Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

 • Ďalšie upozornenia

  Spojené arabské emiráty sú krajinou s relativne liberálnym prístupom presadzovania zásad islámu. Čiastočne je tu dovolené sledovanie satelitnej televízie, bežný európsky spôsob je u žien akceptovaný. Na alkohol by ste však v bežných obchodoch nenarazili, jeho konzumácia je možná len v súkromí, prípadne v baroch a reštauráciach hotelov. Alkoholické nápoje je možné zakúpiť v limitovanom množstve v špecializovaných predajniach len na časovo obmedzenú licenciu (ktorá je vydaná osobám nemoslimského vyznania so súhlasom sponzora a jeho povrdenie o výške mesačného príjmu).

  V závislosti na vysokej intenzite slnečného žiarenia je nutné používať kozmetické prostriedky s vysokým ochranným filtrom a slnečné okuliare. Kúpanie v mori je možné doporučiť výhradne na chránených plážach.

  Všetky turistické služby (ubytovanie, stravovanie, kultúrne vyžitie i šport) sa v Spojených arabských emirátoch vyznačujú vysokou úrovňou. Široký výber tovaru z celého sveta sa vám ponúka v obchodoch s denným provozom až do neskorých nočných hodín. So všetkým však súvisia vysoké finančné nároky na dovolenku v tejto ázijskej krajine, a to najmä keď nie je pobyt sprostredkovaný cestovnou kanceláriou.

  Bezpečnostná situácia je v SAE veľmi stabilná. Drobných kriminalít sa nie je potreba obávať ani v pozdejších nočných hodinách. Za spáchanie trestného činu sú tu vymeriavané tvrdé a nekompromisné tresty. Za krádež hrozí useknutie ruky, za násinlný trestný činy trest smrti napr. v podobe ukameňovania, vysoké tresty sa vymeriavajú pašerákom drog a šíriteľom pornografie. Za priestupky, ktoré spácha cudzinec, je z krajiny vykázaný.

  Pri dodržiavaní základných pravidiel hygieny sa nie je treba obávať nákazy z potravín. K pitiu je však najlepšie užívať balenú vodu.  Spojené arabské emiráty
  - informace na ORBION.CZ