Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 290 €

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 290 €

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

Celkom: 5.6 Hotel na nižšej úrovni - pri 4-hviezdičkovom ocenení, zariadenia už miestami po životnosti. V kategórií 3- hviezdičiek by sa nestratil....

 • 5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel na nižšej úrovni - pri 4-hviezdičkovom ocenení, zariadenia už miestami po životnosti. V kategórií 3- hviezdičiek by sa nestratil. Prechod na izbu z pláže po schodoch alebo schody, výťah a na 5 poschodí prestup na ďalší výťah, zle usporiadanie. Bazén pre takýto hotel je až smiešne malý, vhodný tak pre deti, ale ak berieme do úvahy že tam môžu len dospelé osoby, tak úplne nevhodný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo v spoločnosti stále prítomných mravcov. Aj po použití prostriedkov proti mravcom , komárom na druhý deň už opäť boli na izbe a na terase., všeobecne zle usporiadanie na izbe, nebol priestor na spoločné sedenie, iba na posteli.

Strava
Strava bola výborná, polpenzia bola postačujúca. Chýbali nápoje pri večeri, boli iba za poplatok.

Služby hotela
Služby hotela ? Ak nepočítam obsluhu v stravovacích priestoroch a upratovanie na izbách , tak obsluha bola len pri bare .

Pláž
Pláž v mieste ubytovania bola priemerná, miestami aj neporiadok, hlavne plastové poháre, fľaše, nevidel som nikoho, kto by čistil pláž. Prísup do oceánu bol veľmi postupný, cca 50 m voda max. po pás.

V inej časti ostrova boli pláže na lepšej úrovni, dokonca jedna patrí medzi najkrajšie pláže vo všeobecnosti.

Ján S., 26.09.2022, Dátum pobytu: 10.9. - 17.9.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: SBH Crystal Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.8 Celkový dojem z dovolené je velice kladný, město Puerto de la Cruz, v kterém se hotel nachází je jedno z nejhezčích a nerozmanitějších na...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené je velice kladný, město Puerto de la Cruz, v kterém se hotel nachází je jedno z nejhezčích a nerozmanitějších na ostrově. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování nás velice překvapilo. Výhled na oceán, dostupnost okolních aktivit, čistota, velmi milý personál. Jediná výtka patří funkčnosti wifi- načte se pouze v jídelně a to s velkým omezením. ve vyšších patrech dostupná ale již se na ni nepřipojíte. I přesto hotel můžu jedině doporučit pro klidnou, bezproblémovou dovolenou.

Strava
Měli jsme polopenzi. Snídaně byli z 90% stejné, ale s množstvím nabídky která byla, vůbec nevadilo že se nemění. Večeře velmi pestré, rozmanité a často obohaceny o místní kuchyni. I přesto, že nejíme ryby, tak vždy bylo z čeho vybírat a nikdy jsme neodešli hladoví. Kuchaři jsou velice šikovní, vždy vše bylo a nestalo se, že by nějaké jídlo došlo.

Služby hotela
Pravidelný program na hotelu, večerní posezení, kvalitní úklid.

Pláž
Pláž, které se nachazí přímo u hotelu, je spíše pro surfaře, nachází se zde kamenný vstup do oceánu a již při menších vlnách se hůře vstupuje, písečná pláž, které se nachází cca 1km po levé straně hotelu je lepší, je zde i občerstvení. Nejhezčí pláž, kteoru jsme navštívili, byla 3km od hotelu po pravé straně, hůře dostupnější, ale byl zde jemný písek a velice pozvolný vstup.

Tereza, 26.09.2022, Dátum pobytu: 11.9. - 21.9.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Checkin Concordia Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Dovolená absolutně bez problému. V hotelu vše co jsme potřebovali. Z balkónu výhled na moře a protější ostrov La Gomera a dopoledne...

 • 9.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená absolutně bez problému. V hotelu vše co jsme potřebovali. Z balkónu výhled na moře a protější ostrov La Gomera a dopoledne většinou i výhled na Teide (nejvyšší horu Španělska). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v hotelu předčilo naše očekávání a byli jsme velmi spokojeni. Úklid každý den.

Strava
Snídaně a večeře velký výběr všeho možného. Obědy byly slabší, ale dalo se vybrat i z jídelního lístku. V okolí hotelu je spousta restaurací včetně české restaurace s českou obsluhou. Mimo snídaně, obědy a večeře se dalo zajít i na nějakou svačinku nebo zmrzlinu do jednoho z hotelových barů.

Pláž
Pláž je od hotelu asi 20 až 30 metrů, kdy musíte projít promenádou před hotelem. Moře čisté a najít místo na pláži nebyl problém. Lehátka se dají půjčit za poplatek. V hotelu, kde jsou lehátka zadarmo, je výhled přímo na moře.

Jan Falta, 26.09.2022, Dátum pobytu: 15.9. - 22.9.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Guayarmina Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 8.8 Velká spokojenost.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velký, balkon výhled na hory i oceán, pravidelný úklid. Úplně dostačující.

Strava
Nám moc chutnalo, velký výběr, pro nás hlavně ryby a mořské plody a zelenina, úžasné.

Služby hotela
Odpovídají kategorii hotelu.

Pláž
Písčitá pláž byla úžasná, krásný pozvolný vstup do oceánu, čistá, upravená.

Eva C., 25.09.2022, Dátum pobytu: 12.9. - 19.9.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Sol Lanzarote

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

3 fotografie

Všetky recenzie Kanárske ostrovy