Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiálny názov: Spojené Arabské Emiráty
Hlavné mesto: Abú Dhábí
Štátne zriadenie: federácia siedmych nezávislých štátov (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain)
Náboženstvo: prevažuje islam
Úradný jazyk: arabčina, perzština, angličtina, hindí, urdu
Časový posun: + 2 hod. v dobe letného času, + 3 hod. v dobe zimného času

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 207 €

O EMIRÁTOCHSpojené Arabské Emiráty, oficiálnym názvom Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtine The United Arab Emirates), sú federáciou siedmich absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Medzi najbohatšie emiráty v súčastnosti patrí Dubaj a Abu Dhabi, ktoré majú v celej federácii hlavné slovo. Emiráty sa rozkladajú na juhovýchodnej časti Arabského poloostrova, susedia so Saudskou Arábiou, Ománom a Katarom, a majú prístup k vodám Perského zálivu na západnej strane a Ománskeho zálivu na strane južnej.

Počet obyvateľov nameraný v roku 2007 je 2 484 818. Pôvodní obyvatelia však vo svojej krajine tvoria len asi 18% etnickú menšinu. Prevvažujú Arabi, ktorí sem prišli z Egypta, Jordánska, Libanonu a Sýrie. Okrem toho tu žijú Pakistánci, Indovia, Iránci alebo Filipínci. Z Európanov tu žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálnym náboženstvom je Islám a najväčšie zastúpenie tu má jeho sunitstký smer. Asi 16% obyvateľov sú šiitskí moslimovia, veľmi malé percento sa hlási k hinduismu a kresťanstvu.

Celková rozloha územia je 83 600 km2 vrátane priľahlých ostrovo, ktoré lemujú pobrežie. Najväčí a zároveň najbohatší emirát Abu Dhabi, zaberá až 85% celkovej rozlohy územia. Emiráty sú až z 90% pokryté púšťou Rub al-Khali. Jej piesky majú v rôznych častiach územia rôzne sfarbenia, od šedej cez krémovú do červenej, ktoré je dané špecifickým zložením minerálov. I cez nehostinnosť púšte je krása scenérií piesočných polí a dun nezabudnuteľná. V púšti však nechýbajú ani ostrovčeky života, z ktorých uveďme napr. oázy Liwa a Buraimi. Sever krajiny smerom k emirátom Ras Al - Khaimah je zelenejšia. Na hranici s Ománom dominuje horský masív Al-Hajar a stúpa do výšky 1100 metrov. Nížiny sa rozkladajú na pobreží Perzského zálivu a sú tvorené rozsialhymi soľnými panvami.

V posledných rokoch zaznamenali emiráty čo sa týka turizmu veľký rozvoj. V 50. rokoch 20 stor. bola na území emirátov objavená rozsiahle náleziská ropy, z ktorých plynulo obrovské bohatstvo. Začali tu vznikať veľkolepé projekty a postupne sa emiráty stali symbolom luxusu a bohatstva. Dnes však už emiráty nie sú len miesto pre bohatých obchdníkov, ale stali sa taktiež obľúbenou turistickou destináciou pre exotiky chtivých cestovateľov, ktorých sem lákajú miestne kultúrne tradície fungujúce vedľa moderných vymožeností. Mrakodrapy neprestaviteľných rozmerov, umelé ostrovy v tvare paliem, alebo luxusný sedem hviezdičkový "Zlatý hotel" Burj Al Arab, najväčší klenot SAE, to je len zlomok toho, čo sem priťahuje návštevníkov z celého sveta. K odpočinku a relaxácii sú tu k dispozícii prekrásne pláže pokryté bielym pieskom, alebo možnosť aktívneho využitia voľného času napr. potápaním a inými športami, ktoré sú v ponuke všetkých hotelových komplexov

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 207 €

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty

Celkom: 9.4 Velmi pěkná dovolená a můžeme jen doporučit. Hotel ideální pro rodiny s dětmi a starší klientelu. Kdo hledá krásnou přírodu, ať se tomuto...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkná dovolená a můžeme jen doporučit. Hotel ideální pro rodiny s dětmi a starší klientelu. Kdo hledá krásnou přírodu, ať se tomuto místu vyhne obloukem????. Kdo se ale rád smaží na sluníčku a hledá relax u vody, tak je tohle přesně pro Vás. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj pěkný, prostorný. V koupelně velký sprchový kout a vana. Jedinou výtku mám, že nám na pokoji při příjezdu chyběla přistýlka. Personál toto hned zařídil, ale dostali jsme takový klasický pérák, který nebyl dvakrát pohodlný. Zlobily i zásuvky, ale opět se nejednalo o nic zásadního co by pokazilo dojem z dovolené.

Strava
Nemám téměř výhrady. Občas se muselo počkat na doplnění vína, piva, ale nejednalo se o nic zásadního a většinou bylo rychle doplněno. S jídlem také spokojenost. Rozmanité, chutné. Každý den v době oběda i večeře sushi. To rozhodně není všude standard, takže velké plus.

Služby hotela
Hotel nabízí pár animačních programů pro malé děti a pak některá cvičení a vodní aerobik pro dospělé. Hotel nenabízel večerní program, což jsme osobně brali jako plus, ale někdo tuhle zábavu vyhledává, tak aby nebyl nepříjemně překvapen.

Pláž
Tohle byla značka ideál. Hned u hotelu se nacházel bazén a za ním už písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Vše na jednom místě s dostatečným počtem slunečníků a lehátek. Kdo rád šnorchluje, tak bude zklamán. Zdejší místo je opravdu jen na koupání a opalování.

Filip H., 26.05.2022, Dátum pobytu: 16.5. - 23.5.2022
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Fairmont Ajman

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.8 Skvělá dovolená. Poměr ceny a kvality v tomto hotelu je výborný.

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená. Poměr ceny a kvality v tomto hotelu je výborný. Zobraziť celú recenziu

Rudolf P., 25.05.2022, Dátum pobytu: 11.5. - 21.5.2022
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Riu Dubai

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 8.2 Vše bylo v pořádku, spokojenost.

 • 8.5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Vše bylo v pořádku, spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Pláž
Hotel by mohl občas vyčistit pláž od kamínků po přílivu. Okolní hotel je tak moc neměl, byl ale jedou tak drachší.

Anonym, 24.05.2022, Dátum pobytu: 6.5. - 15.5.2022
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Royal Central The Palm

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 Kvalitní hotel s kvalitními lidmi

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Kvalitní hotel s kvalitními lidmi Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Je vidět,že už je starší,ale kromě vadné key Card čtečky ve výtahu je vše kvalitní

Strava
Každý si vybere...vynikající

Služby hotela
Fitness by zasloužil být otevřený déle a kvalitněji vybaven...bazén malý na množství hostů ale vychytat správný čas tak je dostačuje

Petr K., 24.05.2022, Dátum pobytu: 16.5. - 21.5.2022
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Voco Dubai

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 6.8 Celkový dojem z dovolené velmi dobrý,

 • 5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené velmi dobrý, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování malé pokoje ,ale úklid na dobré úrovni

Strava
Strava velmi dobrá, rozmanitá. Čistota jídelny velmi dobrá a ochotný úslužný personál.

Služby hotela
Velkým nedostatkem je chybějící český delegát. Bez znalosti angličtiny je domluva na recepci zcela nemožná. Stížnost máme na rusky mluvícího delegáta ,který nám nic nepomohl zařídit. Vázl i telefonický kontakt. Toto ubralo na kvalitě jinak skvělé dovolené.

Pláž
Pláž čistá,denně upravovaná, lehátka a osušky zdarma. Jemný písek s pozvolným přístupem do moře. Voda čistá a teplá s občasným výskytem chaluh.

Petr Siblík, 20.05.2022, Dátum pobytu: 6.5. - 14.5.2022
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: BM Beach Resort (ex. Smartline Bin Majid Beach Resort)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty