Invia sleduje Vaše správanie na webe, vykonáva personalizáciu obsahu a zobrazuje Vám relevantné ponuky a produkty. Kliknutím na tlačidlo "Rozumiem" alebo kamkoľvek mimo tohto oznámenia bez zmeny nastavenia vnímame ako udelenie súhlasu s využívaním cookies a odovzdaním údajov o Vašom správaní na webe reklamným a sociálnym sieťam pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu, cookies a odovzdávanie môžete kedykoľvek vypnúť v Nastavenie súkromia. Zistiť viac informácií o ochrane súkromia.

Rozumiem

Kanárske ostrovy - Tenerife Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife alebo ostrov večného jara je svojou rozlohou najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia, zaberá 2 034 km2 a po obvode meria 269 km (650 000 obyvateľov). Hlavným mestom je už od 19. storočia Santa Cruz, ktoré je zároveň veľmi dôležitým prístavom.

  O Tenerife sa často hovorí ako o malom kontinentu. Ostrov má tvar trojuholníka a vďaka oblasťom s rôznymi klimatickýami podmienkami sa na ňom môžete stretnúť s rôznymi rastlinami a zvieratmi. Kde inde v Atlantiku môžete behom chvíľky vidieť plantáže banánov a zanedlho potom sa už guľovať v zasneženchých horách?

  Uprostred Tenerife sa nachádza najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide. Týči sa do výšky 3 718 m n. m. Horolezci považujú jej zdolanie za veľmi náročné, pretože na vrchol vystupujú takmer od hladiny mora. Hora je symbolom ostrova môžete ju vidieť z ktoréhokoľvek miesta na Tenerife. Je to dodnes činná sopka.

  Dvesto metrov pod vrcholom vedie lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží (hlavný poľnohospodársky produkt ostrova), neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Vianoce na Kanárskych ostrovoch sú v znamení kvetov vianočných hviezd, ktoré rastú všade prakticky ako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V ich veľkosti drží Tenerife druhé miesto na svete, hneď po Riu de JAneiru. Podnebie je celý rok jarné, cez deň sa teplota pohybuje medzi 25 - 29°C, noci sú chladnejšie a dlhšie. Na Tenerife teda máte možnosť stráviť ideálne leto s priaznivými teplotami alebo zimu, beho nej sa zahrejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas sa stala vyhľadávaným miestom dovolenky pre milovníkov slnka, provozovateľa vodných športov a milovníkov nočného života a zábavy. V najväčšom prázdninovom stredisku na juhu ostrova môžete viesť nerušený plážový život, lebo slnko tu svieti celý rok a prší zriedkakedy. Z priľahlého prístavu v Los Cristianos je dobré lodné spojenie na Gomeru - zelenú perlu Kanárskych ostrovov.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je so susediacim letoviskom prepojené nábrežnou kolonádou, a tak nepoznáte v ktorej oblasti sa práve nachádzate, cez to pôsobí pokojnejšou atmosférou. Centrum Los Cristianos s malýmmi uličkami sa nachádza okolo prístaviska, odkiaľ odpláva trajekt na ďalšie Kanárske ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma.

  Pre mnohých náštevníkov sa stáva preto ostrov Tenerife neopakovateľným zážitkom a radi a často sa veľká väčšina náštevníkov opäť vracia späť.

  Navštívte taktiež: Národný park Caňadas del Teide, zoologické záhrady Loro Parque a Parque las Aguilas, Parque de Drágo alebo ťaviu safari a ponorku Yellow Submarine.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife

Celkom: 7,6 Dovolená =krása, okoli nadhera.

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená =krása, okoli nadhera. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl čistý, personal samý úsměv.

Strava
Velmi průměrná, kazdy den ryba jen jednou kuře a kralik,stale se opakujici menu. Pro manželku dobrý, ale ja jsem na maso takže na steaky do jinych restauraci.

Služby hotela
Spokojenost.

Pláž
Pláž byla skvělá, voda čistá a nadherne vlny.

Miloš Rak, 17.07.2018, Dátum pobytu: 6.7. - 13.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Bahia Flamingo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 8,2 Hotel byl fajn, horší kvalita matrací a kvality koupelen.

 • 7 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel byl fajn, horší kvalita matrací a kvality koupelen. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje směřované do spodní části hotelu nemají dostatečný klid z ulice.

Strava
stravování bylo perfektní.

Služby hotela
ok

Pláž
bezvadná, kousek od hotelu....200m.

Josef M., 16.07.2018, Dátum pobytu: 2.7. - 13.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Tenerife

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Super.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Super. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásné.

Strava
Velmi uspokojivá.

Služby hotela
Tak akorát.

Pláž
Krásná.

Anonym, 13.07.2018, Dátum pobytu: 29.6. - 6.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Tenerife

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,8 Patří k těm nejlepším dovoleným.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Patří k těm nejlepším dovoleným. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobré. Až na kokrhající kohouty a občasný hluk z ulice. Jinak krásný výhled na moře. Vždy dobře uklizeno.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Výborné.

Pláž
Horší přístup do moře a pak návrat z něj, ale jinak dobré.

Lubomír, 12.07.2018, Dátum pobytu: 2.7. - 9.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Gran Hotel Turquesa Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5 Ubytovna pro přespání. Dovolenou jsme pak také tak organizovali - půjčené auto a cestování po plážích a po ostrově - nádhera. A návrat do...

 • 4 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Ubytovna pro přespání. Dovolenou jsme pak také tak organizovali - půjčené auto a cestování po plážích a po ostrově - nádhera. A návrat do hotelu jenom na přespání a snídani. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel už má nejlepší roky asi 20 let za sebou. Společné prostory nejsou špatné, vlastní pokoj ale za moc nestojí. Pokoj 20 m2, doulůžkový, nacpali ještě jednou postelí a nazvali Triple. Bohužel se pak v něm neotočíte, na balkoně se sotva protáhnete kolem dvou židliček (sem ten Triple nezasáhl) bez stolečku. Zdi plné šmouh (vymalovat bylo třeba před těmi 20 lety), v koupelně světlo připojené přetrženou a zaizolovanou šňůrou (viz foto).

Ale shrnuto: Pro přespání to stačí. A pokud by někdo namítl, že za malé peníze odpovídající kvalita - za stejnou cenu lze sehnat na booking.com čtyřhvězdičkový apartmán. Poučení pro příště.

Strava
Chutná, typu "english breakfast" (vejce, fazole v tomatě, opečená angl. slanina, tousty). Každý den stejná, ale nevadilo (10 dní). Jen kafe z automatu a z rozpustné kávy bylo nic moc, pili jsme tedy čaj.

Služby hotela
Personál velmi příjemný, vstřícný - jak na recepci, tak v restauraci. Velice zvyšují dojem z hotelu.

Pláž
Asi 15 min. k Playa de Jardin - příjemná procházka, příjemná pláž s vlnami Atlantiku. Další dvě pláže v pěším dosahu. Nejlepší ale půjčit auto a objet vyhlášené pláže na ostrově.

Petr V., 12.07.2018, Dátum pobytu: 29.6. - 9.7.2018
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Globales Acuario

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

3 fotografie

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220