Maroko Maroko

Oficiálny názov: Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavné mesto: Rabat (1 472 000 obyv.)
Štátne zriadenie: Konštitučná monarchia
Náboženstvo: moslimovia (98,7%)
Úradný jazyk: arabčina , francúzština, anglicky sa možno dovoriť, ale niekedy je to problém
Časový posun: v letných mesiacoch-2 hodiny

Maroko - zájazdy od 279 €

O MAROKUMaroko zem plná kontrastov, ktorého kráľovské mestá navodzujúce atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci sa striedajú s modernými letoviskami na brehu mora. Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresľuje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Kultúrne a historické pamiatky siahajú od doby Feničanov cez antiku až po arabskú a barbarskú súčasnosť. Na významnú minulosť tejto krajiny a jej identitu poukazujú mnohé architektonické skvosty, ktorými sú prepychové paláce vystavané v orientálnom slohu, mešity či mauzóleá.

Priateľská a pohostinná mentalita tunajších obyvateľov, či už pôvodných -Barbarov, ktorí sa venujú väčšinou pastierstvu a žijú predovšetkým v horách a na dedine alebo Arabov žijúcich predovšetkým v mestách a venujúcim sa remeselným činnostiam, zaručuje prežitie kľudnej dovolenky v krajine s exotickou atmosférou a prírodou na brehoch Atlantického oceánu s plážami pokrytými zlatým jemným pieskom.

Hradbami zastavané centrum mesta, nazývané„ mediny“,pôsobí , ako by sa v ňom zastavil čas . Prítomnosť kovotepcov, tkáčov a hrnčiarov v úzkych uličkách, vás vracá akoby späť do minulosti. Marocká kuchyňa, ktorá je veľmi delikátna a je tvorená kombináciou rýb, mäsa, zeleniny, sušeného ovocia alebo vzácneho aromatického korenia, je ponúkaná v nespočetných reštauráciách a krčmičkách, nad marockým mätovým čajom môžete posedieť v pouličnej kaviarni. Preslávené trhoviská, ktorých je tu nespočetne veľa, ponúkajú nepreberný sortiment typicky marockých suvenírov všetkého druhu. Maročania sú povestní svojou obľubou v zjednávaní cien, vždy je možné tu zjednať až na 1/3 pôvodnej ponúkanej ceny.

Ideálna dovolenka pre cestovateľov so záujmom o orientálnu architektúru, gastronómiu a folklór spolu s poznaním exotickej krajiny s horskými hrebeňami a púšťami.

Maroko - zájazdy od 279 €

Najnovšie recenzie Maroko

Celkom: 9.2 Hezký malý hotel přímo u pláže a ma začátku promenády s kavarničkami. Milý personál. Chyběllo jen občerstvení na pláži.

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hezký malý hotel přímo u pláže a ma začátku promenády s kavarničkami. Milý personál. Chyběllo jen občerstvení na pláži. Zobraziť celú recenziu

Markéta Veselá, 04.10.2022, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2022
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Royal Decameron Tafoukt Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 V současné době jsem nemohl vybrat lepší dovolenou. Servis, čistota, okolí vše super. Kdybych se měl někdy vrátit tam kde jsem již byl....

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
V současné době jsem nemohl vybrat lepší dovolenou. Servis, čistota, okolí vše super. Kdybych se měl někdy vrátit tam kde jsem již byl. Tak by to byl právě tento hotel! Zobraziť celú recenziu

Lukás G., 28.09.2022, Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2022
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: RIU Palace Tikida Taghazout

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.2 Maroko je země kontrastů, v rezortu bez chyby, dvě ulice za hotelem špína prach nepořádek

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Maroko je země kontrastů, v rezortu bez chyby, dvě ulice za hotelem špína prach nepořádek Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bez chyby, obrovská koupelna, paní pokojská ustala postel každý den jinak

Strava
Obrovský výběr

Služby hotela
Žádný problém, pouze na pláži nám chyběl bar s pitím

Pláž
Velké vlny, písečná pláž se spoustou mušlí, moře mělké, voda studená

Marie H. Ž., 27.09.2022, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2022
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Clubhotel Riu Tikida Dunas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Celkom: 9.8 Zájezd odpovídal popisu a dokonale splnil naše očekávání. Nedá se nic vytknout. Můžeme s klidným svědomím všem doporučit. Spokojenost!!!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Zájezd odpovídal popisu a dokonale splnil naše očekávání. Nedá se nic vytknout. Můžeme s klidným svědomím všem doporučit. Spokojenost!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
S kvalitou ubytování jsme byli naprosto spokojení.

Strava
Rozmanitá, chutná, vybere si každý.

Služby hotela
Služby hotelu na výborné úrovni. Personál milý, usměvavý - skvělé.

Pláž
Pláž byla vcelku čistá, místy drobný odpad (v zanedbatelném množství).

Velká prostorná pláž, místa pro každého dost.

Zdeněk, 27.09.2022, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2022
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Clubhotel Riu Tikida Dunas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Bezvadný stát a super město :-) V těchto zemích se musí počítat s dáváním bakšiše pro místní, ať už vám s něčím pomáhá či kupujete :-D...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Bezvadný stát a super město :-) V těchto zemích se musí počítat s dáváním bakšiše pro místní, ať už vám s něčím pomáhá či kupujete :-D Rozmanitost tohoto státu je fascinující a ta příroda bere dech! :-) pohoří Atlas člověka uchvátne a pohltí, že se ho za týden nedokážete nabažit! :-) Doporučuji všem, kdo miluje barevnost, nové chutě a jejich talent v architektuře!! S využití výletů jsme objevili spousta zajímavých míst!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čistý hotel, příjemný personál, pořádek a denní úklid pokoje. Bezpečný s možností ukládání cenností v trezoru na pokoji.

Strava
Bohatá strava s možností několika druhů jídel od salátů, hlavního chodu po sladkou tečku nakonec. Pravidelně nás obsluhovali a sbírali prázdné talíře a doplňovali pití na vyžádání. Starali se o nás během stravy a průběžně se nás ptali zda je všechno ok.

Služby hotela
Jak v hotelu, tak i zvenčí pravidelně uklízeli, zalévali kytky, trávu a starali se o chod hotelu a přitom dodržovali soukromí :-) denní údržba byla znát.

Pláž
Obávala jsem se, jak bude vypadat a mé předpoklady, že budou klacíky, odpadky rozházené, byly omylné. Čistota, dodržoval se pořádek a místní "uklízeči" se o to starali a ten jemný písek!! :-) naprostá spokojenost!! jen místní "prodejci" chodili okolo vyhrazených lehátek z hotelu a každou chvíli se snažili něco prodat.

Zdeňka Chaloupková, 27.09.2022, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2022
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Allegro Agadir

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maroko