Spojené arabské emiráty - Dubaj Spojené arabské emiráty

 • Doprava letecky

  07:00 h

 • Popis

  Dubai, to je hlavné mesto a doslova centrum všetkého diania rovnakomenného emirátu Dubai. Emirát Dubai leží na Arabskom poloostrove v Perskom zálive a je druhým najväčším emirátom Spojených arabských emirátov. Jeho rozloha je 3885 km2 a má 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným centrom emirátov je mesto Dubai. Najväčšia časť emirátu je tvorená púšťou. Pokiaľ vás zaujíma jazyk, ktorým sa hovorí v emirátu, dohovoríte sa tu arabsky, ale i anglicky.

  Dubai je doslova perlou Spojených Arabských emirátov - nájdete tu prekrásne pláže s jemným bielym pieskom, priezračné modrozelené more i nádherný podmorský svet plný neobyčajných druhov rastlín a živočíchov. Je to svet luxusu a tiež najprepychovejších hotelov. Dýchne tu na vás však i história starých arabských domov a mešít.

  Dubai je najbohatším zo siedmich emirátov, svoje zisky však neťaží len čierneho zlata. Významnou časťou jeho príjmou tvorí rozvinutý turistický ruch, ktorý je zameraný predovšetkým na bohatšiu klientelu. Preto sú v hlavnom meste luxusné hotely, ktorých dominantou je i najvyšší hotel sveta, umelé palmové ostrovy a podmorský hotel. Navzdory miestnej klíme bol v Dubaji vybudovaný zimný areál, kde si môžete zalyžovať, i keď vonku panujú vysoké teploty dosahujúce niekedy až 50 °C.

  V meste Dubai žijú takmer všetci obyvatelia emirátu Dubai. Naviac niektorí obyvatelia Spojených arabských emirátov, ktorí sú zamestnaní v Dubaji, bývajú v susednom emiráte Šardžá, kde sú výrazne nižšie nájmy. Mesto Dubai nájdete pri severnej hranici emirátu Dubai. Mesto sa delí na dve časti Dubai Creek, výbežok Perzského zálivu. Luxusnejšiou časťou je Bur Dubai a Jumeirah, kde panuje neskutočný luxus, vyrástli tu do neba siahajúce mrakodrapy,drahé hotely a nádherné obchodné centrá. Druhá časť je Deiru, ktorá dýcha históriou a ponúka svojím náštevníkom atmosféru arabského sveta. Tu nájdete romantické uličky prevoňané exotickým korením a Zlaté trhovisko, ktoré je vraj najväčším na svete a ponúka nádherné šperky a najrôznejší tovar arabského sveta.

  Keď budete v Dubaji, nenechajte si ujsť náštevu Dubajského múzea, ktoré vám odkryje kus z histórie emirátu Dubai. Múzeum mapuje ohromnú rýchlosť, s akou sa mesto vyvíjalo a nájdete tu i zrekonštruovaný zlatý trh.
  Mesto ukrýva i množstvo mešít. Medzi turisticky najatraktívnejšie patrí mešita Jumeirah, kam majú prístup i nemoslimovia.

  Keď budete unavení prechádzkami po meste, užijte si relax na niektorých z nekonečných pláží. Teplota mora sa tu pohybuje medzi 22 - 35 °C! Užijte si potápanie a šnorchlovanie, obdivujte podmorský svet, alebo si vyjdite na lodi, trebárs do oblasti Fujairah. Millovníci prírody uvítajú výlet na safari do púšte, kde uvidia nekonečné púštne duny a z blízkosti niekoľkých desiatok metrov uvidia i najrôznejšie pre Európanov exotické zvieratá.

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty - Dubaj

Celkom: 9.4 Hotel je situovaný velmi blízko Jumeirah beach, na plaz lze projít i pres terasu u bazenu. Velmi dobré spojeni tramvaji/metrem do centra....

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je situovaný velmi blízko Jumeirah beach, na plaz lze projít i pres terasu u bazenu. Velmi dobré spojeni tramvaji/metrem do centra. Je třeba pocitat s tim, ze za nektere sluzby si musite priplatit - taska s rucnikem na plaz. Jidlo ok ale nic extra. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jsou pěkné ale hotel je na Dubajské poměry už starší - takže se neleskne novotou. Ale uklid a room service je top.

Strava
Měla jsem polopenzi a večeře mě zklamala. Příště už bych si objednala jenom snídaně.

Pláž
Velmi čistá veřejná pláž přes ulici.

Tereza S., 01.02.2023, Dátum pobytu: 26.1. - 28.1.2023
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Sofitel Dubai Jumeirah Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.4 Máme z dovolené neuvěřitelné zážitky ,měli jsme skvělou delegátku, která nám doporučila výlety a byla moc milá- na naše otázky nám...

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Máme z dovolené neuvěřitelné zážitky ,měli jsme skvělou delegátku, která nám doporučila výlety a byla moc milá- na naše otázky nám srozumitelně mile odpověděla-jednou větou byla supr. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování skvělé,denně jsme měli uklizeno,dostatek vody kterou jsme dostávali v pet lahvích kolik jsma chtěli,personál hotelu byl vstřícný co jsme požadovali vždy nam vyšel vstříc.

Strava
Strava v normálu,mohlo by být více čerstvého ovoce

Služby hotela
Služby hotelu super

Pláž
My jsme moře nestihli

Ludmila Zelenková, 31.01.2023, Dátum pobytu: 19.1. - 25.1.2023
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Towers Rotana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Příjemný hotel odpovídající ceně.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemný hotel odpovídající ceně. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čistota, vstřícný personál, pohodová atmosféra

Strava
Pestrá, chutná, každý si může vybrat dle své chuti. Odpovídá objednaným službám

Služby hotela
Bylo by potřeba navýšit kapacitu přepravy osob na pláže

Pláž
Doprava malými autobusky, pláže udržované, čisté, teplota vody i hustota opalujících se odpovídala lednovému počasí. Ale dalo se.

Iva Kolorenčová, 31.01.2023, Dátum pobytu: 17.1. - 26.1.2023
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Auris First Central Hotel Suites

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9.6 S hotelem a jeho službami jsme byli velice spokojení, vše bylo perfektní. Organizace a služby cestovní kanceláře dosti pokulhávaly.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
S hotelem a jeho službami jsme byli velice spokojení, vše bylo perfektní. Organizace a služby cestovní kanceláře dosti pokulhávaly. Zobraziť celú recenziu

Radka Macurová, 30.01.2023, Dátum pobytu: 12.1. - 24.1.2023
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Dubaj, Hotel: Riu Dubai

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty - Dubaj