Kanárske ostrovy - Fuerteventura Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Fuerteventura je okúzľujúci ostrov, asi najkrásnejší ostrov Kanárskych ostrov. Splní Vám tie najtajnešie sny o kúpaní a o perfektnej dovolenke. Nachádzajú sa tu najkvalitnejšie pláže z celého súostrovia. Naprostá väčšina najlepších pláží sa nachádza na južnom poloostrove Jandia a potom z časti na severozápadnom pobreží okolo prírodného parku Dunas de Corralejo. Na svoje si prídu taktiež nudisti, keďže na nudistické pláže sa premenilo veľké množstvo pláží, i keď nie sú oficiálne vedené ako nudistické. Rovnako tak je Fuerteventura rajom pre vyznávačov vodných športov, najmä potom tých čo milujú windsurfing, keďže tu nájdu jedny z najlepších podmienok pre tento šport. Nielen športom a kúpaním je tento ostrov známy. Je tu taktiež množstvo možností, ako tráviť večery, môžete navštíviť nádherné kaviarne, nočné kluby alebo sa len tak túlať.

  Poloostrov Jandía

  Tu sa nachádza najväčšie množstvo luxusných pláží a letovisiek. Poďme si predstaviť tie najlepšie z najlepších.

  Playa de Sotavento

  Táto štvorhviezdičková pláž sa nachádza na východnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de sotavento Vás naprosto uchvátí už svojimi rozmermi. Playa de Sotavento je takmer 5 kilometrov dlhá a v niektorých miestach pri odlivu až kilometer široká s niekoľkými piesočnatými dunami. Z dôvodu neustáleho príjemného vetríku sa Playa de Sotavento stala mekkou windsurferov na ostrove. Tým že sa pláž nachádzda na záveternej strane ostrova, nie sú na mori žiadne veľké vlny a takže je kúpanie bezpečřné i pre deti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je takmer nekonečná päťhviezdičková pláž ležiaca na západnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná 15 kilometrov dlhá piesočnatá pláž,kde si môžete auto zaparkovať až na okraji mora. Vďaka svojej polohe tu stretnete len niekoľko turistov a rybárov, ktorí čakajú na svoj úlovok. Je možné požičať si bicykel a poznať tak krásy tohoto miesta v kombinácii so športom. Zo sedla je možné vidieť nádherný výhľad na celú Playa de Cofete, ktorá ďalej pokračuje ako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Najvýznamnejším plážovým letoviskom na poloostrove Jadía je Morro Jable, čo je pekne postavené moderné mesto z pôvodnej rybárskej dediny s niekoľkými domčekami. Vďaka veľkému záujmu o túto lokalitu sa stavajú nové hotely stále viac na prudkých svahoch s výhľadom na more.

  Morro Jable sa môže taktiež pochváliť veľmi peknou plážou Playa del Matorral, ktorá sa vo svojej dĺžke tiahne pozdĺž pobrežia na sever niekoľko kilometrov. Hlavnou dominantou je mohutný maják, ktorý má výšku niekoľko desiatok metrov. Súbežne s koncom letoviska na severe sa Playa del Matorral menií v nudistikú pláž.

  Sever ostrova  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodnom pobreží sa nachádza národný park. Celková rozloha prírodného parku je okolo siedmich kilometrov štvorcových. Okolo celého parku sa rozkladá niekoľko nádherných, a taktiež nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé miesto pre vyznávačov windsurfingu. Pôvodne bola táto obec prístavom pre rybolov a export vápna a tiež odtiaľ odplávali lode s ľuďmi, ktorí sa rozhodli emigrovať do Ameriky. V dnešnej dobe je to pokojné mestečko s kaviarňami a reštauráciami, ktoré ponúkajú morské špeciality. Nad hlavnou piesočnatou plážou Playa del Castillo sa potom týči malá strážna vež, ktorá chránila obec pred útokmi z mora.

  Baku Water Park

  Pokiaľ sa chcete vyblázniť na tobogánoch, nenechajte si ujsť tento zábavný park. Môžete si tu užiť tobogány, kĺzačky, vírivky, umelé vlny a ďalšie špeciality.

  Západné pobrežie ostrova  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým najväčším mestom ostrova Fuerteventura. V meste sa nachádza pekná pláž a nábrežná kolonáda. Kúsok od nábrežia potom nájdete najzaujímavejší objekt v meste. Ide o krásnu kašnu vyzdobenú morskými koníkmi, z ktorých chrlí voda, ktorá je obklopená vysokými kráľovskými palmami. Pre oddychovú prechádzku po obchodoch a posedení v reštaurácii na nábreží je v Gran Tarajal príjemnejšia atmosféra, než v hlavnom meste ostrova.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura

Celkom: 9,4 Hotel navštíven již po druhé s maximalni spokojenosti, clubove apartmanove ubytovani, zadny velky patrovy hotel

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel navštíven již po druhé s maximalni spokojenosti, clubove apartmanove ubytovani, zadny velky patrovy hotel Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Standart vybaveni, uklid vynikajici

Strava
Snidane stereotyp….ostatni perfektni

Služby hotela
???? ochotný personal

Tomáš Truxa, 22.09.2021, Dátum pobytu: 9.9. - 19.9.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Jandia Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Hotel je hned u krasné pláže. Je bezbarierový. Ubytování je prostorné. Má verandičky s lehátky u každého bungalovu. Postele jsou velmi...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je hned u krasné pláže. Je bezbarierový. Ubytování je prostorné. Má verandičky s lehátky u každého bungalovu. Postele jsou velmi kvalitní a každá místnost má svou klimatizace. Bazény jsou jen s mořskou vodou. U bazénu jsou sprchy, na pláži ne. Resort je rozsáhlý a pro méně pohyblivé klienty to může být komplikace. Zobraziť celú recenziu

Strava
Bohatá nabídka všech možných jídel, zeleniny, pečiva, sýrů, dezertů, pití......

Bezvadný přístup personálu. Velice ochotní.

Služby hotela
Čistota, ochota, dostupnost barů, vše na jedničku.

Pláž
Krásná, velká pláž z bílého písku. Lidí tím pádem tak akorát. Voda neskutečně průzračná. Byli jsme v zálivu, tak nebyly vlny.

Denisa V., 15.09.2021, Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Barceló Castillo Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Celkem dobré

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkem dobré Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkem dobré

Strava
Celkem dobré

Služby hotela
Celkem dobré

Pláž
Neskutečně čisté moře. Naprostá spokojenost.

Štěpánka Hendrychová, 15.09.2021, Dátum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Oasis Dunas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura