Kanárske ostrovy - Lanzarote Kanárske ostrovy

 • Popis

  Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

  Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

  Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

  Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
  Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.

 • Doprava letecky

  03:50 h

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Celkom: 9,6 Krásná dovolená, všude čisto, jídlo dobré - vybere si každý, spousta ryb, mořských plodů, krevety, hovězí a skopové maso, rýže, brambory,...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená, všude čisto, jídlo dobré - vybere si každý, spousta ryb, mořských plodů, krevety, hovězí a skopové maso, rýže, brambory, hranolky, hamburgery, Pizza, saláty , výborné zákusky atd., all inklusive i na veškeré alkoholické nápoje a koktejly, po celém Lanzarote se dá jezdit na výlety, takže jsme se nenudili. Ideální dovolená i pro děti. Děti mohou využít dětského klubu a večer mají mini diskotéku, pak jsou programy pro ostatní, hudba, vystoupení artistů a kouzelniků. Dva bazény, posilovna, masáže za poplatek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo moderní, prostorné, čisté, TV, lednička, trezor, velký balkón s výhledem na oceán i hotel a bazény, ručníky nám měnili každý den, jediné co vytknu, že ve sprše se odlouply kachličky, které byly jen tak položené a tím pádem zatikalo pod ně a pak ta voda vytikala po celé koupelně. To jsme na recepci reklamovali a za dva dny nám ty kachličky opravili.

Strava
All inklusive bohaté i veškeré alkoholické nápoje a koktejly. Snídaně byla od 7:30 - 10:30 , oběd od 13:00-15:00 , od cca 16:00-18:00 byl otevřen plážový bufet kde byly hranolky, hovězí nebo kuřecí maso, hamburgery, Hotdogs, saláty, zmrzlina, alko i nealko nápoje, káva čokoláda. Od 18:30 večeře. Hodně ryb, krevet, mořských plodů, různě maso, zeleniny , zákusky atd.

Služby hotela
Personál ochotný, milý, usměvavý. Domluvíte se anglicky, německy, španělsky.

Pláž
Kamenitá, vhodná obuv, oceán studený 19 stupňů, ale na Lanzarote se dá i pěšky dojít na krásnou pisečnou pláž.

Petra B., 16.01.2017, Dátum pobytu: 6.1. - 13.1.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Occidental Lanzarote Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

6 fotografií

Occidental Lanzarote Playa, Lanzarote, Kanárske ostrovy Petra B. 2017-01-16 9.6 1 10 Hotel OCCIDENTAL LANZAROTE (ex BARCELO)

Celkom: 7,6 Hotel i jeho okolí jsou pěkné. Ovšem pro ty, kteří nemají rádi spousty lidí kolem sebe hotel nedoporučuji. Je opravdu velký.

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel i jeho okolí jsou pěkné. Ovšem pro ty, kteří nemají rádi spousty lidí kolem sebe hotel nedoporučuji. Je opravdu velký. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj bych si za tu cenu představovala hezčí a větší, ale hotel jako takový byl jinak super, spousta možností sportování.

Markéta T., 08.01.2017, Dátum pobytu: 26.12.2016 - 2.1.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Los Jameos Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Los Jameos Playa, Lanzarote, Kanárske ostrovy Markéta T. 2017-01-08 7.6 1 10 Recenze

Celkom: 9,2 Nádherné vánoce na Lanzarote

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherné vánoce na Lanzarote Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkný pokoj, stejný jako na fotografii v katalogu, čisto, denně úklid

Strava
Bufet, výborný, příjemný personál, nic nechybělo

Služby hotela
Služby v hotelu bez chyby

Pláž
Bylo mimo sezónu, pláž nebyla denně uklízena

Dagmar C., 05.01.2017, Dátum pobytu: 19.12. - 26.12.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Playa Senator Diverhotel Lanzarote

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Playa Senator Diverhotel Lanzarote, Lanzarote, Kanárske ostrovy Dagmar C. 2017-01-05 9.2 1 10 Diverhotel

Celkom: 8,2 Boli sme spokojný, pekná príroda, čistý oceán, ostrov je nádherný, teplo s obačasnou prehánkou.

 • 7 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Boli sme spokojný, pekná príroda, čistý oceán, ostrov je nádherný, teplo s obačasnou prehánkou. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie v štýle bungalov, celkom pekné, usporiadane okolo hlavnej budovy - jedalne s barom a recepciou. Vždy upratovali,čisté.

Strava
Chutná, dobre pripravená, vždy bolo doplňané,pekne to vyzeralo naoko,jedla bolo dostatočné množstvo, vždy si bolo z čoho vybrať, personál príjemný Jeden mínus sme predsa našli,nápoje boli veľmi studené, asi to tak majú premyslené Al inclus!

Služby hotela
V celku slabé - Fitnes,Aquapark,wifi,sauna - všetko si zaplať.V odchodový deň Vás vyhodia o 10.00 z izby ale pri recepcii je miestnosť na kufre a sprcha(čisté uteráky Vám dajú). Ale sme mali 50%zľavu nakoľko sme kupovali na poslednú chvýľu tak zodpovedalo našej cene.

Pláž
Pláž bola verejná cca 400m od hotela s možnosťou zakúpenia si lehátok a slnečníkov, celkom dobrá prístupová cesta cca 10min chôdze. O pláž sa starli, bolo tak čisto, biely piesok, sem tam lávový kamienok.

Igor, 23.12.2016, Dátum pobytu: 12.12. - 19.12.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Relaxia Lanzasur Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Relaxia Lanzasur Club, Lanzarote, Kanárske ostrovy Igor 2016-12-23 8.2 1 10 Relaxia Lanzasur Club

Celkom: 10 Nádhera, nádhera a znovu nádhera. Krásné počasí, čisto, usměvavý personál i lidé kolem. U pláže malou procházkou. Palmy a kaktusy všude...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádhera, nádhera a znovu nádhera. Krásné počasí, čisto, usměvavý personál i lidé kolem. U pláže malou procházkou. Palmy a kaktusy všude kolem. Výhled na oceán. V okolí palmový park, možnost super nákupů všech zanček díky nízké dani. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté, každý den vytírali a uklízeli, vyměńovali ručníky, fén i TV na pokoji. Krásný výhled, soukromá teráska. Super špičkové.

Strava
Vynikající. Výběr mas, ryb, salátů, zeleniny, ovoce, zmrzliny, sýry, omáčky....vše chytné a výrobrné. Snídaně bohaté typ English breackfast - vajíčka na všechny způsoby, tousty, housky, chleba, slaninka, sýry a salámky....mnam mnam samé dobrůtky.

Služby hotela
Stále otevřená recepce vždy nabídla řešení jak s dokotrem, dopravou, výlety, pošta. V areálu je i malý supermarket.

Pláž
Super čistá, bílý písek. Kousek u hotelu. Podé samé palmy a kaktusy.

Gabriela Mertlová, 17.12.2016, Dátum pobytu: 5.12. - 12.12.2016
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Guacimeta

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (2)

Guacimeta, Lanzarote, Kanárske ostrovy Gabriela Mertlová 2016-12-17 10 1 10 Guacimeta/Los Lanzarote

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220