Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

Oficiálny názov: Islas Canarias, Španielské kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Las Palmas
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia (Španielsko)
Náboženstvo: Miestne obyvateľstvo vyznáva predovšetkých katolícku vieru; rovnako ako v Španielsku tu však žiadne náboženstvo nemá štátny charakter, preto sú akceptované všetky formy vyznania.
Úradný jazyk: španielčina, zmes španielčiny a juhoamerických vplyvov
Časový posun: - 1 hodina

Kanárske ostrovy - zájazdy od 268 €

O KANÁRSKYCH OSTROVOCHKanárske ostrovy, pôvodom sopečného pôvodu a asi 100 km vzdialenej od pobrežia Maroka, náleží od roku 1495, pod správu Španielskeho kráľovstva. Názov územia pochádza pravdepodobne z latinského slova "canis", pes. legenda hovorí, že sedem hlavných ostrovov - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote,/a>, La Palma, La Gomera, El Hierro, Fuerteventura - a šesť malých ostrovčekov strážili v minulosti obrovskí psi. Statut hlavného mesta sa striedavo premiestňuje do Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20 a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Ideálna poloha na Kanárskych ostrovoch

Vďaka polohe v subtropickom podnebnom pásme sa teploty pohybujú medzi príjemnými 20°C a 30°C, preto sú piesočnaté pláže Playa Blanca, Playa del Educto, Playa Baca alebo Costa Calma vyhľadávanými turistickými destináciami po celý rok.

Krajina cestovného ruchu

Kanárske ostrovy patria na čelné priečky turisticky najnavštevovanejších oblastí na svete. A za toto príjemné umiestnenie sa svojím návštevníkomo náležite odmeňujú. Poskytujú im totiž naprosto všetko, čo je treba k ničím nerušenému odpočinku na morskom brehu a pod slnečnými paprskami. Pripravené sú lahôdky všetkých svetových kuchýň, dokonal komfortné ubytovanie a toľko zábavy, že sa na Kanárskych ostrovoch nudy báť rozhodne nemusíte. čomu sa budete venovať, to už je čisto len na vašom rozhodnutí. Keď dávate prednosť pasívnej relaxácii, pokojne si doprajte slastné ničnerobenie.

Nočný život na Kanárskych ostrovoch stojí za to

S príjemne chladivým vánkom nadchádzajúceho večera prichádza na Kanárskych ostrovoch presne ten správny čas na spoločenskú zábavu. A ponuka podnikov je ozaj široká, pokojne môžete každý večer skúsiť niečo iného a baviť sa môžete až do včasných ranných hodín. Nie je totiž nič lepšieho, než vychutnať si na dovolenke ten pocit priepastnej vzdialenosti od každodenných povinností, nepríjemného ranného vstávania a pracovného stresu. Zajdite si na diskotéku, do karaoke baru, kasína alebo útulnej krčmičky.

Kanárske ostrovy - zájazdy od 268 €

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy

Celkom: 10 Hotel je hned u krasné pláže. Je bezbarierový. Ubytování je prostorné. Má verandičky s lehátky u každého bungalovu. Postele jsou velmi...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je hned u krasné pláže. Je bezbarierový. Ubytování je prostorné. Má verandičky s lehátky u každého bungalovu. Postele jsou velmi kvalitní a každá místnost má svou klimatizace. Bazény jsou jen s mořskou vodou. U bazénu jsou sprchy, na pláži ne. Resort je rozsáhlý a pro méně pohyblivé klienty to může být komplikace. Zobraziť celú recenziu

Strava
Bohatá nabídka všech možných jídel, zeleniny, pečiva, sýrů, dezertů, pití......

Bezvadný přístup personálu. Velice ochotní.

Služby hotela
Čistota, ochota, dostupnost barů, vše na jedničku.

Pláž
Krásná, velká pláž z bílého písku. Lidí tím pádem tak akorát. Voda neskutečně průzračná. Byli jsme v zálivu, tak nebyly vlny.

Denisa V., 15.09.2021, Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Barceló Castillo Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Celkem dobré

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkem dobré Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkem dobré

Strava
Celkem dobré

Služby hotela
Celkem dobré

Pláž
Neskutečně čisté moře. Naprostá spokojenost.

Štěpánka Hendrychová, 15.09.2021, Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Oasis Dunas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Celkom: 8 Krásná poloha hotelu. Blízko na pláž i za zábavou. Hotel údajně prošel nedávno rekonstrukcí, ale v hotelovém baru to spíše vypadalo, že...

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná poloha hotelu. Blízko na pláž i za zábavou. Hotel údajně prošel nedávno rekonstrukcí, ale v hotelovém baru to spíše vypadalo, že sem byl umístěn nábytek svezený z různých míst. Několik typů sedacích souprav, podivné stoly a velmi nepohodlné židle a křesla opět různých typů. Při každém příchodu na stravu jsme se museli prokazovat kartou od pokoje, ačkoliv jsme měli na ruce pásku pro hosty s all inclusuv. Na baru jsme byli opět stále tázáni na číslo pokoje a každý nápoj byl číšníky zanášen do systému prostřednictvím aplikace v telefonu. To zdržovalo obsluhu i hosty. Naštěstí nebyl hotel zcela zaplněn. S kvalitou jídla a pití problém nebyl. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování jsme dostali ve vyšší kategorii, než jsme měli zaplaceno. Měli jsme pokoj s balkonem ve 12 patře s krásným výhledem na pláž a moře. Pokoj byl dostatečně velký i dobře vybavený. Úklid bez problémů.

Strava
Strava dostatečně pestrá, snídaně stéle stejné, ale dalo se to střídat - výběr byl dostatečný. Hodně ovoce, zeleniny a ryb.

Služby hotela
Animační program byl z důvodu Covid - 19 utlumen. Probíhalo zde pouze cvičení v bazénu pro zájemce. V baru byla obden diskotéka nebo živá hudba.

Pláž
Pláž je nádherná, čistá a dlouhá. Výborná na procházky. Je zde světlý, jemný písek.

Václav P., 14.09.2021, Dátum pobytu: 1.9. - 11.9.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Corallium Dunamar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy