Dominikánska republika Dominikánska republika

Oficiálny názov: Dominikánska republika
Hlavné mesto: Santo Domingo
Štátne zriadenie: prezidentská pluralitná republika, dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímski katolíci 95%
Úradný jazyk: španielčina, v turistických centrách sa dohovoríte anglicky
Časový posun: 6 hodin voči stredoeurópskemu času

Dominikánska republika - zájazdy od 394 €

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKAV Dominikánskej republike si splníte predstavy o tropickom raji. Každý, kto tu bol, sa sem chce raz vrátiť. Vďaka všetkým jej nádherám sa tejto krajine hovorí "perla Karabiku". Nájdete tu nielen krištáľovo čisté more, ale i najúrodnejšie údolie a najväčšie suché stepné oblasti, najväčšie jazero, najhlbšiu plošinu a najvyššiu horu, najviac národných parkov a najdlhšie palmové pláže celého Karibiku. Na svoje si prídu milovníci odpočinku, romantici a dobrodruhovia. Tento raj na zemi, ktorý bol v roku 1492 objavený Kryštofom Kolombom, sa rozkladá na ostrove Hispaniola v Karibskom mori a je to jeho druhý najväčší a najľudnatejšíštát. Príjemnosťou je, že cena za pobyt leží hlboko pod cenami ostatných karibských destinácií. Hlavným a zároveň najvýznamnejším mestom Dominikánskej republiky je Santo Domingo, ktoré bolo založené v roku 1496. Hlavnou pamätihodnosťou je pôvodné opevnenie, koloniálne jadro starého mesta, rozsiahla botanická záhrada alebo "Los Tres Ojos" čo je cez 15 metrov vysoká krápniková jaskyňa. Ďalšou zaujímavosťou je dom Kryštofa Kolumba, Múzeum jantaru alebo presná kópia bieleho domu vo Washingtone. Je to miesto pre strávenie nádhernej a nezabudnuteĺnej dovolenky.

Najlepšie lokality

Punta Cana sa rozkladá na východnom pobreží Dominkánskej republiky u svetoznámej pláže Bavaro. Dlhé piesočnaté pláže, lemované nekončiacimi palmovými alejami a tyrkysovým morom, patrí medzi najkrajšie v Karibiku. Dno mora je pokryté jemným pieskom. Nájdete tu veĺké množstvo hotelov, nákupné centrá a skvelé podmienky pre šport, zábavu a relaxáciu. Je to ideálne miesto na strávenie pokojnej dovolenky.

Boca Chica je príjemné letovisko rozkladajúce sa kúsok od hlavného mesta Santo Domingo. Vďaka tejto blízkosti sem prichádzajú relaxovať i miestny obyvatelia, v ich spoločnosti si môžete užiť pravý karibský život. Nájdete tuplno zábavy a bujarý nočný život.

Samaná je poloostrov v severnej časti Dominikánskej republiky. V tejto lokalite nájdete nedotknuté piesočné pláže a nekonečné palmové háje. Nečakajte žiadne veľké turistické centrá. Tu nájdete pokojnú až ospalú atmosféru, ktorú si vychutnávajú tí z nás, ktorí chcú po dobu svojej dovolenky hlavne relaxovať a odpočívať.

Bayahibe leží na juhovýchode ostrova. Toto stredisko je vhodné pre všetkých, ktorí vyhľadávajú pokojnú dovolenku. Pláže, pokryté jemným bielym pieskom, lemuje tyrkysovo modré more. V blízkosti ležia ostrovčeky Saona a Catalina, ktoré sú tvorené korálovými útesmi. Lákajú svojou nedotknutosťou a možnosťou užiť si deň strávený plaváním a oddychom s pocitom, že ste ďaleko od civilizácie.

Bávaro je jedno z najluxusnejších najvyhľadávanejších centier Dominikánskej republiky. Pláže lemované palmami a luxusné hotely uspokoja priania i tých najnáročnejších návštevníkov. Nájdete tu veľký výber spoločenských i športových aktivít. Pláž Bavaro patrí pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východne od hlavného mesta Santo Domingo. Toto stredisko sa pýši korálovým pobrežím a krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sú lemované palmami. V blízkosti tejto lokality sa nachádza prírodná rezervácia Haistises alebo ostrovček Saona, ktorého okolie si užijú predovšetkým milovníci potápania.

Dominikánska republika - zájazdy od 394 €

Najnovšie recenzie Dominikánska republika

Celkom: 10 Lépe jsme si vybrat nemohli. Jsem strašně spokojená se službami cestovní kanceláře a s pobytem jako celkem. Měli jsme tam oficiální...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Lépe jsme si vybrat nemohli. Jsem strašně spokojená se službami cestovní kanceláře a s pobytem jako celkem. Měli jsme tam oficiální stavbu a předčila naše očekávání. Všem doporučuji! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje byli útulné, denně se uklízelo, blízko k pláži i bazénu. Balkon s výhledem na zahradu a bazén.

Strava
Strava byla výborná. Velmi bohaté snídaně, k večeři je možnost si rezervovat 5 tématických restaurací. Vyzkoušeli jsme všechny a ani jeden nezklamal.

Služby hotela
V hotelu pracuje velmi milý personal, sice jsou občas pomalejší, ale nakonec se nám nestalo, že by nějaký náš požadavek nebyl vyřízen.

Pláž
Krásná pláž a hlavně úžasné molo, kde jsme měli hlavní obřad. Určitě se sem na výročí vrátíme.

Olivia G., 19.05.2022, Dátum pobytu: 17.2. - 25.2.2022
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Bayahibe, Hotel: Iberostar Selection Hacienda Dominicus

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Skvělé místo, nádherné pláže, skvělý hotel s vynikajícími službami

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé místo, nádherné pláže, skvělý hotel s vynikajícími službami Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
TOP

Strava
Neskutečný výběr vč. možností mnoha restaurací v ceně

Služby hotela
To je na knihu. Neskutečně krásné, vše nač si člověk vzpomene

Pláž
Krásné palmy - nekonečná pláž s nádherným pískem. Případné řasy a nečistoty byly každé ráno uklizeny. Klidné moře s minimálními vlnami (místo je kryto okolní členitostí terénu). 1000%.

Tomáš N., 18.05.2022, Dátum pobytu: 7.5. - 15.5.2022
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Punta Cana, Hotel: Barceló Bávaro Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 9 Doporučují navštívit, v květnu což už bylo po hlavní sezóně, byl hotel poloprázdný a na pláži dostatek soukromí :)

 • 8.5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Doporučují navštívit, v květnu což už bylo po hlavní sezóně, byl hotel poloprázdný a na pláži dostatek soukromí :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby v jednoduchém stylu, prý mají v nabídce i pokoje superior nebo tak, ale my měli standard a bylo to OK. Klima, minibar, skvělá dostupnost na pláž a hezký výhled do zahrady hotelu.

Strava
Přibral jsem 5 kilo, takže hodně a fakt super :)

Služby hotela
Výborné, spa, fitko, animační program i pro nejmenší.

Ivan Guliš, 16.05.2022, Dátum pobytu: 2.5. - 11.5.2022
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Bayahibe, Hotel: Be Live Collection Canoa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Všetky recenzie Dominikánska republika