Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiálny názov: Spojené Arabské Emiráty
Hlavné mesto: Abú Dhábí
Štátne zriadenie: federácia siedmych nezávislých štátov (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain)
Náboženstvo: prevažuje islam
Úradný jazyk: arabčina, perzština, angličtina, hindí, urdu
Časový posun: + 2 hod. v dobe letného času, + 3 hod. v dobe zimného času

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 471 EUR

O EMIRÁTOCHSpojené Arabské Emiráty, oficiálnym názvom Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtine The United Arab Emirates), sú federáciou siedmich absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Medzi najbohatšie emiráty v súčastnosti patrí Dubaj a Abu Dhabi, ktoré majú v celej federácii hlavné slovo. Emiráty sa rozkladajú na juhovýchodnej časti Arabského poloostrova, susedia so Saudskou Arábiou, Ománom a Katarom, a majú prístup k vodám Perského zálivu na západnej strane a Ománskeho zálivu na strane južnej.

Počet obyvateľov nameraný v roku 2007 je 2 484 818. Pôvodní obyvatelia však vo svojej krajine tvoria len asi 18% etnickú menšinu. Prevvažujú Arabi, ktorí sem prišli z Egypta, Jordánska, Libanonu a Sýrie. Okrem toho tu žijú Pakistánci, Indovia, Iránci alebo Filipínci. Z Európanov tu žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálnym náboženstvom je Islám a najväčšie zastúpenie tu má jeho sunitstký smer. Asi 16% obyvateľov sú šiitskí moslimovia, veľmi malé percento sa hlási k hinduismu a kresťanstvu.

Celková rozloha územia je 83 600 km2 vrátane priľahlých ostrovo, ktoré lemujú pobrežie. Najväčí a zároveň najbohatší emirát Abu Dhabi, zaberá až 85% celkovej rozlohy územia. Emiráty sú až z 90% pokryté púšťou Rub al-Khali. Jej piesky majú v rôznych častiach územia rôzne sfarbenia, od šedej cez krémovú do červenej, ktoré je dané špecifickým zložením minerálov. I cez nehostinnosť púšte je krása scenérií piesočných polí a dun nezabudnuteľná. V púšti však nechýbajú ani ostrovčeky života, z ktorých uveďme napr. oázy Liwa a Buraimi. Sever krajiny smerom k emirátom Ras Al - Khaimah je zelenejšia. Na hranici s Ománom dominuje horský masív Al-Hajar a stúpa do výšky 1100 metrov. Nížiny sa rozkladajú na pobreží Perzského zálivu a sú tvorené rozsialhymi soľnými panvami.

V posledných rokoch zaznamenali emiráty čo sa týka turizmu veľký rozvoj. V 50. rokoch 20 stor. bola na území emirátov objavená rozsiahle náleziská ropy, z ktorých plynulo obrovské bohatstvo. Začali tu vznikať veľkolepé projekty a postupne sa emiráty stali symbolom luxusu a bohatstva. Dnes však už emiráty nie sú len miesto pre bohatých obchdníkov, ale stali sa taktiež obľúbenou turistickou destináciou pre exotiky chtivých cestovateľov, ktorých sem lákajú miestne kultúrne tradície fungujúce vedľa moderných vymožeností. Mrakodrapy neprestaviteľných rozmerov, umelé ostrovy v tvare paliem, alebo luxusný sedem hviezdičkový "Zlatý hotel" Burj Al Arab, najväčší klenot SAE, to je len zlomok toho, čo sem priťahuje návštevníkov z celého sveta. K odpočinku a relaxácii sú tu k dispozícii prekrásne pláže pokryté bielym pieskom, alebo možnosť aktívneho využitia voľného času napr. potápaním a inými športami, ktoré sú v ponuke všetkých hotelových komplexov

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 471 EUR

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty

Celkom: 7,8 Dovolenka fantastická. Stále na ňu spomíname.

 • 10 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka fantastická. Stále na ňu spomíname. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Báli sme sa ale pri príchode sme predsa dali peniažky do pasu. / predsa zákony v Emirátoch sú prísne,a báli sme sa aby nebol problém že podplácame

Strava
Mali sme polpenziu. Vždy sme sa najedli. Raňajky super. Chodili sme do reštaurácie hneď vedľa suity. Bolo ovocie, klobásky, párky,pečivo,džemy,džusy,káva,cornfleksy,vajička... Proste všetko. Na večeru sa chodilo do hlavnej budovy cca 10 minút chôdze popri pláži alebo po chodniku. Ak sa nechce isť pešo chodili tam chalaniská s golfovými vozíkami. Nastúpili ste a odviezli vás. Večera - jedla dostatok,vždy sa dalo vybrať. Cestoviny, kuracie, hovädzie. Dosť korenisté a aromatické jedlá ale oni tak varia takže pohida. Jediné mínus,že ak nemáte all inclusive nedajú vám k jedlu ani fľašu čistej vody. Nie sú tam ani džúsy ani nič také. Musíte si nápoj kúpiť k večeri.

Služby hotela
Vynikajúce. Recepcia non stop. Prišli sme o druhej v noci. Na recepcii cca piati recepční, ktorí ubytuvávajú. S úsmevom bez problémov.

Pláž
Krásna. Čistá. More s bielym pieskom.

Daniela B., 25.07.2017, Dátum pobytu: 7.11. - 21.11.2015
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,6 Spokojenost celkově s dovolenou.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost celkově s dovolenou. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Tak pokoje byly zařízeny skromě, je to starší 4hvězdičkový hotel. Ale všude čisto, denně úklid na pokoji, výměna ručníku také každý den, doplnění toaletních potřeb v koupelně. Vše OK.

Strava
Strava byla vynikající, rozmanitá. Výběr na snídani bohatý. Musli, ovoce, zelenina, vajíčka, omelety na objednávku. Při večeřích několik druhů výborných salátů, několik druhů jídel.

Služby hotela
Celkový dojem služeb byl dobrý, personál ochotný, usměvavý, vstřícný. Není co vytknout.

Pláž
Vstup na pláž byl v pohodě, na pláži každý dostane čistý ručník, celý den hlídá pláž plavčík, takže člověk nemusí mít obavy, že by se mu něco ztratilo, pláž menší, ale čistá, moře už tak čisté nebylo. Možnost drinků nealkoholických na pláži nebo nějaké menší občerstvení.

Šárka N., 24.07.2017, Dátum pobytu: 11.7. - 20.7.2017
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel: Ramada Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Úžasná dovolená se vším komfortem

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolená se vším komfortem Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisté a uklizené pokoje,s obrovskými postelemi,velkou LCD s USB vstupem,krásná koupelna a samozřejmě klima

Strava
ALl in nejlepší volba, domů jsme odjížděli opravdu " přežraní", ani jsme nestihli vše ochutnat.Každý den jiná kuchyně (arabská, japonská, mexická,řecká,německá...), několik barů ,kde vám namíchali co jste chtěli...Čokoládová fontána neměla chybu...

Služby hotela
Součástí hotelu je i SPA a masáže,plus posilovna,ale nezkoušeli jsme...

Pláž
Pláž hezká,ale moře teplé,takže neosvěží,na to jsou bazény.Vstup pozvolný, všude jemný písek,takže pro děti ideální na blbnutí,žádné vlny nečekejte,je to záliv...Jinak pláž uklizená,lehátek dostatek i slunečníků..

Monika N., 20.07.2017, Dátum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: DoubleTree by Hilton Hotel Resort & Spa Marjan Island

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9,2 Jedna velká pohádka. Jedná se o velký a luxusní hotel, kde se o vás královsky starají. Mohu pobyt zde jen doporučit.

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Jedna velká pohádka. Jedná se o velký a luxusní hotel, kde se o vás královsky starají. Mohu pobyt zde jen doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
My osobně měli pokoj Clasik s výhledem na golfové hřiště velikosti +- 90 m2. V něm byla nádherná velká koupelna a šatna, velká postel a obýváček. Jak před postelí, tak v propojeném obýváčku byla velká LCD televize. Jediná nevýhoda byla, že pokoj neměl balkón.

Strava
Při příchodu do restaurace/jídelny se vás vždy ujme obsluha a dovede vás ke stolu. Milé. Co se týká stravy, byl jsem malinko zklamán. Východní směr je tu hodně cítit, jak na chuti jídel, tak na výběru druhů jídel. Měli jsme polopenzi. Tak že obědy buď v nedalekém obchodním centru, kam vás taxi zavezlo v přepočtu za 40kč a jídla se pohybují mezi 150-300kč, nebo třeba v baru u bazénu, ale tam se ceny pohybují na úrovni hotelu. Jedna střední pizza cca 500kč, Piňakoláda cca 300 kč atd... Na hotelu jsou ještě tři restaurace. Vím jen, že v některých z nich se jí formou menu. Pro jednu osobu cca 1500 kč.

Služby hotela
Hotel je na nejvyšší úrovni. Každý den uklizený pokoj, cca 2x denně se přišel někdo zeptat, zda je vše v pořádku a zda li něco potřebujeme. Při příchodu k bazénu či na pláž se vás ujala obsluha a odnesla vám osušky na lehátko, přinesla kýbl s ledem a do něho vám dala vodu v petce 0,5 s etiketou hotelu a tu dle přání také doplňovala. Během dne u bazénu nosila obsluha zmrzlinu, nebo špíz s ovocem. Na pláži bylo možné si pronajmou skůtry atd.. Ceny opět hotelové, tak že 2000 a víc za atrakci... Z hotelu nás na letiště v Dubai vezla BMW limuzína. TOP

Pláž
Pláž byla malinko dál od lehátek, ale jinak krásně uržovaná. Voda při přílivu super, při odlivu se dalo jít skoro až k bojkám, ale v obojím jste si skvěle zaplavali nebo jen vykoupali. V červenci bylo moře docela teplé, ale to se dalo čekat. Bazén byl ovšem chlazený, tak že paráda.

Petr Pánek, 20.07.2017, Dátum pobytu: 12.7. - 19.7.2017
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel: Waldorf Astoria Ras Al Khaimah

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Ok

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ok Zobraziť celú recenziu

Strava
Ok

Lukáš Farník, 19.07.2017, Dátum pobytu: 9.7. - 16.7.2017
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Hotel: Fairmont Bab Al Bahr

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220