Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiálny názov: Spojené Arabské Emiráty
Hlavné mesto: Abú Dhábí
Štátne zriadenie: federácia siedmych nezávislých štátov (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain)
Náboženstvo: prevažuje islam
Úradný jazyk: arabčina, perzština, angličtina, hindí, urdu
Časový posun: + 2 hod. v dobe letného času, + 3 hod. v dobe zimného času

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 349 EUR

O EMIRÁTOCHSpojené Arabské Emiráty, oficiálnym názvom Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtine The United Arab Emirates), sú federáciou siedmich absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Medzi najbohatšie emiráty v súčastnosti patrí Dubaj a Abu Dhabi, ktoré majú v celej federácii hlavné slovo. Emiráty sa rozkladajú na juhovýchodnej časti Arabského poloostrova, susedia so Saudskou Arábiou, Ománom a Katarom, a majú prístup k vodám Perského zálivu na západnej strane a Ománskeho zálivu na strane južnej.

Počet obyvateľov nameraný v roku 2007 je 2 484 818. Pôvodní obyvatelia však vo svojej krajine tvoria len asi 18% etnickú menšinu. Prevvažujú Arabi, ktorí sem prišli z Egypta, Jordánska, Libanonu a Sýrie. Okrem toho tu žijú Pakistánci, Indovia, Iránci alebo Filipínci. Z Európanov tu žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálnym náboženstvom je Islám a najväčšie zastúpenie tu má jeho sunitstký smer. Asi 16% obyvateľov sú šiitskí moslimovia, veľmi malé percento sa hlási k hinduismu a kresťanstvu.

Celková rozloha územia je 83 600 km2 vrátane priľahlých ostrovo, ktoré lemujú pobrežie. Najväčí a zároveň najbohatší emirát Abu Dhabi, zaberá až 85% celkovej rozlohy územia. Emiráty sú až z 90% pokryté púšťou Rub al-Khali. Jej piesky majú v rôznych častiach územia rôzne sfarbenia, od šedej cez krémovú do červenej, ktoré je dané špecifickým zložením minerálov. I cez nehostinnosť púšte je krása scenérií piesočných polí a dun nezabudnuteľná. V púšti však nechýbajú ani ostrovčeky života, z ktorých uveďme napr. oázy Liwa a Buraimi. Sever krajiny smerom k emirátom Ras Al - Khaimah je zelenejšia. Na hranici s Ománom dominuje horský masív Al-Hajar a stúpa do výšky 1100 metrov. Nížiny sa rozkladajú na pobreží Perzského zálivu a sú tvorené rozsialhymi soľnými panvami.

V posledných rokoch zaznamenali emiráty čo sa týka turizmu veľký rozvoj. V 50. rokoch 20 stor. bola na území emirátov objavená rozsiahle náleziská ropy, z ktorých plynulo obrovské bohatstvo. Začali tu vznikať veľkolepé projekty a postupne sa emiráty stali symbolom luxusu a bohatstva. Dnes však už emiráty nie sú len miesto pre bohatých obchdníkov, ale stali sa taktiež obľúbenou turistickou destináciou pre exotiky chtivých cestovateľov, ktorých sem lákajú miestne kultúrne tradície fungujúce vedľa moderných vymožeností. Mrakodrapy neprestaviteľných rozmerov, umelé ostrovy v tvare paliem, alebo luxusný sedem hviezdičkový "Zlatý hotel" Burj Al Arab, najväčší klenot SAE, to je len zlomok toho, čo sem priťahuje návštevníkov z celého sveta. K odpočinku a relaxácii sú tu k dispozícii prekrásne pláže pokryté bielym pieskom, alebo možnosť aktívneho využitia voľného času napr. potápaním a inými športami, ktoré sú v ponuke všetkých hotelových komplexov

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 349 EUR

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty

Celkom: 9,2 Išli sme v období mimo sezónu (také teplo že tam nikto nejde). Bolo tam síce horko ale dá sa to zvládnuť bez problémov. Všetky priestory...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Išli sme v období mimo sezónu (také teplo že tam nikto nejde). Bolo tam síce horko ale dá sa to zvládnuť bez problémov. Všetky priestory (aj mimo hotel) sú klimatizované, ale na teplotu pocitovo až 21°C. V izbe sa dala nastaviť. Raňajky sú s pitím v cene, na večeri si treba pitie zaplatiť. Pláže boli prázdne, pri hotelovom bazéne sa miesto dalo nájsť, voda v mori tak teplá že neschladila. SAE je krajina ktorú stačilo vidieť raz. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 22.08.2019, Dátum pobytu: 16.6. - 27.6.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Fairmont Ajman

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Nádherná dovolená i když bylo velmi horko :-)

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nádherná dovolená i když bylo velmi horko :-) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování super

Strava
Jídlo vynikající

Služby hotela
Služby hotelu na jedničku

Pláž
Pláž čistá, moře sice teplé, ale nádhera...

Anonym, 21.08.2019, Dátum pobytu: 5.8. - 16.8.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Rixos The Palm

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 5,2 Dovolená se nám celkově líbila, ale znovu do SAE určitě nepoletíme.

 • 5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 6 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se nám celkově líbila, ale znovu do SAE určitě nepoletíme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
První dojem z hotelu byl příjemný, recepce vypadala hezky a čistě. Výše v patře kde jsme měli pokoj byla na zdech plíseň a hodně tam šla i cítit. V pokoji pak bylo celkem čisto, až na vanu, která byla už starší a zašlá. Jinak nám každý den uklízeli a měnili ložní prádlo i ručníky.

Strava
Restaurace do které jsme chodili na jídlo byla čistá a také obsluha byla velice milá. Jídlo nám chutnalo i když se většinou opakovalo, ale i tak jsme se pokaždé dobře najedli. Vždy měli na výběr kuřecí, hovězí, rybu, těstoviny, rýži, brambory, polévky a také velké množství zeleniny, ovoce a zákusků.

Služby hotela
Jednou jsme přišli na recepci s tím, že nám kape v koupelně ze stropu. Bylo nám řečeno, že se na to někdo přijde podívat, ale za celou dobu s tím nikdo nic neudělal. Naštěstí to kapalo do vany, takže nám to tolik nevadilo.

Také jsme si objednali na pokoj grilované mořské plody. Už u objednávání se slečna tvářila jako že jí to hrozně otravuje a ve finále to za tu cenu nebylo nic moc.

Pláž
Přístup k pláži byl velmi dobrý, jen jsme sešli schody a byli jsme tam. Na pláži bylo čisto, dokud nedorazili Indové. Poté jsme tu nacházeli různé lahve, nedopalky od cigaret a tak podobně. Lehátka se slunečníky byly zdarma a většinou bylo odpoledne na pláži jen pár lidí, takže nebyl problém si nějaké obsadit.

Anonym, 20.08.2019, Dátum pobytu: 3.8. - 13.8.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Bin Majid Beach Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Celkový pobyt byl skvělý, na straně hotelu nebyla jedina chyba, jen ze strany CA to byla zase bída

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový pobyt byl skvělý, na straně hotelu nebyla jedina chyba, jen ze strany CA to byla zase bída Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Dvakrát denně uklízeli pokoje a ptali se jestli nám něco nechybí, velmi přívětiví. Pokoje čisté, velmi pohodlné postele.

Strava
Velký výběr, každý den jiná kuchyně.

Služby hotela
Velká moderní posilovna, bazén velký, vždy jsme si našli volná lehátka, výřivka, sauna a pára taky super

Pláž
Menší pláž hned u hotelu, moc jsme ji nevyužívali kvůli velmi horkému počasí, moře velmi teplé. Jinak byla čistá a všude volná lehátka

Minh Anh N., 20.08.2019, Dátum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Khalidiya Palace Rayhaan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,8 Skvely hotel, dobry pristup personalu - prekvapilo kr omezeni sluzeb All Inclusive na urcite restaurace a omezenou dobu

 • 10 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvely hotel, dobry pristup personalu - prekvapilo

kr omezeni sluzeb All Inclusive na urcite restaurace a omezenou dobu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Naprosto fantasticke

Anonym, 20.08.2019, Dátum pobytu: 11.8. - 17.8.2019
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Fairmont Ajman

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty