Kanárske ostrovy - Fuerteventura Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Fuerteventura je okúzľujúci ostrov, asi najkrásnejší ostrov Kanárskych ostrov. Splní Vám tie najtajnešie sny o kúpaní a o perfektnej dovolenke. Nachádzajú sa tu najkvalitnejšie pláže z celého súostrovia. Naprostá väčšina najlepších pláží sa nachádza na južnom poloostrove Jandia a potom z časti na severozápadnom pobreží okolo prírodného parku Dunas de Corralejo. Na svoje si prídu taktiež nudisti, keďže na nudistické pláže sa premenilo veľké množstvo pláží, i keď nie sú oficiálne vedené ako nudistické. Rovnako tak je Fuerteventura rajom pre vyznávačov vodných športov, najmä potom tých čo milujú windsurfing, keďže tu nájdu jedny z najlepších podmienok pre tento šport. Nielen športom a kúpaním je tento ostrov známy. Je tu taktiež množstvo možností, ako tráviť večery, môžete navštíviť nádherné kaviarne, nočné kluby alebo sa len tak túlať.

  Poloostrov Jandía

  Tu sa nachádza najväčšie množstvo luxusných pláží a letovisiek. Poďme si predstaviť tie najlepšie z najlepších.

  Playa de Sotavento

  Táto štvorhviezdičková pláž sa nachádza na východnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de sotavento Vás naprosto uchvátí už svojimi rozmermi. Playa de Sotavento je takmer 5 kilometrov dlhá a v niektorých miestach pri odlivu až kilometer široká s niekoľkými piesočnatými dunami. Z dôvodu neustáleho príjemného vetríku sa Playa de Sotavento stala mekkou windsurferov na ostrove. Tým že sa pláž nachádzda na záveternej strane ostrova, nie sú na mori žiadne veľké vlny a takže je kúpanie bezpečřné i pre deti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je takmer nekonečná päťhviezdičková pláž ležiaca na západnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná 15 kilometrov dlhá piesočnatá pláž,kde si môžete auto zaparkovať až na okraji mora. Vďaka svojej polohe tu stretnete len niekoľko turistov a rybárov, ktorí čakajú na svoj úlovok. Je možné požičať si bicykel a poznať tak krásy tohoto miesta v kombinácii so športom. Zo sedla je možné vidieť nádherný výhľad na celú Playa de Cofete, ktorá ďalej pokračuje ako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Najvýznamnejším plážovým letoviskom na poloostrove Jadía je Morro Jable, čo je pekne postavené moderné mesto z pôvodnej rybárskej dediny s niekoľkými domčekami. Vďaka veľkému záujmu o túto lokalitu sa stavajú nové hotely stále viac na prudkých svahoch s výhľadom na more.

  Morro Jable sa môže taktiež pochváliť veľmi peknou plážou Playa del Matorral, ktorá sa vo svojej dĺžke tiahne pozdĺž pobrežia na sever niekoľko kilometrov. Hlavnou dominantou je mohutný maják, ktorý má výšku niekoľko desiatok metrov. Súbežne s koncom letoviska na severe sa Playa del Matorral menií v nudistikú pláž.

  Sever ostrova  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodnom pobreží sa nachádza národný park. Celková rozloha prírodného parku je okolo siedmich kilometrov štvorcových. Okolo celého parku sa rozkladá niekoľko nádherných, a taktiež nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé miesto pre vyznávačov windsurfingu. Pôvodne bola táto obec prístavom pre rybolov a export vápna a tiež odtiaľ odplávali lode s ľuďmi, ktorí sa rozhodli emigrovať do Ameriky. V dnešnej dobe je to pokojné mestečko s kaviarňami a reštauráciami, ktoré ponúkajú morské špeciality. Nad hlavnou piesočnatou plážou Playa del Castillo sa potom týči malá strážna vež, ktorá chránila obec pred útokmi z mora.

  Baku Water Park

  Pokiaľ sa chcete vyblázniť na tobogánoch, nenechajte si ujsť tento zábavný park. Môžete si tu užiť tobogány, kĺzačky, vírivky, umelé vlny a ďalšie špeciality.

  Západné pobrežie ostrova  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým najväčším mestom ostrova Fuerteventura. V meste sa nachádza pekná pláž a nábrežná kolonáda. Kúsok od nábrežia potom nájdete najzaujímavejší objekt v meste. Ide o krásnu kašnu vyzdobenú morskými koníkmi, z ktorých chrlí voda, ktorá je obklopená vysokými kráľovskými palmami. Pre oddychovú prechádzku po obchodoch a posedení v reštaurácii na nábreží je v Gran Tarajal príjemnejšia atmosféra, než v hlavnom meste ostrova.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura

Celkom: 9,6 Vše bezvadné, hotel fantastický delegátka super.

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vše bezvadné, hotel fantastický delegátka super. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásný pokoj v úžasné zahradě s mramorovou koupalnou....přestože je to obrovský hotel, všude panuje klid a ticho.

Zahrady a bazány upravené a čisté.

Strava
Raut bohatý a chutný.Obsluha velice milá. Jen při takovám množství co jedí najednou tam byl blázinec a někdy se špatně hledalo místo k sezení.

Služby hotela
Hotel úžasný. Čistý. Personál vstřícný. Krásné čisté a vyhřívané bazeny, exotická upravovaná zahrada...připadali jsme si jako v ráji.

Pláž
Oblázková a čistá pláž před hotelem v okolí krásné písečné pláže.

Tereza H., 19.03.2018, Dátum pobytu: 8.3. - 15.3.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Río Calma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 To ubytování a bazeny jsou super. Hlavně vytápěný :-)

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 5 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
To ubytování a bazeny jsou super. Hlavně vytápěný :-) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobrá, hotel je opravdu na špičkové úrovni.

Strava
Maximální neskutečný výber

Pláž
Pláž je u hotelu horší kamená a malá, písčita cca 400m od hotelu.

Karel Křeček, 19.03.2018, Dátum pobytu: 8.3. - 15.3.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Río Calma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Rio 1 fotografia

Celkom: 10 Maximalni spokojenost se sluzbami cestovni kancelare i hotelu, ve kterem jsme byli ubytovani.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Maximalni spokojenost se sluzbami cestovni kancelare i hotelu, ve kterem jsme byli ubytovani. Zobraziť celú recenziu

Martina F., 15.03.2018, Dátum pobytu: 1.2. - 8.2.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Río Calma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 výborný komplex, vyhřívaný bazén, výborná delegátka Jana, pouze se jí nepodařilo zajistit Čedok Expres při nočním návratu, což je spíše...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
výborný komplex, vyhřívaný bazén, výborná delegátka Jana, pouze se jí nepodařilo zajistit Čedok Expres při nočním návratu, což je spíše chyba CK. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Postel !!! na foto vypadá jako letiště, ale jde o 2 spojené postele, 2 matrrace, takže večer nebo ráno vzniká PROBLÉM

Strava
Výborná, pouze nebyly řízky, které jsme po návratu jedli 3 dny

Služby hotela
OK

Pláž
OK

František Skoták, 12.03.2018, Dátum pobytu: 1.3. - 8.3.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Pajara Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,4 Když Vás nebaví zima v Čechách, je určitě bezva vypravit se někam, kde je zaručeně teplo - a to na Fuerteventura je i v únoru/březnu....

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Když Vás nebaví zima v Čechách, je určitě bezva vypravit se někam, kde je zaručeně teplo - a to na Fuerteventura je i v únoru/březnu. Sice tam dost fouká - od toho i název Fuerte-Ventura, ale jinak je tam fajn - i když měsíčně-pouštní krajina může na středoevropana působit buď lehce depresivně nebo - v lepším případě - dost exoticky. Fuerteventura je ale mentálně nastavena na turisty všeho druhu - primárně na německé důchodce, ale nebrání se ani "ostatním" Na bůhvíjaké výlety to není, ostrov toho zase tak moc zajímavého nenabízí, ale na bezva relax u moře, resp. bazénu určitě :-) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel má svá nejlepší léta za sebou, potřeboval by rekonstrukci a upgrade, aby skutečně odpovídal úrovni ****. Pokoje jsou dost prostorné, ale zařízení opět za očekávanou úrovní čtyřhvězdy. Na př. v koupelně pouze vana bez ruční sprchy, IKEA plastový nábytek na balkóně...

Strava
Halfboard celkem podle očekávání, na to, že nápoje k večeři mimo vodu jsou placené nás personál upozornil až ŠESTÝ DEN.

Služby hotela
Hotel nabízí řadu sportovních aktivit, velmi flexibilní pronájem aut i skůtrů, jeden z bazánů je vyhřívaný, což je fajn zejména když moře je jako "Balt v srpnu." Na **** je neočekávané PLACENÉ WIFI na pokojích - 19 EUR za týden není nic hrozného, ale jde o princip...Nedočkali jsme se - přes upozornění recepce - doplňování kávy(instantni) a balené vody na pokoj. Minibar je prázdný - asi se čeká, že si klient naplní ze supermarketu...

Pláž
Přístup na pláž je OK, pláž na poměry čistá, i když "na poměry" znamená, že ˇmimo pisečné pláže si již v okolí hotelového komplexu připadáte spíš jako na staveništi nebo skládce - ne, že by tam byl nepořádek, ale je to dáno samotným charakterem krajiny - sopečno-pouštní s minimem vegetace a taky tím, že se na pobřeží v podstatě pořád staví další a další komplexy

Jan Váňa, 06.03.2018, Dátum pobytu: 24.2. - 3.3.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Fuerteventura Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220