Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 10 Nádherná dovolená,užili jsme si to,krásná příroda,místa které jsme navštívili,zažili jsme vítání nového roku jinde než v...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherná dovolená,užili jsme si to,krásná příroda,místa které jsme navštívili,zažili jsme vítání nového roku jinde než v ČR,nezapomenutelné zážitky... .prostě krása a nelitujeme! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování krásné,čisté,bylo tam vše, co jsme potřebovali,velká spokojenost!

Strava
Vynikající a bohatá strava,chutná, krásně upravená,v hezkém prostředí s příjemným personálem.

Služby hotela
Služby hotelu na 1* spousta vyžití,bazény, vstřícní, před každým výletem nám poradili, nebo něco doporučili, milí,obětaví...cítili jsme se tam moc dobře!

Pláž
Dostupnost,čistota,obsluha i vyžití na 1*

Marcela Hlinková, 09.01.2023, Dátum pobytu: 27.12.2022 - 4.1.2023
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Suites Los Calderones

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7.2 Mínus - Hotel je na odlehlejším místě od pláží a restaurací. Plus - Co se týká hotelu vše v pořádku. Čistota, hotelový apartmán, bazén,...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 4 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Mínus - Hotel je na odlehlejším místě od pláží a restaurací.

Plus - Co se týká hotelu vše v pořádku. Čistota, hotelový apartmán, bazén, posilovna,... Zobraziť celú recenziu

Robert L., 02.01.2023, Dátum pobytu: 22.12. - 29.12.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Marina Elite Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.6 Příjemně strávený čas dovolené

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemně strávený čas dovolené Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté a pravidelně udržované

Strava
Neurazí, ale ani nenadchne

Služby hotela
Příjemný personál

Petra N., 02.01.2023, Dátum pobytu: 23.12. - 28.12.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Marina Elite Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8 Dovolenku sme trávili cez vianočné sviatky a toto rozhodnutie neľutujeme. Dobrý pomer cena/služby.

 • 7.5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenku sme trávili cez vianočné sviatky a toto rozhodnutie neľutujeme. Dobrý pomer cena/služby. Zobraziť celú recenziu

Ján P., 30.12.2022, Dátum pobytu: 20.12. - 26.12.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Labranda Playa Bonita

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria