Kanárske ostrovy - Lanzarote Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

  Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

  Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

  Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
  Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Celkom: 9.8 Velmi dobře situovaný hotel v centru Costa Teguise, úžasné moderní prostředí a neskutečně milí personál.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobře situovaný hotel v centru Costa Teguise, úžasné moderní prostředí a neskutečně milí personál. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl velmi čistý, moderně zařízený. Velmi jsme ocenili vířivku na terase.

Strava
Výborné jídlo, každý den obměňovali částečně nabídku

Pláž
Bohužel počasí nám nepřálo, ale krásná písečná pláž je 3 minuty chůze od hotelu

Jiří Rippel, 13.01.2021, Dátum pobytu: 3.1. - 10.1.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Barceló Teguise Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (0)

Celkom: 9 Krásně, čisté místo, dobrá dostupnost do města i k pláži.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásně, čisté místo, dobrá dostupnost do města i k pláži. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté pokoje, skvělý servis (úklid), ochotní zaměstnanci.

Strava
Rozmanité, chutné.

Anonym, 03.03.2020, Dátum pobytu: 22.2. - 29.2.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: HL Rio Playa Blanca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 Dovolená splnila naše očekávání, mohu jen doporučit, neboť ostrov Lanzarote je ideální k poznávání NP Timanfaya i k odpočinku s příjemným...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání, mohu jen doporučit, neboť ostrov Lanzarote je ideální k poznávání NP Timanfaya i k odpočinku s příjemným počasím a klimatem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v moderně zařízených apartmánech s kuchyňkou a obývací části, ložnici a sociálním zařízením nám plně vyhovovalo. Bonusem ubytování byla prostorná terasa a skoro přímý vstup do vyhřívaného bazénu s čistou vodou, který byl denně udržován personálem.

Strava
Volili jsme polopenzi, která byla rautovou formou a každý si vybral to své, oblíbené jídlo, s možnosti přídavku i doplněného o ovoce a skvělých moučníků. Sortiment jídel byl denně obměňován a bylo ho dostatek pro všechny klienty.

Služby hotela
Úklid apartmánu probíhal denně , včetně výměny ručníků a osušek. Personál hotelu byl milý, usměvavý a vstřícný a snažil se vyhovět všem přáním klientů. V hotelu byly denně avizovány nejen sportovní, ale i kulturní aktivity, kterých se mohli hosté dle libosti účastnit. Rovněž nabídka poznávacích výletů po ostrově byla široká a personál hovoří anglicky a jedna recepční i německy.

Pláž
Pláž od hotelu vzdálená jen asi 10 minut chůze, s lehátky na pláži za poplatek 10 Eur. Oceán pro koupání chladnější, ale i v únoru se turisté a místní koupou. Pláž široká s jemným pískem, ale i kamenitá s molem, vhodná pro rybolov. Kolem pláží stezky vhodné pro cyklistiku i běh a procházky.

Marcela Schullová, 11.02.2020, Dátum pobytu: 1.2. - 8.2.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Club Siroco

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.8 Pěkné místo, navštívíme klidně znovu.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Pěkné místo, navštívíme klidně znovu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velké pokoje, čisté, udržované.

Strava
Není co vytknout, pestrá strava i nápoje.

Služby hotela
Ochotný personál.

Pláž
Atlantik studený, ale krásné, dlouhé, čisté pláže. Velmi vhodné na dlouhé procházky v jemném písku.

Irena Velikovská, 03.02.2020, Dátum pobytu: 16.1. - 30.1.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Sol Lanzarote

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Dovolená -Leden 2020- celkové shrnutí výborné. Hotel krásný, ostrov krásný, půjčené auto na jeden den-lze projet celé.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená -Leden 2020- celkové shrnutí výborné. Hotel krásný, ostrov krásný, půjčené auto na jeden den-lze projet celé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj velký, prostorný, čistý. úklid probíhal denně, vše v pořádku.

Strava
Měli jsme polopenzi, jídlo opravdu výborné, velký výběr. Ovoce, dorty, u snídaně sekt :-)

Služby hotela
Hotel pěkný , čistý, dostatek lehátek u bazénu, bazény čisté a vyhřívané- využili jsme.

Pláž
Pláž hned u hotelu, velká , čistá. Kousek od přistávací dráhy letadel- nádherná podívaná.

Anonym, 24.01.2020, Dátum pobytu: 10.1. - 17.1.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

1 fotografia

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote