Spojené arabské emiráty - Dubaj Spojené arabské emiráty

 • Čas letu

  07:00 h

 • Popis

  Dubai, to je hlavné mesto a doslova centrum všetkého diania rovnakomenného emirátu Dubai. Emirát Dubai leží na Arabskom poloostrove v Perskom zálive a je druhým najväčším emirátom Spojených arabských emirátov. Jeho rozloha je 3885 km2 a má 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným centrom emirátov je mesto Dubai. Najväčšia časť emirátu je tvorená púšťou. Pokiaľ vás zaujíma jazyk, ktorým sa hovorí v emirátu, dohovoríte sa tu arabsky, ale i anglicky.

  Dubai je doslova perlou Spojených Arabských emirátov - nájdete tu prekrásne pláže s jemným bielym pieskom, priezračné modrozelené more i nádherný podmorský svet plný neobyčajných druhov rastlín a živočíchov. Je to svet luxusu a tiež najprepychovejších hotelov. Dýchne tu na vás však i história starých arabských domov a mešít.

  Dubai je najbohatším zo siedmich emirátov, svoje zisky však neťaží len čierneho zlata. Významnou časťou jeho príjmou tvorí rozvinutý turistický ruch, ktorý je zameraný predovšetkým na bohatšiu klientelu. Preto sú v hlavnom meste luxusné hotely, ktorých dominantou je i najvyšší hotel sveta, umelé palmové ostrovy a podmorský hotel. Navzdory miestnej klíme bol v Dubaji vybudovaný zimný areál, kde si môžete zalyžovať, i keď vonku panujú vysoké teploty dosahujúce niekedy až 50 °C.

  V meste Dubai žijú takmer všetci obyvatelia emirátu Dubai. Naviac niektorí obyvatelia Spojených arabských emirátov, ktorí sú zamestnaní v Dubaji, bývajú v susednom emiráte Šardžá, kde sú výrazne nižšie nájmy. Mesto Dubai nájdete pri severnej hranici emirátu Dubai. Mesto sa delí na dve časti Dubai Creek, výbežok Perzského zálivu. Luxusnejšiou časťou je Bur Dubai a Jumeirah, kde panuje neskutočný luxus, vyrástli tu do neba siahajúce mrakodrapy,drahé hotely a nádherné obchodné centrá. Druhá časť je Deiru, ktorá dýcha históriou a ponúka svojím náštevníkom atmosféru arabského sveta. Tu nájdete romantické uličky prevoňané exotickým korením a Zlaté trhovisko, ktoré je vraj najväčším na svete a ponúka nádherné šperky a najrôznejší tovar arabského sveta.

  Keď budete v Dubaji, nenechajte si ujsť náštevu Dubajského múzea, ktoré vám odkryje kus z histórie emirátu Dubai. Múzeum mapuje ohromnú rýchlosť, s akou sa mesto vyvíjalo a nájdete tu i zrekonštruovaný zlatý trh.
  Mesto ukrýva i množstvo mešít. Medzi turisticky najatraktívnejšie patrí mešita Jumeirah, kam majú prístup i nemoslimovia.

  Keď budete unavení prechádzkami po meste, užijte si relax na niektorých z nekonečných pláží. Teplota mora sa tu pohybuje medzi 22 - 35 °C! Užijte si potápanie a šnorchlovanie, obdivujte podmorský svet, alebo si vyjdite na lodi, trebárs do oblasti Fujairah. Millovníci prírody uvítajú výlet na safari do púšte, kde uvidia nekonečné púštne duny a z blízkosti niekoľkých desiatok metrov uvidia i najrôznejšie pre Európanov exotické zvieratá.

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty - Dubaj

Celkom: 9.9 Naprostá profesionalita a spolehlivost,

 • 9.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Naprostá profesionalita a spolehlivost, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Můj pokoj byl velice prostorný, klidný a čistý. Zahrnoval nejen manželskou postel, ale i útulné posezení jako v obýváku, ledničku, trezor, TV a kávovar.

Strava
Bohaté a vydatné snídaně, které obsahovaly i teplá vařená jídla. Káva byla naprosto špičková, nikdy dříve jsem lepší nepila.

Pláž
jemný bílý písek, postupný vstup do moře, moře velice teplé, pláž čistá a prostorná,

Jaroslava H., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 20.07.2024, Dátum pobytu: 30.6. - 7.7.2024
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Ibis Styles Dubai Jumeirah

Celkom: 5.5 Hotel daleko od autobusovych zastavok, daleko do mesta, je potrebne zobrat niekolko autobusov dostat sa na metro. Co je asi hlavna...

