Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 9.2 Dovolená s pobytem v tomto hotelu byla super, vše odpovídalo nabídce. Jediné co neodpovídalo při příjezdu byl výhled z pokoje,ale to bylo...

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená s pobytem v tomto hotelu byla super, vše odpovídalo nabídce. Jediné co neodpovídalo při příjezdu byl výhled z pokoje,ale to bylo personálem ihned druhý den ráno vyřešeno k naší spokojenosti. Zaměstnanci hotelu byli velmi ochotní a vstřícní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování-pokoj superior v nejvyšším patře byl naprosto bez problémů, klimatizace ,větrák, pokoj naprosto v dostačující velikosti s úžasným balkonem.

Strava
Strava v hotelu byla trochu jednotvárná. Sice velký výběr, ale i při pobytu jeden týden se vše pořád opakovalo a maso, které bylo připravováno před hostem bylo vždy tužší.

Služby hotela
Služby hotelu super-venkovní vířivka na střeše, opalovací terasa na střeše, uvnitř bazén se slanou vodou a bazén s různými vířivkami. Možnost hrát bowling ( i když ten byl za nás porouchaný) atd., velmi dobře vybavené fitness. Venkovní bazén se sluneční loukou a velkou vířivkou byl naprosto super. Služby hotelu byly perfektní.

Pláž
Dostupnost na pláž je po schodech, oceán cca 350 metrů od hotelu přes 2 přechody,ale to nebyl vůbec problém. Nevýhodou je , že nikde na plážích nefungují stánky s občerstvením, takže když si zapomenete vodu, je to docela daleko se vracet po dlouhých schodech. Vzdálenější pláže mají mírnější přístup. Nejbližší pláž u hotelu s možností pronajmout lehátka a slunečník.

Petra K., 17.05.2022, Dátum pobytu: 7.5. - 14.5.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Escorial & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Dovolena super. V květnu téměř bez lidi. Perfektní výlety po ostrově. Doporučuji půjčit auto a cely ho projet. Opravdu stojí za to!

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena super. V květnu téměř bez lidi. Perfektní výlety po ostrově. Doporučuji půjčit auto a cely ho projet. Opravdu stojí za to! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel pěkný. 3xza týden Uklid a výměna ručníků. Kuchyň vybavena na vaření. Hodně schodů, které jsou ale ve všech hotelích v okolí. Je zde výtah. Všechno pokoje mají luxusní výhled na oceán.

Strava
Bez stravy

Služby hotela
Pouze recepce a menší potraviny

Eva M., 13.05.2022, Dátum pobytu: 3.5. - 10.5.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Apartmány Roslara

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Thank you so much everything was in this hotel and also arround area where i spend my holiday very nice.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Thank you so much everything was in this hotel and also arround area where i spend my holiday very nice. Zobraziť celú recenziu

Peter Doktor, 04.05.2022, Dátum pobytu: 21.4. - 28.4.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Veril Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 6.6 Hotel sam o sobe v poradku,pracovnici hotelu prijemni a mili

 • 5.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel sam o sobe v poradku,pracovnici hotelu prijemni a mili Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj na dovolene je pro me pouze mistnost kde chodim spat.Takze za me dobry

Strava
Vyber z dostacujicich druhu jidla,kazdy si vzdy urcite nasel to co mu chutna,vyborne sladke zakusky

Služby hotela
Nevenoval jsem tomu pozornost

Pláž
Plaze byly velke,piscite a krasne

Jan Trojan, 27.04.2022, Dátum pobytu: 16.4. - 23.4.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Labranda Bronze Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria