Kanárske ostrovy - Tenerife Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife alebo ostrov večného jara je svojou rozlohou najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia, zaberá 2 034 km2 a po obvode meria 269 km (650 000 obyvateľov). Hlavným mestom je už od 19. storočia Santa Cruz, ktoré je zároveň veľmi dôležitým prístavom.

  O Tenerife sa často hovorí ako o malom kontinentu. Ostrov má tvar trojuholníka a vďaka oblasťom s rôznymi klimatickýami podmienkami sa na ňom môžete stretnúť s rôznymi rastlinami a zvieratmi. Kde inde v Atlantiku môžete behom chvíľky vidieť plantáže banánov a zanedlho potom sa už guľovať v zasneženchých horách?

  Uprostred Tenerife sa nachádza najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide. Týči sa do výšky 3 718 m n. m. Horolezci považujú jej zdolanie za veľmi náročné, pretože na vrchol vystupujú takmer od hladiny mora. Hora je symbolom ostrova môžete ju vidieť z ktoréhokoľvek miesta na Tenerife. Je to dodnes činná sopka.

  Dvesto metrov pod vrcholom vedie lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží (hlavný poľnohospodársky produkt ostrova), neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Vianoce na Kanárskych ostrovoch sú v znamení kvetov vianočných hviezd, ktoré rastú všade prakticky ako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V ich veľkosti drží Tenerife druhé miesto na svete, hneď po Riu de JAneiru. Podnebie je celý rok jarné, cez deň sa teplota pohybuje medzi 25 - 29°C, noci sú chladnejšie a dlhšie. Na Tenerife teda máte možnosť stráviť ideálne leto s priaznivými teplotami alebo zimu, beho nej sa zahrejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas sa stala vyhľadávaným miestom dovolenky pre milovníkov slnka, provozovateľa vodných športov a milovníkov nočného života a zábavy. V najväčšom prázdninovom stredisku na juhu ostrova môžete viesť nerušený plážový život, lebo slnko tu svieti celý rok a prší zriedkakedy. Z priľahlého prístavu v Los Cristianos je dobré lodné spojenie na Gomeru - zelenú perlu Kanárskych ostrovov.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je so susediacim letoviskom prepojené nábrežnou kolonádou, a tak nepoznáte v ktorej oblasti sa práve nachádzate, cez to pôsobí pokojnejšou atmosférou. Centrum Los Cristianos s malýmmi uličkami sa nachádza okolo prístaviska, odkiaľ odpláva trajekt na ďalšie Kanárske ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma.

  Pre mnohých náštevníkov sa stáva preto ostrov Tenerife neopakovateľným zážitkom a radi a často sa veľká väčšina náštevníkov opäť vracia späť.

  Navštívte taktiež: Národný park Caňadas del Teide, zoologické záhrady Loro Parque a Parque las Aguilas, Parque de Drágo alebo ťaviu safari a ponorku Yellow Submarine.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife

Celkom: 4,4 Ubytování pro nenáročnou klientelu. Pokud si však půjčíte auto, rozmanitost ostrova vše vynahradí.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytování pro nenáročnou klientelu. Pokud si však půjčíte auto, rozmanitost ostrova vše vynahradí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel si uvádí 4*, nicméně tuto kvalitu měl zhruba před 20 lety a tomu odpovídá vybavení hotelu i pokojů.

Pokoje byly prostorné a klimatizované.

Strava
Strava nejhorší, kterou jsme kdy na Kanárských ostrovech zažili. Stále se opakující výběr jídel, chuť a kvalita, zejména mas a ryb, velmi malá.

Služby hotela
tv, internet za poplatek

Vendula L., 19.10.2017, Dátum pobytu: 17.9. - 24.9.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Blue Sea Lagos de Cesar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Vzhledem k tomu, že jsem měli aktivní a cestovatelskou dovolenou. Ubytování a strava odpovídala ceně. Pokud by chtěl člověk trávit...

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vzhledem k tomu, že jsem měli aktivní a cestovatelskou dovolenou. Ubytování a strava odpovídala ceně. Pokud by chtěl člověk trávit dovolenou jen válením u moře, hotel je od pláže vzdálen cca 1,5 km městem a cesta zpět je do kopce :) Žádný hotelový bus nejezdí. Jedině MHD cca jednou za 2h, tím se lze k pláži přiblížit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovaní odpovídalo ceně. Žádný luxus, ale vše čisté. Výměna ručníků každý den a milý personál hotelu.

