Kanárske ostrovy - El Hierro Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  El Hierro je mladý a zároveň najmenší vulkanický ostrov Kanárskych ostrovov. Pýši sa rozlohou približne 278 km2, je domovom ôsmich tisíc obyvateľov a zaujme predovšetkým typickými vyprahlými pláňami s vulkanickými formáciami po severozápadnej údolnej časti pokrytej úrodnou pôdou s vinohradmi a plantážamni banánovníkov a ananásov, medzi ktorými sa rozprestierajú husté háje sosien a ihličnatých lesov. Celé pobrežie ostrova je tvorené útesmi, ktorých výška niekedy dosahuje až jedného kilometru, skrytými zátokami.

  Názov ostrova je odvodený z miestneho nárečia, ktoré vyjadruje slovo Hero - hrdina. Postupne bol názov zmenený na slovo Hierro, čo znamená železo.
  El Hierro je krásne miesto, to pravé pre milovníkov turistiky. Ostrov totiž ponúka rozmanitú prírodu, prostredie a premenlivú faunu, ktorá každého naprosto uchváti. Vďaka pestrosti druhov fauny a flóry bol El Hierro v roku 2000 prehlásený za biosférickú rezerváciu. Medzi endemické a zároveň najviac ohrozené druhy patrí Jašter Machadův (dorastá až do dĺžky 0,6 m a jeho populácia sa celosvetovo pohybuje okolo 300 ks). Medzi chránené zóny patrí i južná časť pobrežia s časťou pobrežných vôd a nazýva sa Reserva Marina de La Restinga - Mar de Las Calmas.

  Aké miesta tu naštíviť?

  La Restinga
  La Restinga je malá rybárska dedinka, najobľúbenejšie miesto pre potápanie.

  Valverde
  Valverde je hlavné mesto ostrova El Hierro. Ide o mimoriadne pokojné mesto, ktoré je veľmi často celé zahalené v hmle. Najvýznamnejšou pamiatkou tu je Iglesia Sana Maria de la Concepción, čo je kostol, ktorý bol postavený v roku 1767. Poriadne si prezrite barokoví oltár, je priamo úchvatný! Vedľa kostola nájdete radnicu, ktorá sa stavala dlhých 30 rokov.

  Sabinosa
  Sabinosa je dokonalé miesto pre prechádzky v prírode. Z toho miesta sa naskytne nádherný výhľad na záliv El Golfo. Hlavným dôvodom pre náštevu tohoto miesta je miestna liečivá voda. Poze de la Salud alebo studňa zdravia má vodu, ktorá sa vyznačuje vysokou radioaktivitou a miestni tvrdia, že dokáže liečiť rôzne choroby. Práve vďaka liečivej vode bol v roku 1996 zriadený hotel pre turistov, ktorí chcú uvoľniť a liečiť svoje telo a myseľ v "zázračnej" kúpeli. Za zmienku stojí taktiež Playa de Arenas, Playa de Verodal, Los LIanillos alebo Charco Azul.

  San Andrés
  San Andrés sa totiž nachádza vo výške 1 100 metrov nad morom, preto Vám dá dosť námahy sa sem dostať. Ale nebudete ľutovať! Často býva zahalené hmlou, čo dodáva mestu trochu tajomnosti. Cestou zo San Andrés sa vydajte k miestu Arbol Santo. Miesto, kde dsa nachádazl strom Bimbachos, hovoria miestni Gabroé. Legenda tomuto stromu prisudzuje čarovnú moc. Vraj bol schopný niesť toľko vody, koľko ostrov len potreboval. Bohužiaľ tento posvätný strom už nenájdete. Pred viac než päťdesiatimi rokmi ho zničil hurikán. Pripomenie Vám ho len limeta, ktorá bola zasadená na rovnakom mieste.
  Medzi najznámejšie hotely El Hierro patrí Hotel Puntagrande a Pension El sitio.
  El Hierro je to pravé pre milovníkov nespútanej prírdody, krásnych scenérií a morských rezervácií, vhodný pre potápanie

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - El Hierro

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - El Hierro