Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

  • Zdravie

    V styku so SR nie je predpísané žiadne očkovanie proti infekčným chorobám. Pravidelné užívané lieky a všetky tekutiny sa musia podľa nového medzinárodného predpisu pre leteckú dopravu zabaliť do uzavierateľných plastových sáčkov pred vstupom na palubu lietadla. Na tekutiny umiestnené v batožinovom priestore sa toto nariadenie nevzťahuje.

    Lekárska starostlivosť je k dispozícii v tzv. Centros médicos. Lekári ambulantného oddelenia ordinujú 24 hodín denne, dokonca i cez sviatky. Za konzultáciu sa platí v hotovosti. Po návrate poisťovne preplácajú len predpísané lieky. Miestne lekárne, označené zeleným maltézskym krížom a nápisom Farmacia, sú otvorené od 9 do 20 hodiny.

    Telefonne číslo 112 slúží k privolaniu vozu rychlej záchrannej služby. 092 je spojenie na mestskú políciu a číslo 090 vytočte v prípade potreby hasičského zásahu.

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220