Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiálny názov: Spojené Arabské Emiráty
Hlavné mesto: Abú Dhábí
Štátne zriadenie: federácia siedmych nezávislých štátov (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain)
Náboženstvo: prevažuje islam
Úradný jazyk: arabčina, perzština, angličtina, hindí, urdu
Časový posun: + 2 hod. v dobe letného času, + 3 hod. v dobe zimného času

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 414 EUR

O EMIRÁTOCHSpojené Arabské Emiráty, oficiálnym názvom Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtine The United Arab Emirates), sú federáciou siedmich absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Medzi najbohatšie emiráty v súčastnosti patrí Dubaj a Abu Dhabi, ktoré majú v celej federácii hlavné slovo. Emiráty sa rozkladajú na juhovýchodnej časti Arabského poloostrova, susedia so Saudskou Arábiou, Ománom a Katarom, a majú prístup k vodám Perského zálivu na západnej strane a Ománskeho zálivu na strane južnej.

Počet obyvateľov nameraný v roku 2007 je 2 484 818. Pôvodní obyvatelia však vo svojej krajine tvoria len asi 18% etnickú menšinu. Prevvažujú Arabi, ktorí sem prišli z Egypta, Jordánska, Libanonu a Sýrie. Okrem toho tu žijú Pakistánci, Indovia, Iránci alebo Filipínci. Z Európanov tu žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálnym náboženstvom je Islám a najväčšie zastúpenie tu má jeho sunitstký smer. Asi 16% obyvateľov sú šiitskí moslimovia, veľmi malé percento sa hlási k hinduismu a kresťanstvu.

Celková rozloha územia je 83 600 km2 vrátane priľahlých ostrovo, ktoré lemujú pobrežie. Najväčí a zároveň najbohatší emirát Abu Dhabi, zaberá až 85% celkovej rozlohy územia. Emiráty sú až z 90% pokryté púšťou Rub al-Khali. Jej piesky majú v rôznych častiach územia rôzne sfarbenia, od šedej cez krémovú do červenej, ktoré je dané špecifickým zložením minerálov. I cez nehostinnosť púšte je krása scenérií piesočných polí a dun nezabudnuteľná. V púšti však nechýbajú ani ostrovčeky života, z ktorých uveďme napr. oázy Liwa a Buraimi. Sever krajiny smerom k emirátom Ras Al - Khaimah je zelenejšia. Na hranici s Ománom dominuje horský masív Al-Hajar a stúpa do výšky 1100 metrov. Nížiny sa rozkladajú na pobreží Perzského zálivu a sú tvorené rozsialhymi soľnými panvami.

V posledných rokoch zaznamenali emiráty čo sa týka turizmu veľký rozvoj. V 50. rokoch 20 stor. bola na území emirátov objavená rozsiahle náleziská ropy, z ktorých plynulo obrovské bohatstvo. Začali tu vznikať veľkolepé projekty a postupne sa emiráty stali symbolom luxusu a bohatstva. Dnes však už emiráty nie sú len miesto pre bohatých obchdníkov, ale stali sa taktiež obľúbenou turistickou destináciou pre exotiky chtivých cestovateľov, ktorých sem lákajú miestne kultúrne tradície fungujúce vedľa moderných vymožeností. Mrakodrapy neprestaviteľných rozmerov, umelé ostrovy v tvare paliem, alebo luxusný sedem hviezdičkový "Zlatý hotel" Burj Al Arab, najväčší klenot SAE, to je len zlomok toho, čo sem priťahuje návštevníkov z celého sveta. K odpočinku a relaxácii sú tu k dispozícii prekrásne pláže pokryté bielym pieskom, alebo možnosť aktívneho využitia voľného času napr. potápaním a inými športami, ktoré sú v ponuke všetkých hotelových komplexov

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 414 EUR

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty

Celkom: 5,6 Bohužel v popisu zájezdu jsem měl být ubytován 15km od centra Dubaje, ale ve finále to bylo cca 31km. Nešlo ani využít hotelového busu,...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Bohužel v popisu zájezdu jsem měl být ubytován 15km od centra Dubaje, ale ve finále to bylo cca 31km. Nešlo ani využít hotelového busu, leč tam bylo pravidlo, kdo dříve příjde, ten dříve mele. A i když jste mezi prvníma kdo tam čeká, místo se na vás nedostalo, leč během příjezdu busu dorazila i početná část rodinných příslušníků patřících k vyčkavajícím lidem. Takže nemůžete někomu říci, že jejich dítko nepojede. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování moc fajn, to jsem si doslova užil. Jen jsem si vybral hotel 15km o centra dubaje, ale nakonec se ukázalo, že je to více jak 30 km a cesta travala MHD 2 hodiny.

Strava
Jídlo mi velmi chutnalo - ale jen to co bylo předplaceno (snídaně a večeře). Na hotelu jídlo nelze kupovat, předražené a to více jak na Václaváku či Staromáku v Praze. Mimo hotel také nic moc až ve vzdálenosti 1,5 km a více se člověk dobře najedl.

Služby hotela
Bohužel služby hotelu katastrofa. Plážový servis žádný, Pizza v hotelu za cca 800kč Panini za 750kč, alkohol i nealkoholické pivo je nedostupné. A poslouchat tu jejich místní muziku celý den u bazénu taky příjemná šílenost. Každopádně i tak to bylo fajn.

Pláž
Pláž a moře je velmi cítit naftou, občas mi příšlo, že se nafta nachází i ve vodě, leč měl člověk lehce mastné tělo. Bohužel bez sportovního vyžití. Až poslední den se tam začal půjčovat alespoň Jetski.

Tomáš Langer, 14.10.2019, Dátum pobytu: 4.10. - 11.10.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Sharjah, Hotel: Radisson Blu Resort Sharjah

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Krásné počasí, teplé moře, spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné počasí, teplé moře, spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel Sofitel je luxusní hotel s výbornými službami.

Strava
Snídaně - ohromný výběr všeho

Služby hotela
Čistý hotel, každý den úklid, výměna ručníků, služby na vysoké úrovni

Pláž
Hotel nemá vlastní pláž, naproti hotelu je veřejná, bezplatná pláž. Je zde čisto, pláž je upravená, velké množství restaurací v blízkosti

Lucie T., 13.10.2019, Dátum pobytu: 28.9. - 5.10.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Sofitel Dubai Jumeirah Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8,4 Krasna dovolena

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Krasna dovolena Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani na vysoke urovni. Vsude cisto, neni co vytknout

Strava
Trochu mensi vyber nez jsme cekali, nicmene vse bylo delikatesou. Myslim, ze si vybere kazdy

Služby hotela
Sluzby prvotridni. Jakykoliv nahlaseny problem je ihned resen. Staci se zminit, vse je obratem vyreseno. Jedina slabina hotelu je wifi pripojeni. To je opravdu katastrofalni

Pláž
V mori stopy ropy, meduzy, ale s tim jsem na toto misto jeli, takze asi jen pro informaci pro ostatni, kteri se sem chystaji. Otazka je, zda je tento problem kratkodoby ci ne, vzhledem k hlavni ropne trase na dohled...

Lenka K., 13.10.2019, Dátum pobytu: 20.9. - 1.10.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Fujairah, Hotel: Le Meridien Al Aqah Beach Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

19 fotografií

Celkom: 10 Celkově hodnotím za velice hezký a příjemný pobyt.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově hodnotím za velice hezký a příjemný pobyt. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj udržovaný v čistotě, klima funkční a personál usměvavý.

Strava
Strava chutná, myslím si že každý si přišel na to co mu chutná a dobré bylo všechno. Výběr a množství bylo dostačující.

Služby hotela
k tomu nevím co bych dodal, jako jinde kde to funguje jak má.

Pláž
Pláž písčitá, přístup do moře na pohodu, jak pro děti i důchodce. Ale bohužel na šnorchlování to není, z důvodu

zakalení pískem. Viditelnost do jednoho metru.

Miroslav F., 09.10.2019, Dátum pobytu: 26.9. - 3.10.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort (ex. Bin Majid Beach Resort)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty