Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Kanárske ostrovy - Lanzarote Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

  Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

  Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

  Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
  Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Celkom: 9,8 Velmi pěkný hotel.Maximální spokojenost po všech stránkách.Jako bonus-na recepci pracuje český zaměstnanec,který byl velmi...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný hotel.Maximální spokojenost po všech stránkách.Jako bonus-na recepci pracuje český zaměstnanec,který byl velmi ochotný,doporučil zajímavá místa...... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje velmi čisté,úklid každý den.Balkony s výhledem na moře a bazén.

Strava
Velmi pestrý bufet,vybral si každý.Máme rádi ryby a mořské plody-byly každý den v různých úpravách.Pestrý byl i výběr nápojů,včetně koktejlů,čerstvých štáv ap.

Služby hotela
Personál usměvavý,ochotný,nic není problém.Rozbila se nám baterie u vany-do půl hodiny nám dali novou.Maximální spokojenost.

Pláž
Pláž je písčitá,čistá,přes silnici naproti hotelu,široká a velmi prostorná.Lehátka a slunečníky za poplatek 12euro,vždy k dispozici .Voda čistá.Lidí poměrně málo.

Jaroslava Chlupáčová Filipová, 14.07.2018, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Hipotels La Geria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,4 Skvěle místo na dovolenou s dětmi, především díky laguně kde se děti vyřadí v moři bez vln.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Skvěle místo na dovolenou s dětmi, především díky laguně kde se děti vyřadí v moři bez vln. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jednotlivé pokoje jsou maximalně dvoupatrove, rozdělene do komplexu budov, kde každý komplex má svůj bazén. Ubytování prostorné a dostačující.

Služby hotela
Hotel rozlehlý a velký. Služby na co si vzpomenete. Dětske programy a obchod v hotelu.

Petra L., 13.07.2018, Dátum pobytu: 26.6. - 10.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Sands Beach Villas Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Velká spokojenost.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté, úsporné, bez problémů.

Strava
Výběr, kvalita, čerstvost, obsluha, to vše na jedničku. I přes velký počet hostů perfektní obsluha, obměňování jídel, velmi široká nabídka.

Pláž
Problém na pláži pouze s větrem, který unáší písek. Je třeba najít menší pláž, která je více schovaná.

Petr K., 13.07.2018, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Olé Olivina Lanzarote

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 celkový dojem z dovolené byl výborný. Ostrov je sice pustý a suchý, ale má to své kouzlo. Jeho poznání stojí za to. Organizace zájezdu...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
celkový dojem z dovolené byl výborný. Ostrov je sice pustý a suchý, ale má to své kouzlo. Jeho poznání stojí za to. Organizace zájezdu jednoduchá a profesionální. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo super. Čisté, dostatek ručníků, pohodlná postel a prostorná koupelna i balkon. velkou výhodou byla funkční klimatiace a lednice!! Hotel v parádní lokalitě, celkem blízko k pláži a pěknými uličkami. Cesta tam nám nevadila. Naopak okolí hotelu je hezčí v porovnání s jinými hotely v Puerto del Carmen. Velkým mínusem byl pokoj situovaný přímo nad vjezdem pro zásobování - každé ráno nás budilo pípání náklaďáků navážející nové zboží.!!!! Pozor na pokojích není pitná voda!

Strava
Vynikající, velký výběr! Není co vytknout!

Služby hotela
Služby hotelu výborné. Bohatá nabídka alko i nealko nápojů po celou předepsanou dobu. Večer mírně vadily velké fronty na baru. Plusem byl každý večer jiný program - divadelní představení, karaoke atd.

Personál velmi milý a přátelský. Jen nás zaráželo povýšené chování pár zaměstnanců na recepci i na baru - pokud člověk neuměl pořádně anglicky nebo německy - pár zaměstnanců si ho pěkně podávalo a pak se chovali dost protivně a arogantně. (hotel je orientovaný spíš na turisty z Německa, nebo Británie - a přišlo nám, že z Čechů moc velkou radost nemají)!!!!!

Pláž
Pláž byla velká a čistá. Písek jemný a spíš černý. Lehátka za poplatek. Chyběly jen sprchy a WC! Vždy jsme tam šli jen na chvíli řádit do vln a pak zpět k hotelovému bazénu... Kde bylo zázemí..

Jen je ostrov dosti větrný. Často větší vlny a voda celkem studená - ale je to prostě oceán! Malebné panorama tvořené městečkem a sopkami - nádhera!!

Jitka M., 06.07.2018, Dátum pobytu: 26.6. - 3.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Olé Olivina Lanzarote

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Skvělá dovolená, kde bylo vše, jak má být... Můžeme jen vřele doporučit, pro rodiny s dětmi ideální.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená, kde bylo vše, jak má být... Můžeme jen vřele doporučit, pro rodiny s dětmi ideální. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování krásné, čisté..

Strava
Strava pestrá, vynikající, úplně pro každého..

Služby hotela
Hotel čistý, krásný, služby recepce perfektní..

Pláž
Pláž pár set metrů, písek čistý, cesta na ni bez aut, další pláž bez lehátek a slunečníků hned u pěší zóny přímo pod hotelem..

Richard M., 06.07.2018, Dátum pobytu: 19.6. - 3.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Lanzarote 1 fotografia

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220