Dominikánska republika Dominikánska republika

Oficiálny názov: Dominikánska republika
Hlavné mesto: Santo Domingo
Štátne zriadenie: prezidentská pluralitná republika, dvojkomorovým parlamentom
Náboženstvo: rímski katolíci 95%
Úradný jazyk: španielčina, v turistických centrách sa dohovoríte anglicky
Časový posun: 6 hodin voči stredoeurópskemu času

Dominikánska republika - zájazdy od 390 EUR

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKAV Dominikánskej republike si splníte predstavy o tropickom raji. Každý, kto tu bol, sa sem chce raz vrátiť. Vďaka všetkým jej nádherám sa tejto krajine hovorí "perla Karabiku". Nájdete tu nielen krištáľovo čisté more, ale i najúrodnejšie údolie a najväčšie suché stepné oblasti, najväčšie jazero, najhlbšiu plošinu a najvyššiu horu, najviac národných parkov a najdlhšie palmové pláže celého Karibiku. Na svoje si prídu milovníci odpočinku, romantici a dobrodruhovia. Tento raj na zemi, ktorý bol v roku 1492 objavený Kryštofom Kolombom, sa rozkladá na ostrove Hispaniola v Karibskom mori a je to jeho druhý najväčší a najľudnatejšíštát. Príjemnosťou je, že cena za pobyt leží hlboko pod cenami ostatných karibských destinácií. Hlavným a zároveň najvýznamnejším mestom Dominikánskej republiky je Santo Domingo, ktoré bolo založené v roku 1496. Hlavnou pamätihodnosťou je pôvodné opevnenie, koloniálne jadro starého mesta, rozsiahla botanická záhrada alebo "Los Tres Ojos" čo je cez 15 metrov vysoká krápniková jaskyňa. Ďalšou zaujímavosťou je dom Kryštofa Kolumba, Múzeum jantaru alebo presná kópia bieleho domu vo Washingtone. Je to miesto pre strávenie nádhernej a nezabudnuteĺnej dovolenky.

Najlepšie lokality

Punta Cana sa rozkladá na východnom pobreží Dominkánskej republiky u svetoznámej pláže Bavaro. Dlhé piesočnaté pláže, lemované nekončiacimi palmovými alejami a tyrkysovým morom, patrí medzi najkrajšie v Karibiku. Dno mora je pokryté jemným pieskom. Nájdete tu veĺké množstvo hotelov, nákupné centrá a skvelé podmienky pre šport, zábavu a relaxáciu. Je to ideálne miesto na strávenie pokojnej dovolenky.

Boca Chica je príjemné letovisko rozkladajúce sa kúsok od hlavného mesta Santo Domingo. Vďaka tejto blízkosti sem prichádzajú relaxovať i miestny obyvatelia, v ich spoločnosti si môžete užiť pravý karibský život. Nájdete tuplno zábavy a bujarý nočný život.

Samaná je poloostrov v severnej časti Dominikánskej republiky. V tejto lokalite nájdete nedotknuté piesočné pláže a nekonečné palmové háje. Nečakajte žiadne veľké turistické centrá. Tu nájdete pokojnú až ospalú atmosféru, ktorú si vychutnávajú tí z nás, ktorí chcú po dobu svojej dovolenky hlavne relaxovať a odpočívať.

Bayahibe leží na juhovýchode ostrova. Toto stredisko je vhodné pre všetkých, ktorí vyhľadávajú pokojnú dovolenku. Pláže, pokryté jemným bielym pieskom, lemuje tyrkysovo modré more. V blízkosti ležia ostrovčeky Saona a Catalina, ktoré sú tvorené korálovými útesmi. Lákajú svojou nedotknutosťou a možnosťou užiť si deň strávený plaváním a oddychom s pocitom, že ste ďaleko od civilizácie.

Bávaro je jedno z najluxusnejších najvyhľadávanejších centier Dominikánskej republiky. Pláže lemované palmami a luxusné hotely uspokoja priania i tých najnáročnejších návštevníkov. Nájdete tu veľký výber spoločenských i športových aktivít. Pláž Bavaro patrí pod komplex pláží Punta Cana.

Juan Dolio leží necelých 50 km východne od hlavného mesta Santo Domingo. Toto stredisko sa pýši korálovým pobrežím a krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sú lemované palmami. V blízkosti tejto lokality sa nachádza prírodná rezervácia Haistises alebo ostrovček Saona, ktorého okolie si užijú predovšetkým milovníci potápania.

Dominikánska republika - zájazdy od 390 EUR

Najnovšie recenzie Dominikánska republika

Celkom: 10 Dojem fantastický krásný pokoj s výhledem na bazén a pláž příjemní zaměstnanci hotelu restaurace a jídlo super plaz a Karibik to nemělo...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dojem fantastický krásný pokoj s výhledem na bazén a pláž příjemní zaměstnanci hotelu restaurace a jídlo super plaz a Karibik to nemělo chybu Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Skvělé

Strava
Bylo toho mnoho nic nechybělo

Služby hotela
Výborný mám tam do Čech tři kamarády zaměstnance hotelu Jesicu Franklin a Alisea píšeme si

Pláž
Výborná

Danuše Neumannová, 17.06.2019, Dátum pobytu: 29.5. - 13.6.2019
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Puerto Plata, Hotel: Viva Wyndham Tangerine

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

1 fotografia

Celkom: 9,4 Doporucuji

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Doporucuji Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Nadherne, ale 3 dny nam nefungovala elektrina

Strava
Vyborne

Služby hotela
Jeli jsme na svatebni cestu, nechali jsme si prelozit oddaci list a nedodrzeli co slibili

Pláž
Krasna piscita s pozvolnym vstupem

Lucie M., 10.06.2019, Dátum pobytu: 29.5. - 6.6.2019
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Bayahibe, Hotel: Viva Wyndham Dominicus Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 10 Dovolená byla úžasná, doporučujeme!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla úžasná, doporučujeme! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bydleli jsme s manželem v bungalovu. Pokoj byl skromný, avšak našli jsme v něm vše co jsme potřebovali. Příjemné od paní pokojske bylo, že nám dávala květiny do postele a vždy připravila originální rozvržení peřin a polštářů. Před bungalovem jsme měli své soukromé posezení pod střechou, a ještě menší terasu s našimi lehátky.

Strava
Jídlo bylo vyborne, vždy si bylo z čeho vybrat, naopak někdy jsme nevěděli co si z toho všeho výborneho jídla vybrat.

Služby hotela
Zaměstnanci hotelu byli vždy příjemní a usměvaví, ochotni vždy vypomoci.

Pláž
Až jsme měli cca 10m od hotelu. Několikrát denně personál hotelu pláž uklizel, byla čistá.

Kateřina J., 07.06.2019, Dátum pobytu: 24.3. - 8.4.2019
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Bayahibe, Hotel: Viva Wyndham Dominicus Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Celkom: 3 Do tohto hotela už nikdy. Cestovali sme cez Nemeckú cestovku lebo so Slovenskými sa to nedá zaplatiť. U nás to ponúkajú ako Karibik ale...

 • 3,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 2 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Do tohto hotela už nikdy. Cestovali sme cez Nemeckú cestovku lebo so Slovenskými sa to nedá zaplatiť. U nás to ponúkajú ako Karibik ale to je ´´len´´ Atlantik. Leteli sme nemeckou spoločnosťou Condor. No hrôza. Za 10 hodín letu raz jedlo a raz pitie. O jedle radšej nič nebudem písať, keď náhodou poletíte touto spoločnosťou tak pribaľte zopár sendvičov. Nezabudnite na sluchátka lebo na palube predávajú za 3,50€. Návrat nám posunuli o deň neskoršie lebo pršalo. Ostatné spoločnosti leteli Condor nie. Pri ceste domov nefungovala ani jedna toaleta. 8,5 hodín 300 ľudí nemalo kde isť na WC. Keď som sa pýtal kde môžem tak letuška ukázala na umývadlo. No hrozné. Vôbec nedoporučujem ani leteckú spoločnosť ani tento hotel. To čo píšem nižšie naplatí ak si priplatíte VIP AI vtedy máte iné jedlo a iné pitie.

Keď nechcete nič kúpiť od predajcov ktorí vás nonstop otravujú ani na cenu sa nepýtajte lebo Vás nenechajú na pokoji a keď predsa len niečo chcete kúpiť tak zjednávajte minimálne na 40% ponúknutej ceny. Myy sme boli na ostrove Saona za 45dolárov/osoba a pritom to začal núkať za 120 dolárov. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie prebehlo relatívne rýchlo. Izba čistá každý deň upratovali. Vlastne na izbu sme chodili len spať.

Strava
Raňajky klasika. Vajíčka na x spôsobov, párky,kabanos atď, atď atď.

Obed a večera. Počas celej dovolenky som mal pocit, že na Dominike svine a dobytok majú len bôčik. Stále len kosti a kosti. Kura len krídla a aj to rozsekané na malé kúsky. Za dva týždne dovolenky 4x paprčkový a držkový perkelt, no nie taký ako u nás. Ryža na 10 spôsobov červená čierna zelená ... Banány na 20 spôsobov. Polievka 2 druhy. 1 krémová 2 čo zostalo z minulého týždňa všetko dali do hrnca.

PITIE: alkohol ako u nás z tesca najlacnejší nečakajte karibik rum atď., pivo sa dá celkom dobré, občerstvenie, čapujú a je to sladké ako cukor a žiadne bublinky v tom nie sú.

Služby hotela
Každý deň od 9 hod až do neskorej noci program za programom, majú perfektný balet team.nie všade sa vidí taká koreografia

Pláž
Pláž: ďalšia vec ktorá neni taká akú vidíte pri objednávaní dovolenky. Voda ako vo Váhu. Špinavá neni modrá ale hnedá /aspoň keď sme tam my boli/. plná burín, a špiny. Okolo je veľa motorových člnov ktoré robia veľký smrad a hluk. A je to Atlantický oceán a nie Karibské more.

Anonym, 02.06.2019, Dátum pobytu: 10.5. - 25.5.2019
Oblasť: Dominikánska republika Dominikánska republika, Punta Cana, Hotel: Be Live Collection Punta Cana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (5) Nie (0)

Všetky recenzie Dominikánska republika