Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 10 Top úroveň.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Top úroveň. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělý servis a prostředí.

Strava
Strava byla skvělá, kvalitní a hezky upravená, večeře na Silvestra byla bezkonkurenční a nebylo ani možno sníst všechny ty delikatesy.

Pláž
Na pláž Vás svezl výtah přímo dolů a už jste jen došli kousek pěšky (jedná o jednu z nejhezčích pláží ostrova - ona “karibská”)

Josef S., 05.01.2021, Dátum pobytu: 26.12.2020 - 2.1.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace Amadores Thalasso & Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Veliká spokojenost, perfektní umístění, dokonalé služby.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Veliká spokojenost, perfektní umístění, dokonalé služby. Zobraziť celú recenziu

Eva Rowland, 05.01.2021, Dátum pobytu: 26.12.2020 - 2.1.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Baobab

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Krsáná covidová dovolená na Grand Canaria. Málo lidí, zajimavá příroda, super koupaní s vlnami.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krsáná covidová dovolená na Grand Canaria. Málo lidí, zajimavá příroda, super koupaní s vlnami. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super jídlo, pokoj s velkým balkonem,čisto, výhled na moře.

Strava
Výběr z mnoha druhů jídla. Bezlaktozové jogurty jsme uvítali.

Služby hotela
V covido době dost omezené, nevyužívali jsme dalších služeb.

Pláž
Pláž do 3 minut chůze, o vánoce minimum lidí. Čisto, voda čistá, vlny.

Hana J., 29.12.2020, Dátum pobytu: 19.12. - 26.12.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Paradise Lago Taurito

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Dovolena splnila nase ocekavani a nadmiru jsme byli prekvapeni se sluzbami delegatky, je naprosto skvela. Celou cestu autobusem popsala...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena splnila nase ocekavani a nadmiru jsme byli prekvapeni se sluzbami delegatky, je naprosto skvela. Celou cestu autobusem popsala jak ostrov vznikl, kde se co nachazi a co lze vyuzit za sluzby. Zajistila pujceni automobilu, zaslala sms o trech ruznych celodennich vyletech. Poradila jake koupit vino sebou domu...jednim slovem dokonala, lepsi delegatku jsme jeste nezazili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi vkusne a ciste

Strava
Exklusivni

Služby hotela
Diky covid-19 nelze urcit

Pláž
Nesli jsme na ni

Pavel Pavlík, 01.12.2020, Dátum pobytu: 21.11. - 28.11.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Kumara Serenoa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria