Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 7,2 Celkově dovolená byla super i přeš přítomnost dělníků, kteří zde rekonstruovali hotel. Nás se ale tato rekonstrukce nedotkla, jelikož...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově dovolená byla super i přeš přítomnost dělníků, kteří zde rekonstruovali hotel. Nás se ale tato rekonstrukce nedotkla, jelikož jsme byli ubytováni v šestém patře s krásným výhledem na oceán. Jako kompenzaci jsme měli WiFi po celou dovolenou v celém objektu zdarma ( normálně stojí 8 euro na den), ledničku a trezor. V hotelu jsou 3 výtahy, které jsou neskutečně rychlé. Každý večer animační program a živá hudba jak při obědě tak i při večeři. Za nás hodnotím dovolenou velice kladně a mohu jen doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v šestém patře s výhledem na oceán. Celkové vybavení pokoje bylo dostačující - 2 postele spojené k sobě, pohovka, televize, skříň, lednice, zrcadlo, noční stolky, balkón se stolkem a 2 židlemi. Největší problém byl se sprchou, kde po umytí neodtékala voda (ucpaný odpad) - vše ale bylo vyřešeno okamžitě do 10 minut.

Strava
Bohužel u stravy jsme byli trošku zklamaní. Každý den se točila ta samá jídla s lehkou změnou (jiný druh masa nebo jinak udělaný a to samé platí u příloh). Na výběr toho nebylo až tolik, ale pokaždé jsme si něco vybrali.

Pláž
Na pláž to bylo z hotelu cca 300m, kdy jsme museli sejít dlouhé schodiště na pláž. Trasa vedla přes autobusové nádraží, které bylo přímo u hotelu. Celková dostupnost pro zdravé lidi byla v pohodě. Bohužel čistota pláže a vlastně i cesty nebyla nijak exkluzivní - všude nedopalky od cigaret, poházené odpadky apod. Pláže nejsou soukromé, takže je zde možnost volného pohybu. Pláž naproti hotelu však nemá žádné lehátka a ani slunečníky. Ty jsou však k pronajmutí na nedaleké pláži (cca 100m), kde je ovšem spoustu lidí. Komu nevadí ležet na písku, je místo přímo proti hotelu ideální.

Milan L., 16.07.2018, Dátum pobytu: 4.7. - 11.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: IFA Continental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (6) Nie (0)

Celkom: 8,4 Rozlehlý hotel se vším komfortem. Je umístěn cca 400 m od pláže, ale procházkou přes křižovatku a mezi obytnými vilkami jste na pláži....

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Rozlehlý hotel se vším komfortem. Je umístěn cca 400 m od pláže, ale procházkou přes křižovatku a mezi obytnými vilkami jste na pláži. Doporučuji všem kdo mají rádi živý, rušný a společenský život.

Místním autobusem (č. 45) je možné dojet do Aqualandu Maspalomas a také do Palmitos Parku (cena zpáteční jízdenky cca 4,50 EUR/osoba).

Velmi se nám tam líbilo a děti (16, 22 let) nás pochválili, že se jim to také moc líbilo :). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dobré

Strava
V hotelu rozmanitá, stále bylo co ochutnávat.

Služby hotela
Každý večer večerní program (flamengo show, artisté, rockový zpěvák.....), kterého jsme se rádi účastnili. Přes den soutěže nebo cvičení s animátory, také doporučuji. Dětský koutek nemohu posoudit, protože jsme nevyužili, ale je také k dispozici. K dispozici 3 bazény ve středu hotelu a jeden na střeše, vše hezky udržované. Kolem bazénů je spousta lehátek zdarma, ale již v 8:30 ráno jsou téměř všechna obsazená ručníky. Velmi úsměvné pozorovat z balkonu, jak se lidé rozběhnou kolem bazénů a hledají nejvýhodnější místo pro svůj ručník (a nejsou to Češi):).

Součástí hotelu je fitness centrum a wellness centrum.

Pláž
Pláž čistá, písečná bez kamenů. Po pláži je moc hezká promenáda, která vede až do Maspalomas k dunám (vzdálenost k dunám od hotelu cca 3,5 km), po cestě obchůdky, kavárničky, hospůdky......

Šárka, 16.07.2018, Dátum pobytu: 4.7. - 11.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Dovolená zcela splnila naše očekávání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená zcela splnila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel se momentálně rekonstruuje. Ovšem rekonstrukce nezasahuje do chodu hotelu. Pokoje, hala, jídelna... zcela nově vybavené.

Strava
Vynikající, velmi milý a pozorný personál.

Služby hotela
Zaměstnanci se snaží rekreantům maximálně vyhovět - např. výměna pokoje. Pokojový trezor k dispozici, wifi - vzhledem k probíhající rekonstrukci jsmě měli tyto služby zdarma.

Pláž
Pláže čisté, možnost zapůjčení léhátek, slunečníku - za poplatek. U hotelu tři bazény. Lidé ochotní, příjemní. Výborný systém hromadné dopravy. Jako malé minus bych uvedla, že se jedná o velmi živou oblast, zcela zaplněnou hotely, bungalovy, auty a turisty. My jsme ale věděli, že se jedná o nejrušnější středisko na ostrově a byli jsme maximálně spokojení.

Anonym, 16.07.2018, Dátum pobytu: 4.7. - 11.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: IFA Continental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Super

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super

Pláž
Super

Věra Bartoňková, 16.07.2018, Dátum pobytu: 4.7. - 11.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Servatur Terrazamar Suite & Sun Suite

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,4 Nebyli jsme vůbec informování před příjezdem o tom že před hotelem probíhá velká stavba kruhového objezdu (to nám bylo řečeno až po...

 • 5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Nebyli jsme vůbec informování před příjezdem o tom že před hotelem probíhá velká stavba kruhového objezdu (to nám bylo řečeno až po ubytování) a že část hotelu prochází rekonstrukcí.... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
První dojem byl tragický - okno směrem na stavbu, vlasy ve vaně, smetí na koberci. Po dvou dnech jsme byli přesunuti do jiné části hotelu, což tento dojem zlepšilo ale byla to zbytečná a nepříjemná komplikace (opravdu jsem nechtěl řešit stěhování).

Strava
Strava bez chyby - výborné!

Služby hotela
Personál byl příjemný, vždy pomohl, služby byly ucházející, ale za cenu, kterou jsem zaplatiljsem očekával o něco více.

Pláž
Pláž byla čistá, poloprázdná po našem příjezdu, plná ke konci naší dovolené. Moře bylo fantastické - čisté, relativně velké vlny, teplá voda... Možností ke šnorchlování tam moc není, moře je u hotelu mělké a jen písčité, možná na jiné části ostrova.

Anonym, 16.07.2018, Dátum pobytu: 4.7. - 11.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: IFA Continental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220