Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 9,4 V době pandemie koronaviru byl hotel obsazen asi z jedné třetiny. Řada okolních hotelů byla zcela zavřená. Tento hotel má výhodu, že z...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
V době pandemie koronaviru byl hotel obsazen asi z jedné třetiny. Řada okolních hotelů byla zcela zavřená. Tento hotel má výhodu, že z pokojů od 3. patra výše je vždy krásný výhled na bazén a na moře. Ubytování proběhlo velice rychle a během několika minut jsme byli na pokoji. Ubytování, stravování, úklid pokoje a ochotu personálu hodnotím velice kladně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl dostatečně prostorný s balkonem a výhledem na moře. Pokoj má samostatnou, dostatečně velkou šatnu.

Strava
Strava byla výborná, zaměřená na ryby, ale vždy bylo k dispozici i maso vepřové, hovězí, kuřecí atd. Kuchař připravoval maso každému dle jeho přání. Vždy množství ovoce a zeleniny.

Služby hotela
K dispozici byl bar u bazénu a v jídelně. Obsluha byla velice ochotná a bylo možné vybírat pití z velkého množství nápojů, ne pouze španělských. Víno se podávalo lahvové a netočilo se za sudů, jak bývá obvyklé. Bylo velice chutné.

Pláž
Pláž se nachází asi 5 minut od hotelu. Je dlouhá několik kilometrů a je zde krásný a jemný bílý písek. Ideální ke koupání i dlouhým procházkám.

Václav P., 15.09.2020, Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Seaside Sandy Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,4 Nejezděte sem!

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Nejezděte sem! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nádherné místo plný zeleně na to že hotel má 2* kdyby mně někdo řekl že jsem ve 4* věřil bych. Ale pozor!!! Když nastane večer vylezou a je jich hodně lezou všude i do posteli k vám jmenuji se šváby. Každou noc jsem jich viděl do slova desítky. Šíleně smrdí mastnotu už nikdy bych na to samé místo nejel ani zadarmo!

Strava
Stravu jsem si zajišťovali sami. V marcadoně nebo cerfuru si nakoupíte vše ryby hovězí kuřecí různé dobroty které ani neznáte a za daleko menší cenu jak u nás. V bungalovů jsou celkem dobře vybavené kuchyně takže uvařit jaké koliv jídlo není problém.

Služby hotela
Nic jsme nevyužívali . Ráno jsem většinou na celý den odjeli vypůjčeným vozem buď na pláž nebo na výlety.

Pláž
Pláž je daleko. Půjčte si auto a odjíždějte pláže po celém ostrově. Ke jich mraky ale ty nejkrásnější jsou stejné na fuerteventure

Pavel Kratochvíl, 18.08.2020, Dátum pobytu: 1.8. - 15.8.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Cordial Green Golf

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Skvělá dovolená načasovaná tak, tak vzhledem k následným událostem s koronavirem. Vše proběhlo hladce a rádi bychom se sem vrátili.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená načasovaná tak, tak vzhledem k následným událostem s koronavirem. Vše proběhlo hladce a rádi bychom se sem vrátili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování s výhledem na moře, nemělo to chybu.

Strava
Strava dokonalá, rozmanitá, 2 kila navíc za týden to jen dokreslují.

Služby hotela
Služby hotelu - nedá se nic vytknout, jen slova chvály.

Pláž
Pláž je pro některé hosty hůře dostupná než hotelové bazény. Hotelový komplex je ve svažitém terénu vzdálený cca 20 minut chůze, často jezdí do hotelu na pláž autobus zdarma. Lidí na pláži přijatelné množství, lehátka a slunečníky volné ( 5 EURo /den), plážový bar s WC až do večera k plné spokojenosti. Voda příjemně osvěžující, čistá, skvělé koupání.

Lubor Šnajdr, 14.04.2020, Dátum pobytu: 26.2. - 5.3.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Mogan Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria