Kanárske ostrovy - Tenerife Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife alebo ostrov večného jara je svojou rozlohou najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia, zaberá 2 034 km2 a po obvode meria 269 km (650 000 obyvateľov). Hlavným mestom je už od 19. storočia Santa Cruz, ktoré je zároveň veľmi dôležitým prístavom.

  O Tenerife sa často hovorí ako o malom kontinentu. Ostrov má tvar trojuholníka a vďaka oblasťom s rôznymi klimatickýami podmienkami sa na ňom môžete stretnúť s rôznymi rastlinami a zvieratmi. Kde inde v Atlantiku môžete behom chvíľky vidieť plantáže banánov a zanedlho potom sa už guľovať v zasneženchých horách?

  Uprostred Tenerife sa nachádza najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide. Týči sa do výšky 3 718 m n. m. Horolezci považujú jej zdolanie za veľmi náročné, pretože na vrchol vystupujú takmer od hladiny mora. Hora je symbolom ostrova môžete ju vidieť z ktoréhokoľvek miesta na Tenerife. Je to dodnes činná sopka.

  Dvesto metrov pod vrcholom vedie lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží (hlavný poľnohospodársky produkt ostrova), neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Vianoce na Kanárskych ostrovoch sú v znamení kvetov vianočných hviezd, ktoré rastú všade prakticky ako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V ich veľkosti drží Tenerife druhé miesto na svete, hneď po Riu de JAneiru. Podnebie je celý rok jarné, cez deň sa teplota pohybuje medzi 25 - 29°C, noci sú chladnejšie a dlhšie. Na Tenerife teda máte možnosť stráviť ideálne leto s priaznivými teplotami alebo zimu, beho nej sa zahrejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas sa stala vyhľadávaným miestom dovolenky pre milovníkov slnka, provozovateľa vodných športov a milovníkov nočného života a zábavy. V najväčšom prázdninovom stredisku na juhu ostrova môžete viesť nerušený plážový život, lebo slnko tu svieti celý rok a prší zriedkakedy. Z priľahlého prístavu v Los Cristianos je dobré lodné spojenie na Gomeru - zelenú perlu Kanárskych ostrovov.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je so susediacim letoviskom prepojené nábrežnou kolonádou, a tak nepoznáte v ktorej oblasti sa práve nachádzate, cez to pôsobí pokojnejšou atmosférou. Centrum Los Cristianos s malýmmi uličkami sa nachádza okolo prístaviska, odkiaľ odpláva trajekt na ďalšie Kanárske ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma.

  Pre mnohých náštevníkov sa stáva preto ostrov Tenerife neopakovateľným zážitkom a radi a často sa veľká väčšina náštevníkov opäť vracia späť.

  Navštívte taktiež: Národný park Caňadas del Teide, zoologické záhrady Loro Parque a Parque las Aguilas, Parque de Drágo alebo ťaviu safari a ponorku Yellow Submarine.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife

Celkom: 9,6 Dovolená pěkná, na pláž cca 15 min chůze. V dobu našeho pobytu zde ale bylo mnoho rodin s malými dětmi od miminek a v restauraci málokdy...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená pěkná, na pláž cca 15 min chůze. V dobu našeho pobytu zde ale bylo mnoho rodin s malými dětmi od miminek a v restauraci málokdy býval klid. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování velikostně nasatandartni, 2 ložnice kuchyňka stůl jena koupelna

Strava
Výborné jidlo, dobré pivo i vino

Služby hotela
Příjemní zaměstnanci hotelu.

Pláž
Písečná pláž cca 15 min od hotelu. Čistá , set lehatek 12 euro.

Anonym, 03.05.2021, Dátum pobytu: 23.4. - 30.4.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Parque Cristobal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 7,4 Hezké místo na Tenerife, relativně hezký hotel který se prý postupně rekonstruuje. Půjčovna aut a kol před hotelem. Nízká obsazenost...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Hezké místo na Tenerife, relativně hezký hotel který se prý postupně rekonstruuje. Půjčovna aut a kol před hotelem. Nízká obsazenost hotelu a tedy i méně personálu ale nebylo to nikde vidět. Stravování allin by mohlo být nápaditější ale obecně jsme si vždy vybrali. Prázdne pláže a nikdo u bazénu v Covid době. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 03.05.2021, Dátum pobytu: 23.4. - 30.4.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live La Niña

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Výborná lokalita, krásné počasí a hlavně v této době málo lidí, proto mohu jen doporučit vycestovat, stojí to za to!!!!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborná lokalita, krásné počasí a hlavně v této době málo lidí, proto mohu jen doporučit vycestovat, stojí to za to!!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé ubytování pro rodinu, dobře vybavené apartmány, oddělené pokoje, denně úklid.

Strava
Výběr jídla dokonalý, ochotný personál, spoustu ovoce a zeleniny a hlavně pro děti bylo jídlo málo solené!

Služby hotela
Dokonalé, 4 vyhřívané bazény, dětské hřiště, hřiště na fotbal, denně animační programy pro děti.

Pláž
3 krásné pláže v dosahu 20 min pěšky

Tomáš Fanfule, 15.04.2021, Dátum pobytu: 2.4. - 12.4.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Parque Cristobal

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pláž Camisón 1 fotografia

Celkom: 9,8 Pobyt neměl chybu.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Pobyt neměl chybu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velice spokojeni

Strava
Jídlo bylo výborné

Služby hotela
Starší hotel s velice příjemným personálem, dá se říct až rodinný.

Pláž
Malá hotelová pláž s pozvolným vstupem do vody, čistá.

Milan L., 09.03.2021, Dátum pobytu: 19.2. - 5.3.2021
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Annapurna Tenerife (ex. Alborada Beach Club)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife