Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 8,6 příjemné prostředí, celkově jsme s pobytem velmi spokojeni, příjemná dostupnost od letiště, delegát na úrovni, dostatek možností vyžití a...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
příjemné prostředí, celkově jsme s pobytem velmi spokojeni, příjemná dostupnost od letiště, delegát na úrovni, dostatek možností vyžití a výletů, lze doporučit i pro rodiny s dětmi. Složitější dostupnost pláže Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoje čisté, denně stlané a výměna osušek a ručníků bezchybná

Strava
Dostatek výborné regionální stravy, místo v jídelně uspokojovaly všechny ubytované, personál na velmi vysoké úrovni, vždy připraven reagovat na potřeby hostů

Služby hotela
denně animační programy, vstup do hotelového bazénu, výpůjčka osušek k bazénu, vše bezplatně, u bazénu celý den lobby bar

Pláž
vzhledem k mnoha ubytovacím komplexům velmi mnoho lidí, vzdálenost větší, doprava možná od hotelu bezplatně autobusem

Jiří Vejmělek, 15.10.2017, Dátum pobytu: 3.10. - 10.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Abora Catarina ex. Ifa Catarina

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Dovolená se mi vemlmi líbyla.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se mi vemlmi líbyla. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Perfektní

Strava
Výborná

Služby hotela
Perfektní

Pláž
V pohodě

Karol Mrázek, 10.10.2017, Dátum pobytu: 26.9. - 3.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Krásně jsme si odpočinuli.

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásně jsme si odpočinuli. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bez chyb, odpovídalo ceně.

Strava
Dobrá, byl i výběr. U něčeho chyběly popisky, co to je.

Služby hotela
Služby hotelu byly dokonalé, personál ochotný.

Pláž
Pláž u hotelu, poměrně čistá, kvalita vody dobrá.

Lubomír P., 08.10.2017, Dátum pobytu: 26.9. - 3.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Meliá Tamarindos

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,4 Dovolená se nám celkem líbila,až na nějaké drobnosti.Výlet busem do hlavního města bylo zklamáním.Oproti Mallorce se to nedá...

 • 5,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se nám celkem líbila,až na nějaké drobnosti.Výlet busem do hlavního města bylo zklamáním.Oproti Mallorce se to nedá srovnat.Jinak hezká procházka po promenádě až k písečným dunám.Dále se může pokračovat až k majáku,ale je to pěšky daleko.Za 1,40 euro Vás tam doveze bus nebo taxi za 7 euro.Plno lidí si půjčilo auto a procestovali ostrov a našli i hezká místa.Příště ,ale tento hotel už ne.Jednou to stačilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování jednoduché a ty nejlepší doby už má hotel za sebou.Měli jsme výhled na moře.Dali nám boční,ale rámus z klimatizací pod námi se nedal....O výměnu jsme zažádali ihned a vyhověli po dlouhém dohadováni za tři dny.Dali nám přímý výhled na moře ve 4 patře.Takže spokojenost.V hotelu je hodně důchodců,ale nám to nevadilo. Aspon byl klid.

Strava
Strava je výborná a je z čeho vybírat.Až na moučníky.To je jen sladká hmota.Ale ovoce to vynahradilo.

Služby hotela
Nejhorší je zaveden systém karet.Máte sice pásku na ruce,ale bez karty Vám stejně nic nedají.Začínali jsme večeří a měli končit obědem,což se nestalo.Do 12 hod.musíte opustit pokoj,což chápu,ale vezmou Vám kartu i pásku,aby jste náhodou už nevyužívali inclusive.I když odjezd z hotelu byl až ve 14.30 a oběd je ve 13 hod.Divný systém.Mají na každého jiné měřítko.Na oběd některé ženy pustí v plážovém oblečení a některé ne.Pozor na ručníky.Jakmile ho ušpiníte od barvy na vlasy nebo od líčidel,tak Vám ho dají k úhradě.Nám se to nestalo,ale jiným ano.Večerní program se nám nelíbil.Radši jsme chodili na procházku.

Pláž
Pláž je sice menší,ale dostačující.Lidi se rozprostřeli a bylo to fajn.Písek je tmavší.Vstup do moře pozvolný,ale moře studené i když jsme chytli v tomto období přes den 34 a večer 25 stupnů. Což tam prý nebývá zvykem.

Gabriela P., 06.10.2017, Dátum pobytu: 26.9. - 3.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Beverly Park

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Krásná dovolená. Hotel je super, i tak stojí za to půjčit si auto a procestovat ostrov.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená. Hotel je super, i tak stojí za to půjčit si auto a procestovat ostrov. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Určitě jeden z nejlepších hotelů v oblasti Maspalomas. Kultivovaná klientela, výborný servis. Vše superčisté, udržované. Krásná zahrada, velký vyhřívaný bazén. V hotelu je poměrně málo dětí, nejsou zde ani žádné atrakce pro ně. Na večerní minidisko chodilo jen cca 5 capartů.

Strava
V hotelu strava v rámci polopenze vynikající. Máme zkušenosti z pětihvězdičkových hotelů v různých destinacích, ale toto byl opravdu luxus - u snídaně např. výběr z čerstvě lisovaných šťáv, u večeře např. kromě bohatého bufetu vždy možnost nechat si připravit vybraný kus masa/ mořských plodů přímo před očima kuchařem u grilu.

Bohatý výběr, vše čerstvé, vše se stále doplňuje. Bufet v restauraci je rozložený po celém prostoru - nikde se netvoří zácpy a fronty.

Dražší pití (0,5l vody - 2,2EUR, 0,4l vína - 11 EUR).

Služby hotela
Hotel nabízí i lázeňské centrum, které jsme nevyužili. Recepce ochotná, číšníci mimořádně přívětiví. Úklid pokojů diskrétní a pečlivý. Na terasách / bazénech jsou i sušáky na prádlo, v pokoji župany a plážová taška. Vždy dostatek lehátek a slunečníků kolem bazénů. Super byl venkovní vyhřívaný bazén (tipuju tak 31°C), bylo příjemné jít si zaplavat i před snídaní, když vzduch byl venku ještě chladnější.

Pláž
Nejbližší pláž Meloneras je přístupná pěšky po pobřežní promenádě - cca 10 minut chůze. Pláž je čistá a relativně klidná. V moři semtam kameny, mírný příboj, je potřeba dávat trochu pozor. Čtyřleté dítě jsme do vody vždy přenesli. Přímo za pláží dostatek restaurací i malý supermarket.

Směrem na druhou stranu jsou duny Maspalomas a za nimi slavná Playa del Inglés - obrovská pláž, hromady lidí, hromady obchodů, veliký mumraj.

Anonym, 03.10.2017, Dátum pobytu: 22.9. - 29.9.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Villa del Conde Resort & Thalasso

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220