Kanárske ostrovy - Fuerteventura Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Fuerteventura je okúzľujúci ostrov, asi najkrásnejší ostrov Kanárskych ostrov. Splní Vám tie najtajnešie sny o kúpaní a o perfektnej dovolenke. Nachádzajú sa tu najkvalitnejšie pláže z celého súostrovia. Naprostá väčšina najlepších pláží sa nachádza na južnom poloostrove Jandia a potom z časti na severozápadnom pobreží okolo prírodného parku Dunas de Corralejo. Na svoje si prídu taktiež nudisti, keďže na nudistické pláže sa premenilo veľké množstvo pláží, i keď nie sú oficiálne vedené ako nudistické. Rovnako tak je Fuerteventura rajom pre vyznávačov vodných športov, najmä potom tých čo milujú windsurfing, keďže tu nájdu jedny z najlepších podmienok pre tento šport. Nielen športom a kúpaním je tento ostrov známy. Je tu taktiež množstvo možností, ako tráviť večery, môžete navštíviť nádherné kaviarne, nočné kluby alebo sa len tak túlať.

  Poloostrov Jandía

  Tu sa nachádza najväčšie množstvo luxusných pláží a letovisiek. Poďme si predstaviť tie najlepšie z najlepších.

  Playa de Sotavento

  Táto štvorhviezdičková pláž sa nachádza na východnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de sotavento Vás naprosto uchvátí už svojimi rozmermi. Playa de Sotavento je takmer 5 kilometrov dlhá a v niektorých miestach pri odlivu až kilometer široká s niekoľkými piesočnatými dunami. Z dôvodu neustáleho príjemného vetríku sa Playa de Sotavento stala mekkou windsurferov na ostrove. Tým že sa pláž nachádzda na záveternej strane ostrova, nie sú na mori žiadne veľké vlny a takže je kúpanie bezpečřné i pre deti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je takmer nekonečná päťhviezdičková pláž ležiaca na západnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná 15 kilometrov dlhá piesočnatá pláž,kde si môžete auto zaparkovať až na okraji mora. Vďaka svojej polohe tu stretnete len niekoľko turistov a rybárov, ktorí čakajú na svoj úlovok. Je možné požičať si bicykel a poznať tak krásy tohoto miesta v kombinácii so športom. Zo sedla je možné vidieť nádherný výhľad na celú Playa de Cofete, ktorá ďalej pokračuje ako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Najvýznamnejším plážovým letoviskom na poloostrove Jadía je Morro Jable, čo je pekne postavené moderné mesto z pôvodnej rybárskej dediny s niekoľkými domčekami. Vďaka veľkému záujmu o túto lokalitu sa stavajú nové hotely stále viac na prudkých svahoch s výhľadom na more.

  Morro Jable sa môže taktiež pochváliť veľmi peknou plážou Playa del Matorral, ktorá sa vo svojej dĺžke tiahne pozdĺž pobrežia na sever niekoľko kilometrov. Hlavnou dominantou je mohutný maják, ktorý má výšku niekoľko desiatok metrov. Súbežne s koncom letoviska na severe sa Playa del Matorral menií v nudistikú pláž.

  Sever ostrova  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodnom pobreží sa nachádza národný park. Celková rozloha prírodného parku je okolo siedmich kilometrov štvorcových. Okolo celého parku sa rozkladá niekoľko nádherných, a taktiež nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé miesto pre vyznávačov windsurfingu. Pôvodne bola táto obec prístavom pre rybolov a export vápna a tiež odtiaľ odplávali lode s ľuďmi, ktorí sa rozhodli emigrovať do Ameriky. V dnešnej dobe je to pokojné mestečko s kaviarňami a reštauráciami, ktoré ponúkajú morské špeciality. Nad hlavnou piesočnatou plážou Playa del Castillo sa potom týči malá strážna vež, ktorá chránila obec pred útokmi z mora.

  Baku Water Park

  Pokiaľ sa chcete vyblázniť na tobogánoch, nenechajte si ujsť tento zábavný park. Môžete si tu užiť tobogány, kĺzačky, vírivky, umelé vlny a ďalšie špeciality.

  Západné pobrežie ostrova  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým najväčším mestom ostrova Fuerteventura. V meste sa nachádza pekná pláž a nábrežná kolonáda. Kúsok od nábrežia potom nájdete najzaujímavejší objekt v meste. Ide o krásnu kašnu vyzdobenú morskými koníkmi, z ktorých chrlí voda, ktorá je obklopená vysokými kráľovskými palmami. Pre oddychovú prechádzku po obchodoch a posedení v reštaurácii na nábreží je v Gran Tarajal príjemnejšia atmosféra, než v hlavnom meste ostrova.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura

Celkom: 10 Perfektní - dovolená splnila naše očekávání.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Perfektní - dovolená splnila naše očekávání. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super.

Strava
Rozmanitá a kvalitní strava - naprosto bez výhrad.

Služby hotela
Čistota a maximální vstřícnost personálu.

Pláž
Krásná dlouhá a čistá pláž. Jeli jsme na windsurfing a na pláži je přímo středisko René Egli, takže naše potřeby byly maximálně saturovány.

Lucie Kozlová, 30.12.2020, Dátum pobytu: 20.12. - 27.12.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Meliá Fuerteventura (Playa Barca)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,6 Velké zklamání, hotel ztratil svou úroveň, každoročně jsem se do něho těšila. Objednala jsem si a v plné výši zaplatila služby, které...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Velké zklamání, hotel ztratil svou úroveň, každoročně jsem se do něho těšila. Objednala jsem si a v plné výši zaplatila služby, které jsem nedostala, ať už to bylo v letadle nebo v hotelu. Bohužel, nejde všechno svádět na coronavirus:( Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
V hotelu jsem byla už potřetí, takže jsem ho znala. V pokoji s AI byl zrušen minibar, na pokoj se dávala pouze voda. Pokojské již kolem 18:30 hodin prováděly večerní úklid, což bylo s ohledem na tak brzkou dobu před večeří vcelku obtěžující. Spolu se mnou v části s výhledem na moře byly ubytovány malé děti.

Strava
Provoz v restauraci byl omezen, výběr jídla byl omezen, oproti jiným létům šla kvalita dolů. Nicméně jídla bylo dost a bylo dobré. Značně diskomfortní bylo neustálé dezinfikování rukou u každého výdejního pultu (zápach z dezinfekce) a samozřejmě používání roušek. Hygiena byla velmi přísná, personál neustále hlídal používání dezinfekce a roušek.

Služby hotela
Klasické služby hotelu, jako je servis, se nezměnily. Nicméně se mělo jednat o hotel pro dospělé, který jsem si takto každoročně vždy objednávala, naposledy letos v lednu. Hotel ale změnil nabídku i pro rodiny a děti od kojenců po školáky, o čemž jsem nebyla informovaná. Odjížděla jsem do klidného hotelu kvůli odpočinku, ale dětský křik a jejich řádění byly nesnesitelné. CK se k tomu postavila tak, že jsem si měla změnu hotelu na pobyty pro rodiny s dětmi zjistit sama:(

Program s živou hudbou na venkovní terase po večeři byl zrušen, ve 21:45 hodin byla cca 45 minutová vystoupení umělců v sále hotelu.

Pláž
Pláž byla letos absolutně neudržovaná, k dispozici bylo 14 lehátek se slunečníky. Proto jsem na pláž ani nešla a byla jsem u bazénu.

Anonym, 09.10.2020, Dátum pobytu: 30.8. - 13.9.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: IBEROSTAR Fuerteventura Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 7 Za cenu za kterou jsme zájezd získali není co dodat. Spokojenost.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Za cenu za kterou jsme zájezd získali není co dodat. Spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl v pohodě, akorát chyběla manželská postel.

Strava
Obědy a večeře super, ještě bych uvítal mořské plody. Snídaně neustále stejné.

Služby hotela
Vzhledem ke Koronavirové krizi ok. Jinak nic moc.

Pláž
Viděli jsme lepší. Takže průměr.

Martin Šticha, 24.09.2020, Dátum pobytu: 13.9. - 20.9.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: SBH Monica Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura