Maroko Maroko

 • Zaujímavé miesta

  Krásou Maroka je pohorie Atlas. Najvyššou horou je Jebel Toubka, ktorý siaha do výšky cez 4000m. Vyliezť na horu je ozajstným zážitkom. Oblasť Vysokého Atlasu je obecne prístupná verejnou dopravou z mesta Marrakeshe. V celej tejto oblasti žije staroveký nárok berberov. Berberi sú domorodými obyvateľmi, ktorí sú známi šperkami, hudbou a sú veľmi pohostinní.

  Nádherou berúcou dych je vodopád Uzúd. Je vysoký 100 m a je umiestnený v krásnej prírode. Okolo sú malé jazierka a lahodný pokoj.

  V strednom Maroku leží mesto Fes. Fes bol založený v 8 storočí a stal sa dôležitým kultúrnym strediskom. Známa je feská koža, ktorej sfarebenie a výrobu môžete sami vidieť. Feská koža bola po dlhú dobu obľúbeným vývozným artiklom.

  casablanca je považovaná za jednu z najkrásnejších pláží sveta a taktiež známy prístav. Mesto sa pýši krásnou architektúrou, z ktorej asi najznámejšia je architektúra mešity Hasana II. Je to tretia najväčšia náboženská budova na svete. Táto budova je určená až pre 25 000 ľudí a na nádvorí pred mešitou sa zmestí až 8 000 ľudí.

  Mestom, ktoré je viac africké a orientálne než ostatné mestá, je Marrakesh. Tu pôsobili už od pradávna obchodníci zo Sahary i pohorie Atlas. Architektúra je tu taktiež prekrásna.

  Ait Benhaddou je malá púštna dedinka v pohorí Atlas, ktorá sa so svojou krásou dostala do svetového dedičstva UNESCO. Toto miesto nám pripomína pradávnu históriu napr. hlinenými pevnosťami. Essauoira je starodávne mestečko s námornou pevnosťou zo 16. storočia. Centrum tohoto mesta taktiež leží v UNESCO.