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 3 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel daleko od autobusovych zastavok, daleko do mesta, je potrebne zobrat niekolko autobusov dostat sa na metro. Co je asi hlavna nevyhoda. Na najblizsiu plaz je su to 2 autobusove zastavky (zastavka je dalej od hotela), pripadne peso 25 min. Hotel pekny, personal v pohode, internet v pohode. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel v pohode, ale je to express, takze ziadne svedske stoly nie je potrebne cakat.

Zákazník nechcel zverejniť svoje meno, Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 17.07.2024, Dátum pobytu: 5.7. - 14.7.2024
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Holiday Inn Express Jumeirah

Celkom: 9.3 Velmi příjemný hotel, vše dle očekávání. Hotel nabízí zdarma shuttle do Emirates mall.

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi příjemný hotel, vše dle očekávání. Hotel nabízí zdarma shuttle do Emirates mall. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokoje bylo jako na obrázku, velmi prostorná koupelna. Úklid pokoje dle přání.

Strava
Největší výběr salátů, co jsem kdy zažil. Vyváženost a rozmanitost nabízených pokrmů. Velmi chutné.

Služby hotela
Zdarma: sauna, vířivka, pára, posilovna

Placené wellness jsme nevyužili

Pláž
Čisté moře, nekouřácka pláž. Vstup do vody pozvolný. Vše v poŕadku.

Vojtěch K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 4.7. - 10.7.2024
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: The Retreat Palm Dubai MGallery by Sofitel

Celkom: 9 Príjemný hotel v pokojnej lokalite. Pohodlie v najteplejsích mesiacoch roka umocnuje najma vynikajúca velká lagúna (rozlahlý bazén v...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Príjemný hotel v pokojnej lokalite. Pohodlie v najteplejsích mesiacoch roka umocnuje najma vynikajúca velká lagúna (rozlahlý bazén v areáli hotela), stromy vytvárajúce príjemený tien a súkromné zákutia. Priamo k hotelu nejazdí verejná doprava, avsak dostat sa do iných castí Dubaia nebol problém. Hotel zabezpecoval kyvadlovú dopravu do Mall of Emirates a spat 3 krát v priebehu dna. Odtial sa da pohodlne pokracovat do inych castí mesta metrom. Dobrou a cenovo dostupnou alternatívou je aj cestovanie taxíkmi (s farebnou strechou), ktoré sú vsade. Pri kúpe cestovných listkov na verejnú dopravu alebo vyuzití taxíka je mozné platit platobnou kartou (Visa, MasterCard). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Príjemné, cisté a velké izby. Klimatizáciu si mozno individuálne regulovat. Hotelová izba s vyhladom na mesto a Burj Al Arab ponúka ráno aj výhlad na východ slnka a následne príjemný chládok pocas celého dna.

Strava
Strava bola výborná a široký výber z bufetových stolov.

Služby hotela
Príjemný a ochotný personál. Komunikácia v anglictine bola v poriadku.

Pláž
V case násho pobytu bolo dost horúco, a preto pláz bola celkovo menej vyuzívaná. Plaž vsak bola cistá a príjemná na prechádzku, najma pred západom slnka. Aj samotná voda v mori bola velmi teplá. Zial niektoré ryby to nezvládali a neprezili. V danom teplom období sa v mori objavili aj medúzy a kraby. Vzhladom na charakter oblasti, ide skor o pokojnú vodu bez morských vln s pozvolným vstupom. Pláz je vybavená slnecníkmi a lehátkami. Tie sa nachádzajú aj v celom areáli hotela a ponúkajú príjemné chvíle pri lagúne.

Katarína B., Overená recenzia (Invia.sk), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 23.6. - 3.7.2024
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

Celkom: 4.9 Velmi rušné místo. Hotel vybydlený. Tmavé pokoje. Personál skvělý. Jídlo průměrné. Veřejná pláž podprůměrná, moc rušná, moře znečištěné...

 • 5.5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi rušné místo. Hotel vybydlený. Tmavé pokoje. Personál skvělý. Jídlo průměrné. Veřejná pláž podprůměrná, moc rušná, moře znečištěné od lodí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování není na úrovni petihvězdičkového hotelu. Tmavší pokoje. Hotel starší.

Strava
Strava dostačující. Na Dubaj průměrná. Nenadchne ale neurazí. Takřka žádné ovoce v nabídce.

Služby hotela
Personál skvělý, ochotný.

Pláž
Rušná, znečištěná.

Karel K., Overená recenzia (Invia.cz), Hodnotené: 15.07.2024, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2024
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty - Dubaj