Kanárske ostrovy - Gran Canaria Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Gran Canaria je asi najnaštevovanejší ostrov celého súostrovia. Nachádza sa tu veľké množstvo krásnych pláží a komfortných hotelov, ale nestrácajte čas povalovaním pri bazéne! Je tu toho mnoho k videniu! Môžete si požičať automobil a poznať krásy ostrova podľa svojho uváženia, a to stojí za to!

  Roque Nublo

  Skala Roque Nublo je najznámejší symbol ostrova. Týči sa do výšky 1813 metrov nad morom a nájdete ho priamo v strede ostrova. V prekladu znamená Roque Nublo \\\"mračné skalisko\\\", čo Vám bude ihneď jasné po jeho vzhliadnutí. Po vystúpení na náhornej plošine začnete pociťovať príjemný vánok čerstvého vzduchu, ktorý je veľmi príjemný najmä v letných mesiacoch, kedy je na Gran Canaria najteplejšie. Z tejto rozľahlej plošiny sa ponúkajú nádherné výhľady najmä západným smerom do obrovského kaňonu, ktorý je občas nazývaný malý európsky Grand Canyon a na ďalší čedičový monument Roque Bantaiga. V skorých ranných hodinách kedy ešte nie je opar, je potom možno vidieť i sedemdesiat kilometrov vzdialený ostrov Tenerife. Kto chce získať typickú fotku s pohľadom na kaňon s vlastnou osobou v záberu potom nesmie mať problémy s pobytom vo veľkej výške na malom priestore.

  Pico de las Nieves

  Najvyšším bodom na ostrove Gran Canaria je vrchol Pico de las Nievers, ktorý dosahuje výšky 1949 metrov nad morom. Oproti ostatným vrcholom v okolí je to miesto kde je umiestnená vojenská základňa a tak až na samotný vrchol vedie asfaltová cesta zakončená malým parkoviskom.

  Z vrcholu Pico de las Nieves sú najkrásnejšie pohľady najmä severným smerom, kedy sa za určitých klimatických podmienok prelievajú mraky cez hranu pohoria a padajú hlboko do údolia južným smerom. Je to fantastický pohľad v prípade, že je obloha na juhu vymetená a nad severnou časťou ostrova sa kopí oblačnosť, ktorú unáša južný vietor.

  Arucas

  Tretie najväčšie mesto ostrova Gran Canaria s necelými 30 000 obyvateľmi je domovom kanárskeho rumu, ktorý je pomenovaný podľa pôvodnej osady, ktorá sa na dnešnom mieste kedysi nachádzala. Z tohoto dôvodu prichádzajú miestne mesto navštevovať turisti najmä kvôli miestnej veľkopaliarne rumu. V Arucas nájdete ďalej kostol svätého Jana Krstiteľa, ktorý je na miestne rozmery uličiek natoľko veľký, že len ťažko ho budete umiestňovať do svojho hľadáčiku na fotoaparáte.

  Juh ostrova  Maspalomas

  Lokalita Maspalomas sa nachádza na všetkých predných stránkach sprievodcov ostrova Gran Canaria. Nájdete tu záber presypávajúcich sa piesočných dun, ktoré sa nachádzajú na juhu ostrova v rohľahlom letovisku Maspalomas. Vďaka relativne malej vzdialenosti Afriky a priaznivému smeru vetru vznikli duny v Maspalomas postupným naviatím piesku zo Sahary. Keďže sú piesočné duny atraktivné najmä pre spoločnosti stavajúce hotely až na samotnom okraji dún, sú od roku 1987 chránené, čím je potom zabránené ďalšiemu zmenšovaniu plochy.

  Z východnej strany sú duny pripomínajúce kúsok Sahary obložené hotelmi, ktoré voľne nadväzujú na rozľahlé letovisko Playa del Inglés. V strednej časti, pláže sa potom nachádza jediná oficiálna nudistická pláž. Pri chôdzi na západ je letovisko Maspalomas zakončené vysokým majákom, za ktorým sa rozkladá najluxusnejší päťhviezdičkový hotel v Maspalomas. V smere od pláže do vnútrozemia je potom chránená zóna s palmovými hájmi obklopená golfovým ihriskom.

  Puerto de Mogán

  Veľmi pekne architektonicky postavené letovisko Puerto de Mogán Vám pri prechádzke medzi uličkami bude pripomínať talianske Benátky, avšak viac živší a farebný s mnohými kvetinami. Oproti iným letoviskám na Gran Canaria je svojou rozlohou malé, zato veľmi príjemné na posedenie v reštauráciách okolo hlavného móla. Len pár metrov od prístaviska rybárskych člnov nájdete umelo vybudovanú piesočnatú pláž.

  Water park Aqualand Maspalomas

  Najväčší zábavný vodný park na Kanárskych ostrovoch sa nachádza neďaleko letoviska Maspalomas. Vďaka slnečnému juhu a príjemnej celoročnej teplote je aquapark otvorený po celý rok mimo extrémne nepriaznivého počasia v niektorých zimných mesiacoch. Aquapark sa rozprestiera na pomerne veľkej ploche, a tak ponúka mnoho atrakcií vrátane kĺzačky Tornádo, ktorá je z celého parku najzaujímavejšou a stoja na ňu najväčšie fronty.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Celkom: 8,8 Splnilo to naše očekávání

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Splnilo to naše očekávání Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Náš pokoj byl do frekventované ulice a nad zásobováním hotelu. Bylo štěstí, že jsme mohli mít zavřený balkón, jinam bychom se nevispali.

Strava
Strava vynikající!!

Služby hotela
Služby výborné. Pouze sledování, jestli něco nevynášíme z jídelny nebyl příjemný.

Pláž
Oceán byl studený, proto bylo koupání omezené.

Miloslav Chaloupka, 09.01.2018, Dátum pobytu: 30.12.2017 - 6.1.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: IFA Continental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Skvělý hotel, skvělý personál, skvělé jídlo. Daleko od pláže, ale to jsme věděli. Určitě se do stejného hotelu vrátíme. Návštěva v...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělý hotel, skvělý personál, skvělé jídlo. Daleko od pláže, ale to jsme věděli. Určitě se do stejného hotelu vrátíme. Návštěva v prosinci určitě není pro zájemce, kteří očekávají letní teploty. Přes den jsme byli na pláži a koupali se (pokud nefoukal vítr, pak to opravdu nešlo - vlny a především ostrý písek bičuje pláž), ale ráno a večer je chladněji - džíny a jarní bundu jsme opravdu užili. Na Kanárech jsme byli jednou v létě a to bylo nepředstavitelné vedro, ale zima je tu opravdu jiná. I tak se ale člověk vykoupe a přes den prohřeje na sluníčku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel velmi překvapil. V této oblasti už jsme byli a měli jsme velmi nepříjemnou zkušenost s jiným hotelem. Tady to ale neplatí. Krásný renovovaný hotel, velké, čisté, komfortní pokoje, příjemné lobby, personál. Za celou dobu jsme neměli jedinou zkušenost s kysele se tvářícím nebo nepříjemným personálem. Klobouk dolů, velmi příjemné. Hotel je rozlehlý, takže pokud chytnete pokoj na opačné straně (jako my), projdete se. Ale nám to nevadilo. Pokojské tiché, úklid každý den, ručníky taktéž. Dvě velká obchodní centra v docházkové vzdálenosti: SITA - 2 min, děs běs, tam ani nechoďte a Yumbo 10 min, stojí za návštěvu. Skvělé nakupování i zábava.

