Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 349 €

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 349 €

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

Celkom: 10 Krasna dovolena, vse nez problemu, kvalitni jidlo i ubytovani, ciste plaze, klidne prostredi

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krasna dovolena, vse nez problemu, kvalitni jidlo i ubytovani, ciste plaze, klidne prostredi Zobraziť celú recenziu

Klára V., 07.06.2021, Dátum pobytu: 26.5. - 2.6.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Aequora Lanzarote Suites

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 7,8 Dobrý

 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké

Strava
Výborná

Služby hotela
Průměrné, někdy nepříjemný personál.

Pláž
Nelze použít, velké vlny, nebezpečné, a studená voda

Marie Dvořáková, 03.06.2021, Dátum pobytu: 24.5. - 31.5.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Costa Adeje Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Dovolená byla skvělá, ubytování bylo moc hezké. Jídlo bylo moc dobře a každý si vybere. Doporučuji půjčit si auto a ostrov procestovat.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla skvělá, ubytování bylo moc hezké. Jídlo bylo moc dobře a každý si vybere. Doporučuji půjčit si auto a ostrov procestovat. Zobraziť celú recenziu

Kamila Peštová, 03.06.2021, Dátum pobytu: 24.5. - 31.5.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Parque Cristobal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 8,8 Hezka dovolena, gran canaria ma moc co nabidnout. Na plaz je to pesky ani ne do 10minut, hotel je cisty, deti se tady vyblazni do...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hezka dovolena, gran canaria ma moc co nabidnout. Na plaz je to pesky ani ne do 10minut, hotel je cisty, deti se tady vyblazni do sytosti. personal moc pratelsky a vstricny, jen ponuka jidla a napoju muze byt v 4*i lepsi. Ale spokojenost moc velka. Doporucuji. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel cisty v peknom prostredi, idealni pro deti.

Strava
Strava mirne jednotvarna, hlavne snidane i vecere v tydnu, ale vybrat se da. Skoda ze v all inclusive hotelu mate casy kdy nemate pristup ani k vode, za to je velke minus. A kvalita nekterych napoju na snidani neni moc dobra, kafe uz vubec ne. To by bylo fajn zlepsit.

Služby hotela
Sluzby a staff v hotelu je na prvotridni urovni !

Zuzana M., 02.06.2021, Dátum pobytu: 19.5. - 29.5.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Abora Interclub Atlantic

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy