Kanárske ostrovy - Fuerteventura Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Fuerteventura je okúzľujúci ostrov, asi najkrásnejší ostrov Kanárskych ostrov. Splní Vám tie najtajnešie sny o kúpaní a o perfektnej dovolenke. Nachádzajú sa tu najkvalitnejšie pláže z celého súostrovia. Naprostá väčšina najlepších pláží sa nachádza na južnom poloostrove Jandia a potom z časti na severozápadnom pobreží okolo prírodného parku Dunas de Corralejo. Na svoje si prídu taktiež nudisti, keďže na nudistické pláže sa premenilo veľké množstvo pláží, i keď nie sú oficiálne vedené ako nudistické. Rovnako tak je Fuerteventura rajom pre vyznávačov vodných športov, najmä potom tých čo milujú windsurfing, keďže tu nájdu jedny z najlepších podmienok pre tento šport. Nielen športom a kúpaním je tento ostrov známy. Je tu taktiež množstvo možností, ako tráviť večery, môžete navštíviť nádherné kaviarne, nočné kluby alebo sa len tak túlať.

  Poloostrov Jandía

  Tu sa nachádza najväčšie množstvo luxusných pláží a letovisiek. Poďme si predstaviť tie najlepšie z najlepších.

  Playa de Sotavento

  Táto štvorhviezdičková pláž sa nachádza na východnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de sotavento Vás naprosto uchvátí už svojimi rozmermi. Playa de Sotavento je takmer 5 kilometrov dlhá a v niektorých miestach pri odlivu až kilometer široká s niekoľkými piesočnatými dunami. Z dôvodu neustáleho príjemného vetríku sa Playa de Sotavento stala mekkou windsurferov na ostrove. Tým že sa pláž nachádzda na záveternej strane ostrova, nie sú na mori žiadne veľké vlny a takže je kúpanie bezpečřné i pre deti.

  Playa de Cofete

  Playa de Cofete je takmer nekonečná päťhviezdičková pláž ležiaca na západnom pobreží poloostrova Jandía. Playa de Cofete je nádherná 15 kilometrov dlhá piesočnatá pláž,kde si môžete auto zaparkovať až na okraji mora. Vďaka svojej polohe tu stretnete len niekoľko turistov a rybárov, ktorí čakajú na svoj úlovok. Je možné požičať si bicykel a poznať tak krásy tohoto miesta v kombinácii so športom. Zo sedla je možné vidieť nádherný výhľad na celú Playa de Cofete, ktorá ďalej pokračuje ako Playa de Barlovento.

  Morro Jable

  Najvýznamnejším plážovým letoviskom na poloostrove Jadía je Morro Jable, čo je pekne postavené moderné mesto z pôvodnej rybárskej dediny s niekoľkými domčekami. Vďaka veľkému záujmu o túto lokalitu sa stavajú nové hotely stále viac na prudkých svahoch s výhľadom na more.

  Morro Jable sa môže taktiež pochváliť veľmi peknou plážou Playa del Matorral, ktorá sa vo svojej dĺžke tiahne pozdĺž pobrežia na sever niekoľko kilometrov. Hlavnou dominantou je mohutný maják, ktorý má výšku niekoľko desiatok metrov. Súbežne s koncom letoviska na severe sa Playa del Matorral menií v nudistikú pláž.

  Sever ostrova  Parque Natural de las Dunas de Corralejo

  Na severovýchodnom pobreží sa nachádza národný park. Celková rozloha prírodného parku je okolo siedmich kilometrov štvorcových. Okolo celého parku sa rozkladá niekoľko nádherných, a taktiež nudistických pláží.

  El Cotillo

  El Cotillo je to pravé miesto pre vyznávačov windsurfingu. Pôvodne bola táto obec prístavom pre rybolov a export vápna a tiež odtiaľ odplávali lode s ľuďmi, ktorí sa rozhodli emigrovať do Ameriky. V dnešnej dobe je to pokojné mestečko s kaviarňami a reštauráciami, ktoré ponúkajú morské špeciality. Nad hlavnou piesočnatou plážou Playa del Castillo sa potom týči malá strážna vež, ktorá chránila obec pred útokmi z mora.

  Baku Water Park

  Pokiaľ sa chcete vyblázniť na tobogánoch, nenechajte si ujsť tento zábavný park. Môžete si tu užiť tobogány, kĺzačky, vírivky, umelé vlny a ďalšie špeciality.

  Západné pobrežie ostrova  Gran Tarajal

  Gran Tarajal je druhým najväčším mestom ostrova Fuerteventura. V meste sa nachádza pekná pláž a nábrežná kolonáda. Kúsok od nábrežia potom nájdete najzaujímavejší objekt v meste. Ide o krásnu kašnu vyzdobenú morskými koníkmi, z ktorých chrlí voda, ktorá je obklopená vysokými kráľovskými palmami. Pre oddychovú prechádzku po obchodoch a posedení v reštaurácii na nábreží je v Gran Tarajal príjemnejšia atmosféra, než v hlavnom meste ostrova.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura

Celkom: 9.8 Báječná dovolena, jako vždy na Fuerteventuře.

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Báječná dovolena, jako vždy na Fuerteventuře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Sice starší a trochu opotřebený hotel, ale čistý. Mohlo by se dle mého názoru a v porovnání s jinými hotely dbát více na čistotu bazénu a opravit některé nefunkční sprchy.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Na jedničku.

Pláž
Vzhledem k malému počtu hostů nejsou na pláži slunečníky a lehatka, ale mě to nevadilo. Jen nebylo kam si odskočit, museli byste asi 2 km k majáku, kde fungovalo bistro. Sprcha taky nebyla nikde k dispozici. Pláž ale byla čistá, moře také.

Ivana Maršálková, 14.04.2021, Dátum pobytu: 4.4. - 11.4.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Occidental Jandía Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 9.8 Hotel je velmi pěkný a zajímavě architektonicky řešený. Kapacita hostů je veliká, ale kvůli Covid situaci bylo vše dostačující a akorát....

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je velmi pěkný a zajímavě architektonicky řešený. Kapacita hostů je veliká, ale kvůli Covid situaci bylo vše dostačující a akorát. Zaměstnanci hotelu jsou vstřícní a usměvaví. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné a jednoduché ubytování. Nic nám nechybělo.

Strava
Strava byla rozmanitá, každý den jiné ryby a mořské plody. Vždy se dalo vybrat něco jiného. Nic mi nechybělo.

Služby hotela
Zaměstnanci jsou vstřícní a usměvaví. Až na jednoho barmana, který se celou dobu tvářil kysele. Musím však vyzdvihnout barmana Oscara, který jde člověk na svém místě. Milý, usměvavý, ochotný.

Pláž
Na pláži jsme byli v nedaleké Costa Calme. Moře bylo klidné, dalo se koupat. Pláž čistá s bílým pískem.

Monika Štusáková, 11.04.2021, Dátum pobytu: 28.3. - 4.4.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Bahia Design Hotel & Spa Wellness

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

8 fotografií

Celkom: 8 Krásné místo s dokonalou pláží.

 • 8 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné místo s dokonalou pláží. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hezké uklizené pokoje.

Strava
Po pár dnech se přejí. Chutné ale stereotypní.

Pláž
Krásná velká pláž hned u hotelu

Kateřina K., 24.03.2021, Dátum pobytu: 14.3. - 21.3.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Riu Palace Tres Islas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Z okolí hotelu, areálu, pláže i bungalovu jsme byli mile překvapení. Vše naprosto úžasné a skvělé.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Z okolí hotelu, areálu, pláže i bungalovu jsme byli mile překvapení. Vše naprosto úžasné a skvělé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytování byla více než dobrá.

Strava
Vzhledem k opatřením se v resortu Barceló dalo stravovat formou bufetu jen večer, snídaně byla podávána přes plexisklo a oběd formou jidelního lístku. Musím tedy uznat, že kvalita bufetových večeří byla nadstandartní.

Služby hotela
Od příchodu na recepci až po pokojskou službu přes obsluhu okolo jídla a pití nám vše přišlo v pořádku. Všichni vstřícní.

Pláž
Pláž hlídaná plavčíky, přístupná, blízko hotelu. Čistá a příjemná. Dokonce rozdělená pásky na odstup 2m.

Monika Krupková, 03.03.2021, Dátum pobytu: 21.2. - 28.2.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: Barceló Castillo Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

2 fotografie

Celkom: 8.4 Hotel je opravdu pěkný, personál ochotný a milý. Pláž před hotelem je bohužel kamenitá, je proto nutné chodit cca 10 min pěšky jinam....

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je opravdu pěkný, personál ochotný a milý. Pláž před hotelem je bohužel kamenitá, je proto nutné chodit cca 10 min pěšky jinam. Hotel je umístěný uprostřed ničeho, do centra města Costa Calma je to cca 2,5 km pěšky. V době odlivu je možné dostat se tam podél moře. Zobraziť celú recenziu

Jarmila Semencová, 03.03.2021, Dátum pobytu: 21.2. - 28.2.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Fuerteventura, Hotel: R2 Río Calma

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Fuerteventura