Maroko Maroko

Oficiálny názov: Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavné mesto: Rabat (1 472 000 obyv.)
Štátne zriadenie: Konštitučná monarchia
Náboženstvo: moslimovia (98,7%)
Úradný jazyk: arabčina , francúzština, anglicky sa možno dovoriť, ale niekedy je to problém
Časový posun: v letných mesiacoch-2 hodiny

Maroko - zájazdy od 250 EUR

O MAROKUMaroko zem plná kontrastov, ktorého kráľovské mestá navodzujúce atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci sa striedajú s modernými letoviskami na brehu mora. Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresľuje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Kultúrne a historické pamiatky siahajú od doby Feničanov cez antiku až po arabskú a barbarskú súčasnosť. Na významnú minulosť tejto krajiny a jej identitu poukazujú mnohé architektonické skvosty, ktorými sú prepychové paláce vystavané v orientálnom slohu, mešity či mauzóleá.

Priateľská a pohostinná mentalita tunajších obyvateľov, či už pôvodných -Barbarov, ktorí sa venujú väčšinou pastierstvu a žijú predovšetkým v horách a na dedine alebo Arabov žijúcich predovšetkým v mestách a venujúcim sa remeselným činnostiam, zaručuje prežitie kľudnej dovolenky v krajine s exotickou atmosférou a prírodou na brehoch Atlantického oceánu s plážami pokrytými zlatým jemným pieskom.

Hradbami zastavané centrum mesta, nazývané„ mediny“,pôsobí , ako by sa v ňom zastavil čas . Prítomnosť kovotepcov, tkáčov a hrnčiarov v úzkych uličkách, vás vracá akoby späť do minulosti. Marocká kuchyňa, ktorá je veľmi delikátna a je tvorená kombináciou rýb, mäsa, zeleniny, sušeného ovocia alebo vzácneho aromatického korenia, je ponúkaná v nespočetných reštauráciách a krčmičkách, nad marockým mätovým čajom môžete posedieť v pouličnej kaviarni. Preslávené trhoviská, ktorých je tu nespočetne veľa, ponúkajú nepreberný sortiment typicky marockých suvenírov všetkého druhu. Maročania sú povestní svojou obľubou v zjednávaní cien, vždy je možné tu zjednať až na 1/3 pôvodnej ponúkanej ceny.

Ideálna dovolenka pre cestovateľov so záujmom o orientálnu architektúru, gastronómiu a folklór spolu s poznaním exotickej krajiny s horskými hrebeňami a púšťami.

Maroko - zájazdy od 250 EUR

Najnovšie recenzie Maroko

Celkom: 9,4 DOVOLENOU JSME SI UŽILY DÍKY LIDEM,KTERÉ JSME TAM POTKALI.JINAK SE NÁM STRATIL KUFR,KTERÝ SE ZÁHADNĚ ZA 1,5 HOD.NAŠEL - KDYŽ JSME BYLY UŽ...

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
DOVOLENOU JSME SI UŽILY DÍKY LIDEM,KTERÉ JSME TAM POTKALI.JINAK SE NÁM STRATIL KUFR,KTERÝ SE ZÁHADNĚ ZA 1,5 HOD.NAŠEL - KDYŽ JSME BYLY UŽ NA HOTELU.DELEGÁT ZANEPRÁZDNĚN SAMÝM VÝLETEM NA DRUHÝ DEN NÁM ZABEZPEČIL SICE ODVOZ NA LETIŠTĚ ALE ZA 60 EUR.PŘI NEZAPLACENÍ TAXI BY NIC PRO TO NEUDĚLAL A KUFR S VEŠKERÝM OBLEČENÍM,DOSTANEM AŽ PŘI ODLETU DOMŮ.NAŠTĚSTÍ JSME SI TO UŽILI DÍKY FAJN PARTĚ Z ČR. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
POKOJE KRÁSNY - -VELKÝ,ČISTÝ.HOTEL OBROVSKÝ KOMPLEX,S VELKÝM BAZÉNEM A MILÝM PERSONÁLEM.

Strava
STRAVA PESTRA,HODNĚ ZELENINY.VÝBORNÉ ZÁKUSKY,ZMRZLINY.ALE HODNĚ SKOPOVÉHO MASA NA CO NEJSME ZVYKLÍ.JINAK BYLO VŽDY S ČEHO VYBRAT.

Služby hotela
HOTELOVÉ SLUŽBY,SUPR.TREZOR A LEDNICE NA POKOJI - ZDARMA.PERSONÁL MÍLÍ A OCHOTNÝ,NIKDO NENATAHOVAL RUKU.KDYŽ NĚCO DOSTALI BYLI RÁDI.

Pláž
PLÁŽ - PĚKNÁ,ČISTÁ - SUPER VLNY NA ŠNORCHLOVÁNÍ TO TAM NENÍ.V TOM TERMÍNU LIDÍ MÁLO,TAKŽE ŽÁDNÉ FRONTY.

Slavka M., 24.06.2019, Dátum pobytu: 10.6. - 17.6.2019
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Be Live Grand Saïdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Nejlepší hodnocení a doporučuji, úroveň se taková v evropě nevidí! klobouk dolů před CK, ale s leteckou společmostí ..... radši...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nejlepší hodnocení a doporučuji, úroveň se taková v evropě nevidí! klobouk dolů před CK, ale s leteckou společmostí ..... radši nelétejte, hrůza!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na jedničku s hvědičkou, žádný problém, denně úklid a ještě naaranžováno.

Strava
Jedinečná, tolik druhů každý den + zákusky, rozmanitá zelenina, přílohy /každý den rýže, hranolky, pečené brambory, těstoviny, čočka, fazole/ několik druhů ovoce, některé maso stále teplé,trouba na rozpékání baget, denně čerstvé grilování před námi, /jak ryb, tak masa/ bohužel tam neuvidíte vepřové, ale celkově velká spokojenost,- snídaně-čerstvě dělané palačinky, buličí oka,míchana vajíčka s uzeninou a cibulí, to se běžně v evropě nevidí a to je pocelý den až do 03 hod každý den a inclusiv trvá každý den do 05 hod. to je prostě bomba!

Služby hotela
Na jedničku,- velká spokojenost.

Pláž
Kousek od hotelu, cca 190-200m, slunečníky, lehátka, vše zdarma, pouze usušku jsme si museli za 10 EUR půjčit a potom při vrácení nám je vrátili, voda teplá, čistá, příjemní plážoví prodavači, prostě opět na jedničku.

Jindřich Klust, 20.06.2019, Dátum pobytu: 10.6. - 17.6.2019
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Be Live Grand Saïdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,6 Celkový dojem velmi pozitivní.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem velmi pozitivní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj působí útulně a celkově ubytovací zařízení je udržované v čistotě. V okolí jsou perfektně a precizně udržované zahradní plochy (trávníky, květiny apod.)

Strava
Strava byla velmi pestrá, personál byl velice vstřícný.

Služby hotela
Celkový dojem je velice pozitivní, případné drobné komplikace byly personálem obratem vstřícně řešeny a veškeré animační programy byly naprosto úžasné a všem lidičkám, kteří se o nás starali patří obrovské díky.

Pláž
Pláž se nachází v těsné blízkosti areálu hotelu, přístup je naprosto vyhovující a je udržováno v čistotě. Vstup do moře je velice pozvolný.

Monika D., 20.06.2019, Dátum pobytu: 6.6. - 17.6.2019
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (0)

Celkom: 10 Celkový dojem z dovolené je výborný - všeho dostatek

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené je výborný - všeho dostatek Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl veliký, koupelna taktéž - vše OK

Strava
Výběr jídla byl bohatý, každý si určitěl vybral ke své spokojenosti stravu, kterou má rád. Velký dostatek, rozmanitost jídla

Služby hotela
Služby hotelu - spokojenost

Pláž
Pláž - OK, dostupnost dobrá, alespoň byla pěkná procházka

Lenka Švadlenková, 20.06.2019, Dátum pobytu: 10.6. - 17.6.2019
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

okolí hotelu 12 fotografií

Celkom: 10 Super

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Super

Strava
Nejlepsi

Služby hotela
Super

Pláž
Super

Lucie Řepkova, 20.06.2019, Dátum pobytu: 6.6. - 17.6.2019
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Maroko