Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 9,6 Skvělá dovolená načasovaná tak, tak vzhledem k následným událostem s koronavirem. Vše proběhlo hladce a rádi bychom se sem vrátili.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená načasovaná tak, tak vzhledem k následným událostem s koronavirem. Vše proběhlo hladce a rádi bychom se sem vrátili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování s výhledem na moře, nemělo to chybu.

Strava
Strava dokonalá, rozmanitá, 2 kila navíc za týden to jen dokreslují.

Služby hotela
Služby hotelu - nedá se nic vytknout, jen slova chvály.

Pláž
Pláž je pro některé hosty hůře dostupná než hotelové bazény. Hotelový komplex je ve svažitém terénu vzdálený cca 20 minut chůze, často jezdí do hotelu na pláž autobus zdarma. Lidí na pláži přijatelné množství, lehátka a slunečníky volné ( 5 EURo /den), plážový bar s WC až do večera k plné spokojenosti. Voda příjemně osvěžující, čistá, skvělé koupání.

Lubor Šnajdr, 14.04.2020, Dátum pobytu: 26.2. - 5.3.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Mogan Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Naprostá spokojenost.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel čistý - úklid pokoje bez připomínek, k dispozici fén, konvice, káva, čaj, voda, dostatek přístupných zásuvek a čistých ručníků, papírové kapesníky; na rozdíl od ostatních hotelů na Kanárských ostrovech klasické povlečení, ne hnusné deky a prostěradlo.

Strava
Velký výběr, tematické večery, různá překvapení - ochutnávka medového rumu, sklenka sektu, velký dort; vegetariánská i bezlepková alternativa.

Skvělá organizace stolování - jeden stolek pro dva - dostatek místa; možnost variability sražením stolků; po každém strávníkovi čistý ubrus; pozorný a usměvavý personál; žádné čekání na nápoje, žádné špinavé nádobí na stolech,

čistota v jídelně, neustálá kontrola a doplňování.

Služby hotela
Výborná organizace; široká nabídka sportů a aktivit v tělocvičně i v bazénu; módní přehlídka; taneční a hudební večery a vystoupení.

Dostatek lehátek u bazénu, každodenní čištění a mytí.

Navíc bazén a restaurace na střeše.

2x týdně autobus do Puerta Rica - nákupní a turistické centrum.

Pláž
Několik kilometrů písčité pláže, místy kamenné vlnolamy, dobrá možnost koupání, na pláž z kopce kolem nákupního centra, nenáročné; 3x denně zdarma autobus k pláži a zpět. Podél pláže pohodlná promenáda.

Lenka B., 10.03.2020, Dátum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace San Agustín Thalasso & Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Jelikož na Cran canarii létám už léta,nikdy jsem nebyla zklamaná.Vždy jsem měla hotel bez jídlo.Až tentokrát mne muž přemluvil a vzali...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Jelikož na Cran canarii létám už léta,nikdy jsem nebyla zklamaná.Vždy jsem měla hotel bez jídlo.Až tentokrát mne muž přemluvil a vzali jsme alliclusiv.A byla jsem mile překvapena.Velká spokojenost.Také jsme meli půjčené auto.A zajištění vozidlabylo přes delegátku perfektní.Vše zařídila,mohli jsme si vybrat typ vozu,čas kdy chceme vozidlo.A vše klaplo na jednicku.Velká pochvala.Sorganizací zájezdu jsme byli velmi spokojeni.A vždy budu doporučovat.Jste úžasní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytováníjsme měli moc pěkné.Pokoj nebyl moc velký,ale čistý.Krasná koupelna.Mycí prostredky,tělové mleko.Prostě vše.opět velká spokojenost.Pokoj jsme měli do ulice a s výjezdem na dálnici.Přes den jsme na pokoji nebyli a v noci byl klid.Jelikož jsme byli ve druhém patře měli jsme celou noc otevřenédveře na balkon.Ten byl velký se stolem a židlemi.Dokonce i sušák nao´prádlo.Velké plus.

Strava
Jak jsem již psala poprvé jsme měli allinklusiv.Strava pestrá,každý den jiná kuchyně.A piti bylo v ceně.Od piva až po víno.A už ina snídani.Výborné ragú atěstoviny.Výborná káva.Y naší strany spokojenost.

Služby hotela
Služby hotelu jsme moc nevyužívali.Alemyslím,že byli též na vysokéúrovni.V recepci vždy někdo byl.Po příjezdu jsme ihned dostali klíče od pokoje.Což bylo úžasný.Při odjezdu jsme si mohli dát kufry do úschovny a ještěsi užívat bazén.A mohli jsme se ještě i najíst.Což bylo perfektní pro rodiny s dětmi.O dovolené jsme podnikli výlet po ostově a na doporučení delegatky jsme obdrželi při odjezdu balícek sjídlem.

Pláž
Pláž u hotelu není.Ale každou hodinu jezdí hotelový bus na pláž.Ano je plný,ale tech parminut se da vydržet.Skoda že zpet jezdí naposledy ve 14.hod.Což senam zdálo brzy,tak jsme jezdili taxikem.Cena kolem 5euro.Ale stálo to za to zůstat na pláži co nejdele.Jelikož pláž je dlouhá máte hodně soukromí.Krasné procházky po pláži a more cisté a teplé.Kdo chce mít jistotu teplého počasí at jezdí na Cran canarii.NIkdy nam nepršelo.At jsme jeli kdykoliv. Strasně se těším na spolupraci s Vaší CA Invia pro další dovolenou.

Lenka Havranová, 06.03.2020, Dátum pobytu: 30.10. - 7.11.2019
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Dunas Mirador Maspalomas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria