Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 10 Krásná dovolená

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel opravdu rozlehlý, v době naší dovolené z 800 pokojů bylo obasazených tak 50... takže všude čisto a uklizeno. Nikde jsme nezažili fronty. Personál usměvavý, ochotný. Nikde s ničím problém. Snad jen mám trochu rozpaky z místních výtahů... Pokud nechcete běhat do 5. patra, pak strávíte dost času čekáním na prázdný výtah... Nám to nevadilo, hotel byl prázdný, neumím si to ale předastavit, jak to vypadá při plné obsazenosti.

Strava
Jídlo mají perfektní. Od zeleniny přes výběr mas, ovoce, sýrů, uzenin... prostě co si člověk vzpomene, tak najde. Ve snack baru pizza, burger, hranolky, hotdog, sendviče ... celý den. Pití až na džus super, vše kontinentální ne z přášků...

Služby hotela
Služby hotelu byly omezené - nemohu více rozepsat.

Pláž
Pláž je tedy dost daleko, cesta z Playa del Ingles je klidně i na hodinu... je to tedy cesta z kopce a pak schody tak 3 patra dolů. Je lepší jít po promenádě až na 2. schody, tam je to pozvolnější a nemusí se tak dlouho jít v písku - je tam i sprcha na nohy... Od hotelu asi jezdí i bus, toho jsme ale nevyužívali. Je potřeba s tím tedy počítat, že oceán není daleko, ale cesta je dost vleklá. jinak pláž rozlehlá a nádherná, dá se jít daleko až k dunám a tam strávit nějaký čas. Je to nádhera za tu procházku to určitě stojí. Strávili jsme tam několik dní a velká spokojenost. Fouká tam vítr, tak není horko tak nesnesitelné... Prostě nádhera, uvidíte sami.

Eva Hančlová, 19.07.2021, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Abora Continental (ex. IFA Coninental)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 10 Perfektní dovolená, kterou jsme strávili převážně cestováním. Hotel má skvělou polohu cca 150 m od pláže, po které se dá dojít cca 10-15...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Perfektní dovolená, kterou jsme strávili převážně cestováním. Hotel má skvělou polohu cca 150 m od pláže, po které se dá dojít cca 10-15 min procházkou k písečným dunám. V blízkosti jsou krámky, supermarkety, obchodní centra a v případě potřeby i lékárna. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté, velmi pěkné. Byli jsme ubytovaní v prostorném apartmánu. Každý den jsme měli uklizeno a čisté ručníky.

Strava
Jídlo bylo moc výborné, velký výběr. Vždy mám na dovolené velké obavy z jídla, protože jsem vybíravá. Hlady jsem netrpěla, naopak mi moc chutnalo :-).

Služby hotela
Všichni velmi milí, vstřícní, ochotní, nic nebylo problém. Určitě tu nezažijete kyselé obličeje.

Možnost zařízení různých výletů, pronájmu auta, Wi-Fi na recepci zdarma, na pokoji za poplatek.

Jediná škoda je, že hotel nemá parkoviště a z důvodu atraktivní lokality je to s parkováním obtížné buď počkat než se někde místo uvolní nebo další alternativa je parkoviště u hotelu za max taxu 17,5 EUR.

Pláž
Krásná písčitá pláž, čistá voda. Možnosti dlouhých procházek po pláži. Možnost surfování, cca 500 m nalevo od hlavního vstupu na pláž lehátka (neví, zda jsou zdarma nebo za poplatek, nevyužívali jsme).

Anonym, 14.07.2021, Dátum pobytu: 30.6. - 11.7.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Sahara Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Celkový dojem byl nad rámec našeho očekávání a velmi mile nás vše překvapilo!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem byl nad rámec našeho očekávání a velmi mile nás vše překvapilo! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo naprosto komfortní se všemi náležitosti dané úrovně hotelu. Už jen vstup na recepci byl dechberoucí, celý komplex byl moderně zařízen, vše tématicky avšak vkusně laděno do afrického stylu :)

Strava
Strava byla velmi pestrá, a pro ty, co nejsou konzervativní si dovolím napsat, že každý den bylo něco nového, za dobu 8dnů našeho pobytu jsme nebyli ani schopni vše ochutnat. Snídaně, obědy a večeře jsou plnohodnotné, od předkrmů, polévek, před hlavní chody, plno ovoce a zeleniny, čerstvé džusy, ruznodruhové maso a mořské plody, přílohy na bázi vařené gril.zeleniny, brambory, rýžě, luštěniny na tisíc způsobů a v neposlední řadě famózní dezerty. Při plné penzi je potřeba si jen doobjednat/přikoupit nápoje (cenově naprosto únosné, platí jen u oběda a večere. U snidaně jsou studené a teplé nápoje, vč.alko prosecca gratis).

Služby hotela
Veškerý personál velmi ochotný a usměvavý v jakoukoliv hodinu, nápomocný ve všech ohledech.

V areálů je vícero barů, kde mají skvělé drinky, vecer hraje živá hudba a samozřejmě je k dispozici i doprovodný program. Bazén je členitý, V okolí je hezky vybudované letovisko s mnoha obchody, butiky, promenáda kolem pobřeží s restauracemi a večerním životem. Celkově na nás lokalita působila velmi bezpečně.

Pláž
Pláž není přímo u hotelu, ale vzhledem k poloze letoviska je cca 5-10min chůze, záleží kde se komu zalíbí. U pláže je sprcha u omývatko na nohy/obuv. Pláž je na jedné straně vymezena majákem, od kterého lemují pláž malé bary s občerstvením a na druhou stranu vede nekonečná a široká písčitá pláž, vždy čistá a upravená. Oceán studenější, ale mnohem teplejší, než jsme s obavami očekávali. V dostupné vzdálenosti jsou i malé duny, což nám opakovaně sloužilo jako cíl procházky. Lehátka zde nejsou, ale písek je čistý a v hotelu půjčují velké osušky. Určitě doporučuji i vysokoochranný faktor přípravků na opalování, sluníčko je ostřejší než na severu Afriky! (Možno zakoupit i lokální produkty s Aloe po opalování)

Alžběta M., 14.07.2021, Dátum pobytu: 16.6. - 23.6.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Lopesan Baobab

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

17 fotografií

Celkom: 10 Hotel 5 hvězd, odpovídá svému hodnocení. Na recepci profi přístup, ochotní, na úrovni, příjemní, ale nevtíraví. Hotel vkusně zařízený,...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel 5 hvězd, odpovídá svému hodnocení. Na recepci profi přístup, ochotní, na úrovni, příjemní, ale nevtíraví. Hotel vkusně zařízený, prostorný, působí klidným dojmem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje čisté, vybavené, nepotřebujete s sebou téměř nic

Strava
Velmi bohatá nabídka, možno vybrat si z nabízených připravených jídel, nebo vyčkat na teplou přípravu od místních kuchařů.

Každý den jiná nabídka, někdy zaměřené na nějakou mezinárodní kuchyni. Předkrmy, polévka, velká nabídka hlavních chodů, spousta zákusků a ohromné množství ovoce a zeleniny.

Služby hotela
Denní úklid pokojů s výměnou všech ručníků, doplnění lednice, ustlání postele. Vlastní bazény, bar a občerstvení, příjemná obsluha.

Pláž
Pláž umístěná hned za hotelem, čistá, hlídaná plavčíkem. Moře chladnější, ne studené, o to více osvěžující. Písčitá, příjemná pláž, téměř žádné známky po životě pod hladinou. Podmínky pro potápění a šnorchlování nezjištěny.

Jiří Pekař, 13.07.2021, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Meliá Tamarindos

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria