Maroko Maroko

  • Ako tráviť čas

    Maroko ponúka nádherné pláže a vďaka subtropickému až tropickému podnebiu taktiež rozžeravené slnko. I to sú dôvody, prečo si túto destináciu vyberá za cieľ dovolenky stále viac turistov. Marocké pláže sú vhodné k vyvádzaniu pre dospelých a deti, ale taktiež k ostatným vodným športom ako je trebárs windsurfing. V Maroku je dostatok kvalitných hotelov a turistických centier s piesočnatými plážami. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí Essaouira a Agadir, kde je jemný piesok a pohodlný prístup k moru. Najznámejšou plážou je Casablanca. Ďalšie známe pláže sú Cap Sim a Moulay.

    Medzi nádhery a taje Marok patrí Sahara. I keď je táto najväčšia púšť sveta hlavne kamenitá, v Maroku je Sahara skôr piesočnatá. Žijú tu marockí berberi, čo je pôvodný národ, ktorý sa prispôsobil púštnym podmienkam a udržal si prastaré tradície.

    Rozhodne navštívte pohorie Atlas. Príroda je tu nádherná a zatiaľ nie je porušená turistickým ruchom. Ďalším typom na výlet môže byť volubilis, čo je pozostatok starovekého rímskeho mesta. Zaujímavým miestom je taktiež Essaouira, mesto s kvalitnými službami a dokonalými plážami. Maroko má rozmanitú prírodu od lesov až po púšť, tak rozhodne neváhajte a taje marockej krajiny preskúmajte.