Strava
Velmi rozmanitá. Byli jsme na pobytu přes Silvestra, měli jsme tedy gala dinner. Nečekali jsme nic speciálního, ale byli jsme šokovaní. Za takový raut a večeři by se nemuseli stydět ani v 5* hotelu. To co jsme na stravě ocenili nejvíc (All Inclusive) byl fakt, že po celý den bylo všude dostupné jídlo i pití. Kdykoli mohl člověk přijít a vybrat si z hot dogů, hamburgerů, salátů, ovoce, alko i nealko nápojů. Toto nebylo jen na jednom místě v hotelu, ale na 3 různých místech, včetně kávového koutku se sladkým. Jídlo i pití dostupné 24 hodin denně. Tady by se mohla spousta hotelů učit. Upozorňuji, že pro vegetariány to takový zázrak nebyl, ale to není můj případ.

Služby hotela
Hotel má 2 bazény, jeden větší a jeden pro děti. V zimní sezóně dostačoval, v létě bych o tom pochyboval. Nicméně hotel téměř dokončil stavbu dalšího, většího bazénu na druhé straně budovy, takže tento problém vyřeší. Lehátek vždy dost. V hotelu je i SPA, kadeřnice a malý obchůdek. Vyzdvihnout musím animační programy pro děti. Těm se věnují opravdu intenzivně. Večerní zábavy pro dospělé jsme nenavštívili, ale každý den tu byl program. Jeden den byl dokonce koncert úžasné zpěvačky, která zpívala pro lidi relaxující u bazénu. Co mě hodně překvapilo byla WiFi zdarma v celém hotelu. Nefungovala úplně všude nejrychleji, ale třeba na pokoji to šlapalo skvěle. Nic neúčtují. Příjemné překvapení.

Pláž
Pláž opravdu není blízko. Hotel ale organizuje dopravu. Duny Maspalomas jsou opravdu v docházkové vzdálenosti, ale přechod přes ně je opravdu procházka tak na 30-40 min. V zimě to šlo, v létě si to nedovedu představit. S dětmi bych to určitě neabsolvoval každý den dvakrrát. Duny ale za návštěvu určitě stojí. My jsme využívali taxi k majáku (stanoviště taxíků pár kroků od hotelu: 6-7 €). Odtud už na pláž dojdete za minutku.

Milan B., 09.01.2018, Dátum pobytu: 30.12.2017 - 6.1.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Abora Catarina ex. Ifa Catarina

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Dovolena nadherna .

 • 3,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena nadherna . Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj stary bez lednicky radio nefungovalo postele rozvrzany ani varna konvice ani wifi. Pokoj nebyl hezky

Strava
Jidlo moc dobre

Služby hotela
Personal mily.

Pláž
Vyuzivali jsme jen bazen plaz nemohu hodnotit

Radka Truhlantová, 03.01.2018, Dátum pobytu: 16.12. - 30.12.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Ifa Buenaventura

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 naprosto spokojeni

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
naprosto spokojeni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
bez připomínek

Strava
velmi dobrá

Služby hotela
nevyžadovali jsme během pobytu vyjma úschovy zavazadel před odjezdem žádné služby

Pláž
s ohledem na počasí jsme pláž nevyužívali

Vladimír Škarka, 18.12.2017, Dátum pobytu: 6.12. - 13.12.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Clubhotel Riu Vistamar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Byly jsme maximálně spokojeni s hotelem , dovolenou a příjemným personálem

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byly jsme maximálně spokojeni s hotelem , dovolenou a příjemným personálem Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj s balkonem a výhledem na oceán neměl chybu

Strava
Při polopenzi jsme se cítili "přejezeni"

Jídlo formou bufetu, ale velký výběr, vše čerstvé, krásná restaurace s výhledem na oceán.

K snídaní si můžete dát třeba šampaňské a lososa

Služby hotela
Spa -kvalifikovaný personál, nádherné prostředí. Do bazénů s teplou mořskou vodou jsme vzhledem k 30 stupňovému počasí ani nešli.

Pláž
Výtahem sjedete na pláž. Pláž je čistá, voda čistá, plavčík na věži

Šárka Kheilová, 05.12.2017, Dátum pobytu: 25.11. - 2.12.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Gran Canaria, Hotel: Gloria Palace Royal Hotel & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Gran Canaria

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220