Maroko Maroko

Oficiálny názov: Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavné mesto: Rabat (1 472 000 obyv.)
Štátne zriadenie: Konštitučná monarchia
Náboženstvo: moslimovia (98,7%)
Úradný jazyk: arabčina , francúzština, anglicky sa možno dovoriť, ale niekedy je to problém
Časový posun: v letných mesiacoch-2 hodiny

Maroko - zájazdy od 414 EUR

O MAROKUMaroko zem plná kontrastov, ktorého kráľovské mestá navodzujúce atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci sa striedajú s modernými letoviskami na brehu mora. Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresľuje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Kultúrne a historické pamiatky siahajú od doby Feničanov cez antiku až po arabskú a barbarskú súčasnosť. Na významnú minulosť tejto krajiny a jej identitu poukazujú mnohé architektonické skvosty, ktorými sú prepychové paláce vystavané v orientálnom slohu, mešity či mauzóleá.

Priateľská a pohostinná mentalita tunajších obyvateľov, či už pôvodných -Barbarov, ktorí sa venujú väčšinou pastierstvu a žijú predovšetkým v horách a na dedine alebo Arabov žijúcich predovšetkým v mestách a venujúcim sa remeselným činnostiam, zaručuje prežitie kľudnej dovolenky v krajine s exotickou atmosférou a prírodou na brehoch Atlantického oceánu s plážami pokrytými zlatým jemným pieskom.

Hradbami zastavané centrum mesta, nazývané„ mediny“,pôsobí , ako by sa v ňom zastavil čas . Prítomnosť kovotepcov, tkáčov a hrnčiarov v úzkych uličkách, vás vracá akoby späť do minulosti. Marocká kuchyňa, ktorá je veľmi delikátna a je tvorená kombináciou rýb, mäsa, zeleniny, sušeného ovocia alebo vzácneho aromatického korenia, je ponúkaná v nespočetných reštauráciách a krčmičkách, nad marockým mätovým čajom môžete posedieť v pouličnej kaviarni. Preslávené trhoviská, ktorých je tu nespočetne veľa, ponúkajú nepreberný sortiment typicky marockých suvenírov všetkého druhu. Maročania sú povestní svojou obľubou v zjednávaní cien, vždy je možné tu zjednať až na 1/3 pôvodnej ponúkanej ceny.

Ideálna dovolenka pre cestovateľov so záujmom o orientálnu architektúru, gastronómiu a folklór spolu s poznaním exotickej krajiny s horskými hrebeňami a púšťami.

Maroko - zájazdy od 414 EUR

Najnovšie recenzie Maroko

Celkom: 8,6 Nevedeli sme do čoho ideme, nakoľko sme kupovali last minute. Náš celkový záver z dovolenky je: super! Každý si tam môže vyprofilovať...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nevedeli sme do čoho ideme, nakoľko sme kupovali last minute. Náš celkový záver z dovolenky je: super! Každý si tam môže vyprofilovať pobyt ako chce: aktívne a športovo, relaxačne a ozdravne, vychutnávať si more, ničnerobiť - ležať kúpať sa, jesť a piť, alebo skúšať každý deň niečo iné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie bolo OK, pohodlné veľké izby, dobré matrace, horúca voda v sprche nepretržite, izbu sme mali otočenú na les, takže sme boli dosť izolovaní od nočných programov, čo nám vyhovovalo.

Strava
Po prvom dni, kedy sme skúšali všetko čo sa ponúkalo, museli sme si začať dávať pozor, aby sme nedopadli ako niektorí, čo nemali mieru.

Služby hotela
Služby hotela výborné, animácie perfektné, animátori profesionálni, srdeční a priateľskí. Jedáleň, bary, bazénové služby a recepcia fungovali perfektne.

Pláž
Pláž bola super na kúpanie i prechádzky, trochu málo slnečníkov a ležadiel na kapacitu hotela, Povoziť sa dalo popri mori na ťavách i na koni. Jediný problém, ktorý kazil dojem je plastový odpad, ktorý vyplavovalo more. Pláž patriaca hotelu bola čistená, ale pri prechádzke mimo nej sme sa s plastovým odpadom pri mori stretávali, nebolo to strašné, ale dosť to kazilo "idilku".

Elena K., 18.09.2017, Dátum pobytu: 6.9. - 13.9.2017
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6 Dovolená proběhla v celku dobře.Hotel není nijak výstavní,ale na dovolenou stačí.Pokud se jdete v podstatě na hotel jen vyspat a najíst...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená proběhla v celku dobře.Hotel není nijak výstavní,ale na dovolenou stačí.Pokud se jdete v podstatě na hotel jen vyspat a najíst plně vyhovuje.Bohužel nám nepřálo počasí tak jsme si hotel užily trochu více.Trochu vázla údržba.V hotelu druhý týden často nejezdil výtah,několik dní na chodbě před naším pokojem nesvítilo světlo.Nejsme náročné tak v podstatě nemáme námitek. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokoje nám vyhovovalo.Bohužel nešly zamykat balkonové dveře,v koupelně na stropě stopy plísně.Jinak pokoj vždy uklizený,čisté ručníky a osušky.

Strava
Strava dobrá,vždy si člověk vybral podle své chuti.Snídaně jednodušší,uzeniny jsme nejedli nám nechutnaly.Zdál se nám malý výběr ovoce-vždy byl meloun(budˇ červený nebo světlý) asi 5x bylo hroznové víno a 3x banán.Vždy byla ryba.

Služby hotela
Služby na hotelu byly celkem dobré-presonál se snažil vždy vyjít vstříc.Špatná byla ale situace na servisu v jídelně-chaos jinak se to nedá popsat.Špinavé neprostřené stoly,číšníci občas něco odnesli nebo ne.Budˇna stole chyběl příbor nebo ubrousek nebo sklo.Někdy stůl po předcházejícím hostu ani neutřeli.Že by vám doneslli něco k pití se nestalo ani jednou za 14 dní.Vždy jsme si vše doneslli sami.Dobře se ale starali o hosty domácí .

Pláž
Pláž celkem čistá,lehátka byla volná,ale již měla něco za sebou a tak se na některých nedalo ležet,protože byla velmi proležená.Moře docela čisté,ale velmi studené.Jeden týden bylo opravdu špatné počasí i zima a nedalo se koupat.Na pláži moc lidí nebývalo asi proto že bylo chladné počasí.Přístup na pláž dobrý.

Jitka Pekárková, 12.09.2017, Dátum pobytu: 25.8. - 8.9.2017
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Kenzi Europa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6,6 Odpovídá cena vs. kvalita ubytování a služeb.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Odpovídá cena vs. kvalita ubytování a služeb. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel by si již žádal rekonstrukci. Opotřebení je již patrné.

Strava
Nelze nic vytknout.

Služby hotela
Odpovídá ceně a kategorii hotelu.

Pláž
OK, dlouhý vstup do moře, sice chladnější ale osvěžující. Jen v září již počasí chladné.

Ludmila B., 11.09.2017, Dátum pobytu: 25.8. - 8.9.2017
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Iberostar Founty Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,8 Dovolena byla supr, akorat nevyšlo pocasi,

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena byla supr, akorat nevyšlo pocasi, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani bylo pekne, čisté neni k tomu co vytknout uklízečky milé vzdy z úsměvem.

Strava
Strava byla moc dobra a rozmanitá, vseho na výběr,zeleniny ryb, ovocnych salátů dortiky a zakusku vse super.....

Služby hotela
Služby moc dobrý

Zlata L., 11.09.2017, Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2017
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Royal Decameron Tafoukt Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 7,2 Hotel odpovídal ceně za zájezd.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel odpovídal ceně za zájezd. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování dobré, je však co vylepšovat, zejména pokojské. Ráno odebraly ručníky, zběžný úklid spočívající ve vynesení odpadkových košů. V jednom případě jsme museli cestou delegáta p.Vogla urgovat dodán ručníků na pokoj.

Protože po příchodu z písčité pláže se nebylo do čeho utřít.

Strava
Rozmanitá strava, odpovídající lokalitě a hodnocení hotelu. Stále stejné , dalo se však vybrat zejména není-li člověk náročný na výběr. V porovnání s destinacemi na kanárských ostrovech nebe a dudy. Málo ovoce, chyběla zmrzlina.

Služby hotela
Na průměrné úrovni

Pláž
Pláž čistá, lehátek bylo dost přístup k pláži dobrý.

Jan, 11.09.2017, Dátum pobytu: 25.8. - 8.9.2017
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Blue Sea Le Tivoli

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maroko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220