Strava
Strava také odpovídala ceně, ale rozhodně se dalo z ranního i večerního bufetu vybrat dle libosti.

Služby hotela
Ochotný a milý personál. Krom recepce, kde se lze domluvit AJ, mluví převážně španělsky.

Pláž
Pláž s černým pískem vzdálena cca 1,5 km od hotelu. Velice pěkná, občas velké vlny. Na pláži sprchy, převlékárny, stánky s občerstvením.

Michaela D., 19.10.2017, Dátum pobytu: 5.10. - 15.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Globales Acuario

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Krásná dovolená. Není co dodat.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená. Není co dodat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování super.

Strava
Strava výborná. Ochutnali jsme spoustu nových věcí, které u nás moc neznáme. Hlavně rybí výrobky.

Služby hotela
Dobré.

Pláž
Našli jsme si pláž s dobrým přístupem do vody. Pláž čistá.

Eva Kvapilová, 18.10.2017, Dátum pobytu: 5.10. - 15.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Gran Hotel Turquesa Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Dovolená se vydařila ,počasí krásné ,hotel je trochu vzdálen od pláže a tudíž od pláže jdete trochu do kopce ,ale nám to i...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se vydařila ,počasí krásné ,hotel je trochu vzdálen od pláže a tudíž od pláže jdete trochu do kopce ,ale nám to i vyhovovalo,měli jsme pokoj s výhledem k moři a rozhodně doporučuji ,budete mít klid na spánek z druhé strany hotelu je hlavní silnice a docela provoz .

Hotel je pěkný ,čistý, měli jsme zaplacenou polopenzi a naprosto dostačující - výběr pestrý-ryby,drůběž ,vepřové ,nechyběla zelenina,ovoce,zákusky,.....celkově spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování pěkné,pokoje prostorné, čisté.

Strava
Strava pestrá ,ryby,zelenina,ovoce,zákusky, atd.... opravdu velký výběr.

Služby hotela
nevyužili jsme

Pláž
pláže Jardín Playa - čisté ,černý písek vstup do moře oblázky i písek ,projdete se podél pláže a vybere si každý co mu vyhovuje.

Jitka B., 18.10.2017, Dátum pobytu: 8.10. - 15.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Diamante Suites

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 až na pár výhrad odporúčam.jednoznačne najhoršie čo bolo a zato môže cestovka bola cesta z hotela na letisko na konci pobytu..išli sme na...

 • 8 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
až na pár výhrad odporúčam.jednoznačne najhoršie čo bolo a zato môže cestovka bola cesta z hotela na letisko na konci pobytu..išli sme na letisko 2a pol hodiny v autobuse čo išiel ledva 80kou a ešte aj klíma pokazená bola no hrozné niečo.aby ušetrili cestou sme brali z hocikadial svojich ludi z cestovky namiesto toho aby poslali aspoň dva autobusy.ked dobre vedia , že cesta na letisko je cca 100km a ešte toto tam porobili no ako nebolo to 2x príjemne.tam cesta bola dobre zorganizovaná ,ale cesta späť úplná hrúza.myslím si ,že sme dali zato dosť penazí ,tak aj tá doprava mala byť troška lepšie zmenežovaná a na vyššej úrovni ... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytovanie pekné,,nič mu nechýbalo jedine upratovačka si mohla dať troška viac záležať na poriadku ,,popravila postel na ktorej piesok bol ,,,nepozametala kupeľnu za týždeň ani raz a cela od piesku bola ,,,a pod,,ako keby tam aspoň tá metla bola tak ja si to pokojne aj sama zametiem.

Strava
v pohode

Pláž
pláž bola krásna aj prostredie je tam úplne krásne.my sme boli spokojný.jedine čo mohlo byť , tak to bary bolli na pláži len do 6tej otvorené a wécka a ľudia boli na pláži v tomto mesiaci kľudne aj do skoro osmej na pláži čiže mohlo to byť aspoň o tú hodinku všetko dlhšie pootvárané.čašníci ,plavčici si už veci hodinu pred záverečnou balili, čo nám prišlo troška smiešne :))) ..ale inak ako prostredie krásne ozaj odporúčam

Anonym, 18.10.2017, Dátum pobytu: 8.10. - 15.10.2017
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Diamante Suites

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220