Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Čas letu

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 6.7 Hotel je v pohodě, přátelský personál, dokonce mluví polsky, bez barů v přízemí, hlučný až do svítání

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je v pohodě, přátelský personál, dokonce mluví polsky, bez barů v přízemí, hlučný až do svítání Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Chladný

Strava
Chladný

Služby hotela
Chladný

Pláž
Pláž je úžasně písečná, ale jít po schodech dolů je trochu obtížné, ale celkově v pořádku.

Sebastian S., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 5.7. - 13.7.2024
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Green Field

Celkom: 8.5 Trochu více rozmanitosti v jídle..

 • 10 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Trochu více rozmanitosti v jídle.. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvele

Strava
Je z čeho vybrat

Služby hotela
Skvele

Pláž
Nadherna

Hana V., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 3.7. - 13.7.2024
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Parque Paraiso II

Celkom: 8 Gran Canaria v létě bez obrovských davů jako jsou ve středozemním moři. Nádherný pestrý ostrov se vším co je na něm k dispozici dle...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Gran Canaria v létě bez obrovských davů jako jsou ve středozemním moři. Nádherný pestrý ostrov se vším co je na něm k dispozici dle rozmanitosti a preferencí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Aparmán příjemný a dostačující, stejně jako celý areál ubytování a bazén. Probíhala v některých apartmánech rekonstrukce, ale řemeslníci se snažili být ohledupní a pokud každý den jezdíte mimo místo kde spíte, není to problém.

Strava
Stravovali jsme se dle svých potřeb. Možnost objednání a donášky pečiva z nedaleké pekárny, kterou jsme využili a byli spokojení.

Služby hotela
Vše podle dohody. V době otevření recepce velice příjemná a sdílná obsluha. Úklid naprosto perfektní.

Pláž
Přechod přes dunu na pláž, která je bez velikých davů. Jelikož je dlouhá opravdu několik km, místo i prostředí si najde každý.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 16.07.2024, Dátum pobytu: 3.7. - 13.7.2024
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Sahara Beach

Celkom: 9 Velmi dobrý výlet, dobré místo k prozkoumání ostrova, půjčovna aut v okolí

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobrý výlet, dobré místo k prozkoumání ostrova, půjčovna aut v okolí Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel splnil moje očekávání, v souladu se smlouvou

Strava
V hotelu je možné zakoupit stravování, což je velmi dobré řešení při nákupu akce bez stravy.

Služby hotela
klidný hotel

Pláž
Pláž blízko hotelu, písčitá, tmavý písek, ale velmi cenná byla i možnost využít další krásné pláže nedaleko od hotelu.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 21.6. - 29.6.2024
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Servatur Green Beach

Celkom: 3.5 Cesta, co se týče hotelu, byla neuspokojivá

 • 4 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 6 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Cesta, co se týče hotelu, byla neuspokojivá Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
chudé pokoje, zámek dveří se neustále láme, koupelna se rozpadá

Strava
stále to samé a malý výběr

Služby hotela
srednie

Pláž
pláž jako na Kanárských ostrovech, černý písek ale ok, přístup super

Anna P., Overená recenzia (Travelplanet.pl), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 2.7. - 10.7.2024
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Paradise Lago Taurito

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria