Kanárske ostrovy - Lanzarote Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

  Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

  Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

  Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
  Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Celkom: 7.2 Ubytování pěkné, velký apartmán pro 4 lidi. Úklid pokoje co dva dny, takže paráda. Jediná nevýhoda za nás bylo, že jediný náš požadavek...

 • 6.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování pěkné, velký apartmán pro 4 lidi. Úklid pokoje co dva dny, takže paráda.

Jediná nevýhoda za nás bylo, že jediný náš požadavek byla klima, která byla jako jediná na našem pokoji, ale nefunkční a obsluha řekla, že toto klima není a ukázala na větrák v pokoji, že toto je klimatizace. Když je horko tak teplý vzduch z vetraku vás neochladí ???? ale jinak super spíše na sezení u bazenu vstupy do More nejsou v okolí moc pěkné, ale stačí na okoupaní. Okolí pěkné doporučuji půjčit auto a projet si okolí Zobraziť celú recenziu

Richard L., 05.08.2022, Dátum pobytu: 26.7. - 2.8.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Blue Sea Costa Teguise Gardens

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Destinace - super

 • 9.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Destinace - super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pěkné, prostorné kvalitní servis+++

Strava
Dobrý výběr bufetu, dostatek zeleniny jen přílohy u večeře trochu jednotvárné. Velké + za skvělou kávu

Služby hotela
Bazény čisté, dostatek lehátek odpočinkové zóny i uvnitř hotelu. Ocenili jsme úschovnu zavazadel.

Pláž
K pláži příjemná cesta přes městečko, dostupných hned několik, čistá +++

Dana V., 02.08.2022, Dátum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Mansion Nazaret

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Dovolená se nám velice líbila, splnila naše očekávání. Skvěle informováni jsme byli i díky službám delegáta CK , který byl velice ochotný.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se nám velice líbila, splnila naše očekávání. Skvěle informováni jsme byli i díky službám delegáta CK , který byl velice ochotný. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo dle očekávání.

Strava
Strava byla úplně TOP, tam nelze vytknout vůbec nic.

Služby hotela
Trochu vázla uklidova služba, zřejmě důsledek všeobecného nedostatku personálu, ale nebylo to nic zásadního.

Pláž
Skvělá, málo lidi.

Lenka V., 31.07.2022, Dátum pobytu: 19.7. - 26.7.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Aequora Lanzarote Suites

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.2 Celkově se nám dovolená velice líbila. Hotel Costa Mar je skvělým výchozím místem pro procestování celého ostrova. Lanzarote je výborná...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově se nám dovolená velice líbila. Hotel Costa Mar je skvělým výchozím místem pro procestování celého ostrova. Lanzarote je výborná lokalita pro aktivní dovolenou, ideální na výlety autem z půjčovny, je tu toho spoustu k vidění. I když jsme zde byli v hlavní sezóně, bylo tu poměrně málo turistů. Ubytování nás mile překvapilo, byli jsme moc spokojení. Bohužel to se ale nedá říci o přístupu cestovní kanceláře, s nímž jsme byli velice nespokojeni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování nad očekávání - dostali jsme krásný prostorný apartmán s velkou terasou a výhledem na oceán pár metrů od pláže. Vše čisté, pouze klimatizace nefungovala. Skvělý poměr cena-výkon, vřele doporučujeme.

Strava
Strava v hotelu byla dobrá. Samoobslužný bufet s pokrmy evropského typu, které se každý den trochu obměňovaly. Množství bylo dostatek, často doplňováno. Chyběly nám místní pokrmy, strava mohla být pestřejší, ale celkově spokojenost. Občas jsme museli čekat frontu na volný stůl.

Služby hotela
Ze služeb jsme využívali pouze hotelový bazén, který byl vždy čistý a s dozorem plavčíka. Byl zde vždy dostatek volných lehátek. Na pokoji není bezplatná WiFi.

Pláž
Písečná pláž byla čistá, pozvolný vstup do vody, lidí málo. Možnost placených lehátek, které byly po 17. hod zdarma. Na ostrově je hodně větrno, doporučujeme využít lehátka či plážové stany proti poletujícímu písku.

Martina Steklá, 31.07.2022, Dátum pobytu: 5.7. - 13.7.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Costa Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 10 Velmi dobré.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi dobré. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobré.

Strava
Velmi dobré.

Služby hotela
Dobré.

Pláž
Velmi dobrá.

Přemysl Rygar, 29.07.2022, Dátum pobytu: 19.7. - 26.7.2022
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel: Beatriz Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote