Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy

 • Zaujímavé miesta

  Lanzarote

  Náštevu národného parku Parue Nacional de Timanfaya si určite nenechajte ujsť. Okrem ostatných prírodných krás je tu možné vidieť edemické druhy žijúce len v týchto končinách. Milovníci rastlín iste ocenia kaktusovú záhradu Jardín deCactus a nádherný pohľad na ostrov sa vám naskytne z vyhliadky Mirador del Rio.

  V národnom parku Timanfaya je možné pozorovať neustálu sopečnú činnosť v podobe jazierok a pozostatkov lávového prúdu. K odpočinku sa núka reštaurácia El ciablo navrhnutá architektom Césarom Manriquem,
  ktorého stavby vás budú sprevádzať po celom ostrove.

  Turistickým cieľom sú i lávové jaskyne Cueva de los Verdes. Vo vnútri sa nachádza jazierko hlboké len 20 centimetrov. Oči turistov sú však zmetené optickým klamom, ktorý budí dojem omnoho väčšej vzdialenosti medzi dnom a hladinou.

  Srdcom ostrova je pôvodné hlavné mesto Teguise s romantickými uličkami a rušným nedeľným trhom
  V dedinke Tahiche stojí vila architekta, maliara a sochára Césara Manriqua. Umelec vytvoril špecifický "ostrovný urbanizmus". Jeho inšpiráciou bolo spojenie prírody s architektúrou. Vo vile môžete obdivovať zaujímavé interiéry, ale i osobnú zbierku obrazov a archtekta, v ktorej sa vyskytujú i diela Picassa alebo Miróa.

  Tenerife

  Poľnohospodársky trh v Taraconte sa teší veľkej návštevnosti. Prebieha v sobotu a v nedeľu ráno a je tu možné obstarať domáce produkty a tradičné výrobky.
  Hlavné mesto Santa Cruz sa pýši nielen svojimi architektonickými pamiatkami, ale predovšetkým karnevalom prebiehajúcim v priebehu februára.

  K záhadám Tenerife patria pyramídy v Guíamaru, ktoré mali v minulosti obrovský kultovný význam pre pôvodné obyvateľstvo kmeňa Gaučov. Vedci sa doposiaľ bijú o ich pôvod.
  Národný park Canada del Teide v blízkosti dominanty ostrova a najvyššej hory Španielska Pica del Teide ponúka jedinečnú turistickú atrakciu. Za vstupné v hodnote 12 eur vás lanovka vyvezie takmer na vrcho do výšky 3555 metrov nad morom.

  Na východnom pobreží ostrova sa rozprestiera mesto Candelaria, ktorého hlavnou dominantou je bazilika Nuestra Se- ora del Candelaria so sochou patrónky ostrova Panny Márie.
  Hlavné mesto ostrova, Santa Cruz de Tenerife, ja zaujímavé svojím historickým centrom s kašnou na námestí Plaza de los Patos.
  La Orotava je jedným z mála miest s pôvodnou historickou zástavbou.

  Gran Canaria

  Prírodný útvar Roque nublo, "mračné skalisko", patrí k symbolom ostrova. Tento čedičový monolit sa týči do výšky 1813 metrov nad morom.
  Dedinka Teror sa stala najdôležitejším pútnickým miestom celého súostrovia, pretože sa tunajším pastierom v roku 1481 zjavila Panna Mária.
  Hlavné mesto Las Palmas je zároveň najväčším strediskom Kanárskych ostrovov. Moderná výstavba je sem tam narušená pôvodnými historickými budovami. Katedrála svätej Anny z roku 1497 v južnej časti mesta je jednou z nich. Severnej časti dominuje španielska pevnosť z roku 1493 Castillo de la Luz.
  Neďaleko letoviska Maspalomas bol postavený najväčší zábavný vodný parkna ostrovoch Aqualand Maspalomas.

  La Palma

  V hlavnom meste ostrova Santa Cruz de la Palma sa zastavoval už Kryštof Kolombus pri svojich objaviteľských výpravách. Nájdete tu námorné múzeum a za pozornosť stojí i budova radnice.
  Významnou pamiatkou je kláštor Las Nieves zasvetený patrónke ostrova Virgen de las Nieves.

  El Hierro

  Hlavné mesto El Hierra sa volá Valverde a je jediným hlavným mestom Kanárskych ostrovo ležiacich vo vnútrozemí. Celý ostrov je pod ochranou UNESCO.
  V centre Las Puntas môžete stráviť noc v najmenšom hotely sveta. Je prestavaný z bývalej prístavnej budovy a má len 4 izby.

  La Gomera

  Hlavné mesto ostrova San Sebastian bolo obľúbeným prístavom Kryštofa Kolumba a jeho poslednou zastávkou a zásobarňou pred dlhovou cestou cez Atlantický oceán do Ameriky.
  Národný park Garanoay je pre svoje pôvodné vavrínové lesy zapísaný do kultúrneho dedičstva UNESCO.

  Fuerteventura

  Jednou z mála miestnych pamiatok je kostol v mestečku Pájara s portálom zdobeným aztéckymi motívmi alebo mestečko La Oliva, v ktorom sídlila vojenská správa ostrova v Casa de los Coroneles.
  K nášteve sa ponúkajú veterné mlyny Molino de Antigua a múzeum El Museo de la Sal.