Kanárske ostrovy - Tenerife Kanárske ostrovy

 • Doprava letecky

  03:50 h

 • Popis

  Ostrov Tenerife alebo ostrov večného jara je svojou rozlohou najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia, zaberá 2 034 km2 a po obvode meria 269 km (650 000 obyvateľov). Hlavným mestom je už od 19. storočia Santa Cruz, ktoré je zároveň veľmi dôležitým prístavom.

  O Tenerife sa často hovorí ako o malom kontinentu. Ostrov má tvar trojuholníka a vďaka oblasťom s rôznymi klimatickýami podmienkami sa na ňom môžete stretnúť s rôznymi rastlinami a zvieratmi. Kde inde v Atlantiku môžete behom chvíľky vidieť plantáže banánov a zanedlho potom sa už guľovať v zasneženchých horách?

  Uprostred Tenerife sa nachádza najvyššia hora celého Španielska Pico del Teide. Týči sa do výšky 3 718 m n. m. Horolezci považujú jej zdolanie za veľmi náročné, pretože na vrchol vystupujú takmer od hladiny mora. Hora je symbolom ostrova môžete ju vidieť z ktoréhokoľvek miesta na Tenerife. Je to dodnes činná sopka.

  Dvesto metrov pod vrcholom vedie lanová dráha.

  Sever ostrova je vždy o niečo chladnejší a častejšie tu prší, ale je neuveriteľne zelený, plný banánových plantáží (hlavný poľnohospodársky produkt ostrova), neustále kvitnúcich stromov a kríkov. Vianoce na Kanárskych ostrovoch sú v znamení kvetov vianočných hviezd, ktoré rastú všade prakticky ako plevel.

  Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V ich veľkosti drží Tenerife druhé miesto na svete, hneď po Riu de JAneiru. Podnebie je celý rok jarné, cez deň sa teplota pohybuje medzi 25 - 29°C, noci sú chladnejšie a dlhšie. Na Tenerife teda máte možnosť stráviť ideálne leto s priaznivými teplotami alebo zimu, beho nej sa zahrejete.

  Playa de las Américas

  Playa de las Américas sa stala vyhľadávaným miestom dovolenky pre milovníkov slnka, provozovateľa vodných športov a milovníkov nočného života a zábavy. V najväčšom prázdninovom stredisku na juhu ostrova môžete viesť nerušený plážový život, lebo slnko tu svieti celý rok a prší zriedkakedy. Z priľahlého prístavu v Los Cristianos je dobré lodné spojenie na Gomeru - zelenú perlu Kanárskych ostrovov.

  Los Cristianos

  Letovisko Los Cristianos je so susediacim letoviskom prepojené nábrežnou kolonádou, a tak nepoznáte v ktorej oblasti sa práve nachádzate, cez to pôsobí pokojnejšou atmosférou. Centrum Los Cristianos s malýmmi uličkami sa nachádza okolo prístaviska, odkiaľ odpláva trajekt na ďalšie Kanárske ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma.

  Pre mnohých náštevníkov sa stáva preto ostrov Tenerife neopakovateľným zážitkom a radi a často sa veľká väčšina náštevníkov opäť vracia späť.

  Navštívte taktiež: Národný park Caňadas del Teide, zoologické záhrady Loro Parque a Parque las Aguilas, Parque de Drágo alebo ťaviu safari a ponorku Yellow Submarine.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife

Celkom: 8,2 Moderní čistý hotel 300 metrů od pláže. Příjemný personál. Kvůli bezpečnostním opatřením jídlo z bufetu servírováno personálem. Služby...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Moderní čistý hotel 300 metrů od pláže. Příjemný personál. Kvůli bezpečnostním opatřením jídlo z bufetu servírováno personálem.

Služby cestovní kanceláře včetně výletů bez problémů. Doporučuji. Zobraziť celú recenziu

David P., 05.10.2020, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Gala Tenerife

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (1)

Celkom: 9,4 Velmi pěkný a čistý hotel. personál ochotný ,usměvavý . Pokoj byl super velký moderně zařízený a hlavně každý den uklizený. Strava je...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný a čistý hotel. personál ochotný ,usměvavý . Pokoj byl super velký moderně zařízený a hlavně každý den uklizený. Strava je pestrá ,každý si vybere. Nám moc chutnalo! V okolí mnoho krámků . Blízko pěší zona a městská pláž. Moře není moc ke koupání ale doporučuji mořské bazény. Na den to stojí 5,50 eur a stojí to za to!!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
prostorné pokoje , moderně vybavený. Tv ,fén lednice, prostorný balkon

Strava
velmi chutná, každý den něco jiného velký výběr

Pláž
P láže nic moc ,kamenité . Špinavé a zapáchali. Moře teplé ale moc divoké. Moc se nedá koupat. Super jsou městské bazény s mořskou vodou.

Václava Stuchlová, 28.09.2020, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Be Live Orotava

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 líbilo moc,určitě se vrátíme,ale až pomine doba roušková.....bylo to omezující a jediné mínus

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
líbilo moc,určitě se vrátíme,ale až pomine doba roušková.....bylo to omezující a jediné mínus Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
naprostá spokojenost,hygiena na vysoké úrovni

Strava
Španělská kuchyně je výborná....mám 3 kila nahoře

Služby hotela
super

Pláž
pláže jsou s kameny a velkými vlnami,ale já to mám ráda.....

Petra R., 14.09.2020, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Tenerife Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 9,6 Dobré místo, všude to bylo kousek

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dobré místo, všude to bylo kousek Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Všechno čisté

Strava
Vynikající

Služby hotela
Výborné

Pláž
Kamenitá, nejbližší písčitá 25 minut

Jiří K., 07.09.2020, Dátum pobytu: 28.8. - 4.9.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: H10 Tenerife Playa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 2,8 Uklid je katastrofa, skoro žádný. Obsluha kdekoliv pomalá, všude se čeká dlouho a někdy dělají že vám nerozumí. Na hotelu není klid na...

 • 3,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 3 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Uklid je katastrofa, skoro žádný. Obsluha kdekoliv pomalá, všude se čeká dlouho a někdy dělají že vám nerozumí. Na hotelu není klid na spaní, řev v pokojích i na chodbách, recepce je na to laxní. Půjčovně aut je docela levne. Ceny lehatek na pláži jsou docela drahé. Ostrov nemá moc co nabidnout. Srovnání s Fuertaventurou je:na Fuertaventure jsou krásné pláže, okolí,lide, jídlo.

Sem už nikdy,hrozba dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsou vybaveny starým a místy i rozbitím nábytkem.

Strava
Jídlo stále dokola, vždy jen jedna ryba, maso, příloha jen hranolky, občas Kanárské brambory. Pro děti jeden den špagety s červenou omackou, druhý den se syrovou, obměna jen v druhu. Snídaně a snack je velmi chudý a ovoce málo a jen to běžné( jablko, banán, meloun).

Služby hotela
Úklid byl katastrofa: výměna za 14 dní povlečení na polštář žádná!. Ručníky ikdyž hodíte na zem, jak je psáno tak vám vymění jen ty co uvážit že jsou špinavé. Zametou jeden den na balkoně a dal je nic nezajímá. To že je jinde nepořádek tak ho nezametou. Je asi podle rozpisu na jiný den či co. Prostor na chodbách se též moc neuklízí, pohozený cigarety aj.. je tam víc než den. Společenská místnost u bazénu kde jsou večery pro děti a pak pro dospělé je katastrofa: záchody se neuklízí, tudíž chybí papír a je tam bordel jak bůhví kde. Obsluha na baru jen jedna a té je úplně fuk že je fronta na pití až do p.... e., pomalá a pořád chodí pro nic dozadu. Uklid stolu nula

Pláž
Malá pláž u hotelu jak píší je opravdu malá a když přijde příliv tak ještě menší. Dostal se kni musíte obejít hotel.

Eva Šimková, 06.09.2020, Dátum pobytu: 14.8. - 28.8.2020
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Tenerife, Hotel: Annapurna Tenerife (ex. Alborada Beach Club)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

WC u bazénu 2 fotografie

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Tenerife