časti mesta. K najvýznamnejším pamiatkam patrí nepochybne Konštantínov stĺp, známy tiež pod názvom Čemberlitaš z roku 330. Dobre viditeľnou dominantou mesta je Sulejmanova mešita, ktorá sa k výšinám mesta vyhupla v najslávnejších dobách Osmanskej ríše - za vlády Sülejmana Nádherného. Palác Topkapi bol sultánovou rezidenciou a je i dodnes ozdobou Istanbulu. Palác Dolmabahce je reprezentačný empírový palác na brehu Bosporu. Obrovský komplex zaberá plochu asi 700 metrov štvorcových. Jeho nákladná stavba vraj prispela k štátnemu bankrotu v 19. storočí. Modrá mešita je najznámejším symbolom Istanbulu hneď po Hagii Sofii. Najväčšia mešita v meste je zároveň vrcholom byzantského umenia. Typickým príkladom osmanského baroka je Tulipánová mešita z 18. storočia. Takmer 400 stánkov, jeden vedľa druhého, predstavuje tzv. Veľký bazár. Na obdivovanie je toho v Istanbule skrátka dosť.

Najnovšie recenzie Turecko - Istanbul

Celkom: 8 výborná poloha hotelu blízko tramvaje do centra k památkám

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
výborná poloha hotelu blízko tramvaje do centra k památkám Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
malinké pokoje, ale čisté

Strava
bufet, výborná káva, zelenina, sýry, sladké

Olga Kovářová, 18.03.2020, Dátum pobytu: 12.3. - 15.3.2020
Oblasť: Turecko Turecko, Istanbul, Hotel: Sim

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Nádherný výhled při snídani na Modrou mešitu.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherný výhled při snídani na Modrou mešitu. Zobraziť celú recenziu

Lumír H., 10.10.2019, Dátum pobytu: 3.10. - 6.10.2019
Oblasť: Turecko Turecko, Istanbul, Hotel: Alzer

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Nádhera,hlavně doprava na jedničku a to bylo dúležité

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádhera,hlavně doprava na jedničku a to bylo dúležité Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
splnilo očekávání

Strava
dobrá-šlo jen o snídaně

Služby hotela
žádný problém

Václav Žihla, 12.08.2019, Dátum pobytu: 3.8. - 7.8.2019
Oblasť: Turecko Turecko, Istanbul, Hotel: Bulvar Palas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,3 Celkový dojuem veľmi dobrý. Pre pracovné povinnosti sme si nestihli presnejšie overiť individuálnu dopravu na miesta, ktoré nás...

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojuem veľmi dobrý. Pre pracovné povinnosti sme si nestihli presnejšie overiť individuálnu dopravu na miesta, ktoré nás zaujímali. Personál recepcie naše otázky zvládol veľmi kvalifikovane, ochotne a veľmi trpezlivo . (Pozn.pre staršie ročníky: netreba sa obávať ani vtedy, ak vaša znalosť agličtiny nie je dostatočne perfektná). Navyše upozorňujem, že umiestnenie hotela je ešte lepšie než sme očakávali ( atraktívna aj historicky zaujímavá lokalita, navyše s ľahkou dostupnosťou (hromadnou dopravou) v podstate všetkých prvo i "druho"stupňových historických pamiatok obrovskej aglomerácie mesta, a pritom v podstate tichej zóne hoci len niekoľko metrov od známeho námestia Taksim. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Naša dvojlôžková izba menšia, než iné dvôjlôžkové izby rovnakého typu v hoteli, napriek tomu bez problémov. Postele pohodlné, kúpeľňa detto, interiér izby i kúpeľne pôsobí veľmi príjemne a nadpriemerne vkusne (šikovný architekt a dizajnér?)

Strava
Vzhľadom na ciele cesty (čo najviac vidieť) mali sme len raňajky- tie v rámci skutočne akceptovateľnej normy - (v hoteloch na pobreží býva turecká strava bohatšia, tu sme však v drahom veľkomeste...): tj. veľmi chutné, možno len "oči" by chceli ešte väčšiu pestrosť. Spôsob krájania chleba vás možno rozčúli, možno pobaví... ale dá sa vyriešiť. Chladnička - bar v izbe podľa všetkých očakávaní - výber i cena. Nadpriemerne vysoko nepôsobia ani ceny donášky stravy na izbu.

Služby hotela
Príjemný hotel , okrem už spomínaných benefitov (zaujímavá štvrť, navyše s blízkosťou Bosporu (a Dolmabahce cca 10 min - 15 min. peši) , interiér, kvalitný MHD prístup k pamiatkam) , ochotný personál, príjemná možnosť raňajkovať s výhľadom na Istanbul aj s možnosťou stráviť večerné či skôr nočné hodiny pri tureckom čaji či "dvojke" v hotelovej kaviarni (ženy!). Iné služby sme nevyužili.

Mária T., 13.06.2019, Dátum pobytu: 5.6. - 9.6.2019
Oblasť: Turecko Turecko, Istanbul, Hotel: Spa Pera Center

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Turecko - Istanbul